مجله لوازم خانگی

راهنمای استفاده، تنظیمات و هواگیری از اسپرسوساز آرچلیک Arçelik

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

قبل از اینکه از اسپرسو ساز آرچلیک استفاده کنید، بهتر است با قطعات دستگاه آشنا شوید و راه اندازی درست آن را آموزش ببینید، در این مقاله از مجله لوازم خانگی ایبک امداد با شما هستیم تا شما را با این محصول بصورت کامل آشنا کنیم.

معمولاً دستگاه های اسپرسو ساز از یک مخزن آب، یک کابل برای اتصال به برق، صافی قهوه، بدنه دستگاه، کابل قهوه شات مخصوص اسپرسو تک و دیگر قطعات تشکیل شده اند. برای راه اندازی اسپرسو ساز آرچلیک شما در ابتدا مخزن آب دستگاه را از آب تصفیه شده پر کنید تا به نقطه max برسد. برای آنکه طعم قهوه بهتر بشود و دستگاه رسوب نکند بهتر است از آب تصفیه استفاده شود. حالا دستگاه را به پریز وصل کنید و با استفاده از دکمه روشن،آن را روشن کنید. وقتی آب به جوش آمد، چراغ های دستگاه راه دیگر چشمک نخواهند زد. سپس یک ظرف را در زیر خروجی اسپرسو ساز قرار دهید تا آب جوش از دستگاه خارج بشود. همان موقع با خارج شدن آب دستگاه تمیز شده و آماده استفاده خواهد گردید.

دفترچه راهنمای اسپرسو ساز آرچلیک

خیلی از شرکت ها برای آنکه کار با دستگاه یا لوازم برقی را آموزش دهند، دفترچه ی راهنما را در کنار دستگاه به مشتری تحویل می دهند. در دفترچه راهنمای اسپرسو ساز آرچلیک در مورد چگونگی راه اندازی دستگاه اسپرسو ساز، همچنین نکات ایمنی که در حین استفاده از دستگاه باید رعایت گردد، چگونگی تهیه اسپرسو، روش تهیه کاپوچینو، نحوه تهیه کردن فوم با شیر، چگونگی هواگیری، نحوه تنظیم فشار، تنظیم کردن دما و دیگر موارد مورد نیاز توضیح داده شده است. این آموزش ها به این دلیل است که مشتری بتواند اسپرسو با طعمی دلپذیر و لذیذ تهیه کند. بنابراین وقتی که اقدام به خرید این دستگاه می کنید دفترچه راهنمای استفاده از اسپرسو ساز آرچلیک را حتماً بخوانید، تا استفاده ی از این دستگاه برای شما راحت تر باشد.

در موقع استفاده از اسپرسو ساز آرچلیک چه نکات ایمنی باید رعایت شود؟

شرکت آرچلیک دارای ۶ سال سابقه در حوزه ی فعالیتی خود یعنی تولید کنندگی  لوازم خانگی می باشد. بنابراین جزو بهترین تولیدکنندگان لوازم خانگی است و مصرف کنندگان و مشتری های این برند از کیفیت بسیار بالای این محصول راضی می باشند. اما بی دقتی و توجه نکردن به نکات ایمنی ممکن است موجب خرابی دستگاه اسپرسو ساز شود، به همین دلیل برای اینکه از خرابی دستگاه جلوگیری شود و جان خودتان به خطر نیافتد، بهتر است نکات ایمنی را در حین استفاده از اسپرسو ساز آرچلیک رعایت کنید.

 • بعد از از آنکه از دستگاه اسپرسو ساز آرچلیک استفاده کردید حتما آن را خاموش نمایید.
 • اگر از دستگاه آرچلیک استفاده نمی کنید آن را از پریز بکشید و سیم آن را جمع کنید.
 • دستگاه اسپرسو ساز آرچلیک را دور از دسترس کودکان قرار دهید.
 • با دستان خشک از دستگاه اسپرسو ساز استفاده کنید و دستگاه اسپرسو ساز را در مکانی بدون رطوبت و خشک قرار بدهید.
 • برای آنکه حین نوسانات برق دستگاه اسپرسو ساز خراب نشود از دستگاه حافظ استفاده کنید.
 • برای درست کردن اسپرسو و دیگر نوشیدنی ها از آب تصفیه شده در مخزن دستگاه اسپرسو ساز استفاده کنید.
 • دستگاه اسپرسو ساز را هر چند مدت یکبار حتماً هواگیری کنید.
 • بعد از آنکه از دستگاه استفاده کردید، اسپرسو شات مخصوص قهوه را به خوبی بشویید تا برای دفعات بعدی خشک شده باشد و آماده استفاده باشد.
حتما بخوانید:   راهنمای برنامه های شست و شوی ماشین لباسشویی آرچلیک Arçelik

راهنمای درست کردن اسپرسو با استفاده از دستگاه اسپرسو ساز آرچلیک

برای درست کردن اسپرسو با استفاده از دستگاه اسپرسو ساز آرچلیک، اول شما باید قهوه خود را آسیاب کرده و به حالت پودر در بیاورید. از دانه های قهوه در شات اسپرسو ساز اصلاً استفاده نکنید. وقتی قهوه را آسیاب کردید و آماده تهیه شد، مخزن آب دستگاه اسپرسوساز را از آب تصفیه پر کنید و با استفاده از دکمه روشن دستگاه را راه بیندازید. تا وقتی که آب به جوش بیاید چراغ های دستگاه به صورت چشمک زن خواهند بود. شما باید در این حین شات قهوه را به وسیله پودر پر کنید و به مقدار کم آن را فشار بدهید تا قهوه همتراز با شات گردد.شات قهوه را به دستگاه وصل نمایید و لیوان را زیر شات قرار دهید تا وقتی قهوه خارج می شود داخل لیوان بریزد. پس از چند ثانیه قهوه از دو سوراخی که در زیر دستگاه موجود است خارج خواهد شد و درون لیوان می ریزد. حالا دستگاه را خاموش کنید و شات را از دستگاه خارج نمایید و تفاله ها را بیرون بریزید.ظرف آن را بشویید. اسپرسو شما آماده می باشد می توانید آن را میل کنید.

تنظیمات و هواگیری اسپرسوسازطرز تهیه کاپوچینو با استفاده از اسپرسو ساز آرچلیک

کاپوچینو یکی از نوشیدنی های معروف و خوش طعم کشور ایتالیا می باشد که امروزه در همه ی دنیا برای صبحانه، عصرانه و هر ساعتی از روز از این نوشیدنی استفاده می کنند. شما می توانید با استفاده از دستگاه های اسپرسو ساز، کاپوچینو تهیه نمایید و این یکی از امکانات ویژه ی این دستگاه می باشد.

 • برای تهیه کردن کاپوچینو مقداری شیر علاوه بر اسپرسو نیاز دارید که به صورت فوم از آن استفاده گردد.
 • روش تهیه کردن کاپوچینو با استفاده از اسپرسو ساز آرچلیک به این صورت است که اول باید اسپرسو را آماده کنید و داخل لیوان بزرگ بریزید.
 • پس از آن کمی شیر را داخل شیر جوش بریزید و در زیر لوله بخار دستگاه اسپرسو ساز بگذارید.
 • سپس دستگاه را روشن کنید، دکمه بخار را بزنید. فشار به داخل شیر کارد شده و موجب خروج چربی ها از شیر خواهند شد.
 • پس از مدت زمان کمی شیر به صورت فوم که با حباب هایی تزیین شده بیرون می آید.
 • فوم را خوب هم بزنید تا کف آن بالا بیاید، سپس فوم را که درست کردید به اسپرسو اضافه نمایید می توانید از کاکائو و شکر برای طعم دار کردن کاپوچینو استفاده نمایید.
 • با استفاده از راهنمای اسپرسو ساز آرچلیک کاپوچینوی شما در مدت کوتاهی آماده می گردد.
حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از کولر گازی آرچلیک Arçelik | نصب و راه اندازی کولرگازی آرچلیک

راهنمای تنظیم کردن دمای اسپرسو ساز آرچلیک

از عوامل تاثیرگذار بر کیفیت اسپرسو می توان به تنظیم فشار، تنظیم دما، نوع قهوه و … اشاره کرد. پس بهتر است که قبل از تهیه کردن اسپرسو با روش تنظیم دمای دستگاه اسپرسو ساز آرچلیک آشنا شوید و از دمای مناسب در تهیه اسپرسو با استفاده از این دستگاه  استفاده نمایید. به طور معمول بیشتر دستگاه های اسپرسو ساز دمایشان بین ۸۰ تا ۱۲۰ درجه قابل تنظیم خواهد بود.

بنابراین شما قادر خواهید بود در هر بازه ای، دمای دستگاه اسپرسو ساز را تنظیم نمایید. بیشتر توصیه می گردد که دمای دستگاه اسپرسو ساز را روی درجه ۱۱۲ تنظیم کنید. ولی اگر شما می خواهید که اسپرسو سردتر و یا گرم تری را داشته باشید، می توانید دمای دستگاه را به پایین یا بالا تغییر داده و روی دمای مورد نظر تنظیم کنید.

راهنمای جوش آوردن شیر با دستگاه اسپرسو ساز آرچلیک

یکی از بهترین امکاناتی که این دستگاه دارد جوش آوردن شیر است که برای تهیه کردن کاپوچینو و همچنین خوش طعم کردن اسپرسو استفاده می گردد. در ادامه مطالب با چگونگی جوش آوردن شیر با اسپرسو ساز آرچلیک آشنا خواهید شد.

 • برای آنکه شیر را با استفاده از این دستگاه به جوش آورید، ابتدا شیر را درون شیر جوش مخصوص دستگاه بریزید و دستگاه را روشن نمایید.
 • شیر جوش را زیر لوله بخار یا شیر بخار قرار بدهید.
 • لوله بخار کمی پایین تر از شیر باید باشد تا به راحتی موجب جوش آوردن شیر گردد.
 • برای آنکه چربی های طبیعی شیر خارج شوند و شیر به حالت فوم در بیاید شیر بخار را باز کنید.
 • شیر جوش آماده را حالا می توانید برای طعم دار کردن قهوه و یا اسپرسو استفاده نمایید.
حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از یخچال آرچلیک Arçelik | نصب، راه اندازی و طریقه استفاده

راهنمای تنظیم فشار دستگاه اسپرسو ساز آرچلیک

همانطور که گفته شد، تنظیم فشار اسپرسو ساز یکی از عوامل موثر در کیفیت اسپرسو و همچنین عطر و طعم آن می باشد. با توجه به قهوه ای که استفاده می کنید فشار خروج اسپرسو را باید تنظیم نمایید. نحوه تنظیم فشار اسپرسو سازآرچلیک این گونه می باشد که در کنار دستگاه قطعه ای برای تنظیم فشار موجود است، اگر درجه ی فشار را روی درجات اول تنظیم کنید، اسپرسو با فشار ضعیف از دستگاه خارج خواهد شد و اسپرسو با کیفیت تر و همگن تر خواهد بود. همینطور اگر سوزن را در درجه های وسط قرار بدهید، اسپرسو با فشار متوسط و استاندارد از دستگاه خارج خواهد شد. و همچنین سوزن را می توانید تا انتهای درجه ببرید، در این صورت اسپرسو با فشار خیلی زیاد از دستگاه خارج می شود. که خارج شدن اسپرسو با فشار زیاد موجب تولید اسپرسو با طعم و رنگ مطلوب نمی شود.

تنظیمات و هواگیری اسپرسوسازنحوه هواگیری اسپرسو ساز آرچلیک

اگر برای مدتی طولانی از دستگاه اسپرسو ساز استفاده نکردید امکان دارد که پس از چند وقت، هنگام استفاده با مشکل خارج نشدن اسپرسو رو به رو شوید اگر چنین مشکلی رخ داد، نگران نباشید. شما باید دستگاه خود را هواگیری نمایید. برای هواگیری اسپرسو ساز خانگی مخزن آب را با آب تصفیه پر کنید و دستگاه را روشن نمایید. تا وقتی که آب به طور کامل از مخزن خالی شود دستگاه باید روشن باشد. اگر مشکل حل نشد دوباره این کار را تکرار نمایید تا هواگیری دستگاه به طور کامل انجام گردد.

سخن آخر

در این مقاله به چگونگی استفاده از دستگاه اسپرسو ساز آرچلیک پرداختیم. این برند ترکیه ای با تولید کردن دستگاه اسپرسو ساز پیشرفته و با کیفیت، در بین ایرانیان و مردم دنیا محبوبیت خاصی را پیدا کرده است. باید از لوازم خانگی این برند به روش درست و با دقت خاص استفاده کنید. این مطالب به شما کمک خواهد کرد تا در زمان کوتاه، چگونگی استفاده از دستگاه اسپرسو ساز آرچلیک را بیاموزید.

اگر در حین استفاده از این دستگاه دچار مشکل شدید و اگر دستگاه اسپرسو ساز شما به خوبی کار نکرد، می توانید به شرکت ایبک امداد مراجعه کنید و از نیروهای متخصص این شرکت برای تعمیر دستگاه اسپرسو ساز خود کمک بگیرید. این شرکت کارشناسان با تجربه ای دارد و از قطعات اورجینال برای درست کردن دستگاه اسپرسو استفاده می کند.

 

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

راهنمای کامل استفاده، تنظیمات و هواگیری از اسپرسوساز آرچلیک

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله راهنمای کامل استفاده، تنظیمات و هواگیری از اسپرسوساز آرچلیک

امتیاز کاربر: 2.4 ( 1 نتایج)

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x