تعمیرات یخچالمجله لوازم خانگی

تعمیرات یخساز یخچال آاگ AEG | راه اندازی یخساز یخچال AEG

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای یخچال ها اتفاق بیفتد، خرابی یخساز آن می باشد. در فصل تابستان که معمولا استفاده از یخساز بیشتر صورت می گیرد، هرگونه خرابی و ایراد در یخساز می تواند مشکلات زیادی را برای کاربران به دنبال داشته باشد. به طور کل دلایل زیادی می تواند موجب خرابی یخساز گردد. ایبک امداد در این مقاله قصد دارد به این سوال پاسخ دهد که چگونه یخساز یخچال آاگ را تعمیر کنیم؟

نحوه عملکرد یخساز در یخچال آاگ

به طور معمول یخساز می تواند چندین مدل یخ را به صورت خرد شده، قالبی و … تولید کند و به وسیله فشار دادن اهرمی که در مقابل یخچال قرار دارد یخ را به بیرون هدایت کند. نحوه یخسازی در یخچال ها و ساید بای ساید ها به این شکل است که آب از مسیر شلنگ و لوله کوچکی از شیر آب لوله کشی منزل به قسمت پشت یخچال فریزر انتقال می یابد که در آن قسمت به شیر ورودی آب که در یخچال وجود دارد متصل می‌شود. هنگامی که دمای مناسب جهت یخ سازی فراهم شد، شیر ورودی آب فرمان را از یخساز دریافت کرده و با فعال شدن سلنوید شیر آب را به درون یخچال هدایت می‌کند و از راه لوله های کوچک به قالب یخساز می رسد.

وقتی که آب به قالب یخساز رسید، می تواند یخ های درست شده را به درون محفظه انتقال دهد و مجددا این چرخه یخسازی ادامه پیدا می‌کند. وقتی که محفظه یخی پر شد، این عملیات متوقف می شود. هنگامی که نوع یخ را انتخاب می کنید و بعد از آن اهرم را فشار می دهید، یخساز فعال می شود و اجازه عبور جریان را به موتور می دهد. این موتور به تیغه پیچشی متصل می باشد و به وسیله چرخش خود باعث خروج یخ های ساخته شده از محفظه یا سطل یخ ها می گردد. که در آخر از یخساز یخچال به درون لیوان شما می ریزد. هنگامی که یخ خرد شده را انتخاب کردید، قسمت جلوی محفظه یخ بسته می‌ماند و یخ ها از راه دیگری عبور کرده و توسط یک تیغه خردکن، خرد می شوند.

حتما بخوانید:   دفترچه راهنمای فارسی کولر گازی آاگ چه کاربردی دارد؟

نحوه راه اندازی یخساز در یخچال آاگ به چه صورت است؟

در خیلی از مدل‌های ساید برند آاگ، وقتی که یخچال به برق متصل شود و روشن گردد به دنبال آن یخساز یخچال نیز فعال می گردد. در بعضی مواقع امکان دارد افراد متوجه این مشکل شوند که یخساز یخچال فعال نشده، در این صورت باید اقدام به روشن کردن آن نمایند. جهت انجام این کار می‌توانید بر روی دکمه on که روی بدنه یخچال تعبیه شده بزنید. چنانچه دکمه را روی دستگاه مشاهده نکردید، احتمال دارد که سیستم یخساز شما به وسیله اهرمی فعال می‌شود. اگر به سیستم یخساز نیاز نداشتید، در این صورت می‌توانید جهت غیر فعال کردن آن بروی دکمه off زده و یا اهرم را بالا بکشید.چگونه یخساز یخچال آاگ را تعمیر کنیم؟

چگونه یخساز یخچال را ریست کنیم؟

برای آنکه بتوانید یخساز یخچال را به تنظیمات اولیه برگردانید و آن را ریست کنید، باید طی مراحلی که در زیر آورده شده عمل کنید:

 • نخست باید در فریزر را باز کنید و محفظه بیرونی یخساز را بردارید
 • بعد از آنکه درب یخساز را برداشتید گزینه reset switch را مشاهده می کنید.
 • برای آنکه بتوانید یخساز آاگ را ریست کنید، کافی است روی دکمه reset switch را به مدت ۸ ثانیه نگه دارید.

رفع برخی مشکلات یخساز یخچال آاگ

برای آنکه بتوانید با دقت به تعمیر یخساز یخچال آاگ اقدام کنید، نخستین مرحله آن است که به درستی آن را عیب یابی کنید. باید ابتدا باید متوجه شوید مشکل یخساز مربوط به کدام بخش است. در ادامه این مطلب بخشی از مشکلات معمول یخساز آاگ را با هم بررسی می‌کنیم و راهکارهایی جهت تعمیر آن ارائه می دهیم.

مشکلات رایج یخساز یخچال و ساید بای ساید

یخساز یکی از قسمت های یخچال می باشد که خرابی و ایراد در آن می‌تواند از رایج‌ترین مشکلات موجود در یخچال ها و ساید بای ‌ساید ها محسوب شود. مشکلات گوناگونی که ممکن است برای یخساز به وجود بیاید عبارتند از:

 • عدم یخ ساختن یخساز
 • چسبیدن قطعات یخ به هم در یخساز
 • شل و سست بودن مکعب‌های یخ
 • نامنظم بودن از نظر اندازه یخ‌ها

دلیل عدم یخ سازی ساید بای ساید آاگ

ممکن است به هنگام استفاده از یخساز ساید بای ساید متوجه شوید یخساز کار نمی کند و یخ نمی سازد. جهت بررسی این مشکل باید نکاتی را مد نظر قرار داد.

 • معمول ترین مشکل به دلیل روشن نبودن یخساز می باشد. پس در ابتدا اطمینان حاصل کنید که یخساز روشن است.
 • همچنین ممکن است سیستم یخساز روی حالت pause قرار گرفته باشد. این شرایط هم باعث عدم یخسازی می شود.
 • چنانچه تامین آب سیستم یخ سازی با مشکلی روبرو شود، می تواند موجب عدم یخ ساختن دستگاه شود. زیرا آب لازم برای انجام این کار جمع نمی شود.
 • یکی از مشکلاتی که ممکن است باعث عدم یخ ساختن شود، گرفتگی فیلتر می باشد. اگر مشکل از فیلتر بود در صورت نیاز باید تعویض شود.
 • مشکل دیگری که می تواند در سیستم یخ سازی اختلال ایجاد کند، دمای بالای یخچال است. ممکن است دمای یخچال به حدی نباشد که بتواند باعث ساختن یخ شود.
حتما بخوانید:   راهنمای ارور یخچال فریزر کنوود KENWOOD | کد خطای یخچال کنوود

دلیل کار نکردن یخساز در یخچال آاگ چیست؟

اگر یخساز یخچال که شما از کار افتاد، باید جهت رفع مشکل و عیب یابی یخساز به موارد زیر توجه کنید:

 • احتمال دارد قالب یخ ساز شکسته شده و یا اهرم آن دچار خرابی شده باشد.
 • اگر شیر برقی خراب شده باشد و قادر به تامین آب لازم برای یخساز نباشد، این قسمت کار نخواهد کرد.
 • ممکن است مسیر ورودی آب که به درون یخساز می ریزد مسدود شده باشد.
 • بروز هر مشکلی در موتور یخساز، برد فرمان و سنسور یخساز می تواند موجب ایجاد چنین مشکلی شود.
 • اگر خودتان قادر به تعمیر آن نبودید، بهتر است از یک متخصص بخواهید که مشکل به وجود آمده را به طور کامل بررسی کند.

نکته مهم و ساده جهت جلوگیری از خرابی یخساز یخچال

با رعایت کردن این نکته ها می توانید یخچال را از تعمیر زود هنگام بی نیاز کنید.

 • قرار دادن دستگاه دور تر از منابع حرارت زا
 • قرار ندادن یخچال نزدیک به دیوار و چسبیده به وسایل دیگر برای کمک کردن به گردش جریان هوا و تبادل کردن دما با محیط

چرا مقدار یخی که یخساز یخ تولید می کند کم است؟

بعضی مواقع امکان دارد که کاربران با مشکل کم ساختن یخ توسط دستگاه سیستم یخساز آاگ روبرو شوند که جهت رفع مشکل باید مراحل زیر را انجام دهید.

 • به این نکته توجه داشته باشید که در هر بار یخ سازی، سیستم می تواند ۹۰۰ گرم یخ تولید کند.
 • اگر یخ به صورت نامنظم و کم از محفظه بیرون می آید ممکن است یخ ها به هم چسبیده باشند. به همین علت قادر به خارج شدن نیستند.
 • لازم است هر چند وقت یک بار یخساز یخچال را بررسی کنید و داخل محفظه را خالی کرده تا برای تولید یخ بیشتر جا داشته باشد.

دلیل عدم خروج یخ از یخساز یخچال

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای یخساز به وجود بیاید عدم خروج یخ از محفظه یخساز می باشد. عوامل مختلفی می تواند باعث بروز این مشکل شود:

 • یکی از دلایل عدم خروج یخ از سیستم یخساز این است که امکان دارد زمان طولانی از آن استفاده نکرده باشید و به همین خاطر یخ درون محفظه انباشته شده و فشرده می‌شود و نمی‌تواند از آن خارج شود.
 • امکان دارد دمای یخساز تغییر کند و متغیر باشد و یخ هایی که درون آن وجود دارد آب شده و موجب به هم چسبیده شدن یخ ها می شود و در نهایت باعث عدم خروج یخ از محفظه می شوند.
 • اگر قرار است مدت زمان طولانی از یخساز یخچال خود استفاده نکنید، بهتر است آن را به صورت غیر فعال در آورده و به یاد داشته باشید که همیشه دمای یخچال فریزر تان را کنترل کنید.
حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از مایکروفر آاگ AEG و نحوه نگهداری از آن

محل قرارگیری سنسور یخساز ساید بای ساید آاگ

اینکه سنسور یخچال آاگ در کدام قسمت از یخچال تعبیه شده می تواند سوال خیلی از مصرف کنندگان و کاربران یخچال آاگ باشد. در صورتی که می خواهید به بررسی و عیب یابی سنسور در یخساز خود اقدام کنید، بهتر است بدانید که وظیفه سنسور یخساز، صدور دستور های لازم جهت یخسازی می باشد و به طور معمول در پنل درونی یخساز و در کنار برد کنترل کننده دستگاه قرار گرفته است.چگونه یخساز یخچال آاگ را تعمیر کنیم؟

محل قرارگیری ترمودیسک یخچال یخچال آیگه

اگر با مشکلی در قسمت یخساز روبرو شده اید و قصد دارید به بررسی ترمودیسک آن بپردازید، باید بدانید که ترمودیسک در کجا قرار دارد. ترمودیسک یک قطعه است که وظیفه ش پیشگیری از زیاد شدن دمای المنت می باشد. این قطعه بسیار مهم در محل قرار گرفتن اواپراتور یخچال و المنت می باشد.

محل قرارگیری شیر برقی یخساز در یخچال آاگ

یکی از قطعاتی که خیلی از افراد زمان بروز ایراد و خرابی در قسمت یخساز آاگ قصد عیب یابی و بررسی آن را دارند، شیر ورودی آب و یا شیر برقی می باشد. مکان قرارگیری شیر برقی در بخش پنل پشتی و قسمت پایین یخچال های آاگ است. این قطعه وظیفه انتقال آب لازم جهت تولید یخ را از راه لوله به یخساز دارد.

چگونه می توان قطعات یخساز یخچال آاگ را فراهم کرد؟

اگر می خواهید عمر یخچال آاگ شما زیاد باشد و همچنین از خرابی دوباره آن جلوگیری شود، باید در نظر داشته باشید که حتماً از قطعات اورجینال و اصلی جهت تعمیر یخساز یخچال خود استفاده کنید. در صورتی که از قطعات با کیفیت جهت این کار استفاده شود، یخساز کارایی بهتری خواهد داشت و با حفظ کیفیت اولیه خود کارکرد درست و صحیح را ادامه می دهد.

نتیجه گیری

یخچال های ساید بای ساید و یخچال های مدل جدید دارای سیستمی می‌باشند که به لوله آب متصل بوده و به صورت خودکار می توانند یخ بسازند. گاهی ممکن است یخساز یخچال هم مانند دیگر قطعات موجود در یخچال با مشکل مواجه شده و روند عملکرد آن ها با اختلال مواجه شود‌. مخصوصا این مشکل در فصل تابستان بیشتر نمود پیدا مي کند. گاهی اوقات برای رفع آن نیازی به تکنسین نبوده و مشکل به راحتی برطرف می شود. ایبک امداد در این مقاله شما را با رایج ترین علل خراب شدن یخ ساز در یخچال آاگ آشنا کرده و همچنین به بررسی مشکلات احتمالی آن پرداخته است و در آخر جهت رفع آنها نکاتی را بازگو کرده است. امیدواریم با مطالعه این مطلب بتوانید به درستی مشکل یخساز یخچال خود را تشخیص داده و آن را رفع کنید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

تعمیرات یخساز یخچال آاگ AEG | راه اندازی یخساز یخچال آاگ

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله آموزشی تعمیرات یخساز یخچال آاگ AEG | راه اندازی یخساز یخچال آاگ

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x