تعمیراتتعمیرات یخچال

روش تعمیر یخساز یخچال آدمیرال چگونه می باشد

چگونه میتوان یخساز یخچال آدمیرال را در منزل تعمیر کرد؟

روش تعمیر یخساز یخچال آدمیرال چگونه می باشد؟ یکی از مشکلاتی که امکان دارد برای یخچال فریزر شما به وجود بیاید خراب شدن یخساز یخچال آدمیرال است اگر هر مشکلی در این قسمت از یخچال فریزر آدمیرال شما به وجود بیاید باعث خرابی در قسمتهای دیگر خواهد شد ما می خواهیم در این مقاله از ایبک امداد برای شما روش تعمیر یخساز یخچال آدمیرال را توضیح دهیم لطفاً با ما همراه باشید.

چگونه یخساز یخچال آدمیرال را راه اندازی کنیم؟

یخساز یخچال

برای راه اندازی یخساز یخچال آدمیرال بعد از اینکه شما لوله ورودی آب یخساز را وصل کردید باید یخساز آدمیرال را فعال و راه اندازی کنید برای این کار شما می توانید مراحل زیر را انجام دهید:

 • برای راه اندازی ابتدا می توانید از دکمه ای که بر روی یخساز یخچال قرار داده شده استفاده کنید معمولاً این دکمه به صورت on قرار داده شده و روی بدنه یخساز قرار دارد اگر آن را فشار دهید یخساز یخچال شما فعال خواهد شد.
 • اگر یخساز یخچال شما دارای یک اهرم کوچک در قسمت یخساز می باشد، می توانید اهرم را به طرف پایین بکشید تا یخساز یخچال آدمیرال شما فعال شود.

چگونه می توانیم یخساز یخچال آدمیرال را غیرفعال کنیم؟

شما برای اینکه یخساز یخچال ساید بای ساید آدمیرال خود را غیر فعال کنید می توانید از دکمه off که در روی یخچال قرار گرفته، استفاده کنید و یا در مدلهای اهرمی برای خاموش کردن یخساز باید اهرم را بکشید تا زاویه ۹۰ درجه درست شود.

چگونه می توانیم یخساز یخچال ساید بای ساید آدمیرال را ریست کنیم؟

برای اینکه شما یخساز یخچال آدمیرال خود را ریست کنید و دوباره آن را به حالت اولیه برگردانید باید مراحلی را که برایتان توضیح می دهیم انجام دهید تا یخساز یخچال شما ریست شود:

 • در مرحله اول محفظه یخساز یخچال را باز کنید.
 •  روی قسمت زیرین این محفظه دکمه ریست کردن قرار داده شده است و شما باید این دکمه را ۵ ثانیه نگه داشته و سپس رها کنید.
 • بعد از اینکه یخساز یخچال آدمیرال خود را ریست کردید می توانید درب محفظه را ببندید.
حتما بخوانید:   تعمیرات مایکروفر پاکشوما

چگونه یخساز یخچال آدمیرال خود را تعمیر کنیم؟

برای اینکه شما بتوانید به درستی یخساز یخچال آدمیرال خود را تعمیر کنید باید در مرحله اول آن را عیب یابی کنید و متوجه شوید که کدام قسمت یخساز دچار مشکل شده است؟ در ادامه مقاله می خواهیم برای شما مشکلاتی را که به طور معمول امکان دارد برای یخساز یخچال آدمیرال شما رخ دهد بررسی کرده و راهکارهایی را هم برای تعمیر آن برای شما بیان کنیم.

چرا یخ از یخساز یخچال ساید آدمیرال خارج نمی شود؟

امکان دارد شما هنگام استفاده از یخساز یخچال متوجه شوید که یخ از آن خارج نمی شود برای بررسی این مشکل به موارد زیر باید توجه کنید:

 • در مرحله اول بازوهای انتقال دهنده یخ را در یخساز بررسی کنید احتمال دارد که بازوهای انتقال دهنده دچار مشکل شده باشد.
 • اگر این بازو ها خراب شده باشد و یا حتی مدول یخساز یخچال خراب شود باعث می شود که یخ نتواند از یخچال خارج شود.
 • یکی دیگر از دلایل بروز این مشکل پر بودن قالب یخساز می باشد اگر مخزن و قالب یخساز یخچال بیشتر از حد پر شود یخ نمی تواند از یخساز خارج شود.
 •  در صورت چسبیدن یخ ها به یکدیگر باعث می شود که یخ بدرستی قادر به خارج شدن از یخساز نباشد.
 •  برای اینکه از این مشکل جلوگیری کرده باشید بهتر است که در صورت استفاده نکردن از یخساز آن را خاموش کنید تا یخ ها در اثر زیاد شدن به همدیگر نچسبند.

دلیل یخ ندادن یخساز یخچال آدمیرال چیست؟

یخساز یخچال

اگر در صورت بررسی متوجه شدید که یخساز یخچال شما درست کار می کند اما یخ تولید نمی کند احتمال دارد یخساز دچار مشکل شده باشد برای اینکه این مورد را عیب یابی کنید باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • اگر فیلتر درایر و یا سیکل گردشی گاز دچار گرفتگی و یا مشکل شود و یا اینکه مقدار گاز مدا کم شده باشد می تواند باعث بروز این مشکل شود.
 • یکی از دلایلی که می تواند باعث کار نکردن یخساز یخچال آدمیرال باشد خراب شدن کمپرسور است.
 •  دلیل دیگر، گیر کردن شیر برقی یخساز می باشد که باعث می شود سیکل سرما و آبگیری درست انجام نشود.
 • یخساز یخچال را باید هر چند وقت یکبار سرویس کنید تا کارکرد آن با مشکل روبرو نشود.
حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از یخچال آرچلیک Arçelik | نصب، راه اندازی و طریقه استفاده

دلیل چسبیدن یخ ها در یخساز یخچال آدمیرال چیست؟

کاربرانی که از یخچال های مدرن استفاده می کنند که در آن یخساز وجود دارد معمولاً با این مشکل روبرو می شوند که تکه های یخ به یکدیگر می چسبد قبل از هر چیزی لازم به ذکر است که بگوییم اگر این مشکل برای یخساز شما به وجود بیاید به مرور باعث از کار افتادن یخساز خواهد شد پس شما باید این مشکل را سریعا برطرف کنید برای تعمیر کردن یخساز یخچال آدمیرال خود در صورت بروز این مشکل باید به روش زیر عمل کنید:

 • اگر در هنگام آبگیری یخساز مشکلی ایجاد شود و یا اینکه فشار آب بالا برود باعث می شود که یخ های یکدست شود و به هم بچسبد
 •  اگر شما از یخچال خود برای مدت طولانی استفاده نکرده باشید باعث جمع شدن مقدار زیاد یخ شده و یخ ها به همدیگر می چسبند.
 •  گاهی اوقات نوع شکل یخ و حتی قالب یخ می تواند باعث شود که سطح آب بالا بیاید و یخ ها به یکدیگر بچسبد.

چرا یخساز یخچال آدمیرال از کار افتاده است؟

 • اگر شما متوجه شدید که یخساز یخچال آدمیرال شما یخ تولید نمی کند و از کار افتاده است ابتدا از روشن بودن دستگاه یخساز مطمئن شوید زیرا احتمال دارد که یخساز یخچال شما خاموش باشد.
 •  برای این منظور می توانید از کلید هایی که روی یخ ساز و یا روی بدنه فریزر قرار دارد استفاده کنید و روشن بودن دستگاه را بررسی کنید اگر به جای کلید از اهرم برای روشن کردن یخساز استفاده می شود باید اهرم به طرف پایین باشد تا متوجه شوید که دستگاه شما روشن است.
 • لوله انتقال آب را بررسی کنید زیرا احتمال دارد دچار یخ زدگی شده باشد
 • در این مرحله باید فیلتر آب را هم بررسی کنید و دقت داشته باشید که فیلتر آب باید هر چند وقت یکبار تعویض شود اگر فیلتر آب با مشکل روبرو شده بود آن را تعویض کنید
 • دمای فریزر را هم بررسی کنید دمای فریزر به طور معمول باید کمتر از منفی ۱۲ درجه سانتیگراد باشد.

در یخساز ساید بای ساید آدمیرال سنسور در کجا قرار گرفته است و چه وظیفه ای دارد ؟

یکی از قطعاتی که باید برای تعمیرات یخساز یخچال با آن آشنا باشید سنسور یخساز می باشد و باید بدانید که محل قرارگیری آن کجاست تا بتوانید در صورت لزوم آن را بررسی کنید البته سنسور در مدلهای مختلف یخچال آدمیرال در قسمت های مختلف قرار داده شده است ولی به طور معمول در کنار سایر قطعات قرار داده شده و اگر شما پوشش یخچال را باز کنید می توانید محل قرارگیری آن را ببینید.

حتما بخوانید:   دلیل نوسانات دمای یخچال فریزر چیست؟

وظیفه ی ترمودیسک یخساز یخچال آدمیرال چیست و در کجا قرار گرفته است؟

احتمالاً شما هم با ترمودیسک آشنا هستید شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که کار ترمودیسک چیست و در کدام قسمت یخچال قرار داده شده است؟ ترمودیسک یخساز یخچال آدمیرال می تواند دمای زیاد یخچال را تحمل کرده و از زیاد شدن دمای المنت یخچال جلوگیری کند. ترمودیسک وظیفه مهمی در یخچال دارد و در محلی قرار دارد که ترموستات و المنت در آنجا تعبیه شدند.

وظیفه شیر برقی در یخساز یخچال آدمیرال و محل قرارگیری آن

شیر ورودی یا همان شیر برقی یکی از قطعاتی است که در صورت وجود مشکل در آن، فرآیند یخسازی در یخچال انجام نخواهد شد. شیر برقی را به انتهای لوله آب یخچال وصل می کنند و به وسیله آن، آب لازم برای یخساز به آن منتقل می شود وقتی که یخساز یخچال آدمیرال را به شیر ورودی برق رسانی می کنند باعث می شود که سیم روی لوله فعال شود و آب درون قالب ها پر از یخ گردد محل قرارگیری این شیر در پشت پنل یخچال می باشد و شما به راحتی می توانید به آن دسترسی پیدا کنید.

مشکلات فنی در یخساز یخچال آدمیرال

گاهی امکان دارد از کار افتادن یخساز یخچال آدمیرال شما به دلیل خرابی و یا نقص فنی در قطعات یخساز باشد در این صورت شما باید برای برطرف کردن این مشکل حتماً قطعات خراب را تعویض کنید دقت داشته باشید برای تهیه قطعه ی جدید، حتماً از قطعات با کیفیت و اورجینال استفاده کنید تا با مشکل جدید روبرو نشود اگر با راهنمایی های ما شما نتوانستید خودتان مشکل را برطرف کنید و مشکل نقص فنی بود بهتر است که با نمایندگی تعمیر یخچال آدمیرال تماس بگیرید و تعمیر یخساز یخچال آدمیرال خود را به آنها بسپارید.

نتیجه گیری:

ما در این مقاله از ایبک امداد برای شما رایج ترین مشکلات یخساز یخچال ساید بای ساید آدمیرال را توضیح دادیم و همچنین برطرف کردن عیب های احتمالی در آن را هم به شما آموزش دادیم. اگر شما کمی مهارت فنی داشته باشید می توانید به کمک این آموزش ها عیب یخساز یخچال خود را پیدا کرده و آن را تعمیر کنید ولی اگر در این زمینه هیچگونه مهارتی  ندارید بهتر است که از نمایندگی تعمیر یخچال آدمیرال برای حل مشکل خود کمک بگیرید.

امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید بوده باشد

 

تعمیر یخساز یخچال آدمیرال

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مشکلات فنی در یخساز یخچال آدمیرال

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا