تعمیرات کولر گازی

دفترچه راهنمای فارسی کولر گازی آاگ چه کاربردی دارد؟

دفترچه راهنمای فارسی کولر گازی آاگ را می شناسید؟ از این دفترچه چه می دانید؟ کولرهای گازی از جمله وسایل پر مصرفی هستند که امروزه در اکثر مکان ها اعم از محیط زندگی و محل کار می توانید آن ها را پیدا کنید. به همین دلیل است که دفترچه مربوط به راهنمای کولر گازی آاگ گزینه بسیار خوب و کارآمدی برای شما به شمار خواهد رفت. در ادامه این مطلب سعی کرده ایم تا اطلاعاتی که در حوزه مدل نصب کردن این کولرهای گازی دارید و یا دیگر اطلاعاتتان را بیشتر کنیم. پس بهتر است تا با ایبک همراه بوده و از نکاتی که در این مقاله ذکر شده اند نهایت استفاده را ببرید.

دفترچه راهنمای استفاده از کولر آاگ

دفترچه های راهنمای فارسی به طور کلی به منظور آن که بتوانید هرچه ساده تر و راحت تر از کولرهای گازی استفاده کنید، طراحی شده اند. در این دفترچه ها معمولا نکاتی مطرح شده است که با رعایت کردن آن ها می توانید هم کارایی دستگاه را بالاتر ببرید و هم آن که می توانید طول عمر کولرهای گازی خود را بیشتر کنید. در این نوع از دفترچه ها معمولا قسمتی به عنوان آموزش نحوه استفاده کردن از کولر گازی های آاگ نیز وجود دارد که به شما توضیح می دهد چگونه می توانید از این کولرهای گازی به نحو احسن استفاده کنید.

راهنمای فارسی کولر گازی آاگ

چگونگی نصب کردن و راه اندازی کولر گازی در دفترچه های راهنما فارسی

در دفترچه راهنمای فارسی کولر گازی آاگ قسمت های مختلفی وجود دارد که یکی از ابتدایی ترین این بخش ها مربوط به نحوه نصب کردن و همچنین راه اندازی این کولرهای گازی می شود. در ادامه این بخش در مورد این موضوع اطلاعات بیشتری را درج کرده ایم که بتوانید با توجه به آن ها کولر گازی مورد نظر خودتان را به راحتی نصب نمایید.

اولین مورد آن است که کولر گازی را متناسب با فضای مورد نظرتان تهیه کنید. در واقع هر قدر فضا بزرگتر باشد، به نسبت آن نیز باید کولر گازی قوی تری را خریداری کنید.

مورد بعدی در خصوص دیواری است که انتخاب می کنید. این دیوار باید کاملا محکم باشد و بتواند وزن کولر گازی را به خوبی تحمل نماید.

در مورد دیوار انتخاب شده برای نصب کولر گازی یک نکته دیگر نیز وجود دارد. این دیوار علاوه بر آن که باید محکم باشد، بایستی به شکلی انتخاب شده باشد که بیشترین تسلط را در فضای داخلی خانه و یا محل کار داشته باشد و بتواند باد کولر را به خوبی به تمامی قسمت ها برساند.

حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از مایکروفر آاگ AEG و نحوه نگهداری از آن

محل قرار گیری یونیت های داخلی و خارجی باید به شکلی باشد که دارای فضای باز و آزاد در اطراف خود باشند. بهتر است از قرار دادن یونیت ها در محیط های بسته خودداری کنید.

دستگاه باید به صورت کاملا صاف و تراز بر روی دیوار نصب شود تا بهترین کارایی را داشته باشد.

پیش از آن که بخواهید دستگاه را روشن کنید فراموش نکنید که تمامی دریچه های کولر گازی و همچنین اتصالات آن را به خوبی بررسی کنید.

مراحل نصب کردن کولر گازی به صورت کامل، با جزئیات و به دقت در دفترچه راهنمای فارسی کولر گازی آاگ نوشته شده است. با این وجود در صورتی که هر گونه مشکلی در این زمینه داشتید، می توانید با نمایندگان و کارشناسان ایبک تماس بگیرید و از آن ها کمک بخواهید.

راهنمای کامل کولر گازی آاگ

روش های افزایش طول عمر کولر گازی آاگ

زمانی که از یک محصول برقی، مکانیکی و… بتوانید به درستی استفاده کنید مسلما طول عمر آن نیز بیشتر خواهد شد و کارایی آن نیز بالاتر خواهد رفت.

تمیز کردن دوره ای دستگاه یکی از مهم ترین کارهایی است که سبب افزایش طول عمر دستگاه می شود.

از قرار دادن هر گونه شی بر روی قسمت بالایی یونیت کولر گازی آاگ خودداری کنید.

تا جایی که امکان دارد از تنظیم کردن دستی پره ها و دریچه کولر گازی خودداری کنید.

پیش از آن که بخواهید از دستگاه کولر گازی استفاده کنید بهتر است آن را سرویس کنید. این موضوع در دفترچه راهنمای فارسی کولر گازی آاگ نیز ذکر شده است.

اگر میزان سرمای کولر گازی شما کم شد لازم است تا در اولین فرصت با متخصصین ایبک تماس گرفته و از آن ها درخواست کمک کنید.

شناخت قسمت های مختلف کولر گازی آاگ

در دفترچه راهنمای فارسی کولر گازی آاگ، یک قسمت دیگر نیز وجود دارد که در مورد قسمت های مختلف این کولر گازی توضیح داده است. در ادامه به بررسی این قسمت از دفترچه راهنما نیز خواهیم پرداخت.

یونیت خارجی اولین قسمتی از کولر گازی است که از بیرون می بینید. این قسمت در فضای بیرونی که شامل بالکن و یا پشت بام می شود، قرار می گیرد.

یونیت داخلی بخش دوم کولر گازی آاگ است. یونیت داخلی همان قسمتی است که در فضای داخلی نصب شده و شامل پره های متحرکی می شود.

ریموت کنترل را می توانیم جز سوم این نوع از کولرهای گازی به حساب بیاوریم. با استفاده از ریموت کنترل می توانید تنظیمات دستگاه را به صورت دلخواه درآورید. توضیحات مربوط به تمامی دکمه ها در دفترچه راهنمای فارسی کولر گازی آاگ وجود دارد.

کمپرسور بخش بعدی است که می توان گفت در واقع اصلی ترین بخش کار به حساب می آید.

صفحه نمایش نیز یکی دیگر از بخش هایی است که به شکل ال ای دی بر روی پنل یا همان یونیت داخلی دستگاه قرار می گیرد.

قسمت های دیگر نیز شامل سیم کشی های دستگاه و همچنین فن کویل دستگاه می شود.

حتما بخوانید:   تعمیرات کولر گازی تکنوکیت TECNOKIT در تهران

چگونگی استفاده از ریموت کنترل

ریموت کنترل های کولر گازی های آاگ می توانند از جمله پرکاربردترین ریموت کنترل هایی باشند که امروزه استفاده می شوند. به منظور آن که بتوانید از تمامی آپشن های دستگاه استفاده کنید، بهتر است دکمه های روی ریموت کنترل را نیز بهتر بشناسید. این کار می تواند به شما کمک زیادی کند. در ادامه این بخش نکاتی را جهت آشنایی هرچه بهتر و بیشتر شما با ریموت کنترل های کولرهای گازی آاگ عنوان کرده ایم.

اولین و مهم ترین دکمه روی این ریموت ها مربوط به دکمه های خاموش و روشن می شود که با دو کلمه off/ on مشخص شده اند.

دکمه مهم بعدی در واقع دکمه timer است. این دکمه زمان را در همان لحظه ای که کولر را خاموش و روشن می کنید می تواند به شما نشان دهد.

دکمه مهم بعدی با نام mode شناخته می شود. از این دکمه برای تعیین کردن حالت های سرمایشی و گرمایشی استفاده می کنند.

مورد بعدی نیز دکمه start است. این دکمه را زمانی که عملیات های مورد نظر خودتان را با توجه به دفترچه راهنما تعیین کردید، فشار می دهید تا دستگاه شروع به کار کند.

دکمه هایی که دارای علامت هایی همچون فلش های رو به بالا و رو به پایین هستند نیز برای کم و زیاد کردن درجه هوای گرم و سرد کولر گازی مورد استفاده قرار می گیرند.

روشن کردن کولر گازی بدون استفاده از ریموت

چگونه می توانیم کولر گازی آاگ را بدون داشتن ریموت روشن و خاموش کنیم؟ این موضوع شاید برای شما نیز رخ داده باشد که یا کنترل در دسترس شما نباشد و یا کنترلی که دارید خراب شده باشد. به همین دلیل به این موضوع نیز در دفترچه راهنمای فارسی کولر گازی آاگ می پردازیم و آن را برایتان توضیح می دهیم.

ابتدا قسمت پنل جلویی را باز کرده و دکمه های روشن/ خاموش را روی آن می بینید. از این دکمه ها در شرایطی که به کنترل دسترسی ندارید می توانید استفاده کنید. البته این شرایط صرفا خاص هستند و به طور کامل در خصوص آن ها در دفترچه راهنما توضیح داده شده است.

روش بعدی استفاده کردن از برنامه های ریموت کنترل است که بر روی گوشی های موبایل می توانید آن ها را نصب کنید. این برنامه ها صرفا بر روی گوشی های خاصی نصب می شوند و نمی توانید با هر گوشی از آن ها استفاده نمایید.

 

وظیفه کمپرسور کولرهای گازی آاگ

همان طور که گفته شد کمپرسورها یکی از اصلی ترین قسمت های یک کولرگازی به شمار می روند. در صورتی که در این قطعات مشکلی بروز پیدا کند، لازم است تا حتما به یکی از متخصصین ایبک اطلاع داده شود. دو وظیفه اصلی برای کمپرسور وجود دارد که شامل فشرده کردن گاز مبرد و همچنین انتقال گاز مبرد از طریق لوله های مسی به قسمت یونیت است.

چگونگی شستشو کولرهای گازی آاگ

برای آن که کولر گازی شما همچنان سالم باقی بماند، لازم است تا از شستشوی اصولی استفاده کنید. این کار سبب می شود تا هم کولر گازی راندمان بهتری داشته باشد و هم طول عمر مفید آن افزایش پیدا کند. به همین دلیل نیز در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم که چگونه می توانیم کولرهای گازی را به خوبی شستشو دهیم.

حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از کولرهای گازی آاگ AEG | نصب و راه اندازی کولرگازی آاگ

اولین مورد که در دفترچه راهنمای فارسی کولر گازی آاگ نیز به آن اشاره شده است در مورد قطع کردن جریان برق پیش از شروع شستشو است.

در مرحله بعدی باید پنل خارجی را از جای خود بیرون بیاورید.

سپس دریچه جلویی را باز کرده و فیلترهای یونیت را خارج می کنید. این مرحله را با توجه به آموزش تصویری درج شده در دفترچه راهنمای فارسی کولر گازی آاگ نیز می توانید انجام دهید.

فیلترها را به وسیله آب گرم به خوبی شستشو دهید.

در مرحله بعدی پنل داخلی دستگاه را تمیز کنید.

هر گونه گرفتگی در لوله ها را نیز می توانید به وسیله آب داغ برطرف کنید.

دفترچه راهنمای فارسی کولر گازی آاگ

دلایل پرتاب یخ کولر گازی آاگ

گاهی اوقات این موضوع پیش می آید که کولرهای گازی آاگ در زمان کار کردن یخ پرتاب می کنند. این موضوع می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. سه مورد از مهم ترین دلایل مربوط به این موضوع را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

وجود شکستگی در قسمت ناودانی کولر گازی که نیاز به تماس با متخصصین ایبک دارد.

ایجاد گرفتگی در لوله های کولر گازی که در دفترچه راهنمای فارسی کولر گازی آاگ نیز به آن اشاره شده است.

کم بودن میزان گاز دستگاه که یکی از اصلی ترین دلایل به شمار می رود و می توانید برای شارژ کولر از یک متخصص کمک بگیرید.

جمع بندی

نکاتی که به صورت کلی در طول این مطلب در خصوص دفترچه راهنمای فارسی کولر گازی آاگ مطرح شد را در این قسمت نیز به صورت خلاصه و تیتروار بیان می کنیم تا بار دیگر بتوانید آن ها را به خوبی به ذهن خود بسپارید.

اولین مورد که اهمیت زیادی نیز دارد در خصوص تمیز نگه داشتن و همچنین رسیدگی کردن به دستگاه کولر گازی است. این کار هم راندمان کولر را افزایش می دهد و هم سبب می شود تا عمر دستگاه شما بالاتر رود.

راه اندازی کردن درست کولرهای گازی سبب می شود تا هم کارایی دستگاه بیشتر شود و هم باعث می شود که عمر مفید آن ارتقا پیدا کند.

در صورتی که هر گونه مشکل و یا مسئله ای در این کولرهای گازی ایجاد شد، لازم است تا فورا با تعمیرکاران ایبک تماس گرفته و از آن ها بخواهید تا مشکل را در اسرع وقت حل کنند. این کار سبب می شود تا خیالتان از بابت تعمیر درست و اصولی کولر گازی آاگ راحت باشد.

111111111111111111

31

راهنمای فارسی کولر گازی آاگ AEG |راهکارهای استفاده و نگهداری

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

دفترچه راهنمای فارسی کولر گازی آاگ یکی از مواردی است که در هنگام خرید و استفاده از این نوع کولرهای گازی می تواند سبب صرفه جویی در زمان و هزینه های شما شود.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا