خدمات نظافتیخدمات

جوهر خودکار روی چوب و ۷ روش خانگی برای پاک کردن آن

جوهر خودکار روی چوب و ۷ روش خانگی برای پاک کردن آن، موضوعی است که می خواهیم در این مقاله از سایت ایبک به آن بپردازیم با ما همراه باشید.

جوهر یک ماده روان و پررنگ می باشد که روی وسایلی مانند روتختی، مبل، پارچه، چوب، فرش و غیره می تواند ایجاد لکه کند. پاک کردن لکه خودکار کاری زمان بر و دشوار است و گاهی به راحتی نمی شود این کار را انجام داد البته بعضی از لکه ها با یک شستشو تمیز می شوند اگر این لکه روی وسایل چوبی ایجاد شود حتماً برای شما دچار نگرانی می کند ولی اصلا نگران نباشید زیرا ما می خواهیم در مورد جوهر خودکار روی چوب و ۷ روش خانگی برای پاک کردن آن به شما آموزش دهیم با ما همراه باشید.

۷ روش اساسی برای پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی چوب

در ادامه می خواهیم برای شما ۷ مورد از اساسی ترین روش ها را برای پاک کردن لکه خودکار از روی چوب بررسی کنیم تا در صورت بروز مشکل بتوانید به راحتی آن را برطرف کنید:

1- استفاده از جوش شیرین برای پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی چوب

جوهر نفوذ زیادی در عمق چوب دارد و در چوب فرو می رود برای همین پاک کردن لکه جوهر خودکار روی چوب مقداری سخت است احتمال دارد جوهر روی چوب های مختلفی مانند چوب مبل شما نفوذ کرده و آن را کثیف کند دقت داشته باشید در صورت کثیفی وسایل چوبی مانند مبلمان منزل در اثر جوهر خودکار، سریعاً اقدام کنید زیرا در غیر این صورت پاک کردن آن سخت خواهد شد. برای پاک کردن لکه خودکار از روی چوب به کمک جوش شیرین مراحل زیر را انجام دهید:

حتما بخوانید:   چگونه مشکل نشتی لوله پنج لایه و پلی اتیلن را برطرف کنیم؟
_ با جوش شیرین مخلوط خمیری شکلی آماده کنید

با جوش شیرین خمیر مخلوطی شکلی را درست کنید که به آن بی کربنات سدیم میگویند و برای از بین بردن لکه جوهر از روی چوب عملکرد بسیار عالی دارد وقتی بی کربنات سدیم را با آب ترکیب می کنید یک ساینده ریز به وجود می آید با استفاده از آن می توانید برای از بین بردن لکه جوهر خودکار روی چوب استفاده کنید که کاملا بی خطر می باشد برای اینکه این خمیر را تهیه کنید باید نصف فنجان آب را به جوش شیرین خود اضافه کنید و هر بار مقداری کمی جوش شیرین به آن اضافه کنید تا غلظت آن به اندازه لازم رسیده و به شکل پماد در بیاید

_ خمیر را روی لکه چوب بمالید

برای اینکه لکه جوهر خودکار روی چوب را پاک کنید خمیر را که آماده کرده اید روی لکه جوهر کاملا پخش کنید و آن را با انگشت بمالید تا به خورد چوب برود دقت کنید تا خمیر به طور کامل روی لکه را بگیرد بعد از اینکه خمیر را روی لکه گذاشتید نیازی نیست آن را مالش دهید ابتدا بگذارید تا جوش شیرین اثر کند اگر زیاد مالش دهید سطح چوب خراب می شود حدود ۱۵ دقیقه صبر کنید.

_ لکه جوهر را کاملا پاک کنید

سپس به کمک یک پارچه مرطوب خمیر را از سطح چوب پاک کنید این کار را آنقدر ادامه دهید تا خمیر به طور کامل از روی چوب پاک شود اگر لکه شما زیاد و بزرگ بود احتمالاً باید دوباره این کار را تکرار کنید تا لکه از بین برود سپس به وسیله یک پارچه خشک و نرم سطح چوب را کاملاً پاک کنید تا لکه جوهر خودکار روی چوب از بین برود.

2- فرمول دوم برای استفاده از جوش شیرین

جوهر خودکار روی چوب

برای از بین بردن جوهر خودکار روی چوب به کمک جوش شیرین از روش دیگر هم می توانید استفاده کنید تقریبا می توان گفت جوش شیرین یکی از مواد عالی برای پاک کردن جوهر خودکار است جوش شیرین خاصیت سایندگی داشته و ایمن و بی ضرر است دستورالعمل این روش هم بسیار آسان است و شما می توانید از آن نتیجه خوبی بگیرید در این روش شما نیاز به جوش شیرین، آب و مایع ظرفشویی دارید برای پاک کردن جوهر خودکار روی چوب به روش زیر عمل کنید:

  1. ابتدا به روشی که در بالا گفتیم خمیر جوش شیرین را آماده کنید و کمی آب را روی لکه مبل بمالید و آرام این خمیر را روی سطح لکه مالش دهید.
  2. دقت داشته باشید از مالیدن محکم و تمیز کردن پرهیز کنید زیرا احتمال دارد به مبل چوبی شما آسیب برسد.
  3. مقداری مایع ظرفشویی در یک ظرف ریخته و چند قاشق آب داغ را به آن اضافه کنید سپس به کمک یک تکه پنبه و یا پارچه می توانید لکه را به آرامی بمالید اگر لکه زیاد بود می تواند دوباره این کار را تکرار کنید تا جایی که لکه پاک شود.
حتما بخوانید:   روش از بین بردن بوی نفتالین از لباسها و دست ها
3-  پاک کردن جوهر خودکار روی چوب با مایع ظرفشویی

این روش برای پاک کردن جوهر خودکار روی چوب که تازه ایجاد شده بسیار موثر است زیرا شوینده های ظرفشویی قادر به پاک کردن لکه هایی مانند چربی می باشند و برای جوهر هم عملکرد خوبی دارند و از جذب شدن لکه تازه خودکار روی چوب جلوگیری می کنند.

روش پاک کردن جوهر خودکار روی چوب با مایع ظرفشویی :

در ابتدا نصف قاشق مایع ظرفشویی را با نصف فنجان آب داغ کاملا مخلوط کنید سپس آن را هم بزنید تا کامل کف کند محلول را روی یک پد پنبه ای بمالید و سپس آن را روی قسمتی از زیر مبل و یا پشت مبل که در دید نیست بررسی کنید اگر متوجه شدید که چوب خراب نمی شود می توانید از این محلول برای پاک کردن جوهر خودکار روی چوب استفاده کنید. به این طریق که پارچه ای را به محلول آغشته کنید و آن را روی چوب بمالید تا لکه بر طرف شود سپس می توانید چوب را به کمک پارچه خشک کنید.

۴- پاک کردن جوهر خودکار روی چوب با استفاده از سفید کننده:

شما می توانید برای پاک کردن لکه جوهر خودکار روی چوب از سفید کننده ها هم استفاده کنید این محصولات تهاجمی می باشند که باید برای استفاده کردن از آنها باید موارد ایمنی را رعایت کنید یکی از محصولات سفید کننده خانگی کلر می باشد که لکه بری موثر است گزینه دوم اسید اگزالیک است که می تواند به خوبی لکه جوهر را هم از بین ببرد برای اینکه از این مواد استفاده کنید حتماً باید با ماسک و دستکش ضخیم اینکار را انجام دهید و در جایی هم باشید که تهویه مناسب داشته باشد زیرا این سفید کننده ها مواد شیمیایی مضری دارند.

روش استفاده به این صورت می باشد که شما باید سطح چوب را به کمک الکل دناتوره تمیز کنید. سفید کننده مورد نظر خود را روی چوب بمالید و حدود ۱۵ دقیقه صبر کرده سپس آن را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید.

5- پاک کردن جوهر خودکار روی چوب به وسیله لاک پاک کن

جوهر خودکار روی چوب

برای پاک کردن جوهر خودکار روی چوب استفاده از لاک پاک کن روشی بسیار موثر است شما می توانید برای این کار از پدهای پاک کننده ناخن هم استفاده کنید.

دستورالعمل استفاده از لاک پاک کن به روش زیر است:

حتما بخوانید:   معرفی 4 مورد از انواع خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل

ابتدا لکه روی مبل را با پنبه یا پارچه تمیز پاک کنید و سپس ماده پاک کننده را روی آن بریزید وقتی که می خواهید لکه را پاک کنید دقت داشته باشید که در بقیه جاها لکه ایجاد نشود یک دستمال را با همان ماده مرطوب کرده و بقیه لکه را پاک کنید سپس محل چوب را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید لاک پاک کن قدرت این را دارد که لکه های بزرگ جوهر را از روی چوب کاملا پاک کند.

6- پاک کردن جوهر خودکار روی چوب با استفاده از لیموترش

اگر لکه جوهر خودکار روی چوب مربوط به گذشته می باشد و کهنه شده است شما می توانید برای پاک کردن آن از یک تکه لیمو ترش استفاده کنید برای این منظور پنبه را به لیموترش آغشته کرده و روی لکه بمالید تا لکه از بین رفته و تمیز شود.

7- پاک کردن جوهر خودکار روی چوب با استفاده از شیر

برای پاک کردن جوهر خودکار روی چوب، استفاده از شیر هم می تواند موثر باشد برای این منظور شما می توانید یک تکه پنبه را به شیر آغشته کرده و روی لکه بگذارید چند دقیقه صبر کنید همانطور بماند تا لکه از بین برود در صورت لزوم می توانید این کار را چندین بار تکرار کنید تا لکه تمیز شود بعد از آن محل لکه را به کمک یک پارچه مرطوب پاک کنید تا اثری از شیر روی چوب نماند زیرا اگر شیر روی چوب بماند احتمال دارد که بو بگیرد.

نتیجه گیری از پاک کردن جوهر خودکار روی چوب:

وسایل چوبی و مبل در منزل ما یکی از وسایل با ارزش و زینتی می باشند که در صورت لک شدن باعث می شود منظره زیبایی نداشته باشد چوب مبل و وسایل چوبی منزل، به دلایل زیادی می‌تواند کثیف شود یکی از لکه هایی که پاک کردن آن بسیار دشوار است جوهر روی چوب است مخصوصاً جوهر مایع که غلیظ و پررنگ است و سریع روی چوب پخش می‌شود به همین دلیل پاک کردن آن بسیار سخت است ما برای شما از سایت ایبک روش پاک کردن جوهر خودکار روی چوب را به طور کامل توضیح دادیم تا بتوانید به راحتی این مشکل را برطرف کنید فقط دقت داشته باشید اگر این مشکل برای شما پیش آمد و وسایل چوبی تان جوهری شد حتماً هر چه سریعتر برای پاک کردن آن اقدام کنید زیرا اگر لکه کهنه شود پاک کردن آن بسیار سخت خواهد شد.

 

111111111111111111

31

۷ روش خانگی برای پاک کردن جوهر خودکار روی چوب

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

پاک کردن جوهر خودکار روی چوب به وسیله لاک پاک کن چگونه است ؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا