تعمیرات مایکروفر

راهنمای آموزش تعمیر مایکروفر آریستون

مایکروفر از وسایل کاربردی در هر آشپزخانه است؛ که کارایی متفاوتی با فرگازی و آون توستر دارد. از مایکروفر برای گرم کردن مواد غذایی، پخت غذا و یخ زدایی مواد یخ زده استفاده می کنند. کار با مایکروفر نیاز به یادگیری است؛ و اگر برای مایکروفر شما مشکلی پیش آمد و به تعمیر احتیاج داشت، می توانید با کارشناسان ماهر تعمیر مایکروفر آریستون در مجموعه ایبک امداد که در تهران حضور دارند تماس بگیرید.

عملکرد مایکروفر آریستون چگونه است

مایکروفر هم مانند سایر لوازم برقی ها، دارای مزایای فراوانی است به طور مثال، شما می توانید غذای سالمی را در آن بپزید؛ چون غذا پختن در مایکروفر باعث می شود مواد مغذی آن از دست نرود و خاصیت خودش را حفظ کند. این دستگاه می تواند مواد غذایی با کیفیتی را در کوتاه ترین زمان ممکن به شما تحویل دهد. خانم های شاغل می توانند غذای خود را از یخچال بیرون بیاورند و در مدت کوتاه در مایکروفر قرار دهند تا غذا گرم شود. فرایند پخته شدن غذا در مایکروفر به این گونه است که ابتدا از درون پخته می شود و سپس آرام آرام غذا به طور کامل می پزد.

اما مایکروفر هم مانند سایر لوازم های خانگی هر چقدر هم با کیفیت باشد، ممکن است دچار اختلالاتی شود. چون مایکروفر یک وسیله ی برقی است، ممکن است به علت نوسانات برق، عدم نگهداری و استفاده صحیح خراب شود، و هیچ ارتباطی با جنس و کیفیت دستگاه ندارد.

همان طور که در بالا اشاره کردیم از مایکروفر در جهت گرم کردن غذا و پختن مواد غذایی، کیک، نان و…..استفاده می شود. کسانی که به طور مداوم از مایکروفر استفاده می کنند به احتمال زیاد دستگاه خراب می شود. اما نگران نباشید می توانید هر چه سریع ایراد آن را توسط تکنسین های حرفه ای رفع کنید. مایکروفر نسبت به آون توستر ساختار پیچیده ای دارد که باید از آن به طور صحیح استفاده کنید.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات مایکروفر آریستون Ariston | عیب یابی و تعمیر مایکروفر

مشکلاتی که برای مایکروفر به وجود می آید، چیست

  • خاموش شدن یهویی مایکروفر هنگام کار
  • چگونگی تمیز کردن مایکروفر
  • باز نشدن درب مایکروفر
  • روشن نشدن مایکروفر
  • نچرخیدن سینی مایکروفر

سرویس دوره ای مایکروفر آریستون

برای اینکه از مایکروفر خود به خوبی نگهداری کنید تا زمان طولانی برایتان کار کند، بایستی دستگاه را سرویس دوره ای کنید یعنی اینکه بعد از هر غذا پختن در آن، مایکروفر را تمیز و خشک کنید. وقتی که با مایکروفر کار نمی کنید به علت نوسانات برق آن، سیم آن را از پریز بکشید. جهت سرویس حرفه ای مایکروفر آریستون می توانید از کارشناسان مجموعه ایبک امداد کمک بخواهید تا در جهت سرویس آن، به خانه شما اعزام یابند و سرویس دستگاه شما را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهند.

تعمیر مایکروفر آریستون

نکته هایی که باید درباره مایکروفر بدانید

  • هرچه عمق نفوذ امواج مایکروفر در ماده غذایی درون آن بیشتر باشد، زمان پختن آن نیز کمتر می شود.
  • مایکروفر باعث حفظ ویتامین ها به علت پختن سریع و کم بودن آب موقع پخت مواد غذایی می شود.
  • اگر غذا را در مایکروفر بپزید به علت حفظ پروتئین ها در آن، سالم تر خواهد بود.

مزایای مایکروفر آریستون

مایکروفر های آریستون سرعت حرارت دهی بیشتری دارند و همچنین باعث حفظ طعم ها و پروتئین ها و رنگ غذا می شوند. مایکروفر آریستون باعث ایجاد رسوب در ته ظرف نمی شود و خطر مسمومیت مواد غذایی را کاهش می دهد. از مایکروفر می توانید استفاده چند منظوره داشته باشید مثل: پختن غذا، گرم کردن مجدد غذا و ذوب کردن یخ مواد غذایی منجمد.

تاریخچه شرکت تولید مایکروفر آریستون

شرکت آریستون تولید کننده لوازم خانگی و گرمایشی در کشور ایتالیا است. شرکت آریستون در تمامی مناطق دنیا، دفتر نمایندگی دارد. و در کشور ایران هم پکیج ها و لوازم خانگی آن وجود دارد. برند آریستون یکی از برند های با کیفیت است که عملکرد عالی را دارا می باشد. کمپانی آریستون بیشتر از ۹۳۰۰۰ کارمند دارد، این کمپانی سالانه تعداد زیادی لوازم خانگی و برقی تولید می کند و یکی از بزرگ ترین کمپانی های کشور ایتالیا است.

کمپانی آریستون توسط شخصی به نام آریستاید مرلونی در سال ۱۹۳۰ میلادی تاسیس شد. شرکت آریستون از ابتدا در تولید لوازم خانگی و برقی نقشی نداشت در ابتدا به تولید سیستم های آب گرم پرداخت.

کارکرد مایکروفر های آریستون

کمپانی آریستون علاوه بر تولید مایکروفر در تولید فر های توکار و معمولی آریستون نقش دارد. فر های آریستون ویژگی های زیر را دارا می باشند:
فر های آریستون به شکل ترکیبی (توکار و معمولی) تولید می شوند و همچنین به صورت پنل های لمسی،  برنامه های مختلف پخت و پز، بررسی راحت عیب های مایکروفر تولید می شوند. در این مقاله به بعضی از مشکلات مایکروفر و نحوه بر طرف کردن آن ها در تعمیرگاه ها می پردازیم.

حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از پکیج آریستون | روش تنظیم دما در پکیج آریستون

دلیل روشن نشدن مایکروفر آریستون

مایکروفر های برند آریستون هر چقدر هم با کیفیت باشند ممکن است به دلایلی مختلف روشن نشود. اگر مایکروفر شما روشن نشد به سیم آن توجه کنید که به درستی در پریز قرار گرفته است همچنین قطعه برد مایکروفر را بررسی کنید. و اگر درب مایکروفر را محکم نبندید شروع به کار نمی کند. دستگاه مایکروفر دارای قطعه فیوز حرارتی است و در روشن شدن مایکروفر نقش بسزایی دارد.

چرا گاهی اوقات مایکروفر آریستون به خوبی گرم نمی کند

گاهی اوقات ممکن است با این مشکل مواجه شوید که غذایی را در مایکروفر قرار می دهید ولی به خوبی گرم نمی کند، گرم نکردن مایکروفر علل مختلفی دارد به عنوان مثال: در تنظیم برنامه مایکروفر دقت نکرده اید و برنامه نا مناسبی را تنظیم کرده اید و یا اینکه دستگاه را در ساعات اوج مصرف برق روشن کرده اید و در این حالت جریان برق کافی به دستگاه نمی رسد، و همچنین در مایکروفر حجم زیادی از مواد غذایی را قرار دادید؛ در قرار دادن مواد غذایی داخل دستگاه توجه داشته باشید.

تعمیر مایکروفر آریستون

علل جرقه زدن مایکروفر آریستون

طبق گفته ها و شنیده ها می دانیم که در برخی از اوقات مایکروفر آریستون جرقه می زند اما این جرقه به طور خودکار نخواهد بود؛ بلکه علت های مختلفی دارد که در این متن به آن ها می پردازیم؛ جرقه زدن دستگاه می تواند به علت وجود فلز در دستگاه باشد، و همچنین خراب شدن ورق نسوز مایکروفر و یا قرار دادن مواد و ظروف با روکش آلومینیومی در جرقه زدن دستگاه اثر گذار باشد.

چگونه صفحه درون مایکروفر برند آریستون نمی چرخد

مایکروفر آریستون بخشی به اسم صفحه دارد که در داخل آن قرار دارد، این صفحه به خاطر شکستگی آن، و گیر کردن ظروف و مواد غذایی در زیر صفحه باعث شود که نچرخد. البته موارد دیگری هم از جمله، خراب شدن موتور صفحه گردان که اغلب مرغ و جوجه بر روی آن قرار می دهند و ایراد داشتن غلتک های چرخان در نچرخیدن صفحه درون مایکروفر تاثیر گذار است.

علل گرم نشدن داخل مایکروفر

اکثرا با گرم نشدن مایکروفر مشکل دارند، گرم نشدن مایکروفر اغلب به خاطر وجود اشکال در قطعات مگنترون ها، دیود و خازن است. که اگر این قطعات آسیب ببینند باعث می شود پس از روشن کردن دستگاه، داخل آن گرم نشود .اما نگران نباشید، وقتی که این مشکل برای مایکروفر خود به وجود آمد می توانید با کارشناسان مجموعه ما که سابقه درخشانی در تعمیر لوازم خانگی دارند تماس بگیرید و از آن ها یاری بجویید.

حتما بخوانید:   تعمیر ماکروفر در پاسداران|خدمات تعمیر ماکروفر در محل

علت سوختن لامپ درون مایکروفر آریستون

به طور کلی ممکن است بعد از مدت ها متوجه شوید که لامپ فر یا مایکروفر شما سوخته است و کار نمی کند. از آن جایی که لامپ درون فر و مایکروفر برای تشخیص پخت غذا بسیار مهم است کار نکردن آن مشکل ساز است. شما می توانید با متخصصان مجموعه در تماس باشید تا در کمترین زمان ممکن به محل شما اعزام شوند تا لامپ درون مایکروفر شما را تعویض کنند.

چرا مایکروفر آریستون خاموش می شود

ممکن است وقتی که در مایکروفر غذا درست می کنید و یا مایکروفر را گرم می کنید یهو خاموش شود. خاموش شدن آن به علت خرابی در قطعات فن موتور و ترانسفرمر است. از طرفی خاموش شدن پی در پی مایکروفر باعث تاخیر در پختن غذا می شود. وقتی این اشکال به وجود آمد تعمیر مایکروفر را به تعمیرکاران با مهارت مجموعه ایبک امداد بسپارید. تا هر چه سریع تر در منزل شما حضور یابند و با کمترین هزینه مایکروفر شما را تعمیر کنند.

دلیل جرقه زدن مایکروفر آریستون

گاهی اوقات پیش می آید با روشن کردن مایکروفر، دستگاه شروع به جرقه زدن کند؛ در این زمان اصلا نترسید و نگران نباشید بهتر است آرامش خود را حفظ کنید. در این زمان فوری با تکنسین های مجموعه تماس بگیرید تا سریع خودشان را به منزل شما برسانند و پس از بررسی های لازم، قطعاتی که نیاز به تعمیر و تعویض دارند را انجام می دهند. نکته قابل توجه این است که تعمیر مایکروفر و لوازم خانگی شما را با گارانتی ۶ ماهه انجام می دهند.

چگونه صفحه گردان مایکروفر آریستون را به چرخش در بیاوریم

کارایی صفحه گردان در مایکروفر، گرم کردن و پختن غذا است؛ اگر صفحه گردان از کار بایستد و نچرخد در نتیجه گرمایی هم برای پختن غذا وجود ندارد. به طور حتم قطعاتی از مایکروفر آسیب دیده اند که با کمک از متخصصان مجموعه ایبک امداد می توانید مشکل مایکروفر خود را رفع کنید.

31

تعمیر مایکروفر آریستون

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای آموزش تعمیر مایکروفر آریستون

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x