خدمات ساختمان

راهنمای کامل رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان به زبان ساده | آموزش نقاشی ساختمان

چگونه خانه خود را به خوبی نقاشی کنیم؟ آموزش نقاشی ساختمان مدرن

با رعایت اصول اولیه نقاشی ساختمان می توانید همانند یک نقاش ماهر فضای مختلفی از خانه را نقاشی و رنگ آمیزی نمایید. نقاشی خانه یکی از کارهای تخصصی است که نیاز به مهارت و تجربه بالایی دارد. در مواردی اگر افراد از مهارت و تجربه کافی برخوردار نبودند، می توانند با رعایت اصول اولیه نقاشی ساختمان، بهترین روند نقاشی را انجام دهند. با استفاده اصول کلی و رعایت یک سری نکات در زمینه نقاشی ساختمان به راحتی می توان مقدار هزینه نقاشی را تا حدود زیادی کاهش داد. با رعایت نکات لازم در این زمینه خود افراد نیز می توانند نقاشی ساختمان را انجام دهند. در صورت انجام نقاشی ساختمان، ابتدا بهتر است از یک سری نکات پیروی کنید تا بهترین روند نقاشی صورت گیرد.

اصول اولیه نقاشی ساختمان

برای نقاشی بهتر ساختمان، ابتدا باید اطلاعات لازمی در زمینه های مختلف همچون رنگ و فوت و فن نقاشی را در اختیار داشته باشید. با رعایت نکات و اصول اولیه نقاشی ساختمان به راحتی می توانید تمامی قسمت ها از جمله سقف و دیوارها را نقاش کنید و در ایجاد نمایی زیبا و مدرن نقش موثری داشته باشید.

معمولا با رنگ آمیزی محیط داخلی خانه دکوراسیون منزل جلوه ای زیباتر و شیک تر به خود می گیرد و تمامی نقص ها و عیب های منزل به طور کامل برطرف می شود. در صورت عدم اطلاعات کافی در زمینه نقاشی ساختمان بهتر است این کار را انجام ندهید. زیرا کیفیت کار به شکلی کاهش پیدا می کند و انرژی و هزینه برای شما افزایش پیدا خواهد کرد.

برای نقاشی اصولی و تخصصی، کافی است به نکات و اصول اولیه زیر توجه فرمایید تا به بهترین شکل ممکن نقاشی ساختمان به پایان برسد. نکات زیر جزء اصول اولیه نقاشی ساختمان می باشند که با رعایت آنها بهترین فرآیند نقاشی پیش خواهد رفت.

تعیین زمان

یکی از مهم ترین نکاتی که باید برای نقاشی ساختمان به آن توجه فرمایید تعیین زمانی مناسب برای نقاشی است. برخی از افراد در هر زمان به دلخواه خودشان اقدام به رنگ آمیزی ساختمان می کنند که کاملا این روش غلط است.

رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان نیاز به تایم و زمان دقیقی دارد که باید متناسب با زمان معین کار را انجام داد. با نقاشی ساختمان در زمان و تایم معین نتیجه ای بهتر و قابل قبول تر از نقاشی را به دست خواهید آورد.

بهترین زمان برای نقاشی ساختمان زمانی است که شرایط جوی هوا مساعد و مناسب باشد. تا زمانی که شرایط جوی هوا مناسب نشد از رنگ آمیزی ساختمان جدا خودداری نمایید.

با صبر و تحمل فراوان برای شرایطی مناسب می توانید کیفیت مطلوبی از رنگ آمیزی ساختمان را به وجود آورید. بعد از مناسب شدن شرایط لازم، محیط نقاشی را برای رنگ آمیزی آماده کنید تا در کمترین زمان ممکن نقاشی ساختمان به پایان رسد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  همه چیز درباره کمد دیواری رختخواب | چیدن کمد دیواری رختخواب

تخلیه محیط نقاشی

برای نقاشی ساختمان بهتر است فضای نقاشی را کاملا تخلیه کنید تا لوازم دست و پا گیر شما نشوند. با آزاد بودن اطراف می توان با خیالی آسوده و در سریعترین زمان ممکن محیط را رنگ آمیزی کرد.

در صورتی که لوازم خانه از قابلیت جابه جایی برخوردار هستند آنها را از محیط نقاشی به مکانی دیگر منتقل کنید. و در صورت عدم جابه جایی لوازم، بهتر است آنها را با کاور بپوشانید تا به رنگ آغشته نشوند. با تخلیه لوازم خانه هیچ گونه آسیبی به لوازم و اثاثیه شما وارد نخواهد شد.

اصول اولیه نقاشی ساختمان

توجه به مساحت محیط نقاشی

برای نقاشی ساختمان بهتر است به متراژ و مساحت محیط توجه فرمایید تا بهترین فضا را برای خود ایجاد نمایید. معمولا افرادی که دارای خانه های ۶۰ الی ۷۰ متری هستند برای بزرگ نشان دادن خانه باید از رنگ هایی استفاده کنند که در زیبایی و بزرگ دیده شدن خانه نقشی موثر داشته باشد.

برای انتخاب رنگ اینگونه از خانه ها باید به صورت هوشمندانه عمل کرد، تا علاوه بر زیبایی بتوانید محیطی بزرگ و دلباز را تجربه نمایید. یکی از گزینه ها که می تواند فضای داخلی خانه را بزرگ نشان دهد، رنگ های روشن هستند که بیشتر برای ساختمان های کوچک به کار می روند.

در کنار رنگ های روشن می توان از رنگ هایی همچون زرد، آبی کمرنگ و یا سبز تیره استفاده نمود. وجود این نوع رنگ ها در منزل سبب دورتر نشان دادن دیوار خواهد شد. از این رو فضای داخلی خانه بزرگ دیده می شود.

قبل از اقدام به خرید رنگ، بهتر است دیوار و سقف فضای نقاشی را به طور کامل اندازه گیری کنید تا مقدار مناسبی از رنگ را خریداری نمایید. برای انجام این کار تمامی قسمت هایی که نقاشی می شوند را اندازه بگیرید و به مقدار لازم از هر کدام رنگ ها خریداری نمایید.

رعایت ترتیب رنگ آمیزی

برای رنگ آمیزی فضای داخلی خانه باید بر اساس مراحل از قبل تعیین شده اقدامات لازم را انجام دهید. نقاشی ساختمان دارای اصول و ترتیب خاصی است که با رعایت ترتیب و اصول می توانید نتیجه ای مطلوب را مشاهده کنید. قبل از رنگ آمیزی بهتر است تمامی قسمت ها را تمیز و گردگیری کنید تا گردوغبار بر روی سطح وجود نداشته باشد.

بعد از تمیز کاری تمامی شکاف ها و سوراخ ها را توسط بتونه و یا گچ بپوشانید تا ظاهر کار شما قشنگ تر گردد. برای از بین بردن پستی و بلندی بهتر است از سمباده استفاده کنید تا سطح نقاشی یکنواخت و صاف شود که با این کار آستر اولیه بر روی سطح صورت خواهد گرفت.

بعد از طی کردن این مراحل حالا می توانید نقاشی را آغاز کنید و از کیفیت کار خود لذت ببرید. برای رنگ آمیزی از قسمت سقف کار را آغاز کنید و به صورت عرضی تمامی قسمت ها رنگ بزنید. برای رنگ کردن دیوار هم از بالا به پایین رنگ آمیزی کنید تا سطوح کار شما شیک تر و زیباتر گردند.

تمیز کردن سطح نقاشی

قبل از اینکه اقدام به رنگ آمیزی کنید، حتما تمامی قسمت ها را کاملا تمیز کنید تا کیفیت رنگ بر روی دیوار افزایش پیدا کند. برای انجام این کار تمام قسمت های دیوار و سقف را از گردوغبار و لکه پاک نمایید و در صورت چرب بودن بهتر است از ترکیب آب و مواد شوینده استفاده کنید. با انجام این کار سطح نقاشی کاملا تمیز و عاری از هرگونه آلودگی می شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر مبلمان در منزل | چرا تعمیر مبلمان مهم است؟

پوشاندن لوازم موجود در محیط

در بعضی موارد ممکن است امکان جابه جایی لوازم وجود نداشته باشد که در این صورت باید تمامی لوازم را توسط یک کاور و یا روزنامه بپوشانید. با انجام این کار از آغشته شدن رنگ به لوازم می توانید جلوگیری نمایید.

با وجود احتیاط لازم، در هر صورت ممکن است قلمو آغشته به رنگ به صورت ناگهانی با یک سری ابزار و وسایل برخورد کند که پاک کردن آن علاوه بر زمان بر بودن انرژی زیادی از افراد خواهد گرفت. قسمت هایی همچون درب، پنجره، قرنیز و … را بپوشانید تا از آغشته شدن رنگ به آنها نگران نباشید.

بتونه کاری

زمانی که قصد دارید فضای داخلی خانه را رنگ آمیزی کنید بهتر است ابتدا بتونه کاری و بسترسازی لازم را انجام دهید. با انجام این کار نتیجه ای مطلوب از نقاشی خانه را دست می آورید.

بنابراین تمامی قسمت های شکاف دار و سوراخ دار را توسط بتونه بپوشانید تا هم مقدار کمتری از رنگ استفاده گردد و همچنین زیبایی خاصی ایجاد شود. بعد از بتونه کاری حتما بر سطح بتونه شده سمباده بکشید تا پستی و بلندی به طور کامل برطرف گردد.

تهیه ابزار موردنیاز برای رنگ

برای نقاشی ساختمان بهتر است ابتدا تمامی تجهیزات موردنیاز را فراهم کنید. لوازمی همچون قلم مو، غلتک و … را آماده و در دسترس خود قرار دهید. با تهیه لوازم موردنیاز سریعتر کار نقاشی به پایان می رسد. در صورت خرید ابزار موردنیاز حواستان به کیفیت محصول باشد تا به صورت طولانی مدت بتوانید از آنها استفاده نمایید.

استفاده از آستر

قبل از اقدام به رنگ آمیزی بهتر است از یک رنگ آستر برای سطح رنگ آمیزی استفاده کنید. با استفاده از این نوع رنگ، رنگ اصلی به خوبی بر روی دیوار قرار می گیرد و به هیچ عنوان لکه و یا مات نخواهد شد. بهترین رنگ آستری که می توانید استفاده کنید رنگ آستر خاکستری است.

زیرا به خوبی در پوشش دهی سطح موثر است. استفاده از رنگ آستر زمینه ای مناسب برای نقاشی اصلی ایجاد می کند که در این صورت کیفیت کار افزایش پیدا کرده و طول عمر رنگ تضمین خواهد شد.

اصول اولیه نقاشی ساختمان

نتیجه گیری

با رعایت اصول اولیه نقاشی ساختمان عملکرد بهتری از رنگ آمیزی را مشاهده خواهید کرد. نقاشی ساختمان بهتر است توسط افراد با تجربه و ماهر انجام شود تا در کمترین زمان ممکن رنگ آمیزی ساختمان اتمام یابد.

یکی از شرکت های فعال در این زمینه، شرکت ایبک امداد است که با داشتن تکنسین های مجرب و تجهیزات به روز بهترین خدمات را ارائه می دهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه کافی است درخواست خود را در این شرکت ثبت کنید و از خدمات فوق العاده آنها بهره مند گردید. با انتخاب شرکتی معتبر با خیالی آسوده و تضمینی می توانید کار نقاشی ساختمان را به آنها بسپارید و از کیفیت نهایی کار لذت ببرید.

اصول اولیه نقاشی ساختمان

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

اصول اولیه نقاشی ساختمان

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا