تعمیراتتعمیرات آبسردکن

نصب مخزن شناوردار در آبسردکن افترون و نکات نگهداری آن

نصب مخزن شناوردار بر روی آبسردکن افترون

در این مقاله از سایت ایبک ما قصد داریم در مورد آموزش نصب مخزن شناوردار آبسردکن افترون مطالبی را ارائه دهیم. آبسردکن افترون یکی از انواع برندهای معتبر آبسردکن در بازار است. این محصولات با توجه به کیفیت خوبی که دارند از قیمت بسیار مناسبی نیز برخوردارند. برای قابل استفاده شدن دستگاه آبسردکن افترون باید مخزن شناور آن را نصب کنید. ما در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم.

اجزای تشکیل دهنده آبسردکن افترون

تمامی مدل های آبسردکن افترون از دو شیر آب سرد و گرم و یک مخزن اب تشکیل شده اند. این دوشیر برای تنظیم دمای آب مناسب و کارا است.دمای آب گرم به اندازه ای است که برای نوشیدن چای یا قهوه می تواند مناسب باشد. از آب سرد آن برای فصل گرم سال و نوشیدن آب سرد استفاده می شود.

کلید خاموش و روشن در کنار فیوز دستگاه آبسرد کن افترون در قسمت پشت دستگاه قرار دارد.در قسمت دیگر نیز کلید تنظیم دمای آب قابل مشاهده است. در پشت دستگاه و در قسمت میانی نیز شیر تخلیه قرار دارد.

هنگام استفاده از این دستگاه دقت کنید که این دستگاه در مقابل نوسانات برق حساس است. اگر در منطقه یا ساختمان شما نوسانات برق وجود دارد حتما از محافظ برق استفاده کنید. محافظ برق دستگاه آبسرد کن افرون را در مقابل نوسانات برق و ولتاژ مصون می کند. در صورت خالی بودن مخزن دستگاه از روشن کردن آن خودداری کنید. در صورتی که مخزن را از آب پر کردید و روی دستگاه قرار دادید زمان دهید تا دستگاه با پرشدن آب به تعادل برسد.

نصب مخزن شناوردار در آبسردکن افترون

برای استفاده باید مخزن را به شیرآب شهر وصل کنید. این اتصال شامل تغییراتی نیز می باشد. در مراحل زیر به صورت کامل نحوه نصب مخزن شناور آبسردکن را آموزش داده ایم. این روش نصب مخزن شناور روی اکثر مدل های آبسردکن نیز قابل استفاده است.

  1. دو عدد پیچ در دو طرف پشت آبسردکن وجود دارند که باید در ابتدا باز شوند. پس از باز شدن پیچ ها قسمت بالایی آبسردکن به راحتی جدا می شود.
  2. چند صفحه سفیدرنگ که روی هم قرار دارند وجود دارد. که به ترتیب می توان آن ها را جدا کنید.
  3. پس از آن که تمام صفحات را برداشتید و داخل دستگاه قابل مشاهده شد صبر کنید.
  4. فقط بخش بالایی را روی مخزن بگذارید. صفحات بالایی را بردارید و این باید به گونه ای باشد که داخل مخزن و دستگاه دید داشته باشد.
  5. حال آبسردکن برای نصب مخزن آماده است. مخزن را روی دستگاه بگذارید شلنگ آن را داخل آب قرار دهید و شناو را تنظیم کنید.
حتما بخوانید:   برد الکترونیکی یخچال

روش نصب مخزن شناوردار در آبسردکن افترون

نصب و تنظیم شناور آبسردکن افترون

وظیفه تنظیم و کنترل میزان ورود اب به منبع آبسردکن بر عهده شناور است. محل نصب شناور بروی در آن است. در صورتی که قصد نصب کردن شناور را دارید، ایتدا باید در منبع را باز کنید. واشر و مهره شنا را از هم باز کنید. سپس شناور را از سوراخ در مخزن عبور دهید. بعد از این مراحل می توانید مهره و واشر را ببندید. پس از انجام این مراحل درب مخزن را بسته و شلنگ را وصل کنید.

 تنظیم دمای آب سرد در آبسردکن افترون

در صورتی که پس از نوشیدن آب متوجه شدید آب به اندازه کافی سرد نیست. ابتدا آبسردکن را خاموش کنید و سپس کلید مربوط به تنظیم دما را بپیچانید. برای این کار از پیچ گوشتی استفاده کنید.

علت نشت آب از مخزن آبسردکن افترون

اگر پس از نصب متوجه شدید که از مخزن آب نشت می کند احتمال دارد به درستی آن را نصب نکرده باشید. مرغوبیت و کیفیت پایین بدنه مخزن نیز می تواند دلیل دیگر نشتی آب باشد. سعی کنید بدنه را در اندازه متناسب و به طور جداگانه تهیه کنید. بدنه های بزرگ از استقامت پایینتری برخوردار هستند.

برطرف کردن مشکل خارج نشدن آب از آبسردکن افترون

  • در صورتی که مخزن شما پر باشد ولی آب از آن خارج نشود بهتر است ابتدا دستگاه خود را یکبار خاموش و روشن کنید. فاصله زمانی بین این ریستارت کردن باید حداقل یک ساعت باشد. ممکن است دستگاه شما به دلیل یخ زدن آب و مسدود شدن مسیر خروج آب نتواند آب را به بیرون هدایت کند. با خاموش کردن دستگاه و فرصت دادن برای آب شدن یخ لوله خروجی و سپس تنظیم کلید دما می توانید این مشکل را برطرف کنید.
  • نامناسب بودن لوله های مخزن بسردکن دلیل دیگر خارج نشدن آب است. برای خروج آب دو نوع لوله موجود است لوله های مخزن بلند و کوتاه. در صورتی که از دستگاهی استفاده می کنید که لوله کوتاه دارد بهتر است برای زیر دستگاه از یک نگهدارنده استفاده کنید تا مشکل رفع شود.
حتما بخوانید:   مشکلات متداول هود آشپزخانه رادمان و راهکارهایی جهت رفع آن

روش کار آبسردکن

همه ما عاشق آب خنک و گوارایی هستیم که فوراً از آبسردکن خود دریافت می کنیم، چه در خانه، چه محل کار یا مدرسه. اما برای اکثریت ما، این که چگونه تنها با لمس یک دکمه اتفاق می افتد، ناشناخته است.

محبوب ترین آبسردکن ، آب سردکن های  دارای بطری هستند. این نوع دستگاه آب خود را از یک بطری آب معکوس که در بالای آبسردکن قرار داده شده تامین می کند.

روش کار آبسردکن افترون

در داخل آبسردکن دریچه ای تعبیه شده است که مانع از سرازیر شدن آب بطری به آبسردکن می شود. آب داخل آبسردکن به یک مخزن وارد می شود و در آنجا با استفاده از مبرد خنک می شود. مبرد یک محیط خنک کننده است که در لوله هایی که در نزدیکی مخزن آبسردکن قرار دارند به گردش در می آید.

مبرد با حرکت در لوله ها به سمت مخزن به دلیل فشاری که در لوله ها توسط کمپرسور داخل آبسردکن ایجاد می شود، از مایع به گاز تبدیل می شود. گاز خنک شده در لوله آب از طریق یک دریچه عبور می کند تا آن را حتی سردتر کند.

هنگامی که مبرد به شکل گاز است و در لوله ها در حال گردش است، می تواند گرما را از آب معدنی موجود در مخزن جذب کند. سپس گرمای مبرد از آبسردکن خارج می شود.

هنگامی که مردم آب را توزیع می کنند، دستگاه مخزن را دوباره پر می کند و فرآیند دوباره شروع می شود. اگر در حین توزیع، مخزن آب کاملاً خالی شود، چند دقیقه طول می کشد تا آبسردکن ، آب را تا دمای پایین خنک کند.

 

نحوه تمیز کردن آبسردکن: راهنمای گام به گام

 

مرحله 1: آبسردکن را از برق بکشید

برای ایمنی خود آبسردکن را از برق بکشید. به هر حال شما با آب کار خواهید کرد، بنابراین قطع کردن برق آبسردکن شما از بروز هرگونه حادثه الکتریکی و همچنین سوختگی تصادفی با آب گرم جلوگیری می کند.

مرحله 2: محلول تمیز کننده را آماده کنید

محلول پاک کننده را از قبل آماده کنید: 15 میلی لیتر سفید کننده 5 درصد بدون عطر را با 5 لیتر آب خالص و تمیز مخلوط کنید. شما از این محلول برای تمیز کردن داخل مخزن آب خود و همچنین لوله هایی که از آبسردکن شما عبور می کنند استفاده خواهید کرد.

حتما بخوانید:   تعویض دیافراگم آبگرمکن دیواری
مرحله 3: بطری را بردارید

بطری خالی آب را از دیسپنسر خارج کرده و کنار بگذارید. این به شما امکان دسترسی به مخزن را می دهد و به شما این امکان را می دهد که آبسردکن خود را به راحتی تمیز کنید. در این مرحله، ممکن است قبلاً متوجه تشکیل مقداری کپک در اطراف مخزن شده باشید که بعداً به آن خواهیم پرداخت.

تمیز کردن مخزن آبسردکن

آب باقیمانده در مخزن را از طریق شیر تخلیه کنید و مخزن را با محلول تمیزکننده آماده شده پر کنید. ممکن است لازم باشد قبل از انجام این کار محافظ نشت و حفاظ را بردارید و می توانید این قسمت های جداشدنی را جداگانه تمیز کنید.

تمیز کردن مخزن آبسردکن

 تمیز کردن با اسکراب

از برس دسته بلند و پرزهای نرم برای تمیز کردن کل ناحیه استفاده کنید. روی لکه های کپک و همچنین گوشه ها و برآمدگی هایی که می توانید از طریق مخزن ببینید تمرکز کنید. تمیز کردن آبسردکن خود را از این نقطه شروع کنید، سپس حوضچه ای آماده کنید تا در حین تخلیه محلول تمیز کننده، آب را بگیرد.

آبکشی کنید، بشویید و خشک کنید.

تمام محلول تمیز کننده را از دستگاه پخش آب خارج کنید و با استفاده از یک لگن آن را بگیرید. با این کار محلول از لوله ها عبور می کند و در طول مسیر آنها را تمیز و ضدعفونی می کند. بگذارید تمام محلول تمیز کننده تخلیه شود.

هنگامی که محلول سفید کننده به طور کامل تخلیه شد، 2 یا 3 دوره شستشو انجام دهید تا باقیمانده آن پاک شود. مخزن را با آب معمولی و تمیز پر کنید. به شستشوی آبسردکن خود ادامه دهید تا محلول به طور کامل از آبسردکن شما خارج شود. ایده خوبی است که اجازه دهید دیسپنسر کاملا خشک شود.

قطعات قابل جدا شدن را تمیز کنید.

اکنون می‌توانید قسمت‌های جداشدنی را با محلول سرکه تمیز کنید. شیرها، بدنه، سینی چکه‌کن و هر قسمت قابل جدا شدن دیگر را در محلول تمیزکننده سرکه و آب داغ خیس کنید. بطری آب را با سرکه تمیز نکنید، زیرا ممکن است بوی سرکه بگیرد.

اجازه دهید قطعات برای حداقل 10 دقیقه خیس بخورند، سپس با یک برس تمیز کنید. این قسمت ها را بشویید، سپس اجازه دهید قبل از قرار دادن دوباره در آب سرد کن خشک شوند. سرکه باید هر لکه ای را از بین می برد و در این فرآیند هرگونه کپک را از بین می برد.

نصب مخزن شناوردار در آبسردکن

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای آموزشی برای نصب مخزن شناوردار در آبسردکن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا