تعمیراتتعمیرات کولر گازی

راهنمای دکمه های کنترل کولر گازی+ آموزش نحوه کار با هر کدام از آنها

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

بیشتر  مدل های کولر گازی، دارای یک ریموت کنترل می باشند که با استفاده از آن‌، دستگاه در حالت های مختلف قرار می گیرد. ریموت مزایای زیادی برای کولرهای گازی دارد اما کار کردن با آن برای بعضی از افراد مشکل می باشد، به همین دلیل ما در این مقاله از ایبک امداد سعی داریم تا راهنمای دکمه های کنترل کولر گازی و به علاوه آموزش نحوه کار با هرکدام از آنها را به شما ارائه دهیم با ما همراه شوید.

چرا ما باید استفاده صحیح از کنترل کولر گازی را بخوبی یاد بگیریم؟

آشنا نبودن با دکمه های کنترل کولر گازی،  استفاده از کولر گازی را برای شما بسیار دشوار می‌کند. آگاهی از نحوه استفاده از کنترل این دستگاه بسیار ساده است. شما می توانید با استفاده از راهنمای کولر گازی خود به راحتی طریقه کار با کنترل کولر گازی را بیاموزید. یک راه دیگری نیز وجود دارد که شما با جستجو در اینترنت می توانید به زبان بسیار ساده تر یاد بگیرید که چگونه با کنترل کولر گازی خود، کار کنید. کنترل کولر گازی از دکمه های بسیاری تشکیل شده که برای هر دکمه کار خاصی  در نظر گرفته شده است. باید بدانید که آگاهی نداشتن از کارایی هر یک از دکمه های کنترل موجب می‌شود تا نتوانید آن طور که دلخواه شما است، میزان سرما در کولر گازی خود را تنظیم کنید و آن را در حالت های مختلف قرار بدهید و نمی تواند از همه امکانات کولر گازی خود استفاده کنید. همینطور امکان دارد با فشار دادن اشتباه دکمه ها باعث خراب شدن کولر گازی خودتان شوید به همین علت اگر که جدیداً کولر گازی خریده و نحوه کار کردن با آن را بلد نیستید حتماً در ادامه با ما همراه شوید.

نحوه کار با کنترل کولر گازی همه برند ها

تعمیر ریموت کنترل کولر گازی

بیشتر دکمه های کنترل کولر گازی در هر برند و یا هر مدلی با یکدیگر متفاوت هستند ولی اگر شما راهنمای دکمه های کولر گازی را مطالعه کنید، می توانید به آسانی با هر نوع کنترلی کار کنید، زیرا در همه مدل ها محل قرارگیری دکمه ها و تنظیمات آن ها شباهت های بسیاری به هم دارند ولی گاهی تفاوت بسیار کمی در بین آنها وجود دارد می توان گفت: کنترل مدل های متفاوت کولر گازی از نظر طراحی و شکل ظاهری شبیه هم نیستند.

حتما بخوانید:   مشکلات فن یخچال فریزر و راهکارهای حل آن

راهنمای دکمه های کنترل کولر گازی

دکمه های متعددی در کنترل کولر گازی وجود دارد که برای تان هر دکمه را توضیح می دهیم.

۱- دکمه خاموش روشن کردن کولر گازی

معمولاً با این کلمه ی Off/ On و یا Power و Stop/Start در قسمت بالای ریموت کنترل قرار گرفته است. و هر کدام از این کلمه ها برای خاموش و روشن شدن کولر گازی به کار می رود. موضوعی که شما در این خصوص باید بدانید این می باشد که بعد از انجام تنظیماتی که بر روی کولر خود انجام می دهید بعد از روشن شدن مجدد، سیستم کولر گازی شما طبق تنظیمات قبلی عمل خواهد کرد.

۲- دکمه های انتخاب حالت دستگاه

شما باید برای عوض کردن حالت کارکرد کولر گازی خود، دنبال کلمه ای به عنوان هایی که در پایین برایتان ذکر می کنیم بگردید:

Master Control | Mode | Operation mode selection

شما برای تنظیم کردن کولر گازی خود باید با این پنج حالت آشنا شوید.

FAN : اگر دستگاه شما بر روی حالت  FAN  قرار بگیرد کمپرسور دستگاه روشن نمی شود و کولر محیط را خنک نمی کند به عبارت دیگر دستگاه شما در این حالت فن، فقط وظیفه دارد هوا را جابجا کند.

COOL : با استفاده از دکمه   COOL  که روی کنترل دستگاه شما می باشد دستگاه را تنظیم کنید،  سیستم شما به خوبی محیط شما را خنک می کند. علامت دکمه COOL دقیقا به شکل دانه ی برف می باشد و زمانی از این دکمه استفاده می شود که لازم باشد کولر گازی شما سرمای بیشتری را تولید کند تا محیط خنک و مطبوعی داشته باشید.

DRY : اگر کولر شما بر روی حالت DRY قرار بگیرد رطوبتی که در فضا وجود دارد را به خود جذب می کند، این حالت مخصوص مناطقی  که هوای شرجی دارد بسیار مناسب است. و به شکل یک قطره آب نمایش داده می شود. و باعث می شود در کندانسور، فن داخلی کند شود.

HEAT : بهتر است بدانید برای اینکه از کولر گازی خود بتوانید گرما تولید کنید باید دستگاه را در حالت  HEAT قرار دهید. اگر کولر در این حالت باشد قطعا از آن باد گرم بیرون می آید.

AUTO : در حالت  AUTO  (اتوماتیک )  بهترین حالت کولر گازی می باشد که دمای محیط و شرایط آب و هوایی کولر گازی شما را در یکی از حالت هایی که در بالا برای شما ذکر کردیم قرار می دهد. اگر کولر را روی حالت اتوماتیک بگذارید دیگر لزومی ندارد برای شرایط کار کرد و میزان دمای سیستم دستگاه را تنظیم کنید. بصورت اتوماتیک خودش دمای دستگاه شما را با توجه به شرایط موجود در محیط تنظیم می کند.

حتما بخوانید:   هزینه تعویض کمپرسور کولر گازی | زمان تعویض کولر گازی

۳-  دکمه مربوط به تنظیم حرارت

آشنایی شما با دکمه تنظیم حرارت سیستم کولر گازی، اهمیت بسیار بالایی دارد. زمانی که شما به خوبی راهنمای دکمه های کنترل را مطالعه کنید به راحتی می توانید از دستگاه خود استفاده کنید. دکمه تنظیم حرارت  TEMP روی کنترل قرار دارد که می توانید با فشار آن به آسانی حرارت دستگاه خود را تنظیم کنید. شما باید توجه داشته باشید دمای مناسب دستگاه کولر گازی باید حداکثر ۲۵  درجه سانتی گراد باشد البته در تابستان و زمستان بسیار متفاوت می باشد. عملکرد این دکمه به این صورت است که دمای دستگاه شما را با دمای بدن متعادل می کند که بدن در این شرایط نه سرد می شود و نه عرق می کند.

۴- دکمه سرعت فن کولر گازی

بر روی کنترل کولر های گازی دکمه ای موجود است که می شود با استفاده از آن چرخش فن سیستم و میزان خنک کنندگی را تنظیم کرد و با فشار دادن این دکمه سرعت فن را در حالت زیاد، متوسط و کوهستانی قرار دهید. این دکمه با عنوان in door fan speed selector  بر روی کنترل دستگاه کولر گازی شما قرار گرفته است.

۵- Swing در کنترل کولر گازی

این دکمه برای تنظیم پره های فن استفاده می شود. به این شکل که با فشار دادن به روی دکمه شما می توانید فن سیستم را در حالت شناور تنظیم کنید، در همه طرف هوا جریان پیدا می کند و به این وسیله هوای محیط شما خیلی خنک می شود.

۶- دکمه خاموش و روشن کردن زمان سنج

این دکمه در کنترل کولر گازی شما با عنوان OFF/ ON  نشان داده می شود و شما با فشردن این دکمه مدت زمانی را مشخص می کنید و دستگاه شما بعد از گذشتن زمان مشخص شده، خاموش شود.

دکمه Cancel Timer

اگر سیستم را در حالت Timer گذاشته باشید،  به واسطه این دکمه می توانید از حالت تایمر سیستم را خارج کنید.

دکمه Sleep Mode Auto

زمانی که خانه نیستید و یا اینکه خواب هستید این گزینه مناسب می باشد. اگر این دکمه را بفشارید دستگاه شما به حالت اتوماتیک بعد از مدتی خود به خود خاموش می گردد.

دکمه مربوط به دمای اتاق

این دکمه را بر روی کولر گازی خود با عنوان Room temperature checking مشاهده می کنید شما می توانید با فشار دادن آن از دمای محیط زندگی خود مطلع شوید.

۷-  دکمه ریست

و اما مهمترین دکمه در کنترل کولر گازی همان دکمه Reset  می باشد که برای بازیابی سیستم دستگاه استفاده می‌شود.  اگر سیستم هیچ عملکردی ندارد و هنگ کرده، این ویژگی  بسیار عالی می باشد و شما می توانید با فشار دادن این دکمه دوباره سیستم و راه اندازی کنید.

حتما بخوانید:   علت آب دادن آبسردکن یخچال فریزر چیست؟

چگونه کولر گازی را قفل کودک کنیم؟

علت کار نکردن ریموت کنترل گازی

خیلی از کاربران می خواهند که کودکان به دکمه های کنترل دست نزنند و دوست دارند که قفل کودک کنترل سیستم کولر گازی را فعال کنند، باید برای قفل کودک دکمه + و- را به مدت چند دقیقه به طور همزمان نگهدارند تا قفل کودک فعال شود.

امکان دارد بعضی از آنها به صورت دستی باشند و روی دستگاه قرار گرفته باشند، و برخی هم، روی دیوار نصب شده باشند.

دکمه ای که مخصوص تغییر دادن حالت کارکرد کولر گازی می شود، حتماً یکی از عنوان ها می باشد اغلب کولر های گازی به پنج حالت متفاوت کار می کنند که شما کاربر عزیز می توانید به دکمه مربوطه فشار وارد کنید و سیستم را در حالتی که در نظر دارید تنظیم کنید. ما در خصوص راهنمای دکمه های کولر گازی به شما می‌گوییم که بیشتر مدل های کولر گازی دکمه تغییر دادن حالت، Mode  را دارا می باشند. که در همه کنترل ها مشترک است که به واسطه آن سیستم را در یکی از این پنج حالت قرار می دهید تصاویری بر روی صفحه نمایش کنترل کولر گازی شما دیده می شود که هر حالت کارکرد سیستم کولر گازی شما می باشد.

راهنمای دکمه های کنترل کولر گازی

وقتی که شما کاربر عزیز برای خرید کولر گازی اقدام می کنید باید از کتاب راهنما که با خرید کولر به شما تحویل داده می شود، حتما استفاده کنید. کولر های گازی هوشمند و حساس هستند و با استفاده نادرست از آنها آسیب می بینند. کولر های گازی موجب می شوند که کیفیت هوای بسیار عالی و مطبوعی داشته باشید. امروزه کولر های بسیار پیشرفته به بازار عرضه شده است که از نظر ظاهر خیلی شبیه هم هستند. معمولا کولر های گازی به رنگ سفید براق می باشند. شما باید با توجه به محل زندگی خود، سیستم کولر را تنظیم کنید.

کولر های گازی از آن دسته وسایل برقی می باشند که طرفداران بسیاری دارند و در مدل های گوناگونی تولید می شوند که در تمام مدل های این دستگاه با ریموت کنترل کار می کند و شما می توانید با استفاده از ریموت کنترل، سیستم را در حالت های متفاوت قرار دهید. شما باید از راهنمای کولر گازی خود استفاده کرده تا بتوانید با مطالعه‌ راهنمای دکمه های کنترل کولر گازی خود را آنگونه که دوست دارید تنظیم کنید. این مقاله از ایبک امداد در جهت کمک به شما عزیزان آورده شده است.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

نحوه کار با کنترل کولر گازی همه برند ها

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله آموزش نحوه کار با کنترل کولر گازی همه برند ها

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x