خدمات فاضلاب و لوله بازکنی

بهترین محل جهت نصب توالت فرنگی کجاست؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

یکی از رایج ترین سوالات کاربران به هنگام نصب توالت فرنگی و ساخت سرویس بهداشتی این است که بهترین محل جهت نصب توالت فرنگی کجا می باشد؟ نصب کردن توالت فرنگی در سرویس بهداشتی بهتر است یا حمام؟ بهتر است توالت فرنگی را در کدام نقطه از ساختمان قرار دهیم و سوالات دیگری از این قبیل… ایبک امداد در این مقاله به بررسی بهترین محل جهت نصب توالت فرنگی پرداخته است.

توالت فرنگی در حمام نصب شود یا سرویس بهداشتی؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که در مرحله نخست مقدار فضایی که در ساختمان جهت سرویس بهداشتی مقرر گردیده است تعیین کننده نصب توالت فرنگی می باشد. همچنین باید لوله خروجی که جهت توالت فرنگی قرار داده شده است بررسی شود. ساختمان هایی که فضای کافی در سرویس بهداشتی ندارند معمولا توالت فرنگی را در حمام نصب می کنند اما لازم به ذکر است که به طور کلی چند علت مهم وجود دارد که کاربران را مجاب می کند که توالت فرنگی را در سرویس بهداشتی نصب کنند و نصب آن در حمام گزینه مناسبی نمی باشد.

 • قرار دادن توالت فرنگی در حمام موجب می شود که جهت قرار دادن دستمال داخل حمام با مشکل مواجه شوید زیرا به علت رطوبت و نم حمام همیشه دستمال ها دارای رطوبت هستند.
 • چنانچه توالت فرنگی در حمام نصب شود زمانی که افراد ساکن ساختمان در حمام هستند، دیگر افراد نمی توانند از توالت فرنگی ساختمان استفاده کنند و یا برعکس.
 • چنانچه فضای حمام به اندازه کافی بزرگ نباشد و فاصله بین دوش حمام تا توالت فرنگی کم باشد به هنگام استفاده کردن از حمام و دوش کف و آب زیادی روی توالت فرنگی می ریزد و با گذشت زمان موجب کثیفی و لکه شدن توالت فرنگی خواهد شد در نتیجه همیشه باید پس از بعد از دوش گرفتن توالت فرنگی را شسته و خشک کنید.
 • با گرم شدن حمام ممکن است بوی نامطبوع فاضلاب بالا بیاید و موجب آزار ساکنین ساختمان شود.

بهترین محل جهت نصب توالت فرنگی کجاست؟/نصب توالت فرنگی در حمام بهتر است یا سرویس بهداشتی

با همه مواردی که در بالا گفته شد باز هم برخی از افراد ترجیح می‌دهند بنا به خواسته و سلیقه خود توالت فرنگی را در حمام قرار دهند. نکته مهم این است که به دلیل آلوده بودن سرویس بهداشتی بهتر است که توالت فرنگی در مکانی قرار گیرد که کنار سالن پذیرایی و آشپزخانه نباشد.

حتما بخوانید:   لوله بازکنی با جوهر نمک چه خطراتی دارد | تأثیر جوهر نمک روی لوله

نکات مهم جهت انتخاب بهترین محل برای نصب توالت فرنگی

توالت فرنگی چه در سرویس بهداشتی نصب شود و چه در حمام باید نکات مهمی در رابطه با آن رعایت شود.

 • به هنگام نصب توالت فرنگی باید فاصله آن از شیر آب و فاصله آن از دیوارهای جانبی رعایت شود و همچنین محل قرارگیری دستمال توالت نیز باید مشخص شود تا کاربر بتواند به راحتی از آن استفاده کند.
 • برخی از افراد توالت فرنگی را با مقدار کمی ارتفاع نصب می کنند و یا آن را از دیگر قسمت های سرویس بهداشتی به وسیله شیشه یا دیوار جدا می کنند لازم به ذکر است این کار هیچ الزامی ندارد و فقط بر اساس سلیقه افراد انجام می شود.
 • به هنگام خرید توالت فرنگی دقت کنید که ارتفاع آن استاندارد باشد در غیر این صورت می تواند باعث زانو درد کمردرد و مشکلاتی از این قبیل برای افراد شود.
 • چنانچه ارتفاع توالت فرنگی خریداری شده مناسب نیست می توانید با ایجاد کمی ارتفاع در زیر توالت فرنگی مشکل را برطرف کنید.

مزایای مهم استفاده کردن از توالت فرنگی

امروزه به علت تغییر سبک زندگی بیشتر افراد ساختمان ها و دکوراسیون داخلی آنها نیز دستخوش تغییرات شده اند. توالت فرنگی جای توالت ایرانی را در بیشتر خانه ها گرفته است و البته دارای مزایای بسیار زیادی نیز نسبت به توالت های ایرانی می باشد. توالت فرنگی از کمردرد و پادرد در افراد جلوگیری می کند و فشاری به پا و کمر افراد وارد نمی کند. همچنین برخی از توالت فرنگی ها مجهز به بیده می باشد که برای افرادی که به تازگی عمل جراحی کرده اند و قادر به نظافت خود نیستند بسیار مفید است.

نکات مهم و اصولی جهت نصب توالت فرنگی

اگر قصد دارید در خانه خود توالت فرنگی را نصب کنید باید نکاتی را مورد توجه قرار دهید.

 • به هنگام نصب توالت فرنگی لازم است لوله فاضلاب را به طور کامل بررسی کنید زیرا ممکن است سیمان و یا مصالح دیگری درون لوله فاضلاب ریخته شده باشد و می تواند باعث انسداد توالت شود.

بهترین محل جهت نصب توالت فرنگی کجاست؟/نصب توالت فرنگی در حمام بهتر است یا سرویس بهداشتی

 • فاصله توالت فرنگی از دیوار کناری، دیوار پشتی و دیوار روبروی باید کاملاً رعایت شود و استانداردهای آن مورد توجه قرار گیرد.
 • جهت نصب توالت فرنگی به این نکته دقت کنید که بوگیر توالت باید با قسمت خروجی فاضلاب فاصله استاندارد داشته باشد.
 • به هنگام نصب بوگیر توالت فرنگی بهتر است پس از نصب آن اطراف بوگیر را به کمک چسب بپوشانید و به این نکته دقت کنید که از مقدار زیادی چسب استفاده نکنید زیرا باعث افزایش ارتفاع بوگیر خواهد شد.
 • چنانچه خروجی توالت فرنگی به صورت صحیح روی لوله فاضلاب قرار نگرفته باشد حتی اگر چسب آکواریوم نیز استفاده شود باز هم شاهد نشتی آب خواهید بود.
 • به هنگام نصب توالت فرنگی به شیب استاندارد سیفون توالت و همچنین تراز بودن لوله و تنظیم فلوتر دقت کنید.
 • بعد از نصب توالت فرنگی حتماً باید فلوتر را نیز تنظیم کنید تا از هدر رفتن آب جلوگیری کند و سیفون به بهترین شکل ممکن عمل کند.
حتما بخوانید:   صفر تا صد تعمیر فلاش تانک یا سیفون توالت

راهنمای خرید و انتخاب توالت فرنگی

اگر به فروشگاه تجهیزات بهداشتی مراجعه کرده اید قطعاً با مدل ها و برندهای متنوع و گوناگونی روبرو شده اید که هر کدام از آنها قابلیت ها و مزایای خاص خود را دارند و گاهی اوقات در این میان دچار سردرگمی خواهید شد و انتخاب توالت فرنگی مناسب برای شما سخت می شود. چنانچه بررسی و تحقیق کافی در خرید توالت فرنگی را انجام دهید و مدلهای مختلف آن را بشناسید و ویژگی های هر کدام را بدانید انتخاب راحت تری خواهید داشت. در ادامه مقاله هر آنچه که برای خرید توالت فرنگی نیاز دارید بدانید شرح داده ایم. شما با مطالعه آن می توانید بهترین انتخاب و خرید را داشته باشید.

ابعاد توالت فرنگی

توالت فرنگی در ابعاد استانداردی طراحی و ساخته شده و در اختیار کاربران قرار می گیرد بنابراین این شما هستید که با در نظر گرفتن فضای سرویس بهداشتی یا حمام خود و یا فردی که می خواهد از توالت فرنگی استفاده کند و باید سایز مناسب را خریداری کنید. هر کشوری در طراحی توالت فرنگی و ساخت آن دارای ارگونومی خاصی می‌باشد که این بر اساس قد و قامت اشخاص و همچنین سلیقه آن محاسبه شده است.

مقدار مصرف آب و سازگار بودن با محیط زیست

امروزه به علت مشکلات کمبود آب در کشور تمهیدات ویژه‌ای برای صرفه جویی آب اندیشیده شده است. به همین علت افراد زیادی تمایل به انتخاب تجهیزات و وسایلی دارند که کم مصرف می باشند. بهترین توالت فرنگی مدلی است که مصرف آب را تا حد زیادی کاهش داده است همچنین از موادی ساخته شده که کمترین آسیب را به محیط زیست می رساند. این مدل های توالت فرنگی آب کمی استفاده می کنند و به مقدار قابل توجهی باعث کاهش هزینه آب می شوند. همچنین برخی از توالت فرنگی ها آنتی باکتریال نیز می باشند و آلودگی را جذب نمی کنند در نتیجه سلامتی افراد نیز به خطر نمی افتد. در این مدل ها می توان با کمترین مقدار مواد شوینده باکتری ها و آلودگی ها را از بین برد.

حتما بخوانید:   آموزش روش برطرف کردن نشتی لوله پلیکا

جنس توالت فرنگی

توالت فرنگی در جنس های مختلفی تولید شده است که رایج ترین آن سرامیکی یا لعابی می‌باشد. ضخامت لعاب در کاربرد، قیمت و زیبایی توالت فرنگی بسیار موثر است زیرا توالت فرنگی وسیله‌ای است که سال‌های طولانی باید مورد استفاده قرار گیرد به همین علت باید مواد مرغوب و با کیفیت در ساخت آن به کار گرفته شود.

درب توالت فرنگی و نشیمنگاه توالت فرنگی

توالت فرنگی ها در شکل های مختلف بیضی، دایره ای و مربعی تولید و ساخته شده اند که در این بین مدل های مربعی و بیضی شکل نشیمنگاه راحت‌تری دارند و فروش آنها نیز بیشتر است. بهترین محل جهت نصب توالت فرنگی کجاست؟/نصب توالت فرنگی در حمام بهتر است یا سرویس بهداشتیاگر چه این مدل ها باعث اشغال فضای بیشتری می شوند اما استفاده آن برای کاربران بسیار راحت تر است. بهترین درب ها نیز مدل هایی هستند که به آهستگی باز و بسته می شود.

میزان قدرت سیفون و تولید صدا

اگر قصد دارید توالت فرنگی خریداری کنید به میزان قدرت و تولید سر و صدای آن توجه کنید.  برخی از مدلهای توالت فرنگی به هنگام تخلیه کردن آب سر و صدای زیادی دارند بنابراین بهتر است به این مورد توجه کنید. همچنین از نظر قدرت سیفون نیز آن را مورد بررسی قرار دهید و توالت فرنگی انتخاب کنید که سیفون آن قدرت کافی در تخلیه فاضلاب را داشته باشد و باعث انسداد لوله نشود.

توجه به ارتفاع توالت فرنگی به هنگام خرید

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید ارتفاع کاسه توالت می باشد. توالت فرنگی انتخاب کنید که ارتفاع آن استاندارد باشد و به هنگام بلند شدن و نشستن راحت باشید. معمولاً ارتفاع استاندارد برای توالت فرنگی ۵۰ سانتی متر است اما مدل هایی نیز تولید شده اند که ارتفاع آنها ۶۰ سانتی متر است و برای افرادی که دچار کمردرد هستند مناسب تر است.

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد به بررسی محل مناسب جهت نصب توالت فرنگی پرداختیم. همچنین مزایا و معایب آن را عنوان کردیم و در پایان نکات مهمی در مورد راهنمای خرید آن به شما کاربران عزیز توضیح دادیم. کارشناسان ایبک امداد آماده اند تا راهنمایی و مشاوره لازم جهت خرید توالت فرنگی و نصب آن را به شما عزیزان ارائه دهند. از این که تا پایان مقاله ما را همراهی کردید از شما سپاسگزاریم.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

بهترین محل جهت نصب توالت فرنگی کجاست؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بهترین محل جهت نصب توالت فرنگی کجاست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x