تعمیرات ظرفشویی

خدمات تعمیرات ماشین ظرفشویی آریستون Ariston | آموزش تعمیر ظرفشویی

دستگاه ظرفشویی آریستون ممکن است به دنبال استفاده مداوم ممکن است دچار خرابی گردد که باید در کوتاه ترین زمان عیب یابی شده و تعمیر گردد، که در این میان ایبک امداد و نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی آریستون، با تعمیرکارهای متخصص این خدمات را ارائه می کند. آریستون برند مطرح و نام آشنایی است که در تمام نقاط دنیا نمایندگی های خود را برپا کرده است، در سال های اخیر با توجه به شرایط کنونی نمایندگی های اصلی بیشتر برندها در کشور بسته شده اند، اما نمایندگی هایی که به صورت واسطه ای کار می کنند خدمات پشتیبانی را ارائه می دهند،

استان تهران نیز از این مورد جدا نیست و این خدمات بصورت گسترده توسط شرکت های گارانتی کننده انجام می شود، همچنین در صورت نیاز می توانید از خدمات ایبک امداد نیز استفاده کنید و این مورد با تماس با واحد پشتیبانی مقدور خواهد بود، در این مقاله از مجله تعمیرات لباسشویی ایبک امداد به سراغ خدمات تعمیر ظرفشویی آریستون رفتیم و برایتان بصورت کامل آن را شرح داده ایم.

محتوا پنهان

تعمیر کردن ماشین ظرفشویی آریستون در محل

یکی از مواردی که در دنیای تعمیرات از اهمیت زیادی برخوردار است تعمیر در محل است، تعمیرات در محل از جنبه های مختلفی می تواند به نفع مصرف کننده باشد، مهمترین آن صرفه جویی در وقت و هزینه است، اما موارد زیادی هستند که شما با استفاده از خدمات تعمیر در محل می توانید از آن بهره مند شوید که در ادامه برایتان شرح خواهم داد.

 • همه ی امکانات نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی آریستون را در اختیار خواهید داشت.
 • موجب صرفه جویی در هزینه هاتان خواهد شد.
 • در وقت و زمان شما صرفه جویی می شود.
 • انتقال ندادن ماشین ظرفشویی به بیرون، موجب کاهش خطر آسیب رسیدن به دستگاهتان خواهد شد. و همچنین برای پیدا کردن نیروی انسانی و حمل و نقل پولی نمی دهید.
 • می توانید بر عملکرد تعمیرکار نظارت داشته باشید.
 • استفاده از قطعه های فابریک و اصل برای تعویض و تعمیر ماشین لباسشویی آریستون
 • با ارائه دادن فاکتور موجب  شفاف سازی هزینه های تعمیر و یا تعویض قطعات ماشین ظرفشویی آریستون می گردند.
 • نمایندگی خدمات تعمیرات خود را در کل طول هفته، حتی در روزهای تعطیل هم ارائه می دهد.

سرویس و نگهداری ماشین ظرفشویی

همیشه صحبتی که شده چه به عنوان نصیحت و چه شعار، این است که پیشگیری بهتر از درمان است، نگهداری درست ماشین لباسشویی و همچنین سرویس دوره ای آن می تواند کمترین عیب های دستگاه ظرفشویی را مشخص کند. مصرف کنندگان اگر سرویس ماشین ظرفشویی را انجام ندهند موجب خواهد شد به دستگاه آسیب وارد شود.

حتما بخوانید:   امکانات و کیفیت ماشین ظرفشویی پاکشوما | راهنمای ماشین ظرفشویی پاکشوما

معنای کلمه های روی ماشین ظرفشویی آریستون

کلمه های روی ماشین ظرفشویی با توجه به برند و مدل آن ها متفاوت هستند و تنظیماتی که به وسیله آن ها انجام می شود بر چگونگی عملکرد دستگاه تاثیر خواهد گذاشت. از دلایل مهم، ضروری بودن شناخت و آشنا بودن با عملکرد دکمه های پنل ماشین ظرفشویی، استفاده درست از همه امکانات دستگاه ظرفشویی و افزایش کارایی آن می باشد.

برندهای مختلفی در زمینه ساخت ماشین ظرفشویی فعالیت می کنند و این دستگاه دارای تنوع بسیار بالایی می باشد. برای به دست آوردن بازار بیشتر و همچنین بهبود کیفیت در مدل های جدید تنظیمات و قابلیت های بیشتری ارائه می گردد. بعضی از این قابلیت ها در برند های مختلف از طریق دکمه های روی ماشین ظرفشویی در دسترس مصرف کنندگان قرار دارند.

برنامه های شستشو ماشین ظرفشویی آریستون

برای شستشوی بهتر ظروف در ماشین ظرفشویی آریستون باید برنامه مناسب را انتخاب کنید تا منجر به شستشوی بهتر شود و همچنین به ماشین ظرفشویی شما فشار وارد نگردد. برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی آریستون دارای تنوع زیادی است، تا نیازهای خانواده را به طور کامل برطرف کند. انتخاب درست ترین برنامه موجب افزایش کارایی و راندمان ماشین ظرفشویی آریستون خواهد شد. برای شستشوی ظرفها در ماشین ظرفشویی آریستون و هر برند دیگری باید به چند نکته مهم توجه داشته باشید:

 • تنوع بر نامه های شستشوی ظرفشویی آریستون مناسب است.
 • برنامه ها را باید بر اساس دو فاکتور مهم مورد استفاده قرار بدهید:
 • میزان چربی روی ظرف ها و کثیفی ظروف
 • نوع و جنس ظرف ها

ماشین ظرفشویی آریستون

متداولترین مشکلات و عیب های ظرفشویی آریستون

در این قسمت از بخش تعمیرات ماشین ظرفشویی ایبک امداد به سراغ مشکلات اصلی ماشین ظرفشویی آریستون خواهیم رفت، مشکلات اصلی که گفته شد منظور همان مشکلاتی هستند که از سمت مصرف کنندگان بیشتر گزارش می شود و اعلام خرابی های بیشتری می‌کنند، در حالی که خرابی خاصی هم اتفاق نیفتاده و با یک بررسی کوچک می توان آن را رفع کرد، دقت کنید در صورت بروز هر گونه مشکل نیاز نیست مستقیما به تعمیرگاه مراجعه کنید و ابتدا با بررسی می توانید عیب یابی کنید و اگر مشکل ساده ای بود خودتان اقدام به رفع آن کنید.

دلیل خوب نشستن ظرف ها در ماشین ظرفشویی آریستون

-ممکن است مشکل از پمپ آب باشد، شاید به طور کامل تخلیه نمی گردد و یا از شوینده های مناسب و خوب استفاده نمی کنید.

 • ظرف هاتان را با برنامه ی مناسب ظروفتان بشویید و برنامه ی درست را انتخاب کنید.
 • آبپاش های ظرفشویی آریستون را بررسی کنید که مسدود نباشند.
 • فیلتر کف نباید مسدود باشد آن را بررسی کنید.

علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی آریستون

ممکن است شما دستگاه را روشن کنید و هیچ عکس العمل خاصی از دستگاه نبینید، در این زمان چیزی که در ابتدا به ذهن آدم می رسد این است که دستگاه سوخته است، اما همیشه این چنین نیست و حتی ممکن است برق منزل شما قطع باشد، پس نیاز به این نیست که مستقیم به سراغ تعمیرکار بروید و ابتدا اتصالات مربوط به، برد الکترونیکی و ظرفشویی را بررسی نمایید. و همچنین میکروسوئیچ ها را چک نمایید.

علت کار نکردن برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی آریستون

برد ماشین ظرف‌شویی آریستون همانند مغز آن است و تمام فرامین و دستورات را به دستگاه ارسال می کند ، در صورتی که برد ماشین ظرفشویی شما کار نکرد، اگر دستگاه شما کنترل نمی کند و در زمان کار متوقف می گردد احتمالاً ایراد از برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی از که باید تعمیر و یا تعویض گردد.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات ماشین ظرفشویی گلدفراست

علت باقی ماندن لکه ها بر روی ظرف ها

اگر لکه ها بر روی ظرف های شما همچنان پس از شستشو باقی مانده است احتمال دارد که برنامه مناسبی برای شستشوی انتخاب نکرده باشد و همچنین استفاده نکردن از مواد شوینده مناسب و با کیفیت موجب این مشکل می شود، برنامه شستن نامناسب می تواند به این علت باشد که زمان مناسبی برای شستن انتخاب نکرده اید و زمان کمی ظروف شسته شده اند، شوینده نامناسب هم اگر استفاده کردید باشید انتظار تمیز شدن ظروف را نداشته باشید و از سمتی ممکن است سلامتی شما در خطر بیفتد.

چرا حباب های آب بزرگ در ظرفشویی ایجاد می شود؟

ممکن است در هنگام استفاده از ظرفشویی آریستون حباب های بزرگی را مشاهده کنید، معمولا کف مواد شوینده حباب ایجاد می کند، اما لازم است بدانید شوینده های لباسشویی معمولا کف زیادی ندارند و در صورتی که شوینده مناسب تهیه نکرده باشید با پدیده بوجود آمدن حباب های بزرگ رو به رو خواهید شد ، پس لازم است بدانید که استفاده از مواد شوینده بی کیفیت و همچنین تاریخ مصرف گذشته، در ماشین ظرفشویی آریستون موجب ایجاد حباب های فوم شکل می گردد.

چرا شیر ورودی در ماشین ظرفشویی آریستون مسدود می شود؟

دریچه ای در ورودی وجود دارد، که اجازه ورود به آب را می دهد. اگر دریچه بسته باشد از ورود آب جلوگیری خواهد شد و در ماشین ظرفشویی آب کافی برای شستن ظرف ها وجود نخواهد داشت. این شیر باید تمیز شود و از جمع شدن ضایعات مواد غذایی و زباله در آن جلوگیری شود، معمولا چیزی که باعث مسدود شدن این ورودی می شود آشغال ها و مانده های غذا و… است که با جمع شدن باعث گرفتگی می شود، بهتر است هر بار که دستگاه را تمیز می‌کنید تمام بخش ها را از پس مانده های غذا ها خالی نمایید تا چنین مشکلاتی را تجربه نکنید.

کار نکردن بازوی شستشوی مرکزی در ماشین ظرفشویی آریستون

در تمام ماشین های لباسشویی یک بازو تعریف شده است که در جریان چرخش آب نقش مهمی ایفا میکند و در ماشین ظرفشویی آریستون این بازو در قسمت بالا قرار دارد، که با چرخش خود آب را به طرف ظرف ها هدایت می کند. اگر بازو کار نکند، باید آن را بیرون بیاورید و با استفاده از وسیله تیز آن را به خوبی تمیز کنید و بقایای مواد غذایی را از آن جدا کنید.

چرا پمپ گردش ماشین ظرفشویی کار نمی کند؟

پمپ گردش آب کمک خواهد کرد تا آب از بازو هایی که در بالای دستگاه قرار دارند به سمت بالا حرکت کنند و یکی از بخش های اصلی و پایه ای ماشین های ظرفشویی آریستون به شمار می رود، اگر جت پمپ ظرفشویی خراب شود این عمل امکان پذیر نخواهد بود بنابراین پمپ را سریعاً باید تعمیر کنید.

دلیل عدم آبکشی ظرف ها در ماشین ظرفشویی : اگر ظرفها در ماشین ظرفشویی به خوبی آبکشی نمی شوند می ‌تواند به دلیل ایراد در پروانه تخلیه، پمپ آب، تسمه پمپ، باشد که در کمترین زمان باید تعمیر شوند.

دلیل کار نکردن دکمه ها و کلیدهای ماشین ظرفشویی آریستون : اگر دکمه کلمه های ماشین ظرفشویی کار نکرد، می تواند دلیل خرابی برد الکترونیکی یا صفحه نمایش لمسی باشد. اگر  صفحه نمایش خراب شده باشد از این دکمه ها کار نخواهد کرد.

ماشین ظرفشویی آریستون

علت خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی آریستون

شستشوی مناسب یکی از مواردی است که ما همواره به آن نیاز خواهیم داشت، دقت کنید شستشوی نامناسب همیشه بد شستن نیست، خشک نکردن درست ظروف نیز یکی از مواردی است که در شستن نامناسب ذکر می شود، چرا که وقتی ظروف درست خشک نشوند( مخصوصا ظروف چینی و شیشه ای) لک آب روی آن ها باقی خواهد ماند، اگر ظرف های شما در ماشین ظرفشویی به خوبی خشک نمی شوند، پمپ تخلیه و هیتر المنت را در ابتدا بررسی کنید، همچنین اتصالات المنت حرارتی را چک نمایید و ترموستات کنترل دما نیز ممکن است مشکل داشته باشد.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات یخچال آریستون Ariston | راهنمای عیب یابی

دلیل تولید سر و صدا در ماشین ظرفشویی آریستون

یکی از مشکلاتی که می تواند تقریبا آزار دهنده باشد تولید سر و صدا توسط ماشین ظرفشویی است که هم به دلیل آزار دهنده بودن باید در پی رفع آن بود هم به دلیل اینکه ممکن است نشانه ای از خرابی یک قطعه در دستگاه شما باشد، در بعضی از موارد بازوی آبپاش در ظرف ها گیر کرده و موجب صدای زوزه کشیدن ماشین ظرفشویی، می گردد. همچنین سروصدا ممکن است مربوط به پروانه های پمپ هم باشد.

چرا ماشین ظرفشویی آریستون نشتی آب دارد؟

شما باید شلنگ آب ورودی، شلنگ های تخلیه و پمپ تخلیه، را چک کنید. شاید پاره شده یا نشتی داشته باشند. پمپ تخلیه را نیز بررسی نمایید که مواد غذایی در آن گیر نکرده باشد. لاستیک و واشر اطراف در ماشین ظرفشویی آریستون را هم تمیز کنید.

توصیه های ایبک امداد برای ماشین ظرفشویی آریستون

 • در ابتدا باید توجه داشته باشید که مقتدر در مواقع ضروری از دستگاه ظرفشویی با سرعت بالا استفاده نمایید.
 • ظرف ها را به درستی و به روش صحیح در ماشین ظرفشویی آریستون بچینید.
 • در صورتی که چیدمان ظروف به روش صحیح انجام نگردد، ظرف های شما به درستی شسته نخواهند شد.
 • بهترین دما برای شستشوی ظرف ها در ماشین ظرفشویی آریستون ۱۲۰ درجه فارنهایت می باشد.
 • اگر خطا یا پیغام روی صفحه ماشین ظرفشویی آریستون نمایش داده شد،به آن توجه کنید. این کد علت مشکل را توضیح خواهد داد و با مطرح کردن با تیم پشتیبانی می توانید عیب یابی را انجام دهید.

ماشین ظرفشویی آریستون

هزینه تعمیر کردن ماشین ظرفشویی آریستون

چون تعمیرکار به محل مورد نظر شما اعزام شده است و تعمیر ماشین ظرفشویی آریستون در منزل شما انجام شده، هزینه ها به مقدار زیادی کاهش می یابند. هزینه تعمیرات ماشین ظرفشویی آریستون با ارائه دادن فاکتور، موجب افزایش اعتماد مشتریان و شفاف سازی می شود، قیمت های تعمیرات وسایل خانگی برقی از پیش تعیین شده و توسط اتحادیه مشخص شده، اما بدون شک زمانی که شما درخواست تعمیر در محل را می کنید هزینه های شما به شدت کاهش می یابد چرا که هزینه حمل و نقل و زمان رفت و آمد رو از این وسط حذف کردید.

سخن آخر

اگر شما ماشین ظرفشویی آریستون خریداری نموده اید آن را به روش صحیح راه اندازی کنید و از آن به روش اصولی و درست استفاده کنید تا بهترین کارایی را برای شما داشته باشد. اما اگر در صورت دیدن ایراد و یا داشتن مشکل در استفاده از آن با تعمیر گاه مجاز تماس حاصل کنید تا آنها به شما کمک کنند و بهترین راهکار را برای شما خواهند داشت، که باعث خواهد شد تا بهترین نتیجه را بگیرید. تعمیر ماشین ظرفشویی آریستون توسط نمایندگی موجب خواهد شد که کلیه خدمات ماشین ظرفشویی آریستون با قطعات فابریک و اصلی ارائه گردد. همچنین سرویس ظرفشویی آریستون در همان روز انجام می گردد.

خدمات تعمیرات ماشین ظرفشویی آریستون

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله خدمات تعمیرات ماشین ظرفشویی آریستون Ariston

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا