تعمیرات جاروبرقی

۱۰ نکته اساسی و مهم قبل از خرید جاروبرقی

با افزایش مشغله کاری، زمان بیشتر برای افراد اهمیت پیدا خواهد کرد. به همین خاطر تولیدکنندگان و سازندگان لوازم خانگی در تلاشند تا محصولاتی به بازار روانه کنند که بتواند در وقت شما صرفه جویی کند. یکی از این وسایل کاربردی جاروبرقی می باشد که امروزه در همه خانه ها می توان آن را یافت. برندهای متنوع و گوناگونی اقدام به تولید این محصول نموده اند. اساس کار جاروبرقی ها مانند هم است اما تفاوت آنها در امکانات دستگاه و همچنین قدرت موتور آنها می باشد. هر چقدر توانایی جاروبرقی بیشتر باشد، کیفیت کار و سرعت جارو کردن نیز بالاتر می‌رود. چنانچه قصد دارید یک جاروبرقی خریداری کنید قبل از آن باید نکات مهمی را در نظر بگیرید.

نکات اساسی پیش از خرید جاروبرقی

برای خرید یک جاروبرقی مناسب لازم است نکات اساسی و مهمی را در نظر گرفته و به آنها توجه کنید. معیار های گوناگونی وجود دارد که با در نظر گرفتن آنها می توانید خرید مطمئن داشته باشید. علاوه بر آن از امکانات بیشتری نیز بهره مند شوید. این ویژگی ها و معیارها را در ادامه توضیح می دهیم. مواردی که باید به آنها توجه کنید عبارتند از:

 • فیلتر هپا
 • موتور قوی
 • لوازم جانبی متنوع
 • قدرت مکش بالا
 • میزان صدا در جاروبرقی
 • کیسه با حجم زیاد
 • جاروبرقی با لوله تلسکوپی
 • مانور پذیری
 • طول مناسب سیم
 • مصرف انرژی کم
 • چرخ های جاروبرقی
 • لوازم جانبی
 • خدمات پس از فروش جاروبرقی

جاروبرقی انتخاب کنید که دارای فیلتر هپا باشد

اولین جایی که پس از مشغله های زیاد کاری در مدرسه، محل کار، دانشگاه و … به آن پناه می بریم خانه است تا بتوانیم خستگی های خود را در آنجا رفع کنیم. با در نظر گرفتن اینکه بیشتر وقت ما در خانه سپری می‌شود بنابراین سالم بودن هوای آنجا دارای اهمیت زیادی می باشد. غلظت آلاینده ها گاهی اوقات در خانه می‌تواند بین ۲ تا ۵ درصد و یا حتی بیشتر از آن نیز باشد. چنانچه یکی از افراد خانواده به آلرژی و آسم مبتلا باشد، غلظت آلاینده ها می تواند روی سلامتی او تاثیر گذاشته و باعث آزار آن شخص شود. ۱۰ نکته اساسی و مهم قبل از خرید جاروبرقیبه همین خاطر تولیدکنندگان فیلتر را طراحی کرده‌اند که می‌تواند به شما کمک کند آلودگی ها و آلاینده ها را از محیط خانه دور کرده و تا حد زیادی آن را کنترل کنید. این فیلتر همان فیلتر هپا است. بنابراین قبل از آنکه جاروبرقی خریداری کنید حتماً این مورد را مد نظر قرار دهید و مطمئن شوید که جاروبرقی مجهز به فیلتر هپا می باشد.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر جاروبرقی پارس خزر Pars khazar | خدمات تعمیر نمایندگی جاروبرقی پارس خزر

لوازم جانبی متنوع در جاروبرقی ها

جاروبرقی دارای سری های متنوعی می باشد که هر کدام از آنها کاربرد خاصی دارد. به عنوان مثال سری مخصوص پارکت، سری مخصوص سنگ، سری مخصوص مبل و … در جاروبرقی ها وجود دارد. بنابراین باید دقت کنید که جاروبرقی که شما خریداری می کنید دارای ابزارها و سری های مختلفی باشد تا کار جارو کشی را برای شما آسان تر کند. چنانچه خانه شما زوایای مختلفی جهت جارو کردن دارد، ابزار زیادی هم برای تمیز کردن آن نیاز خواهید داشت. همچنین چنانچه حیوان خانگی در خانه نگه می‌دارید درد سر جارو کردن موهای بدن آن هم به چالش های شما اضافه خواهد شد. بنابراین باید جاروبرقی انتخاب کنید که دارای لوازم جانبی متنوع باشد تا بتوانید خیلی ساده تر خانه را تمیز کنید. جارو کردن درز مبلمان، لبه پنجره ها، قرنیزهای پنجره، پارکت، زیر کمد و سنگ نیاز به ابزار مختلفی دارد. بنابراین قبل از خرید جاروبرقی حتماً به کامل بودن لوازم جانبی دقت کنید.

موتور قوی در جاروبرقی

عملکرد جاروبرقی ها تا حد زیادی به قدرت موتور آن وابسته است. اغلب محصولاتی که در بازار موجود هستند قدرت موتور آنها بین ۱۴۰۰ تا ۲۵۰۰ وات می باشد. بسیار واضح است چنانچه این عدد بالاتر باشد قدرت جاروبرقی نیز بیشتر خواهد بود. یک جاروبرقی که دارای قدرت موتور ۱۷۰۰ تا ۲۰۰۰ وات است برای استفاده عادی و روزمره مناسب می باشد. قدرت مکش در جاروبرقی به جز موتور قوی به  توانایی مکش آن نیز بستگی دارد. بنابراین پیش از خرید جاروبرقی حتماً به قدرت مکش آن هم دقت کنید. بر روی جاروبرقی ها معمولاً دو عدد مختلف وجود دارد. به عنوان مثال ۱۷۰۰ و ۳۰۰، عدد اول نشان‌ دهنده توان موتور و عدد دوم نشان دهنده مکش موتور می باشد. هر چقدر مکش موتور جاروبرقی بیشتر باشد، تمیز کردن خانه نیز راحت تر انجام خواهد شد.

کیسه هایی با حجم بالا در جاروبرقی

یک کیسه با کیفیت و مناسب که دارای حجم زیادی باشد می تواند از مزایای جاروبرقی محسوب شود. کیسه ای که دارای حجم زیادی می باشد این مزیت را دارد که لازم نیست پس از هر بار استفاده کردن از جاروبرقی آن را تخلیه کنید. ۱۰ نکته اساسی و مهم قبل از خرید جاروبرقیعلاوه بر آن لایه لایه بودن کیسه می تواند این امکان را برای شما فراهم کند که ذرات و گرد و غبار کمتری وارد فضای خانه شود. چنانچه کیسه جاروبرقی خاصیت ضد میکروبی نیز داشته باشد بنابراین می تواند به سالم نمودن هوای محیط نیز کمک زیادی کند.

حتما بخوانید:   چگونه جارو شارژی بیم Beem را در منزل تعمیر کنیم

میزان صدای جاروبرقی

افرادی که شاغل هستند آخر هفته جهت تمیز کردن خانه خود اقدام می کنند. به همین خاطر صدای زیاد جاروبرقی می تواند برای اعضای خانواده آزار دهنده باشد. همچنین می‌تواند موجب مزاحمت برای دیگر همسایه ها نیز گردد. بنابراین پیش از خرید جاروبرقی حتماً میزان صدای آن را تست کنید و چنانچه با حجم زیادی از صدا روبرو شدید از خرید آن منصرف شوید.

لوله تلسکوپی در جاروبرقی

اگر لوله جاروبرقی خیلی کوتاه باشد، حین جارو کشیدن مدام باید خم شوید و اگر لوله جاروبرقی بلند باشد باز هم بر مفاصل و ستون فقرات شما فشار وارد کرده و باعث آسیب آن خواهد شد. همچنین لوله بلند قدرت مکش جاروبرقی را کم می‌کند. بنابراین جاروبرقی باید انتخاب کنید که دارای لوله تلسکوپی باشد و بتوانید ارتفاع آن را به صورت دستی تنظیم کنید و با ساختار بدن خودتان آن را تطابق دهید تا بتوانید خیلی راحت تر اقدام به جارو کردن خانه کنید.

طول مناسب سیم جاروبرقی

یکی دیگر از مواردی که باید به هنگام خرید جاروبرقی به آن توجه کنید، طول سیم دستگاه می باشد. اگر سیم کوتاه باشد که حین جارو کشیدن باید دستگاه را خاموش کرده و آن را از پریز برق بکشید و در جای دیگری به برق متصل کنید. مخصوصا خانه هایی که دارای متراژ بالا هستند این موضوع برای آنها واقعا آزار دهنده می باشد. اما اگر جاروبرقی دارای سیم بلندی باشد و حدود ۶ تا ۹ متر طول داشته باشد، این امکان را به کاربر می‌دهد که همه خانه را بدون وقفه جارو کرده و دیگر نیازی نیست که بین کار وقفه ایجاد شود.

مانور پذیری جاروبرقی

تصور کنید قصد دارید همه خانه را جارو نمایید. جهت تمیز کردن سطح پله ها، زیر مبل ها، اتاق خواب ها و … باید جاروبرقی را دنبال خود بکشید. چنانچه جاروبرقی شما قدرت مانور پذیری زیادی نداشته باشد نمی توانید این کار را انجام دهید. مجهز بودن جاروبرقی به چرخ هایی که ۳۶۰ درجه می چرخد و می تواند به صورت ایستاده نیز آنرا قرار داد، کمک زیادی به شما می کند که راحت تر کار خود را ادامه داده و آن را تمام کنید.

حتما بخوانید:   شیوه کاربردی و مفید تعویض خرطومی جاروبرقی

مصرف انرژی پایین در جاروبرقی

همه لوازم برقی از جمله جاروبرقی باید مصرف انرژی کمی داشته باشند. بنابراین یکی از نکاتی که قبل از خرید جاروبرقی باید به آن توجه ویژه کنید برچسب انرژی روی محصول می باشد. بهتر است دستگاهی خریداری کنید که انرژی آن به A نزدیک باشد. به این صورت مصرف انرژی در جاروبرقی کمتر و بازدهی آن بیشتر می شود.

چرخش ۳۶۰ درجه چرخ های جاروبرقی

جاروبرقی ها دارای دو چرخ بزرگ زیر بدنه خود می باشند و یک چرخ کوچک نیز در قسمت جلوی جاروبرقی و زیر آن وجود دارد که به گردش بهتر دستگاه کمک می کند. هر چقدر چرخ های زیر جاروبرقی بزرگتر باشد، جاروکشی آسان تر و انعطاف پذیری دستگاه نیز بیشتر است. بنابراین یکی دیگر از نکات اساسی که قبل از خرید جارو برقی باید به آن توجه شود بازرسی چرخ های زیر آن می باشد.

خدمات پس از فروش جاروبرقی

مهمترین نکته‌ای که قبل از خرید جاروبرقی باید به آن توجه کنید این است که حتما جاروبرقی خریداری کنید که از برند معتبر و با کیفیت باشد. علاوه بر آن به خدمات پس از فروش و گارانتی دستگاه توجه کنید. ۱۰ نکته اساسی و مهم قبل از خرید جاروبرقیهمه دستگاه‌های برقی پس از مدتی استفاده ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند. چنانچه جاروبرقی که شما خریداری می کنید دارای خدمات پس از فروش باشد دیگر نگرانی از بابت تامین قطعات و لوازم یدکی جاروبرقی نخواهید داشت و به راحتی می توانید با دسترسی به مرکز خدمات پس از فروش مشکل دستگاه خود را رفع نمایید.

سخن آخر

جهت خرید جاروبرقی سعی کنید به سراغ برندهای معتبر و شناخته شده بروید و نسبت به عملکرد و کیفیت آن اطمینان حاصل کنید. نکته مهم این است که یک بار هزینه کردن باعث می شود که تا مدت های زیادی از وسیله ای با طول عمر بالا و راندمان زیاد استفاده کنید. بنابراین صرفه جویی کردن در این موارد کار منطقی به نظر نمی رسد. نکاتی که در این مطلب از ایبک امداد یاد آوری کردیم از موارد اساسی و مهمی است که قبل از خرید جاروبرقی باید به آن توجه ویژه کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را انجام دهید.

31

۱۰ نکته اساسی و مهم قبل از خرید جاروبرقی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

۱۰ نکته اساسی و مهم قبل از خرید جاروبرقی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x