خدمات پرستاری و مراقبتی

پرستار کودک در منزل | شرح وظایف پرستار کودک در منزل

✅ پرستار کودک در منزل | شرایط و وظایف پرستار کودک در منزل، مزایای پرستار کودک در منزل | راهنمای استخدام پرستار ✅

امروزه بیشتر افراد در بیرون از منزل مشغول هستند، به همین دلیل والدینی که شاغل هستند وقت کافی برای مراقبت از فرزندان خود را ندارند و برای نگهداری و مراقبت کودک خود به کمک نیاز خواهند داشت. استفاده از خدمات پرستار کودک در منزل، برای این افراد می تواند بهترین انتخاب باشد. چون پرستار کودک تجربه و تخصص کافی در این زمینه دارد و می تواند از کودکان به نحو احسن نگهداری کند. نگهداری از کودک باید با حساسیت ویژه ای انجام شود، چون کودکان از لحاظ احساسی، روانی و روحی شرایط ویژه‌ای دارند. پرستاران کودک با این ویژگی ها آشنا بوده و به صورت آگاهانه می توانند نیازهای کودکان را برطرف کنند.

 استخدام پرستار کودک در منزل

برای پرورش و رشد کودکان محیط خانه امن ترین مکان می‌باشد. اگر از مزایای استخدام پرستار کودک در منزل اطلاعات کافی داشته باشید، می توانید به صورت آگاهانه این کار را انجام دهید. به کسانی که برای نگهداری کودک خود در خانه نیاز به کمک دارند، استفاده از خدمات پرستاری کودک در خانه پیشنهاد می‌گردد. پرستار کودک فردی می باشد، که صلاحیت های مراقبت و مواظبت از کودک شما را دارد و می‌تواند به نحو احسن از کودک شما نگهداری کند.

پرستار کودک در منزل

شرایطی که پرستار کودک در منزل باید داشته باشد

 •  پرستار کودک نباید اعتیاد به مواد مخدر داشته باشد.
 •   پرستار کودک در منزل نباید سوء پیشینه داشته باشد.
 •   حالت روانی و روحی پرستار کودک باید مناسب با این کار باشد.
 •   دوره های آموزشی مربوط به مراقبت و نگهداری از کودکان را سپری کرده باشد.
 •    دانش و تخصص لازم در زمینه نگهداری از کودکان با بیماری های خاص را داشته باشد.
 • مهارت و تجربه کافی برای مراقبت و نگهداری از کودکان را داشته باشد.
 • پرستار کودک باید روحیه شادی داشته باشد و افسرده و غمگین نباشد.
 •   پرستار کودک باید بتواند با کودکان ارتباط صمیمی و مهربانی داشته باشد.
 • پرستار کودک باید توجه کافی به استعدادهای کودکان داشته باشد و او را در همان زمینه تشویق کند، تا در زمینه های مختلف مثل هنر، ورزش،‌موسیقی پیشرفت داشته باشند.
 • برنامه ریزی مناسب برای تغذیه و در برخی مواقع برنامه ریزی برای داروهای کودکان از جمله وظایف پرستار کودک در منزل است. بهتر است، که پرستار کودک در مورد داروها و غذاهای مناسب کودکان و میان وعده های قوی که برای رشد کودکان مناسب است، اطلاعات کافی داشته باشد.
 •  پرستار کودک در منزل باید با استفاده از آهنگ و انیمیشن های مناسب کودکان، آنها را سرگرم کند.
 •  پرستار در منزل باید به استفاده کودک از بازی ها و فضای مجازی و کامپیوتر بسیار اهمیت دهد و کودک را بدون نظارت نباید تنها در محیط مجازی رها کند.
 • پرستار کودک در منزل بهتر است، که خانم باشد و به عواطف و احساسات کودک اهمیت دهد. به او توجه کافی داشته باشد و با صبر و حوصله و دلسوزی لازم به امورات او رسیدگی کند.
حتما بخوانید:   مناسب ترین سرگرمی برای سالمندان چیست | آنچه باید پرستار سالمند بداند

مزایای پرستار کودک در منزل

از مهمترین و بهترین فواید و مزایای پرستار کودک در خانه دلسوز و متحد بودن آن است. پرستار کودک در منزل با خانواده کودک در ارتباط خواهد بود و در مورد شخصیت و ویژگی های منحصر به فرد کودک آنها اطلاعات لازم را دریافت خواهد کرد. در صورتی که پرستار کودک در منزل با تجربه باشد، نگرانی خانواده ها در مورد تعلیم و پرورش کودکان خود کمتر خواهد شد.

چنانچه پرستار کودک پر انرژی و جوان باشد بر روحیه کودک تاثیر بسزایی می گذارد و موجب می شود، که کودک هم پر انرژی، شاداب و فعال شود. زمانی که نگهداری کودک در منزل انجام می‌شود، کودکان از لحاظ روانی و روحی دارای آرامش بیشتری خواهند بود و این نیز از دیگر فواید استخدام پرستار کودک در منزل می باشد. وقتی که از کودک شما در خانه نگهداری می شود، کودکان از مشکلات اجتماعی که ممکن است در محیط های دیگر مانند مهد کودک وجود داشته باشد، دور خواهند بود. همچنین از دیگر مزایای استفاده از خدمات پرستار کودک در منزل، انعطاف‌پذیری ساعت ارائه خدمات پرستار در منزل می باشد. امروزه زندگی ها آشفته هستند و امکان دارد که ساعت کار پرستار را تغییر دهد. در این صورت پرستار می تواند از پرستاری جایگزین استفاده نماید.

پس از این که پرستار کودک در منزل را استخدام می کنید، شما کودک خود را به پرستار دلسوز و مورد اعتماد می‌سپارید، که به کودک شما درس یاد دهد، به کودک غذا دهد، او را به مدرسه ببرد و یا با او بازی کند. در این صورت کودکان شما دیگر نیاز به حضور در محیط ناشناس و ناآرام نخواهند داشت. وقتی که کودکان در محیط نا آشنا قرار می گیرند، مدت‌ها طول خواهد کشید، که به آن محیط عادت کنند و تا مدتی هراس از آن محیط جدید دارند. بنابراین با استفاده از خدمات پرستار کودک در منزل، می توانید به کودک خود آرامش دهید. خوشبختانه خانواده‌ها امروزه شرایط این را دارند، که از خدمات پرستار کودک در منزل استفاده کنند و از مزایای این خدمات بهره مند شوند و بهترین محیط و شرایط را برای تعلیم و تربیت کودک خود، در محیط آرام و امن منزل خود به وجود آورند.

حتما بخوانید:   روش‌هایی مفید برای درمان سرماخوردگی نوزادان

وقتی که شما پرستار کودک را استخدام می‌کنید، اگر پرستار کودک شما به صورت ۲۴ ساعت هم فعالیت داشته باشد، باید زمان مناسبی را به فرزند خود اختصاص دهید و وظیفه پدر و مادری خود را انجام دهید. از مزایای داشتن پرستار کودک در منزل این است، که شما دارای انرژی بیشتری خواهید بود و احساس خستگی نخواهید کرد.

وقتی که افراد دارای فرزند می شوند، فرصت کمتری برای رسیدگی به بقیه جنبه‌های زندگی خود خواهند داشت. در صورتی که شما فرزندان شما دارای پرستار کودک در منزل باشد، شما به عنوان والدین می توانید به دیگر جنبه‌های زندگی خود نیز به راحتی رسیدگی کنید. اگر پرستار کودک شما، حتی روزانه و یا چند ساعت در روز هم به شما کمک کند، خیلی از فشار های وارد به شما کم خواهد شد و زمان و فضای زیاد تری برای شما ایجاد خواهد شد و در نتیجه می توانید، کنترل بیشتری بر روی زندگی خود داشته باشد.

پرستار کودک در منزل

ساعت کار پرستار کودک به چه صورت است؟

با توجه به نیاز و شرایطی که دارید، ساعت کار پرستار در منزل شما مشخص می‌شود. در بعضی از اوقات پرستار کودک فقط برای ساعت اداری و در زمان شیفت کار والدین مورد نیاز است و این مورد از مزایای پرستار کودک در منزل می باشد، که زمان فعالیت او انعطاف پذیر است و برای هر زمانی که شما نیاز داشته باشید، می تواند در خانه فعالیت داشته باشد. اما برخی از خانواده ها برای نگهداری از فرزند خود، به صورت شبانه روزی به پرستار نیاز دارند. در این صورت کودکان باید به صورت ۲۴ ساعته مشغول به کار باشد. برخی خانواده ها پرستار کودک را فقط برای زمانی که کودک بیمار است و یا بی تابی دارد نیاز دارند، تا در نگهداری کودکشان پرستار کودک، کمک کند. در این مواقع پرستار کودک به صورت شبانه مشغول به کار خواهد شد و پرستار شبانه استخدام می گردد.

حتما بخوانید:   آموزش مهارت های زندگی به کودکان | مهارت زندگی چیست؟

شرایط استخدام پرستار روزانه

در صورتی که والدین در ساعاتی از روز در منزل نباشند، پرستاران روزانه می توانند مسئولیت قسمتی از کارهای آنها را برعهده بگیرند، تا والدین به خانه برگردند. خدماتی که پرستاران روزانه ارائه می دهند، به صورت روزانه بوده و چند روز در هفته خواهد بود.

شرایط استخدام پرستار شبانه روزی

پرستار کودک در منزل در صورت نیاز والدین می توانند به صورت شبانه روزی در منزل حضور داشته باشند و همه کارها و مسئولیت کودکان آنها را برعهده بگیرند. ارائه این خدمات توسط پرستار کودک در منزل، معمولاً هفتگی، ماهانه و حتی شاید به صورت طولانی تر نیز ادامه داشته باشد. والدین با توجه به شرایط خود برای نگهداری فرزندان، می توانند از این خدمات پرستار کودک در منزل استفاده کنند.

تفاوت پرستار نوزاد با پرستار کودک

پرستار نوزاد و پرستار کودک با یکدیگر متفاوت هستند و مسئولیت هر کدام از آنها در بخش های گوناگون با یکدیگر فرق دارد. پرستار نوزاد باید بسیار با صبر و حوصله و مهربان باشد و دغدغه فکری و خانوادگی نداشته باشد، تا حواس خود را به صورت کامل به نوزاد خانواده‌ها بسپارد و به خوبی از آنها مراقبت کند.

پرستار کودک با توجه به چند ساله بودن کودک، باید دارای شرایطی مانند خوش اخلاق بودن، مهارت داشتن در آموزش دادن درس ها و آشپزی و در سرگرمی را داشته باشد. به همین دلیل پرستاران عادی هم می‌توانند با گذشت زمان با نگهداری و مراقبت کودکان آشنا شده و از عهده این کار بر بیایند.

نتیجه‌گیری

نگهداری و مراقبت از کودکان چالش‌ها و پیچیدگی های خاص خود را دارد. وقتی که قصد دارید پرستار کودک استخدام کنید، باید همه جوانب را در نظر بگیرید و پرستاری را استخدام کنید، که توانایی نگهداری از کودک شما را داشته باشد و قابل اعتماد باشد. با توجه به اینکه اکثر والدین در بیرون از خانه مشغول به کار هستند، تقاضا برای پرستار در منزل امروزه بسیار بیشتر شده است. کسی که به عنوان پرستار کودک در منزل شما استخدام می‌شود، باید بتواند با کودک شما ارتباط بسیار خوبی برقرار کند و شما در کودک خود پیشرفت را احساس کنید. بهتر است، که با پرستار در منزل ابتدا برای مدت زمان کمتری قرارداد ببندید و در صورت راضی بودن از وی، آن را ادامه دهید.

00000000000999999

31

 

پرستار کودک در منزل|شرایط و وظایف پرستار کودک در منزل

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

مزایای استفاده از خدمات پرستار کودک در منزل

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا