تعمیرات لباسشویی

راهنمای برنامه های شست و شوی ماشین لباسشویی آرچلیک Arçelik

در ماشین لباسشویی آرچلیک برنامه های شستشوی متنوعی تعبیه شده است. این برنامه ها در حفظ کیفیت لباس های مدرن امروزی با انواع جنس ها تاثیر گزار خواهد بود. اگر با این برنامه ها آشنایی داشته باشید، ماشین لباسشویی شما بهترین عملکرد را خواهد داشت و شستشوی لباس ها به بهترین صورت انجام خواهد شد، در این مقاله از بخش تعمیرات ماشین لباسشویی ایبک امداد به سراغ لباسشویی آرچلیک رفته ایم و شما از با برنامه های این محصول آشنا خواهیم کرد.

در این مقاله معنی کلمه های ماشین لباسشویی آرچلیک را تحت عنوان های زیر مورد بررسی قرار می دهیم:

 • معرفی علامت های روی دستگاه لباسشویی
 • معرفی کلمه های روی ماشین لباسشویی
 • معرفی انواع برنامه شستشوی دستگاه لباسشویی

اگر مصرف کنندگان به خوبی با علامت های روی ماشین لباسشویی تسلط داشته باشند، سبب استفاده ی اصولی و بهینه از ماشین لباسشویی خواهد شد.

معرفی علامت های روی دستگاه لباسشویی آرچلیک

با توجه به مدل ماشین لباسشویی آرچلیک علامت های روی این دستگاه متفاوت خواهد بود. راهنمای زیر را تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی ایبک امداد به عنوان نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی آرچلیک در شهر تهران برای آموزش کاربران آماده کرده است.

راهنمای کلمات روی ماشین لباسشویی آرچلیک

مصرف کنندگان در این قسمت به دکمه های پر کاربرد لباسشویی آرچلیک دسترسی خواهید داشت.

در زیر معنای کلمه های روی دستگاه لباسشویی آرچلیک را قرار داده ایم:

۱- ولوم انتخاب برنامه شستشوی ماشین لباسشویی آرچلیک: در این علامت، اگر ولوم را بچرخانید، برنامه ی شستشوی مورد نظرتان را می توانید انتخاب کنید. این دستگیره را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید و عملیات مورد نظر خود را انتخاب کنید.

۲- علامت spin /سرعت چرخش: سرعت چرخش موتور را با این دکمه می توانید انتخاب کنید.

۳- علامت Temp / دما: با استفاده از این دکمه دمای ماشین لباسشویی را می توانید تنظیم کنید.

۴- علامتstart/pause  شروع /توقف : با استفاده از این دکمه برنامه ی ماشین لباسشویی را استارت می زنید و لباسشویی شروع به شستن لباس ها خواهد کرد و همچنین این دکمه برنامه شست و شو را متوقف می کند و شستشو را به پایان می رساند.

حتما بخوانید:   راهنمای رفع ارور‌های لباسشویی تکنو TECNO

۵- دکمه Auxiliary Fanction عمل گرهای کمک کننده : آبکشی اضافی، اتو کشی و دیگر امکانات این قبیل را با استفاده از این دکمه می توانید در دسترس داشته باشید و استفاده کنید.

۶- علامت on/Off  روشن / خاموش : با استفاده از این دکمه ماشین لباسشویی خود را می توانید روشن و یا خاموش کنید.

۷- علامتprogramme Follow-up indicator پیگیری برنامه شستشو : برای پیگیری کردن برنامه شستشو در حال اجرا می توانید از این دکمه استفاده کنید.

۸- علامت Loading Door light  چراغ بارگیری : نشان‌دهنده ی مقدار بارگیری ماشین لباسشویی می باشد.

۹- علامت Child lock قفل کودک: اگر کودکان با دکمه های روی ماشین لباسشویی بازی کنند، تنظیمات دستگاه ممکن است به هم بخورد برای جلوگیری از این موضوع دکمه های روی لباسشویی خود را با استفاده از کلید قفل کودک استفاده کنید.

۱۰- Display صفحه نمایش: زمان باقی مانده از شستشو و دکمه های فعال و ارورهای ماشین لباسشویی، در دستگاه در نمایشگر آن نمایش داده می شود.

۱۱- دکمه Delay تاخیر در شروع شست و شو : در ماشین لباسشویی آرچلیک از این دکمه برای ایجاد تاخیر در شروع شستشو می توانید از این دکمه استفاده کنید.

راهنمای ماشین لباسشویی آرچلیک

راهنمای برنامه های مختلف شستشوی ماشین لباسشویی آرچلیک

همه لباس ها را نمی توان با یک روش شست و هر پارچه باید متناسب با ویژگی های خود شسته شود. در لباسشویی ها برنامه های زیادی برای شستشو وجود دارد که ممکن است از آنها تاکنون استفاده نکرده باشید.

در این بخش، برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی آرچلیک، که مهم ترین و اصلی ترین برنامه های مربوط به این لباسشویی می باشد را بررسی می کنیم.

برنامه ی شست و شستشو Cottons شستشوی لباس با جنس نخ

این برنامه ی شستشوی ماشین لباسشویی آرچلیک، برای شستن لباس های جنس کتان و نخی، لباس های زیر، لباس های رنگی سبک مثل لباس خواب مناسب است.

برنامه ی شستشوی synthetic پارچه های مصنوعی

برای شستن لباس هایی با جنس الیاف مصنوعی مثل بعضی از پیراهن ها و بلوزها می توانید از این برنامه ی شستشو استفاده کنید. ویژگی های برخی از لباس های ورزشی با این برنامه سازگار است.

برنامه woolness لباس هایی که جنس آنها پشم نباشد و در آنها پشم به کار نرفته باشد

این برنامه برای شستن لباس هایی که از جنس پشم نباشند به کار می رود دمای این برنامه برای شستن لباس های پشمی مناسب نیست و ممکن است به آن ها آسیب برساند.

Cotton Eco برای شست و شوی اقتصادی لباس های کتان

این برنامه شست و شوی ماشین لباس شویی آرچلیک برای لباس های نخی مناسب است چون با صرفه انرژی بالا از آن استفاده می گردد. عملکرد این برنامه تشابه زیادی با برنامه کاتان دارد فقط در این برنامه میزان مصرف آب و انرژی به میزان زیادی کاهش می یابد. این برنامه زمان بیشتری برای شستشو نیاز دارد.

حتما بخوانید:   راهنمای استفاده و برنامه های شست و شوی ماشین ظرفشویی آرچلیک Arçelik

برنامه Delicate برای لباس های ظریف

لباس های ظریف و حساس را می توانید با این برنامه شست و شوی آرچلیک بشویید. لباس های زیر زنانه و مردانه از آن دست لباس هایی هستند که می توان با استفاده از این برنامه شست.

برنامهHandWash برای لباس های حساس

این برنامه مخصوص شستن لباس های حساس است که شست و شوی معمولی آنها با ماشین لباس شویی ممکن است به آنها آسیب برساند.

برنامه Quick 30 برای شست و شوی سریع

برای شستن سریع لباس های روزانه این برنامه شست و شوی لباس شویی آرچلیک کاربرد دارد ولی برای شست و شوی لباس های خیلی کثیف این برنامه مناسب نیست. این برنامه ی شستشو کوتاه ترین برنامه شستشو در ماشین لباسشویی آرچلیک می باشد. برنامه شستشوی سریع طرفدار زیادی دارد چون گاهی زمان لازم را برای شستشوی طولانی مدت ندارید. این برنامه در اکثر لباسشویی ها موجود است

برنامه Mix  شستشوی ترکیبی لباس ها

برنامه Mix در ماشین لباسشویی آرچلیک برای شستشوی ترکیبی لباس ها با جنس ها و رنگ ها ی گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد.

راهنمای ماشین لباسشویی آرچلیک

راهنمای نگهداری بهتر ماشین لباسشویی آرچلیک

ماشین های لباسشویی پس از مدتی ممکن است، دچار خرابی و فرسودگی شود، اما اگر نکات اصولی و صحیح رعایت گردد تا حد زیادی می ‌توان از این خرابی ها جلوگیری کرد. چند نکته که برای نگهداری ماشین لباسشویی لازم است بدانید عبارتند از:

 • قبل از استفاده از دستگاه لباس های یک نوع را جدا کنید و سپس متناسب با نوع لباس ها از برنامه شستشوی مناسب آنها استفاده کنید.
 • به صورت دوره‌ای محفظه مخصوص پودر لباسشویی و فیلتر دستگاه را تمیز نمایید، چون تمیز نشدن محفظه و فیلتر در مدت طولانی می تواند موجب خرابی گردد.
 • ماشین لباسشویی خود را در سطحی صاف که شیب و یا پستی و بلندی نداشته باشد، قرار بدهید. در این صورت ماشین لباسشویی بهترین عملکرد خود را خواهد داشت.
 • به صورت پیوسته و بی رویه از دستگاه استفاده نکنید و به ماشین لباسشویی خود استراحت دهید. برای شستشوی لباس‌ها برنامه زمانی مشخصی داشته باشید.
 • باید در استفاده از ماشین لباسشویی به ظرفیت آن و مقدار لباسی که می تواند شستشو دهد توجه داشته باشید. بهتر است که کمتر از ظرفیت کامل دستگاه آن را پر کنید.
 • اگر لرزش شدید غیرعادی، نشت آب از دستگاه، صداهای غیرعادی و غیره را در دستگاه مشاهده کردید، ماشین لباسشویی خود را فوراً خاموش کنید. احتمالاً دستگاه شما دچار ایراد شده است، بهتر است از افراد متخصص و کارشناس که مهارت تعمیر این گونه موارد را دارند کمک بگیرید.
 • از مواد شوینده مناسب برای دستگاه خود استفاده کنید. برای مثال اگر ماشین لباسشویی شما راندمان بالایی دارد باید از مواد شوینده که راندمان بالا دارد استفاده کنید. بعضی از مواد شوینده ها ممکن است به ماشین شما آسیب وارد کنند، بنابراین مقدار و نوع مواد شوینده که استفاده می کنید، در عملکرد دستگاه شما تاثیر مستقیمی دارد.
 • لباس های شسته شده و مرطوب را هرچه سریعتر خالی کنید. این یکی از اساسی ترین و آسانترین مراحل نگهداری ماشین لباسشویی می باشد. اگر لباس های مرطوب برای مدت زیادی در ماشین لباسشویی بمانند، باعث ایجاد بوهای ناخوشایند خواهند شد. همچنین ایجاد قارچ و کپک می کنند. پس از استفاده از ماشین لباسشویی در آن را باز بگذارید تا با خشک شدن ماشین لباسشویی از رشد کپک جلوگیری کنید.
 • یکی از نکات ساده دیگر این است که درب ماشین را بررسی کنید. واشرها را پس از هر بار استفاده از دستگاه تمیز و خشک کنید. برای شستشوی آن می توانید از ترکیب مساوی آب و سرکه استفاده نمایید.
 • دستگاه خود را هر چند وقت یکبار تمیز کنید ماشین لباسشویی را با استفاده از مقدار مناسبی از مواد شوینده و داغ ترین دما بدون هیچ گونه لباسی اجرا کنید. این کار باعث تمیز شدن دستگاه و لوله های زهکشی از گرد و غبار، نمک های آب سخت و گریس می گردد.
 • شیلنگ ها را بررسی کنید. اگر دچار ایرادی باشد می تواند در یک ساعت آب زیادی را به خانه بریزد. برای جلوگیری از آن، باید چند بار در سال شیلنگ های ماشین لباسشویی خود را بازرسی کنید و اگر پوسیدگی و یا شکافی داشت، دستگاه را از برق جدا کرده و آنها را تعویض کنید.
 • بدنه ماشین را نیز باید تمیز کرد. از صابونی ملایم، برای شستن سطح بیرونی و همچنین کنترل و دکمه های صفحات می توانید استفاده کنید.
حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از کولر گازی آرچلیک Arçelik | نصب و راه اندازی کولرگازی آرچلیک

سخن آخر

اگر به هنگام استفاده از ماشین لباسشویی آرچلیک برنامه های متناسب با نوع لباس خود را انتخاب کنید و نکات نگهداری ماشین لباسشویی را رعایت کنید، می توانید عمر مفید دستگاه خود را افزایش دهید. همچنین کیفیت لباس ها حفظ خواهد شد. استفاده از برنامه اشتباه ممکن است به لباس‌های شما آسیب برساند. همچنین استفاده از برنامه مناسب در صرفه جویی انرژی موثر خواهد بود.

راهنمای شست و شوی ماشین لباسشویی آرچلیک

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله راهنمای برنامه های شست و شوی ماشین لباسشویی آرچلیک

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا