تاریخ

20 ثروتمند طول تاریخ | پولدارترین افراد جهان 2023

20 فرد ثروتمند در جهان که در صنعت مالی و پولی تاثیرگذارند

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

میلیاردرها نقش بزرگی در شکل دادن به اقتصاد جهانی، سیاست و بشردوستی ایفا می کنند. فوربس تعداد میلیاردرهای جهان را در سال 2023 حدود 2700 نفر اعلام کرده است. شاخص میلیاردرها رتبه بندی ثروتمندترین افراد جهان در 2 مارس 2023 است. بسیاری از آنها بنیانگذاران غول های فناوری هستند و بسیاری از ثروتشان هنوز در شرکت هایی که راه اندازی کرده اند سرمایه گذاری می کنند. در این مقاله بر معرفی پولدارترین افراد جهان 2023 می پردازیم.

پولدارترین افراد جهان 2023

در گذشته افراد برای پولدار شدن نیاز به کار بیشتر داشتند اما امروزه این شاخص وجود ندارد و کار بیشتر نمی تواند تضمینی بر پولدار شدن افراد باشد. بسیاری از افراد در سال ‌های اخیر توانسته اند در مدت زمان کوتاهی میلیاردر شوند. این افراد که اغلب از پیشگامان کسب و کار آنلاین این به حساب می آیند، مانند زاکربرگ و جف بزوس که در کمتر از 6 سال توانستند به پولدارترین افراد جهان 2023 تبدیل شوند. در ادامه لیستی از میلیاردرهای خودساخته را جمع آوری نمودیم که از پیشگامان کارآفرین و تاثیرگذارترین افراد دنیای کسب و کار می باشد.

برنارد آرنو

مدیر عامل لویی ویتون، موت هنسی، برنارد آرنو، در حال حاضر ثروتمندترین مرد جهان است. آرنو متولد و بزرگ شده در پاریس، فرانسه، 73 سال سن دارد. عزم آرنو برای رسیدن به ارتفاعات جدید تزلزل ‌ناپذیر است. لویی ویتون یک برند مد لوکس پیشرو است. از سوی دیگر، صاحب یک شرکت معروف شامپاین و کنیاک است.

دارایی خالص او 208.9 میلیارد دلار است. او همچنین دارای چندین هتل زنجیره ای، قطار و کشتی های تفریحی است. این شرکت ها به اندازه کافی کمک می کنند تا آرنو به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل شود.

ایلان ماسک

ایلان ماسک، پیشگام در دنیای وسایل نقلیه الکتریکی، سفرهای فضایی و هوش مصنوعی، دیگر مرد ثروتمند جهان است. ماسک یک فرد رویایی با چندین برنامه برای آینده زمین و فضا است.

ماسک امسال تولد 51 سالگی خود را جشن گرفت. شرکت خودروهای الکتریکی او، تسلا، ارزشی معادل 800 میلیارد دلار دارد و به با ارزش ترین برند خودروسازی جهان تبدیل می شود.

پولدارترین افراد جهان 2023

گوتام آدانی

بسیاری از مردم نمی دانند که آدانی دانشگاه را رها کرد تا کارآفرینی را دنبال کند. از فوریه 2023، آدانی دارای دارایی خالص 128 میلیارد دلاری است که او را ثروتمندترین فرد هند تبدیل کرده است. او صاحب سه جت خصوصی، بی‌ام ‌و سری ۷، رولزرویس گوست و فراری کالیفرنیا است. علاوه بر این، او بالاترین سهم را در فرودگاه بین المللی بمبئی دارد. در حال حاضر عدنی 63 ساله است.

حتما بخوانید:   تاریخچه فوتبال ایران/تاریخ تیم ملی فوتبال

جف بزوس

جف بزوس با عزم راسخ و طرز فکری نوآورانه، موقعیت خود را به عنوان یکی از بزرگترین خدمات خرید خرده فروشی آنلاین تثبیت کرده است. در سال 1994، او آمازون را در گاراژ کوچک خود با زیرکی کارآفرینی خود ایجاد کرد. امروزه آمازون بر بازار تجارت الکترونیک حکومت می کند. بزوس 119 میلیارد دلار دارایی خالص دارد و دیگر مرد ثروتمند جهان است.

ویروس کرونا برای بزوس به عنوان یک کاتالیزور عمل کرد و با روی آوردن مردم به خرید آنلاین، فروش آمازون را افزایش داد. او صاحب بزرگترین قایق تفریحی جهان است که برایش 500 میلیون دلار هزینه دارد.

وارن بافت

وارن در حال حاضر 92 سال سن دارد و بیش از 62 شرکت دارد. او به عنوان پیشگوی اوهاما نیز شناخته می شود. وارن 30.71 درصد از سهام برکشایر هاتاوی را دارد.

او با دارایی خالص 110 میلیارد دلار به یکی از ثروتمندترین مردان جهان تبدیل شد. او نه تنها یک تاجر بزرگ بلکه یک شخصیت برجسته عمومی است. اگرچه بافت به یکی از ثروتمندترین مردان جهان تبدیل شده است، اما متعهد شده است که بیشتر دارایی خود را به اهداف بشردوستانه اهدا کند.

لری السون

یک نام برجسته در صنعت فناوری کامپیوتر، بنیانگذار اوراکل است. او 78 سال سن دارد و بیش از 140000 کارمند دارد. در سال 2022، Oracle درآمدی معادل 42.4 میلیارد دلار به دست آورد. در سال 2014، لری از سمت خود به عنوان مدیر اجرایی اوراکل کنار رفت. از آن زمان تاکنون، وی رئیس هیئت مدیره است.

با کمال تعجب، لری مالک تقریباً تمام جزیره‌های لانای، هاوایی است. اخیرا لری یک میلیارد دلار در فناوری سافت بانک سرمایه گذاری کرده است. او به خاطر فداکاری، طرز فکر نوآورانه و ثروت بی ‌شمارش شناخته می ‌شود که او را به یکی از ثروتمندترین و با نفوذترین کارآفرینان تبدیل کرده است. لری علاوه بر اوراکل، 3 میلیون دلار سهام تسلا را نیز در اختیار دارد.

بیل گیتس

کارآفرین انقلابی و مغز متفکر غول فناوری مایکروسافت یکی از تأثیرگذارترین و ثروتمندترین افراد جهان است. تعهد تزلزل ناپذیر او به توسعه نرم افزار و کامپیوتر، او را به خط مقدم صنعت کامپیوترهای شخصی سوق داده است. بیل بخش زیادی از سهام خود را در مایکروسافت فروخته است و تنها 1 درصد آن را حفظ کرده است. با این حال، او 103 میلیارد دلار دارایی خالص دارد.

علاوه بر این، او سهامی در راه آهن ملی کانادا و زمین های کشاورزی متعددی در ایالات متحده دارد. بیل دارای کمیاب ترین خودروها مانند پورشه 911، فراری 348 و پورشه 959 کوپه 1988 است.

پولدارترین افراد جهان 2023

کارلوس اسلیم هلو

کارلوس یک تاجر انسان دوست مکزیکی است. او هشتمین مرد ثروتمند جهان با دارایی خالص 89 میلیارد دلار است. کارلوس رئیس و مدیر اجرایی تلمکس و آمریکا موویل است. جدا از آن، او 17 درصد از سهام نیویورک تایمز و 79 درصد در گروه Grupo Carso را دارد. او بخش قابل توجهی از ثروت خود را از طریق بنیاد کارلوس اسلیم اهدا کرده است.

حتما بخوانید:   روز جهانی عروسک چه روزی است؟

موکش آمبانی

یکی از افراد برجسته در حوزه شرکت های هندی صاحب بزرگترین پالایشگاه نفت جهان است. موکش با حمل میراث پدرش، دیروبهای آمبانی، سرمایه گذاری های تجاری خود را به ارتفاعات بی سابقه ای رسانده است. او رئیس هیئت مدیره و بزرگترین سهامدار صنایع Reliance است. ناگفته نماند که او تحصیل در استنفورد را برای ادامه کسب و کار خانوادگی خود رها کرد.

با توجه به دارایی‌هایش، او مالک گران‌ترین خانه جهان، آنتیلیا است. علاوه بر این، او اخیراً پالم جمیرا دبی را به قیمت 136 میلیون دلار خریداری کرده است.

لری پیج

لری یک متخصص فناوری و دانشمند کامپیوتر است که بیشتر به عنوان بنیانگذار گوگل شناخته می شود. لری اکنون به سمت صنعت خودروهای پرنده چرخیده است، زیرا در کیتی هاوک و اوپنر سرمایه گذاری کرده است.

لری متعلق به یک خانواده با پیشینه علمی است. بنابراین، از سن 12 سالگی، او آرزوی ایجاد سرمایه گذاری خود را داشت. در سال 1998، لری پیج و سرگئی برین گوگل را ایجاد کردند. گوگل اکنون بیش از 1.2 تریلیون دلار ارزش دارد که یکی از با ارزش ترین شرکت های جهان است.

استیو بالمر

استاد استراتژی کسب و کار به دلیل رهبری استثنایی و بینش بی نظیرش در سرمایه گذاری به طور گسترده ای شناخته شده است. بالمر مالک تیم بسکتبال لس آنجلس کلیپرز NBA است. ناگفته نماند که او مدیرعامل مایکروسافت نیز بود. در حال حاضر، او 4 درصد از سهام مایکروسافت را در اختیار دارد که در نتیجه دارایی خالص 77.4 میلیارد دلار است.

بالمر در طول تصدی خود به عنوان مدیرعامل، زمانی که مایکروسافت درگیر رقابت شدید با غول های فناوری مانند گوگل و اپل بود، نظارت داشت. علاوه بر این، او در ردموند، یک شرکت سیستم عامل، سرمایه گذاری کرد.

مایکل بلومبرگ

مایکل یکی از برجسته ترین کارآفرینان و نیکوکاران است. سهم او در امور مالی، رسانه ها و سیاست تأثیر مثبتی بر جامعه گذاشته است. در سال 1973، مایکل شریک سالومون برادرز شد.

در حال حاضر، دارایی خالص بلومبرگ 76 میلیارد دلار است. او حتی برای سه دوره متوالی شهردار نیویورک بود. مایکل همچنین به برنامه های توسعه بهداشت عمومی کمک مالی کرده است.

سرگئی برین

برین یکی دیگر از بنیانگذاران گوگل است. بنابراین، جای تعجب نیست که او در فهرست ثروتمندترین افراد جهان ظاهر شود. در حال حاضر، برین سهامدار کنترل کننده گوگل است و دارایی خالص ۷۶ میلیارد دلاری دارد که او را به یکی از ثروتمندترین مردان جهان تبدیل می کند.

آمانسیو اورتگا

یک کارآفرین اسپانیایی و یکی از بنیانگذاران Inditex. ناگفته نماند که ایندیتکس یکی از پیشروترین خرده فروشان مد است. او همچنین مالک برند مد لوکس زارا است. از فوریه 2023، اورتگا دارایی خالص 70 میلیارد دلار است. اورتگا بر خلاف سایر میلیاردرها، خود را کم رنگ نگه داشته و از حضور در انظار پرهیز می کند و از او شخصیتی مرموز در دنیای تجارت بدل می کند.

حتما بخوانید:   ساعت، رنگ و حیوان سال 1402 | لحظه سال تحویل 1402

ژونگ شانشان

ژونگ شانشان یک کارآفرین چینی است. او بنیانگذار و رئیس Nongfu Spring، یک شرکت چینی آب آشامیدنی بسته بندی شده است. علاوه بر این، او همچنین به دلیل کارش به عنوان رئیس شرکت داروسازی بیولوژیکی پکن شناخته می شود. ژونگ کمک زیادی به صنعت واکسن و بیوداروها کرده است. دارایی خالص او 70 میلیارد دلار است که او را به ثروتمندترین مرد چین و شانزدهمین مرد جهان تبدیل می کند.

جیم والتون

یک کارآفرین آمریکایی و کوچکترین پسر سرمایه دار سرمایه دار تجارت سام والتون. وی در حال حاضر رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بانک آروست است. جیم با دارایی خالص 61 میلیارد دلار یکی از ثروتمندترین مردان جهان محسوب می شود. او بیشتر به دلیل مشارکت در چندین بخش مانند آموزش و توسعه اقتصادی شناخته شده است. در حال حاضر، او 74 ساله است و در بنتونویل، آرکانزاس زندگی می کند.

راب والتون

راب والتون تاجر آمریکایی و پسر ارشد بنیانگذار غول خرده فروشی سام والتون است. عزم راسخ و هوش تجاری بی ‌رقیب او به والمارت کمک کرد تا به ارتفاعات جدیدی دست یابد. از آنجایی که او در میان ثروتمندترین مردان جهان در رتبه هفدهم قرار دارد، دارایی خالص او 60 میلیارد دلار است.

پولدارترین افراد جهان 2023

چارلز کخ

چارلز کخ یک کارآفرین و انسان دوست آمریکایی است. او مالک و رئیس صنایع کوچ است. چارلز با تعهد تزلزل ناپذیر و اجرای برنامه ریزی شده خود، صنایع کخ را به یکی از موفق ترین شرکت های خصوصی در ایالات متحده تبدیل کرد. علاوه بر این، او همچنین کمک زیادی به سیاست و بشردوستی کرده است.

در حال حاضر، او 87 سال سن دارد و دارایی خالص او 59 میلیارد دلار است. چارلز نه تنها یک تاجر بلکه یک شخصیت تأثیرگذار است.

 دیوید تامسون

دیوید تامسون یک کارآفرین کانادایی است. او مالک تامسون رویترز، یک سرویس ارائه دهنده خبر برجسته است. علاوه بر این، او همچنین رئیس شرکت وودبریج است. اکثر ثروت دیوید از درآمد شرکت وودبریج به دست می آید. بنابراین، او با دارایی خالص 53 میلیارد دلار در میان ثروتمندترین مردان جهان قرار دارد. دیوید امسال 65 ساله شد. او با خانواده اش در تورنتو، کانادا زندگی می کند.

مایکل دل

اگر از لپ ‌تاپ یا کامپیوتر استفاده می‌کنید، حتما در مورد Dell شنیده‌اید. مایکل دل یک تاجر آمریکایی است و در حال حاضر جزو پولدارترین افراد جهان 2023 می باشد. سهم بازار دل 25 درصد و ارزش بازار آن 29 میلیارد دلار است. در سال 1984، مایکل دل را زمانی که در دبیرستان تحصیل می کرد، ایجاد کرد.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

پولدارترین افراد جهان 2023

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

معرفی پولدارترین افراد جهان 2023

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x