لوازم خانگی

خدمات تعمیر بخارشور آرچلیک Arcelik | دلایل تمیز نشدن بخارشور

تعمیر بخارشور آرچلیک و نکات مهم در مورد آن

خدمات تعمیر بخارشور آرچلیک Arcelik | عیب یابی و تعمیر

در این مقاله ما قصد داریم در مورد تعمیر بخارشور آرچلیک و نحوه عیب یابی آن به بحث بپردازیم. سعی داریم تا ایرادات را بررسی کرده و نحوه تعمیر آن را نیز پیشنهاد کنیم.

تمیز کردن سطوح منازل از دغدغه های بسیاری از افراد بوده است. اما امروزه با پیشرفت جامعه جهانی در تولید انواع لوازم خانگی این مشکل رفع شده است و افراد می توانند با استفاده از یک دستگاه بخارشور، سطوح منازل خود را پاک نمایند.

با بخارشور آرچلیک حتی می توانید لکه های چسبناکی مانند موم و آدامس را از بین ببرید. این دستگاه به دلیل کاربردهای متنوعی که دارد، در سطح جهان افراد زیادی را شیفته خود کرده است و همچنین میزان فروش ویژه ای را در بازار جهانی به خود اختصاص داده است.

دستگاه بخارشور با برند ها و کیفیت های متفاوتی در بازار عرضه می شود. یکی از باکیفیت ترین برند های بخارشور برند آرچلیک می باشد.

بخارشور برند آرچلیک یک محصول ترکیه ای می باشد. همچنین این برند یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده لوازم خانگی می باشد و در سطح اروپا رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است. این برند سابقه ای بیش از 60 سال دارد. دستگاه بخارشور نیز مانند هر دستگاه دیگری ممکن است که روزی خراب شود و لازم باشد که آن را نیز تعمیر کنید.

البته به این نکته توجه کنید که برای تعمیر بخارشور آرچلیک، لازم است که حتما از یک متخصص کاربلد و باتجربه کمک بگیرید. زیرا کمک گرفتن از کسی که تجربه ی کافی در این زمینه ندارد، ممکن است مشکلات بیشتری را برای دستگاره بخارشور شما به وجود بیارد. شما می توانید با مشاورین مجرب در سایت ایبک مشورت کنید تا بهترین نمایندگی را به شما معرفی کنند.

هزینه تعمیر بخارشور آرچلیک به چه صورت می باشد

هزینه تعمیر بخارشور آرچلیک، زیر نظر اتحادیه و مراکز مرتبط با آن تعیین می شود. اما این هزینه ثابت نیست و می تواند بنا به دلایلی که در ادامه به آن می پردازیم، متغیر باشد.

 • مطابق با مدل بخارشور شما، قطعات آن نیز می تواند هزینه های متفاوتی داشته باشد و بر این اساس هزینه تعمیر بخارشور آرچلیک نیز متغیر می باشد.
 • هرچقدر که کیفیت قطعات استفاده شده در بخارشور، بالاتر باشد، به طور معمول هزینه ی تعمیر بخارشور آرچلیک نیز به مراتب بالاتر می باشد.
 • مدت زمان گرانتی بخارشور، در متغیر بودن هزینه تعمیر بخارشور آرچلیک نیز می تواند تاثیر گذار باشد.
حتما بخوانید:   خدمات نمایندگی تعمیرات ظرفشویی آرچلیک arcelik | نگهداری، تعمیر

چگونگی عیب یابی و تعمیر

برای جلوگیری از رخ دادن مشکلاتی برای بخارشور آرچلیک، بهتر است که هنگام استفاده از این دستگاه به نکات ایمنی و مراقبتی که در دفتر راهنمای آن ذکر شده، توجه کنید. اما در صورت پدید آمدن عیب و یا ایرادی در بخارشور آرچلیک، بهتر است که عیب یابی و یا تعمیر آن را به دست یک فرد متخصص و باتجربه بسپارید.

 • کمک گرفتن از یک فرد متخصص و کاربلد و باتجربه برای جلوگیری از به وقوع پیوستن خرابی ها و هزینه های بیشتر می تواند مفید واقع شود.
 • از مهم ترین نکاتی که در هنگام خرابی بخارشور آرچلیک باید به آن توجه کنید، این است که تعمیر بخارشور آرچلیک را به دست یک فرد متخصص و با تجربه بسپارید. زیرا در غیر این صورت ممکن است، به علت مبتدی بودن تعمیر کار، مشکلات جدی برای دستگاه بخارشور آرچلیک، پدید آید که هزینه تعمیر آن را بیشتر کند و یا اینکه امکان تعمیر آن به طور کلی وجود نداشته باشد که در این صورت شما مجبور می شوید، برای خرید بخارشور آرچلیک جدید اقدام کنید. بنابراین بهتر است که جهت جلوگیری از به وقوع پیوستن چنین مشکلاتی، برای تعمیر و عیب یابی بخارشور آرچلیک از یک فرد متخصص و با تجربه کمک بگیرید.

هزینه تعمیر بخارشور آرچلیک به چه صورت می باشد

علت گرم نشدن آب درون مخزن بخارشور و اقدامات لازم برای عیب یابی و تعمیر آن

چنانچه متوجه شدید که آب درون مخزن بخارشور آرچلیک گرم نمی شود، برای رفع این مشکل لازم است که موتور و یا برد دستگاه را که از مهم ترین بخش های بخارشور به شمار می آیند، تعمیر یا تعویض کنید. زیرا که از اصلی ترین دلایل گرم نشدن آب درون مخزن بخارشور آرچلیک، می تواند خرابی موتور و یا برد دستگاه آن باشد.

علت خارج نشدن بخار از بخارشور آرچلیک و اقدامات لازم برای عیب یابی و تعمیر آن

گاهی اوقات ممکن است که بخار به طور کامل از بخارشور خارج نشود. به وقوع پیوستن این مشکل نیز می تواند دلایل متعددی داشته باشد. در ادامه ی مقاله انواع دلایل وقوع این مشکل و همچنین اقدامات لازم برای رفع آن، را مورد بررسی قرار می دهیم.

 • در صورت عدم وجود آب کافی درون مخزن، دستگاه بخارشور آرچلیک از تولید بخار کافی ناتوان خواهد بود و در نتیجه هیچگونه بخاری از بخارشور آرچلیک خارج نمی شود.
 • به دلیل استفاده از آب های معمولی، در دستگاه بخارشور رسوب ایجاد می شود و رسوب ایجاد شده در دستگاه منجر به مسدود شدن نازل بخار می شود و در نتیجه بخار نمی تواند راه خروج را در پیش بگیرد.
 • در صورتی که آب درون مخزن بخارشور به جوش نیاید، بخار نیز تولید نمی شود. بنابراین بهتر است که بعد از روشن کردن دستگاه، صبر کنید تا آب کاملا به نقطه جوش برسد.
 • از دیگر دلایلی که می تواند باعث شود تا بخار به خوبی از نازل بخارشور آرچلیک خارج نشود، خوب بسته نشدن کلاهک و یا وجود عیب و ایراد در مخزن یا خرطومی دستگاه بخارشور آرچلیک می باشد.
 • در صورتی که بخارشور آرچلیک شما دارای قسمتی برای تنظیمات بخار باشد، به هم خوردن آن تنظیمات، باعث می شود که بخار از بخارشور نازل خارج نشود.
 • برخی از مدل بخارشور ها دارای بخشی به نام قفل کودک می باشند که قبل از شروع کار با دستگاه بخارشور، لازم است که ابتدا آن را از این حالت خارج نمایید.
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر مخلوط کن میدیا | نمایندگی مجاز مخلوط کن Midea

علت گرم نشدن آب درون مخزن بخارشور

دلیل روشن نشدن بخارشور و اقدامات لازم برای عیب یابی و تعمیر آن

بخارشور آرچلیک ممکن است به دلایلی روشن نشود. در ادامه این دلایل را برای شما ذکر می کنیم.

 • یکی از دلایلی که در روشن نشدن دستگاه بخارشور آرچلیک موثر است، استفاده بلند مدت از آن است که در این صورت به دلیل آسیب های که به قسمت های حساس دستگاه مانند سنسورها و قطعات الکترونیکی وارد می شود، این دستگاه روشن نمی شود.
 • در صورتی که به میزان کافی، آب درون دستگاه بخارشو وجود نداشته باشد ممکن است دستگاه بخارشور روشن نشود و همچنان خاموش بماند.
 • قطع شدن سیم دستگاه و یا وجود عیب و ایراد در پریز برق، منجر به روشن نشدن دستگاه می شود.

عوامل تولید بخار کم در بخارشو و اقدامات لازم برای عیب یابی و تعمیر آن

با ورود آب به درون مخزن، المنت فعالیت خود را شروع و آب را گرم می کند. استفاده از آب معمولی منجر به تشکیل رسوب در دستگاه بخارشو آرچلیک می شود. این رسوب برای المنت مفید نیست چرا که ممکن است باعث نیم سوز شدن المنت شود. المنت وظیفه دارد که آب را به نقطه جوش برساند، اما تشکیل رسوب و نیم سوز شدن آن مانع از رسیدن آب به نقطه جوش می شود و در نتیجه بخار به میزان کافی تولید نمی شود.

علت مسدود شدن نازل بخار شور  و اقدامات لازم برای عیب یابی و تعمیر آن

 • یکی از مهم ترین دلایلی که باعث مسدود شدن نازل بخارشور  می شود، رسوباتی است که در اثر استفاده از آب معمولی در دستگاه بخارشور تشکیل می شوند.
 • استفاده از آب جوشیده شده و یا آب مقطر می تواند از رخ دادن چنین مشکلی جلوگیری به عمل آورد.
 • رسوبات برای دستگاه بخارشور بسیار مضر هستند. همچنین استفاده از مواد اسیدی مانند سرکه می تواند، بهترین گزینه برای از بین بردن رسوبات داخل دستگاه بخارشور آرچلیک باشد.
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر چرخ گوشت دسینی Dessini/نمایندگی چرخ گوشت دسینی

دلیل باز نشدن درب مخزن بخارشور آرچلیک و اقدامات لازم برای عیب یابی و تعمیر آن

گاهی اوقات ممکن است درب مخزن بخارشور آرچلیک باز نشود. در صورتی که با باز نشدن درب مخزن بخارشور آرچلیک، مواجه شدید، می توانید با دانستن دلیل وقوع این رویداد، مشکل خود را بهبود بخشید.

 • یکی از این دلایل استفاده از آب معمولی است. همانطور که قبلا به آن اشاره کردیم، استفاده از آب معمولی در بخارشور آرچلیک منجر به تشکیل رسوباتی می شود. البته این رسوبات به مرور زمان به وجود می آیند. رسوبات برای دستگاه بخارشور نه تنها مفید نیست، بلکه مضر نیز می باشند. چرا که باعث به هم جوش خوردن درب مخزن می شوند که در این صورت درب مخزن قفل شده و باز نمی شود.

عوامل تولید بخار کم در بخارشور

دلایل تمیز نشدن بخارشور و اقدامات لازم برای عیب یابی و تعمیر آن

واجب است که بخارشور خود را مرتباً تمیز و پاک نگه دارید. چرا که در غیر این صورت آلودگی ها و رسوبات ایجاد شده در دستگاه، مانع از کارکرد صحیح بخارشور آرچلیک می شوند. آب جوشیده و آب مقطر در جلوگیری از ایجاد رسوبات در دستگاه بخارشور آرچلیک بسیار کارآمد و مفید نیز می باشند. در صورتی که متوجه وجود آلودگی هایی در سطح بخارشور آرچلیک شدید، می توانید این آلودگی ها را با استفاده از یک پارچه که جنس مرغوبی دارد، کاملا پاک نمایید.

عوامل بروز نشتی در بخارشور آرچلیک و اقدامات لازم برای عیب یابی و تعمیر آن

گاهی اوقات ممکن است که در بخارشور آرچلیک شما، نشتی هایی به وجود آید که در چنین صورتی، بخار به درستی و فشار مناسب از بخارشور آرچلیک خارج نمی شود. شما می توانید با بررسی منبع نشتی آب که در زیر دیگ قرار دارد، اقدام به عیب یابی و تعمیر بخارشور آرچلیک خود کنید.

 

خدمات تعمیر بخارشور آرچلیک Arcelik

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

خدمات تعمیر بخارشور آرچلیک Arcelik |دلایل تمیز نشدن بخارشور

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا