خدمات فاضلاب و لوله بازکنیخدمات

بوی بد دستشویی را چگونه از بین ببریم

موضوعی که می خواهیم در این مقاله برای شما توضیح دهیم این است که بوی بد دستشویی را چگونه از بین ببریم ؟ امکان دارد بوی بد سرویس بهداشتی باعث ناراحتی ساکنین منزل شود ولی سوال اصلی این است که دلیل این بوی بد چیست و چگونه می توان آن را از بین برد؟ همان طور که می دانید سرویس های بهداشتی منبع تولید بوهای بد و زننده در محیط کار و محیط منزل می باشند گاهی برطرف کردن این مشکل بسیار دشوار است در این مقاله از ایبک امداد با ما همراه باشید تا برای شما دلایل بوی بد سرویس بهداشتی را بررسی کنیم و برطرف کردن آن را توضیح دهیم.

بوی بد در سرویس بهداشتی

یکی از معضلاتی که معمولا افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند بوی بد در سرویس بهداشتی است بعضی از افراد برای از بین بردن این بوها از بوگیر استفاده می کنند در حالی که بوگیر فقط یک ماده خوشبو کننده می باشد و بوی بد را به طور موقت از بین می برد شما باید دلیل اصلی بوی بد را پیدا کنید این بوی بد به دلیل تولید گازی به نام سولفید هیدروژن می باشد این گاز از تجزیه مواد داخل فاضلاب به وجود می‌آید و به شدت سمی و قابل اشتعال است در حالت عادی گاز فاضلاب به وسیله لوله ونت که به چاه فاضلاب وصل شده است به پشت بام منتقل می شود این کار مانع جمع شدن این گاز شده و و از خطراتی مانند انفجار فاضلاب جلوگیری کند حالا شما تصور کنید که این گاز داخل سرویس بهداشتی شما شود چه اتفاقی رخ می دهد؟ در خوشبینانه ترین حالت، باعث می شود که در ساختمان بوی بد بپیچد پس برای رفع این بو شما باید منشاء آن را پیدا کنید.

حتما بخوانید:   فلوتر توالت فرنگی چیست | تعمیر فلوتر توالت فرنگی

دلایل بوی بد در سرویس بهداشتی چیست؟

وقتی شما متوجه می شوید که در منزل تان بوی بد به مشام می رسد اولین جایی که به فکرتان خطور می کند سرویس بهداشتی می باشد سراغ سرویس بهداشتی می روید تا مشکل را برطرف کنید امکان دارد با وجود استفاده از اسپری های خوشبو کننده باز هم بوی بد برطرف نشود وقتی که بوی بد سرویس بهداشتی با هیچ روشی که شما انجام دادید برطرف نشد، پس باید دنبال یک راه جدید و جدی باشید ابتدا علت را پیدا کنید. دلیل بوی بد در سرویس های بهداشتی نوعی باکتری می باشد این باکتری گازهای سپتیک را تولید می‌کند گاز سپتیک شامل آمونیاک، متان و غیره می باشد به همین علت غلظت زیاد آن می تواند به سیستم تنفسی شما آسیب رسانده و گاهی باعث مرگ شود اولین کاری که می توانید برای رها شدن از بوی بد سرویس بهداشتی کنید این است که منشأ بو را پیدا کنید در ادامه مطالب به طور مفصل این موضوع را بررسی می‌کنیم.

خراب شدن سیفون توالت دلیل بوی بد سرویس بهداشتی

بوی بد دستشویی

یکی از مهم‌ترین دلایل بوی بد در سرویس های بهداشتی خراب شدن سیفون است سیفون مقداری آب را در مخزن منحنی شکل نگه می دارد و مانع از بازگشت گازهای سمی به داخل ساختمان می شود پس وقتی که با بوی بد سرویس بهداشتی رو به رو می‌شوید در مرحله اول سیفون سرویس بهداشتی خود را چک کنید ممکن است به دلیل مشکلات زیادی مانند شل شدن اتصالات ، نشتی سیفون و غیره، فلاش تانک خراب شده باشد و باعث شود که بوی بد در فضا پخش شود.

مسدود شدن لوله ونت دلیل بوی بد در سرویس بهداشتی

لوله کشی فاضلاب دارای هواکش می باشند که با مکش هوا بطور معکوس می توانند گازهای آلوده را دفع کرده و آنها را به طرف خارج ساختمان بکشد، در نتیجه اگر لوله ونت دچار انسداد شود و یا هواکش فاضلاب مسدود شود باعث می شود که گازهای سمی دوباره از چاه فاضلاب به داخل منزل برگردد .

مسدود شدن چاه فاضلاب دلیل بوی بد سرویس بهداشتی

بیشتر اوقات دلیل بوی بد در سرویس های بهداشتی به دلیل مسدود شدن چاه فاضلاب می باشد امکان دارد این مسدودی به وسیله جسم خارجی باشد در چنین مواقعی ممکن است مواد مایع و جامد داخل چاه به طرف لوله فاضلاب نرود و بوی بد در ساختمان بپیچد در این مورد باید بگوییم که جریان فاضلاب کند شده و شما می توانید مشکل را به راحتی تشخیص دهید.

نشتی لوله فاضلاب دلیل بوی بد سویس بهداشتی

یکی دیگر از دلایل بوی بد سرویس بهداشتی نشتی لوله فاضلاب است که باعث می شود گازهای آلوده از چاه فاضلاب خارج شود این مشکل معمولاً وقتی اتفاق می افتد که لوله فاضلاب فرسوده و کهنه شده باشد.

حتما بخوانید:   آشنایی کامل با توالت فرنگی و انواع مختلف آن

روش از بین بردن بوی بد در سرویس های بهداشتی

یکی از منابع تولید بوی بد در محیط کار و یا محیط منزل بوی بد فاضلاب و یا سرویس های بهداشتی می باشد احتمال دارد شما تلاش زیادی برای از بین بردن این بو کرده باشید ولی در این کار موفق نشده اید ما در این مقاله می خواهیم برای شما چند روش ساده را برای از بین بردن بوی بد در زمان کمی معرفی کنیم:

برای این منظور به وسایل زیر نیازمندید:
  • سرکه
  •  اسپری آب
  •  عینک محافظ
  •  روغن خوشبو کننده یا عطر
  •  الکل
  • آبلیمو
  •  دستکش
  •  جوش شیرین

برای از بین بردن بوی بد سرویس بهداشتی از چه ترفندهایی استفاده کنیم؟

نشت گاز سولفید هیدروژن یا همان گاز فاضلاب در محیط منزل بسیار آزاردهنده می باشد بعضی وقتها این نشت دائمی است و شما همیشه این بو را احساس می کنید ما می‌خواهیم راهکارهای برطرف کردن این بو را به شما آموزش دهیم

۱- از یک ترکیب قوی استفاده کنید

در این روش شما باید سه ترکیب تمیز کننده را با یکدیگر ترکیب کنید برای اینکه این ترکیب را آماده کنید آبلیمو و جوش شیرین را به مقدار مناسب با هم ترکیب کنید تا خمیری نرم آماده شود بعد به وسیله یک فرچه گوشه ها و درزها و اطراف سرویس بهداشتی خود را کاملاً تمیز کنید ۱۵ دقیقه صبر کنید سپس مقداری سرکه را روی خمیر به صورت اسپری بپاشید بعد از آن همه قسمت های سرویس بهداشتی را خوب بشویید می توانید از وسایل ضدعفونی کننده هم برای بیشتر تمیز شدن، استفاده کنید این کار باعث می‌شود که سرویس بهداشتی شما کاملا تمیز شده و میکروب ها از بین برود و تا مدتی از شر بوی بد سرویس بهداشتی راحت خواهید شد بعد از اینکه شستشو تمام شد مقداری عطر را داخل الکل ریخته و روی سرویس بهداشتی خود اسپری کنید تا مدتها بوی خوشی از سرویس بهداشتی شما جایگزین بوی بد قبلی به مشامتان می رسد.

۲- استفاده کردن از تهویه مناسب

برای اینکه سرویس بهداشتی شما تمیز و بدون بو شود باید از تهویه و یا فن استفاده کنید زیرا بیشتر باکتریها در مجاورت هوا از بین می روند و شما می توانید به کمک یک تهویه مناسب بوی ناخوش فاضلاب را از بین ببرید اگر هم به تهویه دسترسی ندارید می توانید در سرویس بهداشتی را باز بگذارید تا هوا در آن جریان پیدا کند.

۳- نظافت مرتب سرویس بهداشتی

بوی بد دستشویی

گاهی بوی بد سرویس بهداشتی به دلیل فاضلاب می باشد و گاهی هم نظافت نکردن سرویس بهداشتی باعث بوی بد آن می شود بنابراین بهتر است که حداقل دو بار در هفته سرویس بهداشتی را کاملا شسته و نظافت کنید هنگامی که می خواهید سرویس بهداشتی را بشویید سعی کنید دیوار، زمین، سطل زباله، تمام درز ها و خلاصه تمام جاهایی را که در سرویس بهداشتی وجود دارد کاملاً شسته و تمیز کنید. شستشوی منظم باعث پاکیزگی سرویس بهداشتی شما می شود و می تواند از انتقال بیماری به اعضای خانواده جلوگیری کند. یکی از شوینده هایی که برای دستشویی مناسب است سرکه سفید می باشد برای این کار باید ۴ پیمانه سرکه را داخل کاسه توالت بریزید سرکه خاصیت اسیدی داشته و محیط را کاملا ضدعفونی می کند دقت داشته باشید هنگامی که از سرکه استفاده می کنید از دستکش به دست کنید.

حتما بخوانید:   بهترین روش های از بین بردن سوسک آشپزخانه یا سوسک های ریز کابینتی چیست؟
۴- از بین بردن جرم های سرویس بهداشتی

برای شستشوی سرویس های بهداشتی یکی از مهم‌ترین مراحل آن جرم زدایی می باشد برای اینکه جرم ها را از بین ببرید می توانید از مواد شوینده شیمیایی و یا اسیدی و یا از سفید کننده ها استفاده کنید یکی از رایج ترین جرم گیر ها نوشابه است نوشابه اسیدی بوده و از جنس قابلیت جرم‌زدایی زیادی برخوردار می باشد.

۵- تمیز کردن کف دستشویی و درب چاه

امکان دارد شما در هنگام تمیز کردن دقت زیادی به شستن زمین نکنید و از آن غافل شوید در حالی که آلودگی کف دستشویی می تواند باعث بوی بد در سرویس بهداشتی شما شود حداقل باید هفته ای دوبار به کمک یک فرچه درب چاه و کف دستشویی را کاملا تمیز کنید.

۶- در منزل خوشبو کننده خانگی درست کنید

یکی از راه های نابود کردن بوی بد در سرویس های بهداشتی خوشبو کننده است شما می‌توانید به کمک مقداری عطر، آب، روغن خوشبو کننده و الکل، خودتان در منزل یک خوشبو کننده درست کنید این محلول آماده شده مثل اسپری های خوشبو کننده می باشد آن را در محیط اسپری کنید.

۷- می توانید از دستمال معطر در توالت استفاده کنید

یکی دیگر از راههای مبارزه با بوی بد در سرویس بهداشتی استفاده از دستمال های معطر است اگر شما به دستمال های معطر دسترسی ندارید می توانید مقداری از عطر را روی رول دستمال کاغذی بپاشید هر بار که شما از دستمال کاغذی استفاده می کنید و رول آن می پیچد باعث می شود که بوی خوش در هوا منتشر شود.

۸- چند قطره عطر روی حباب چراغ بپاشید

یکی دیگر از راه های از بین بردن بوی سرویس بهداشتی اسپری کردن چند قطره عطر روی حباب لامپ می باشد و هر بار که شما چراغ را روشن می کنید بوی مطبوع در فضای سرویس بهداشتی شما خواهد پیچید.

 

 

00000000000999999

31

 

بوی بد دستشویی را چگونه از بین ببریم

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

روش از بین بردن بوی بد در سرویس های بهداشتی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا