تعمیرات تلویزیون

دسترسی به منوی مخفی تلویزیون|منوی مخفی تلویزیون جی پلاس

دسترسی به منوی مخفی تلویزیون|منوی مخفی تلویزیون جی پلاس، منوی مخفی تلویزیون سامسونگ، منوی مخفی تلویزیون ال جی

منوی مخفی تلویزیون ها به روش های گوناگون قابل دسترسی می باشند. در این مقاله نحوه دسترسی به منوی مخفی تلویزیون جی پلاس و دیگر تلویزیون ها را مورد بررسی قرار می دهیم و مزایای استفاده از این منو را بیان خواهیم کرد.

منوی پنهان تلویزیون چیست؟

تلویزیون های مدرن امروزی دارای امکانات و ویژگی های زیادی می باشند، که می توان به سیستم عامل های مستقل، اتصال به وای فای و… اشاره کرد. تلویزیون‌های دیجیتال همگی منوی مخفی دارند و کاربران با دسترسی به این منوها می‌توانند گزینه های پیشرفته و تغییر تنظیمات داخلی را انجام دهند. با استفاده از این روش می توانید برخی از ویژگی های تلویزیون خود را روشن یا خاموش کنید. منوی مخفی تلویزیون توسط تکنسین تلویزیون مورد استفاده قرار می گیرد. بیشتر تلویزیون ها به جز منوی کاربری، دارای منوی مخفی می باشند، تا تکنسین‌ها و کاربران بتوانند از حداکثر عملکرد تلویزیون استفاده کنند. منوی مخفی به این دلیل پنهان است، که کاربران نیازی به مشاهده این منو ندارند.

مزایای استفاده از منو مخفی تلویزیون جی پلاس

 • منوی مخفی تلویزیون جی پلاس دارای تنظیمات مفید مختلفی می باشد. این تنظیمات و گزینه ها در منوی اصلی تلویزیون قابل مشاهده و تغییر نمی باشند. حالت های گوناگونی در منوی مخفی تلویزیون جی پلاس موجود است. از منوی مخفی تلویزیون جی پلاس به صورت حرفه ای برای تنظیم صدای تلویزیون و ویژگی‌های تصویر استفاده می شود.
 •  در قسمت تنظیمات تصویر مواردی همچون کنتراست، روشنایی، عمق سیاهی تصویر، تعادل رنگ سفید، نور پس زمینه تصویر و… وجود دارد.
 •  در قسمت صدا مواردی مثل حداکثر یا حداقل میزان صدا، منحنی صدا و یا قدرت منبع صدا را می‌توانید تنظیم نمایید.
 •  از گزینه های دیگری که در منوی مخفی تلویزیون جی پلاس وجود دارد، گزینه آپدیت تلویزیون جی پلاس می‌باشد.

تلویزیون

 

چگونه از منوی مخفی تلویزیون جی پلاس استفاده کنیم؟

برای استفاده از منوی مخفی تلویزیون جی پلاس می توانید به این روش عمل کنید:

 •  تلویزیون خود را روشن کرده و دکمه منو را از روی کنترل انتخاب کنید.
 • به قسمت تنظیمات رفته و گزینه‌ای به اسم منوی خدمات یا سرویس را پیدا کنید.
 • در صورتی که این گزینه پیدا نمودید، باید رمز عبور یا کد صحیح را وارد نمایید، تا دسترسی به منوی مخفی تلویزیون را پیدا کنید.
 •  با توجه به مدل تلویزیون، رمز عبور یا کد متفاوت خواهد بود. برای اطلاع یافتن از آن می توانید دفترچه راهنمای تلویزیون جی پلاس را مطالعه کنید.
حتما بخوانید:   راهنمای آشنایی با تکنولوژی تلویزیون پلاسما

نمایش منو مخفی تلویزیون ال جی

از روش های مختلفی می‌توانید به منوی مخفی تلویزیون ال جی دسترسی پیدا کنید. روش انتخابی شما به مدل تلویزیونتان بستگی خواهد داشت. در برخی از تلویزیون های ال جی می‌توانید هر سه روش را استفاده کنید. برای دسترسی به منوی مخفی تلویزیون ال جی می توانید به روش‌های زیر عمل کنید:

 • اولین روش برای نمایش منوی مخفی تلویزیون ال جی این است، که دکمه ok را به صورت همزمان در کنترل و پنل تلویزیون فشار دهید و به مدت ۵ تا ۷ ثانیه نگه دارید، در این شرایط منوی مخفی تلویزیون ال جی برای شما در دسترس خواهد بود.
 • راه حل دوم این است، که دکمه اوکی را همزمان با دکمه کاهش صدا در کنترل از راه دور تلویزیون ال جی برای ۱۵ ثانیه فشار دهید. با گذشت زمان فوق و انجام این کار منوی مخفی نمایش داده خواهد شد و می توانید تنظیمات مورد نظر را انجام دهید.
 • روش سوم برای نمایش منوی مخفی تلویزیون ال جی این است، که به صورت همزمان دکمه منو را در پنل و کنترل از راه دور تلویزیون ال جی فشار دهید. با انجام دادن این کار منوی مخفی برای شما به نمایش در می آید و گزینه های مختلف آن را می توانید مشاهده کنید. ممکن است در حین استفاده از این روش ها تلویزیون ال جی از شما یک کد یا رمز عبور بخواهد. برای آگاهی از این کدها و رمز عبور می توانید دفترچه راهنمای تلویزیون خود را مطالعه کنید.

منو مخفی تلویزیون سامسونگ

به روش های گوناگونی می توانید وارد منوی مخفی تلویزیون سامسونگ شوید. اما به این نکته توجه داشته باشید، که اگر به بخش هایی که اطلاعاتی در مورد آنها ندارید وارد شوید و تنظیمات اشتباهی انجام دهید، موجب بروز مشکلاتی مثل کم نور شدن، کم صدا شدن و… مواجه شوید. بنابراین در صورت نداشتن اطلاعات کافی وارد منوی مخفی تلویزیون ها نشوید. روش ورود به منوی مخفی تلویزیون سامسونگ به یکی از روش های زیر است:

 • روش اول به این صورت است، که از دکمه های کنترل استفاده می شود. این دکمه ها را باید پشت سر هم فشار دهید، تا منوی تلویزیون سامسونگ ظاهر شود. گزینه های mute,1,1,9,enter را به سرعت و پشت سر هم فشار دهید. با فشار دادن این گزینه ها منوی مخفی تلویزیون سامسونگ را مشاهده خواهید کرد و می توانید تنظیمات مورد نظر را انجام دهید. اگر کنترل تلویزیون شما دکمه enter را ندارد، می‌توانید از دکمه ok استفاده کنید، تا بتوانید تنظیمات مخفی را انجام دهید.
 • در روش دوم باید از دکمه info استفاده کنید. این دکمه را از روی کنترل از راه دور تلویزیون سامسونگ انتخاب کنید و سپس دکمه های setting, mute, power را فشار دهید. به این ترتیب می‌توانید به منوی مخفی تلویزیون سامسونگ دسترسی داشته باشید و تنظیمات مربوط به صدا و تصویر را انجام دهید.
 • سومین روش برای دسترسی به منوی مخفی تلویزیون سامسونگ روشن و خاموش کردن آن می باشد. در بعضی از مدل های تلویزیون سامسونگ در ابتدا باید تلویزیون خود را خاموش کنید و مجددا ان را روشن نمایید. با این کار می توانید منوی مخفی تلویزیون سامسونگ را مشاهده کنید.
حتما بخوانید:   چگونه گوشی را به کنترل تلویزیون تبدیل کنیم

منوی مخفی تلویزیون سونی

تلویزیون سونی نیز مثل تلویزیون های دیگر منوی مخفی دارد. این منو در تلویزیون سونی کاربرد زیادی دارد و می‌توانید با استفاده از این منو تنظیمات مهم تلویزیون را انجام دهید. تنظیماتی مثل غیرفعال کردن برخی از ویژگی ها، تنظیم طول تصاویر، ارتفاع تصاویر و… در این قسمت قرار دارد. برای وارد شدن به منوی مخفی تلویزیون سونی می‌توانید به یکی از روش‌های زیر عمل کنید:

 • در روش اول در ابتدا باید با استفاده از ریموت، تلویزیون خود را خاموش کنید و سپس این دکمه ها را به ترتیب از چپ به راست انتخاب کنید:

Display> Volume up> Power

با انجام دادن این مراحل شما به منوی مخفی تلویزیون سونی دسترسی پیدا خواهید کرد. امکان دارد این روش برای تلویزیون های جدید کاربردی نباشد.

 • روش دوم به این ترتیب است، که وقتی تلویزیون سونی شما در حالت روشن قرار دارد باید به ترتیب این دکمه ها را از کنترل خود انتخاب کنید و خیلی سریع و بلافاصله پشت سر هم آنها را فشار دهید.

Left> Right> Mute> Center button> Mute> Menu

با انجام این مراحل منوی مخفی تلویزیون سونی را مشاهده خواهید کرد.

 • در روش سوم باید تلویزیون خود را خاموش نمایید و منو سرویس مود را از بوت تلویزیون انتخاب کنید و سپس دکمه Display را از روی کنترل تلویزیون بفشارید. پس از آن دکمه ۵ و Volume up+ را فشار دهید. تلویزیون های خود را با استفاده از دکمه Power کنترل روشن کنید می بینید، که دستگاه شما روی منوی مخفی برای شما روشن می شود.
حتما بخوانید:   پخش همزمان صدای تلویزیون از بلندگو و هدفون|تقویت صدای هدفون

تلویزیون

نکات مهم در استفاده از منوی مخفی تلویزیون

قبل از اینکه از منوی مخفی استفاده کنید و تغییراتی در تنظیمات انجام دهید، پیشنهاد می‌شود، که تنظیمات پیش فرض تلویزیون را به صورت کامل یادداشت کنید. با انجام دادن این کار اگر اشتباهی بروز دهد، یا خروجی به دلخواه شما نباشد، می توانید تنظیمات تلویزیون خود را به حالت اولیه برگردانید.

وقتی تغییرات و تنظیمات مورد نظر را اعمال کردید و نتیجه آن را بررسی نمودید، پیش از آنکه از درستی تغییرات اطمینان حاصل نکردید، تغییرات انجام شده را ذخیره نکنید. اگر با مشکلی روبرو شدید، می توانید تلویزیون خود را خاموش و روشن کنید و دستگاه خود را به حالت پیش فرض بازگردانید.

با توجه به اینکه منوی مخفی تلویزیون ها دارای مزیت ها و قابلیت های زیادی است، اگر بدون داشتن اطلاعات کافی و درست بخواهید از این منو استفاده کنید، احتمالاً تنظیمات تلویزیون شما به صورت کامل به هم می‌ریزد و کیفیت تصویر و صدا کاهش پیدا خواهد کرد. بنابراین قبل از اینکه منوی مخفی تلویزیون خود را دستکاری کنید و تغییری در آن ایجاد کنید، حتماً با نحوه کار با این منو را بدانید و با نحوه تنظیمات آن آشنا باشید.

احتمال دارد در برخی مواقع تنظیماتی که شما از این منو به تلویزیون خود اعمال می‌کنید، برای دستگاه شما مناسب نبوده و دستگاه شما آسیب ببیند و فشار زیادی به آن وارد شود‌. به همین علت نباید بدون داشتن آگاهی کافی تنظیمات منوی مخفی تلویزیون را تغییر دهید و پیش از آن که تنظیمات انجام شده را ذخیره سازی کنید، باید نتیجه آن را مورد بررسی قرار دهید. به صورت کلی پیشنهاد می شود، که از این منو فقط تکنسین ها و تعمیرکاران تلویزیون استفاده کنند.

سخن تکمیلی

در صورتی که در مورد تنظیمات تلویزیون در منوی مخفی اطلاعات و آگاهی کافی ندارید بهتر است، که از این منو استفاده نکنید و در مقادیر آن تغییری ایجاد نکنید.

پیش از آنکه تغییری در تنظیمات پیش فرض تلویزیون خود انجام دهید، باید مقادیر پیش فرض را یادداشت کنید، تا چنانچه از خروجی راضی نبودید و یا اگر مشکلی پیش آمد، بتوانید آنها را بازیابی کنید. وقتی تنظیمات را انجام دادید، بلافاصله آنها را ذخیره سازی نکنید.

31

دسترسی به منوی مخفی تلویزیون

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

نحوه دسترسی داشتن به منوی مخفی تلویزیون های مختلف

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x