خدمات دوربین مداربسته

مزایای دوربین مداربسته | لزوم و مزایای استفاده از دوربین مدار بسته

مزایای نصب دوربین مداربسته در ساختمان

از مزایای استفاده از دوربین مداربسته نمایش فرایند مدیریتی مورد اطمینان و دارای کیفیت و بدون مکث است. وجود این دوربین ها با تکنولوژی های به روز به شما کمک می کند تا در هزینه های محافظت از محیط کاری و اموال خود به طور ویژه ای صرفه جویی کنید. از دیگر مزیت های به کارگیری دوربین مداربسته بالا رفتن ایمنی در محل کار یا منزل، کاهش ورود سارقین به املاک، کاهش بروز حوادث و …. است. علاوه بر این، دوربین های مداربسته دارای تکنولوژی های متفاوتی همچون ضبط صدا، ضبط صوت و تصویر به صورت همزمان و …. هستند.

مزایای استفاده از دوربین مداربسته

استفاده کردن از یک دستگاه دوربین مداربسته برای ایجاد امنیت و محافظت از دارایی ها و خانه شما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به وسیله دوربین مداربسته می توانیم کارهایی که در منزل یا محل کار در حال انجام شدن هستند را مورد بررسی قرار دهیم، همچنین از اتفاقاتی که قبلاً رخ داده باخبر شویم. از عمده ترین مزایای استفاده از دوربین مداربسته ایجاد امنیت برای ساختمان های اداری و مسکونی است.

با راه اندازی یک دزدگیر و دوربین مداربسته می توان از بروز حوادثی غیرقابل جبران همچون سرقت، آتش سوزی، جرم و جنایت و … جلوگیری کرد. مزیت دیگر استفاده از این دوربین ها آسودگی خیال افراد منزل است، زیرا با وجود دوربین مداربسته دیگر سارقین نمی توانند به منزل نفوذ پیدا کنند. علاوه بر این، چنانچه برای نگهداری از فرزند دلبندتان از پرستار کودک استفاده می کنید، با داشتن و نصب دوربین مداربسته می توانید به صورت مستمر از شیوه برخورد پرستار با فرزندتان آگاه باشید.

از دیگر مواردی که ضرورت استفاده از دوربین مداربسته را برای شما بیان می کند، قدرت این دوربین ها در آشکار کردن جرم و تشخیص مجرم است. زیرا به سادگی می توانید توسط مزایای استفاده از دوربین مداربسته چهره سارقین احتمالی را از طریق ویدئوهای ضبط شده شناسایی کنید.

حتما بخوانید:   چگونه می‌توان دوربین مداربسته را به موبایل وصل کرد؟

اهمیت به کارگیری دوربین مدار بسته

دوربین های مداربسته سیستم هایی مداربسته هستند. چرا که منتقل شدن سیگنال در آنها همچون تلویزیون به شکل پخش باز نیست. این دوربین ها تنها قادر هستند تصویرهای دیجیتالی را به نمایشگرهای اتاق های امنیتی منتقل کنند و فقط اپراتورها می توانند از این داده ها استفاده کنند. دوربین مداربسته قادر است به صورت 24 ساعته بر محل مورد نظر نظارت داشته باشد. این دوربین ها از یک لنز، نمایشگر، دوربین و میکروفون ساخته شده اند.

در نتیجه، این دوربین ها به صورت مستمر می توانند تصاویر و ویدئوها را نظارت و ضبط کنند. بعد از آن، ویدئوهای ضبط شده، به DVR منتقل می شوند و با دریافت آنها می توانید این فایل ها را در دستگاه های مختلف کامپیوتری یا لپ تاپ و یا حتی گوشی هوشمند مشاهده کنید. از همین رو، اصلی ترین اهمیت استفاده از دوربین مداربسته، کاهش هزینه محافظت از اموال و اشیای قیمتی و همچنین افراد خانواده شما است.

لزوم استفاده از دوربین مداربسته برای منازل

منازل یک پایگاه امن و محیط آرام برای تمامی افراد ساکن در آن هستند. به صراحت می توان گفت تمام مردم در خانه خود دارای حس امنیت و آرامش هستند. چنانچه سارقی به خانه ورود کند، صدمات او تنها مختص لوازمی که به سرقت می برد نیست، بلکه احساس عدم امنیت در خانه همواره با ما خواهد بود. در این میان است که مزایای استفاده از دوربین مداربسته نمود می کند.

توسط نصب و راه اندازی 2 یا 4 دوربین مداربسته در پیرامون خانه می توانید از ورود سارقین به خانه خود جلوگیری کنید. تا خاطره تلخ عدم امنیت را برای همیشه کنار بگذارید. بیشتر دوربین های نظارتی و امنیتی که امروزه آنها را نصب می کنید دارای قابلیت کنترل از راه دور توسط گوشی هوشمند شما هستند. به این صورت که در هر مکان که باشید، قادر هستید به وسیله گوشی های هوشمند، تبلت و یا رایانه شخصی خود، بر خانه خود نظارت داشته باشید.

لزوم استفاده از دوربین مداربسته برای محیط کاری

چنانچه دارای کسب و کار هستید، در نتیجه بایستی از همه معیارهای مدیریت برای موفقیت در حرفه خود مطلع باشید. برای مثال، بایستی از شیوه و زمان ورود و خروج کارمندان و همچنین عملکرد آنها مطمئن باشید، تا بتوانید بیشترین راندمان را از حرفه خود به دست آورید. علاوه بر این، بایستی از سرقت اشخاصی که خود را مشتری جا می زنند و قصور کارکنان پیشگیری کنید، تا مشتریان حقیقی بیشترین میزان اعتماد را در رابطه با حرفه شما داشته باشند.

حتما بخوانید:   تست آداپتور دوربین مداربسته با دو روش

در نتیجه در اینجا نیز مزایای استفاده از دوربین مداربسته پدیدار شده و برای جلوگیری از وقوع هر اتفاق ناخوشایندی بهتر است از دوربین های مداربسته در محیط کاری خود بهره بگیرید.

مزایای استفاده از دوربین مداربسته

فواید استفاده از دوربین مدار بسته

به کارگیری دوربین مداربسته از مقرون به صرفه ترین شیوه های محافظت از منزل و محیط کار و اموال است. در ادامه این مقاله به بیان تعدادی از مزایای استفاده از دوربین مداربسته جهت استفاده در منزل یا محیط کاری می پردازیم.

کاستن از خطرات و هزینه

دوربین های مداربسته، از زمانی که به محیط های مختلف ورود کرده اند، سودمندی و لزوم خود را به اثبات رسانده اند. نظارت کامل بر محل کار یا خانه به صورت زنده سبب می شود تا از بروز بیشتر اتفاقات ناخوشایند و دارای هزینه بالا همچون سرقت، آتش سوزی، جرم و …. پیشگیری شود.

مقرون به صرفه بودن

به کارگیری دوربین مداربسته برای حفاظت از دارایی ها و اشیا با ارزش، یکی از شیوه های مقرون به صرفه در این زمینه است. بعد از راه اندازی دوربین و پرداخت هزینه های نخستین، امنیت بالایی برای افراد خانه و دارایی های شما به وجود خواهد آمد. بنابراین در آینده نیازی به پرداخت هزینه های حاصل از سرقت و … را نخواهید داشت.

علاوه بر این، اغلب مراقبت و نگهداری از دوربین های مداربسته هزینه چندانی ندارد. در حقیقت، با مواظبت اصولی از این دوربین ها می توانید عملکرد آنها را برای سالیان زیاد تضمین کنید.

کشف جرم و پیشگیری از آن

مجرمین بیشتر به سمت ساختمان هایی کشش دارند که از سیستم امنیتی همچون دوربین مداربسته برخوردار نیستند. نصب و راه اندازی دوربین مداربسته در جلوی ساختمان می تواند تا درصدهای بالایی امنیت ساختمان را برقرار کرده و آن را از دسترسی مجرمین مصون نگه دارد.

علاوه بر این، از مزایای استفاده از دوربین مداربسته در این شرایط این است که، چنانچه مجرمی به سرقت اموال دست بزند، ساکنین حاضر در ساختمان قادر هستند سریعاً از حضور او آگاه شده و امور ضروری به جهت حفظ جان خود را در مدت زمان کم صورت دهند.

پوشش کامل

سیستم های مداربسته از جمله دوربین ها اغلب به گونه ای نصب می شوند که دارای پوشش 100 درصدی از منطقه هستند در حقیقت، با نصب چندین دوربین مداربسته، هیچ نقطه ای از تیررس این دوربین ها در امان نخواهد بود. افزون بر این، دوربین ها بایستی به نحوی نصب شوند که اموال قیمتی به صورت کامل در دید آنها باشند تا به خوبی محافظت شوند. پاسبانی و مراقبت همه جانبه از منطقه می تواند سبب کاسته شدن از قصور یا خطاهای انسانی به طرز قابل توجهی شود.

حتما بخوانید:   نگهداری صحیح و اصولی از دوربین مدار بسته

حفظ صداقت کارمندان

همان گونه که بیان شد، نصب دوربین های مداربسته در ورودی ساختمان ها، از محیط کاری شما تا میزان بالایی در برابر حضور و ورود سارقین محافظت می کند. ولی نصب این دوربین ها در درون ساختمان محیط کاری شما، علاوه بر مزیت هایی که گفتیم دارای مزایای استفاده از دوربین مداربسته بزرگتری نیز هست. کارکنان شما با دانستن این موضوع که به وسیله دوربین عملکرد آنها سنجیده می شود، وظیفه خود را صادقانه تر انجام می دهند.

علاوه بر این، چنانچه مشاجره ای در میان کارکنان اتفاق بیفتد، می توانید توسط فیلم های دوربین به شکل صحیح و منصفانه تصمیم گیری کنید و اعتماد آنها به شما پایدار بماند.

مزایای استفاده از دوربین مداربسته

پیشگیری از بروز حوادث امنیتی

دوربین مداربسته را می توانید در مخاطره آمیزترین بخش ساختمان نصب کنید. این منطقه مخاطره آمیز می تواند بخشی باشد که احتمال بروز آتش سوزی در آن زیاد است و یا ممکن است حوادث این چنینی در آن رخ دهد. در نتیجه از مزایای استفاده از دوربین مداربسته که به صورت صحیح نصب شود جلوگیری از بروز حوادث با درصد مخاطره آمیزی بالا است.

نظارت ترافیک و فضاهای عمومی

آخرین گزینه در ضرورت و مزایای استفاده از دوربین مداربسته نظارت محیط های پر تردد مانند مترو و یا ترافیک موجود در خیابان ها است. با این روش می توان صورت اشخاص منفعت طلب و متمرد را در محیط های عمومی شناسایی کرد. همچنین با نظارت بر ترافیک سنگین می توان عوامل ایجاد کننده ترافیک را تشخیص داده و از تصادف های سنگین جلوگیری کرد.

نتیجه گیری

دوربین های مداربسته، یک دستگاه رصد تصویری هستند که در دسته بندی دوربین های امنیتی قرار دارند. البته برای عملکرد درست این دوربین ها و دریافت مزایای استفاده از دوربین مداربسته بایستی آنها را به طور صحیح و اصولی نصب و راه اندازی کنید. چنانچه برای نصب و راه اندازی دوربین مداربسته خود نیاز به کمک دارید می توانید از مجموعه ایبک امداد در این زمینه بهره بگیرید.

31

مزایای استفاده از دوربین مداربسته

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

استفاده از دوربین مداربسته چه فوایدی دارد؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x