تعمیرات اجاق گاز

تعمیر اجاق گاز آردل در نمایندگی | نمایندگی تعمیرات اجاق گاز آردل

مطمئن‌ ترین و بهترین راه برای تعمیر اجاق گاز استفاده از خدمات پس از فروش دستگاه است. همانطور که همه می دانیم بعلت تحریم ها و شرایط اقتصادی کشور عزیز ما، شرکت های خارجی نمی توانند در ایران حضور داشته باشند به همین دلیل بعضی از شرکت های داخلی نمایندگی برند آردل را به عهده گرفته اند. خدمات تعمیر اجاق گاز آردل در نمایندگی جهت رفاه مصرف کنندگان دارای مزیت های بسیاری می باشد که در این مقاله از ایبک امداد به بررسی مزایای استفاده و نحوه تعمیرات در نمایندگی می پردازیم:

نمایندگی تعمیر اجاق گاز آردل

برند آردل برای ضمانت کیفیت محصولات خود، خدمات نمایندگی به مصرف کنندگان دستگاه ارائه می دهد. در ادامه به بررسی نمایندگی تعمیر اجاق گاز آردل می پردازیم:

 • شما پس از خرید اجاق گاز آردل می توانید با شماره درج شده بر روی گارانتی دستگاه تماس بگیرید.
 • درخواست شما در نمایندگی ثبت می شود و در اسرع وقت تعمیرکار نمایندگی به محل مورد نظر شما اعزام و اقدام به نصب یا تعمیر اجاق گاز شما می کند.
 • برای تعویض قطعات معیوب از قطعات اصل و فابریک برند آردل استفاده می کند.
 • تعمیرات در نمایندگی بوسیله تعمیرکار متخصص و ماهر صورت می گیرد.

اجاق گاز آردل

نمایندگی تعمیر اجاق گاز آردل در محل

تعمیرات اجاق گاز در محل برای شما مقرون بصرفه تر است چون احتیاج نیست دستگاه را به نمایندگی انتقال دهید. همچنین از آسیب احتمالی دستگاه جلوگیری می شود.

به هنگام تعمیر اجاق گاز توسط تعمیرکار نمایندگی، شما ناظر کار تعمیرکار خواهید بود. قطعات معیوب دستگاه با قطعات فابریک و اصل تعویض می شود و در آخر کار برگه گارانتی قطعه تعویض شده توسط تعمیرکار نمایندگی به شما ارائه می شود.

 

در ادامه می خواهیم شما را با اجاق گاز آردل و مشکلات احتمالی در آن آشنا کنیم:

آشنایی با اجاق گاز آردل و قطعات مختلف آن

بهتر است ابتدا با قطعات مختلف اجاق گاز آردل آشنا شوید. در ادامه به بررسی قطعات مهم اجاق گاز می پردازیم:

حتما بخوانید:   نحوه عیب یابی و تعمیر اجاق گاز فلر | رفع خرابی اجاق گاز فلر

ترموکوپل

ضروری ترین بخش اجاق گاز های امروزی ترموکوپل است که در تمامی وسایل گازی از آن استفاده می شود و امنیت اجاق گاز را تأمین می‌کند.

چنانچه اجاق گاز دچار قطعی و افت فشار شود، گاز جمع شده و ممکن است موجب آتش سوزی شود ولی ترموکوپل جریان گاز را قطع کرده و از خطر آتش سوزی جلوگیری می کند.

اجاق گازهایی که ترموکوپل دارند برای روشن کردن شعله باید ولوم را چند ثانیه نگه دارید تا بویین فعال شود. در صورت خرابی ترموکوپل این قطعه باید تعویض شود.

صفحه اجاق گاز آردل

اجاق گازها در اندازه ها و مدل های بسیار متفاوتی تولید می شوند. صفحه این دستگاه نیز تنوع زیادی دارد مانند صفحه چدنی، صفحه شیشه ای، صفحه استیل…….

صفحه استیل طرفداران بسیاری دارد ولی عمر صفحه کوتاه تر می باشد. فقط اگر جنس صفحه از استیل اصل و مرغوب باشد می توانید به آن اعتماد کنید. صفحه شیشه ای بسیار زیبا و شیک می باشد. برای جلوگیری از بروز مشکل در صفحه شیشه ای اجاق گاز، ظروف و وسایل سنگین را روی آن قرار ندهید. لکه های چربی برای مدت زیاد نباید روی این صفحات باقی بماند.

مشعل های اجاق گاز آردل

یکی از قسمت های مهم اجاق گاز مشعل ها می باشند. مشعل اجاق گاز از دو قسمت تشکیل شده اند:

 1. بخش اول محفظه است که وظیفه دارد گاز و هوا را با هم ترکیب کند تا شعله هایی بادوام و مقاوم به رنگ آبی تولید کند.
 2. بخش دوم سر شعله می باشد که وظیفه دارد شعله را به سمت ظروف هدایت کند.
 3. چنانچه مشعل دستگاه بخوبی کار نکند باید تعویض شود.

مشکلات رایج در اجاق گاز آردل

برند معتبر آردل محصولات با کیفیت عالی تولید کرده و به بازار جهانی عرضه می کند. اجاق گاز آردل هم مانند دیگر اجاق گازها ممکن است بدلیل استفاده مداوم یا نادرست دچار مشکل و خرابی شود که باید در صورت مشاهده هرگونه ایراد در دستگاه با نمایندگی تعمیرات اجاق گاز تماس گرفته و از خدمات تعمیرات نمایندگی استفاده کنید. در ادامه این مقاله به بررسی مشکلات رایج در اجاق گاز آردل می پردازیم:

دلایل یک دست نبودن شعله اجاق گاز آردل و نحوه تعمیر آن در نمایندگی

در حالت معمولی تمام شعله های اجاق گاز آردل باید به رنگ آبی روشن بسوزد. همچنین پراکندگی یکسانی باید در شعله ها دیده شود در صورت عادی، ارتفاع شعله ها باید ۲۰ میلی متر باشد. ممکن است گاهی اوقات یکی از شعله ها به رنگ نارنجی یا زرد بسوزد و یا اینکه به اندازه کافی قدرت نداشته باشد این مشکل نشان می دهد اجاق گاز آردل به خوبی کار نمی کند. برای برطرف کردن این ایراد باید شعله معیوب را به خوبی پاک کنید سر شعله همیشه باید خشک باشد. رطوبت باعث می شود منافذ مشعل ها دچار گرفتگی شود. بعد از تمیز کردن مشعل ها باید آنها را به خوبی خشک کنید. اگر چربی یا غذا بر روی مشعل های اجاق گاز ریخت سریع باید آنها را پاک کنید. نظافت صحیح اجاق گاز آردل در جلوگیری از مشکلات به شما کمک بزرگی می کند.

حتما بخوانید:   نحوه تعمیر کردن اجاق گاز سامسونگ | راهنمای تعمیرات اجاق گاز سامسونگ

دلایل روشن نشدن شعله اجاق گاز آردل و نحوه تعمیر آن در نمایندگی

یکی دیگر از مشکلات رایج در اجاق گاز روشن نشدن شعله ها می باشد. در ادامه به بررسی این مشکل می پردازیم:

 • گاهی دستگاه جرقه میزند ولی هیچ شعله ای روشن نمی شود در این حالت ممکن است محل شعله‌ها دچار گرفتگی شده باشد یا باقی مانده های غذا در منافذ سرشعله ها گیر کرده و مسیر شعله مسدود شده باشد. برای برطرف کردن این مشکل می توانید با یک مسواک مجرای شعله را باز کنید.

چرا شعله های اجاق گاز آردل بشدت گرم و سوزنده شده است و نحوه تعمیر آن در نمایندگی

یکی دیگر از مشکلات رایج در اجاق گاز زیاد شدن شعله ها بیش از اندازه استاندارد می باشد. در ادامه به بررسی این مشکل می پردازیم:

 • تنظیم شعله های اجاق گاز یکی از راه های برطرف کردن این مشکل است همانطور که شعله کم می تواند مشکل به وجود بیاورد شعله های سوزنده و کوره‌ای هم دردسر ساز می باشد که ممکن است غذای شما را بسوزاند.
 • این مشکل به دلیل شکستگی ترموستات به وجود می آید. برای برطرف کردن این مشکل باید ترموستات را عوض کنید.

بهتر است با نمایندگی اجاق گاز آردل تماس بگیرید تا تعمیرکار متخصص مشکل دستگاه شما را برطرف کند.

چرا شعله اجاق گاز آردل تولید صدا می کند و نحوه تعمیر آن در نمایندگی

یکی دیگر از مشکلات رایج در اجاق گاز تولید صدا در هنگام روشن بودن شعله است. در ادامه به بررسی این مشکل می پردازیم:

 • شعله های اجاق گاز آردل باید معمولاً آرام و یکدست بسوزد. چنانچه با روشن کردن، اجاق سر و صدای زیادی تولید کرد باید برای برطرف کردن این مشکل که احتمالاً مربوط به هوا رسانی است اقدام کنید.
 • شعله هایی که پر سروصدا هستند هوا به مقدار صحیح به مشعل ها نمی رسد.
 • زمانی که هوا بیش از اندازه به مشعل برسد شعله اجاق گاز با صدا می سوزد. برای برطرف کردن این مشکل شاتر هوای اجاق گاز را بررسی کنید به احتمال زیاد میزان گاز و هوا تنظیم نیست.

بهتر است از تعمیرکار نمایندگی برای برطرف کردن این مشکل کمک بگیرید.

چرا اجاق گاز آردل جرقه نمی زند و نحوه تعمیر آن در نمایندگی

یکی از مشکلات رایج در اجاق گاز جرقه نزدن در دستگاه می باشد. برای برطرف کردن این مشکل به نکات زیر توجه کنید:

 • ممکن است ولوم گاز را بچرخانید و دکمه جرقه را بزنید ولی هیچگونه جرقه ای در اجاق گاز شما ایجاد نشود. برای برطرف کردن مشکل جرقه زن اجاق حتماً باید ترانس جرقه را بررسی کنید ممکن است ترانس به خوبی کار نکند.
 • امکان دارد سیم های ترانس قطع شده باشد که باعث جرقه نزدن آن شود.
 • کلید جرقه را به خوبی بررسی کنید ممکن است کلید تولید جرقه دچار قطعی شده باشد.
 • یکی دیگر از دلایلی که ممکن است این مشکل را به وجود آورده باشد شکستگی چینی جرقه است.
حتما بخوانید:   آموزش تعویض شیشه اجاق گاز فر دار و رو میزی

در این حالت نیاز است که از نمایندگی کمک بگیرید تا تعمیر اجاق گاز شما را انجام دهند.

دلایل دود کردن اجاق گاز آردل و نحوه تعمیر آن در نمایندگی

یکی دیگر از مشکلات رایج در اجاق گاز دود کردن اجاق است. در ادامه به بررسی این مشکل می پردازیم:

 • یکی از دلایل دود کردن اجاق گاز به دلیل نو بودن آن است. اجاق جدید در اولین استفاده به شدت دود می کند و بوی دود در آشپزخانه پراکنده می شود. بدلیل اینکه هنگام ساخت اجاق گاز در کارخانه یک لایه محافظ روغن صنعتی به کار گرفته می شود که در اولین استفاده از اجاق باعث می شود روغن بسوزد و دود کند. باید قبل از استفاده تمام بقایای دود را با شوینده های مخصوص اجاق گاز تمیز کرده تا این مشکل رفع شود. دود کردن اول اجاق در چند ساعت ابتدایی مصرف از بین می رود.
 • دلیل دود کردن اجاق گاز های قدیمی آلودگی های ناشی از چربی ها و کثیفی اجاق گاز آردل است. مواد غذایی سر رفته روی صفحه اجاق و سرشعله ها در اثر حرارت می سوزد و ایجاد دود می کند.

بوی گاز در اطراف اجاق گاز آردل

اگر کنار اجاق گاز در آشپزخانه بوی گاز به مشام شما رسید باید در مرحله اول شیر اجاق گاز را ببندید  چون مشکل بسیار خطرناک است. حتماً از سلامت شلنگ گاز خود مطمئن شوید. چنانچه گاز شما کپسولی می باشد باید شلنگ متصل به کپسول را بخوبی بررسی کنید تا دچار نشتی نشده باشد. بهتر است از تعمیرکار نمایندگی کمک بگیرید تا مشکل اجاق گاز شما را برطرف کند.

اجاق گاز آردل

نتیجه گیری

تعمیرات اجاق گاز کار بسیار تخصصی می باشد. بهتر است برای تعمیر دستگاه از تعمیرکار نمایندگی کمک بگیرید. در این مقاله از ایبک امداد در مورد خدمات پس از فروش نمایندگی و مشکلات رایج اجاق گاز آردل و همچنین نحوه تعمیر اجاق گاز آردل در نمایندگی مطالبی را برایتان توضیح دادیم. چنانچه مشکل یا سوالی داشتید می توانید در قسمت دیدگاه ها مطرح کنید تا کارشناسان ما در ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

111111111111111111

31

تعمیر اجاق گاز آردل در نمایندگی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلایل یک دست نبودن شعله اجاق گاز آردل و نحوه تعمیر آن در نمایندگی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا