دکوراسیون داخلی

همه چیز در مورد کاغذ دیواری نانو | مزایای کاغذ دیواری نانو

کاغذ دیواری نانو یکی از سبک‌ های جدید کاغذ دیواری می‌ باشد که با تکنولوژی جدید نانو همراه است. سازگاری آن با محیط زیست و مقاومت خوبی که دارد باعث شده که کاغذ دیواری نانو با استقبال خوبی مواجه شده و طراحان داخلی منزل از آن برای محل کار و یا منزل استفاده می‌ کنند. در واقع می‌ توانیم بگوییم کاغذ دیواری نانو یک مدل خاص و جدید از کاغذ دیواری می‌ باشد که دارای کیفیت بالایی بوده و با تکنولوژی روز نانو ساخته شده است. کاغذ دیواری نانو در مقابل رطوبت و گرما مثل عایقی عمل می‌ کند و عمر و ماندگاری آن نیز بالاست به همین خاطر می‌ تواند جایگزینی مناسب برای نقاشی مدرن ساختمان باشد.

کاغذ دیواری نانو چیست؟

همانطور که گفتیم کاغذ دیواری نانو نسل جدیدی از کاغذ دیواری‌ ها می‌ باشد که دارای کیفیت بالایی است و در برابر گرما و رطوبت عایق خوبی می‌ باشد. یکی از موارد مهمی که معمولاً کاربران به آن دقت می‌ کنند قیمت مربوط به کاغذ دیواری نانو می‌ باشد. این نوع از کاغذ دیواری‌ ها به علت مزایای زیادی که دارند مثل دیگر عناصر دکوراتیو مانند کابینت و بوفه پذیرایی دارای مدل‌ های مختلفی می‌ باشند. کاغذ دیواری نانو از جدیدترین انواع مختلف کاغذ دیواری می‌ باشد که به تازگی تولید شده و قابل استفاده است. این سبک از کاغذ دیواری‌ ها به علت بهره‌ وری از تکنولوژی روز نانو در تولید آن، دوستدار محیط زیست می‌ باشد و مضرات سایر کاغذ دیواری‌ ها مانند PVC را ندارد و به همین خاطر سلامت انسان را نیز با خطر مواجه نمی‌ کند. در ادامه مطلب در مورد ویژگی‌ های خاص کاغذ دیواری نانو و مزایای کاربردی آن سخن می‌ گوییم.

کاغذ دیواری نانو بهتر است یا PVC

ممکن است حین خرید کاغذ دیواری نانو این سوال برای شما مطرح شود که کاغذ دیواری نانو بهتر است و یا کاغذ دیواری PVC؟ در مورد پاسخ این سوال باید بگوییم کاغذ دیواری نانو همه ویژگی‌ های مثبتی که کاغذ دیواری PVC دارد را دارا می‌ باشد بنابراین برای مکان‌ هایی مانند اتاق کودک، سرویس بهداشتی، اتاق سالمندان و آشپزخانه انتخاب مناسبی است.همه چیز در مورد کاغذ دیواری نانو | مزایای کاغذ دیواری نانو کاغذ دیواری نانو گرد و غبار را جذب نمی‌ کند و به سادگی آلوده نمی‌ شود و شست و شوی آن نیز بسیار ساده می‌ باشد. در واقع این نوع دیوارپوش یک نمونه استاندارد و تمیز محسوب می‌ گردد. علت نامگذاری این نوع از کاغذ دیواری آن است که به صورت مستقیم از فناوری نانو برای ساخت آن استفاده شده است.

کاربرد کاغذ دیواری نانو

از آنجایی که کاغذ دیواری نانو سازگاری خوبی با محیط زیست دارد و برای انسان بی‌ خطر است و موادی که در ساخت آن به کار رفته سلامتی انسان را به خطر نمی‌ اندازد به همین خاطر برای فضاهایی مانند اتاق خواب کاربرد بسیار خوبی دارد. کاغذ دیواری نانو به علت مقاومت در برابر گرما و رطوبت در محیط‌ هایی مانند سرویس بهداشتی، آشپزخانه و حمام که در آنجا بخار و رطوبت وجود دارد بسیار مناسب می‌ باشد. در حقیقت کاغذ دیواری نانو می تواند برای افرادی که بسیار به مشکلات زیست محیطی اهمیت می‌ دهند و سلامت خود و خانواده برای آنها اهمیت زیادی دارد انتخاب عالی می باشد. مواد و ذرات آلوده کننده محیط می‌ توانند به راحتی با یک دستمال از روی کاغذ دیواری نانو تمیز شوند و همین عامل در واقع برای استفاده کردن و نگهداری از کاغذ دیواری نانو تأثیر دارد. در کنار همه این موارد دکوراسیون داخلی نیز تحت تأثیر کاغذ دیواری نانو قرار گرفته و با تغییرات متنوع و خاصی همراه می‌ شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  آیا قرار دادن تخت زیر پنجره مورد تایید است؟ | محل مناسب تخت خواب

مزایای استفاده از کاغذ دیواری نانو

همانطور که گفتیم کاغذ دیواری نانو دارای مزایای بسیار زیادی می‌ باشد که از آن جمله می‌ توانیم موارد زیر را نام ببریم.

 • ترکیباتی که در ساخت کاغذ دیواری نانو و تکنولوژی جدید آن به کار می‌ رود مانع از جذب آلودگی‌ ها و همچنین نفوذ خاک و گرد و غبار بر روی این دیوارپوش خواهد شد.
 • کاغذ دیواری نانو به طور کامل ضد حساسیت می‌ باشد و برای گروه‌ های سنی گوناگون مخصوصاً سالمندان و کودکان مناسب و بی‌ خطر است.
 • کاغذ دیواری نانو دارای مقاومت بالایی بوده و در مقابل ضربه و خط و خش مقاومت خوبی دارد و به راحتی پوسیده و پاره نمی‌ شود.
 • انتخاب کاغذ دیواری نانو می‌ تواند تا حد زیادی دغدغه شما را برای تمیز کردن و شست و شوی کاغذ دیواری برطرف کند.
 • این مدل از کاغذ دیواری‌ ها قابلیت شست و شو دارند و بسیار آسان از آلودگی و لکه‌ هایی که بر روی آنها ایجاد شده است رها می‌ شوند.
 • نور خورشید و دیگر اشعه‌ ها نمی‌ تواند بر روی کاغذ دیواری نانو تأثیر منفی بگذارد.
 • کاغذ دیواری نانو عایق حرارتی و صوتی مناسبی می‌ باشد و مقاومت خوبی در برابر رطوبت دارد.
 • یکی دیگر از خاصیت‌ های کاغذ دیواری نانو این است که ضد حساسیت می‌ باشد و برای افرادی که به مشکلات تنفسی و آلرژی مبتلا هستند بهترین انتخاب می‌ باشد.

کاغذ دیواری نانو و کاغذ دیواری نانوون چه تفاوتی با هم دارند؟

خیلی از افراد فکر می‌ کنند کاغذ دیواری نانو و کاغذ دیواری نانوون یکسان هستند و به علت شباهت نام آنها تصور می‌ کنند که کاربرد یکسانی دارند ولی این دو دیوارپوش تفاوت ساختاری زیادی با هم دارند که در ادامه شرح مختصری از آن را بیان می‌ کنیم. همه چیز در مورد کاغذ دیواری نانو | مزایای کاغذ دیواری نانوکاغذ دیواری نانو که در آن فناوری نانو به کار رفته است دارای انعطاف پذیری بسیار خوبی می‌ باشد ولی کاغذ دیواری نانوون از مواد سلولزی و الیاف طبیعی تشکیل شده و مواد سازنده آن PVC نمی‌ باشد. برای آنکه کاغذ دیواری نانوون استحکام بهتری داشته باشد از الیاف نساجی و اکریلیک نیز در ساخت آن استفاده می‌ شود که گاهی اوقات می‌ تواند برای افراد حساسیت زا باشد. کاغذ دیواری نانو به علت بهره‌ مند بودن از مواد سازنده بی‌ خطر و همچنین به کار گرفتن تکنولوژی نانو مناسب‌ ترین و بهترین انتخاب در زندگی ضد طبیعت این روزها می‌ باشد. شما به راحتی می‌ توانید دیوارپوش نانو را برای اتاق خواب خود انتخاب کرده و با این کار سهم خود را در سلامتی و حفظ محیط زیست انجام دهید.

کاغذ دیواری نانو و PVC چه تفاوتی با هم دارند؟

اگر بخواهیم کاغذ دیواری PVC و نانو را با یکدیگر مقایسه کنیم در اصل باید بگوییم که معیار اصلی شما برای کاغذ دیواری چیست؟ آیا می‌ خواهید این کاغذ دیواری را برای خانه مورد استفاده قرار دهید و یا محل کار؟ آیا برای اتاق کودک می‌ خواهید یا حمام؟ معمولاً هر چند وقت یکبار کاغذ دیواری محل را تعویض می‌ کنید؟ وسعت مکان مورد نظر برای کاغذ دیواری کردن چقدر است؟ با پاسخ دادن به این پرسش‌ ها می‌ توانید انتخاب درستی داشته باشید.

 • نکته اول این است که کاغذ دیواری نانو ضد حساسیت است و با محیط زیست سازگار می‌ باشد.
 • درست است که کاغذ دیواری PVC حساسیت زا نیست ولی بهتر است جوانب احتیاط در مورد آن رعایت شود و در مکان‌ هایی که بسته هستند به کار برده نشوند.
 • اگر برای اتاق کودک کاغذ دیواری می‌ خواهید و یا افراد دچار آسم و آلرژی هستند بهترین انتخاب برای آنها کاغذ دیواری نانو می‌ باشد.
 • کشورهایی مانند آمریکا و بلژیک از PVC در ساخت کاغذ دیواری استفاده نمی‌ کنند و به همین خاطر کاغذ دیواری‌ های آنها نازک است ولی در کشورهایی مانند ایتالیا و چین PVC به کاغذ دیواری اضافه می‌ شود.
 • اگر می‌ خواهید خودتان اقدام به نصب کاغذ دیواری کنید بهترین نوع آن PVC می‌ باشد.
 • کاغذ دیواری PVC به علت ضخامت بیشتری که دارد نسبت به کاغذ دیواری نانو خیلی راحت‌ تر نصب می‌ شود و ایرادات کمتری نیز به جا می گذارد ولی ضخامت کم کاغذ دیواری نانو به معنای آن نیست که لایه‌ های کمتری هم دارد.
 • چنانچه به هزینه کاغذ دیواری هم اهمیت می‌ دهید باید بگوییم که کاغذ دیواری PVC در دسترس‌ تر و ارزان‌ تر نسبت به کاغذ دیواری نانو می‌ باشد.
 • چنانچه می‌ خواهید با فاصله زمانی کوتاه اقدام به تعویض کاغذ دیواری کنید بنابراین بهتر است PVC خریداری کنید که مقرون به صرفه‌ تر است.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  اصول فنگ شویی گیاهان | فنگ شویی در گیاهان

چرا خرید کاغذ دیواری نانو توصیه می‌ شود؟

دقیقاً از همان زمانی که تکنولوژی نانو مهندسی مواد را متأثر از خود کرد به صورت ناخواسته برای تولید بیشتر اجناس از این تکنولوژی استفاده می‌ شده است و این فناوری باعث ایجاد مقاومت بالا و خوبی در هر چیز خواهد شد. همه چیز در مورد کاغذ دیواری نانو | مزایای کاغذ دیواری نانویکی از این موارد تولید کاغذ دیواری بوده که در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می‌ گرفته است. عامل اصلی که موجب می‌ شود کاغذ دیواری نانو به بسیاری از افراد توصیه شود بی‌ خطر بودن آن می‌ باشد. مخصوصاً به علت آنکه کاغذ دیواری مستقیماً با سلامت افراد در ارتباط است به همین خاطر کاغذ دیواری نانو به دلیل داشتن این قابلیت مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است.

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله از آی بک امداد به آن پرداختیم کاغذ دیواری نانو یکی از جدیدترین انواع کاغذ دیواری‌ ها می‌ باشد که بر اساس تکنولوژی روز دنیا ساخته شده و بسیار پرطرفدار است. کاغذ دیواری نانو برای اتاق سالمندان، کودکان و افرادی که مبتلا به آلرژی و آسم هستند بسیار مناسب می‌ باشد همچنین کاغذ دیواری نانو عایق صوتی و حرارتی خوبی است و مقاومت بسیار بالایی در برابر رطوبت و بخار آب دارد.

همه چیز در مورد کاغذ دیواری نانو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

همه چیز در مورد کاغذ دیواری نانو، مزایای کاغذ دیواری نانو

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا