خدمات نظافتیخدمات

برای از بین بردن بوی بد چای ساز چکار باید کرد؟

چگونه بوی بد چای ساز را از بین ببریم

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

مطمئناً شما هم متوجه بوی خاصی که در وسایل نو وجود دارد شده اید. این بو مشابه بوی پلاستیک بوده که بعد از خرید وسایل نو متوجه آن خواهید شد. توجه داشته باشید تا وقتی که آن وسیله نو با مواد غذایی ارتباط پیدا نکند بوی آزار دهنده ای استشمام نمی کنید ولی زمانی که با مواد خوراکی ارتباط پیدا می کند بوی بدی تولید کرده که باعث آزار ما می شود. یک مورد از این نوع وسایل چای ساز بوده که در بسیاری از خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. مردم از چایی ساز برای جوشاندن سریع تر آب و آماده سازی راحت تر چای استفاده می کنند. در این مقاله با چند ترفند آسان به شما کمک می کنیم تا با ترفندهای از بین بردن بوی بد چای ساز آشنا شده و بتوانید که به راحتی بوی بد چای ساز نو خود را از بین ببرید.

بوی بد چای ساز

چرا چای ساز نو بوی بد می دهد؟

وسایلی مثل چای ساز وقتی که تازه هستند بوی خاصی از خود ساتع می کنند که در زمان استفاده از آن ها این بو را به خوراکی هایی که در وسیله مذکور می گذاریم انتقال می دهند. بو دادن این وسایل دلایلی داشته که می توان آن ها را به دو بخش تقسیم بندی نمود ، در ادامه به مهم ترین این موارد اشاره می شود:

بخش اول: دلیل اول بو گرفتن چای ساز بخاطر حرکت آن از میان دستگاه های مکانیکی در زمان می باشد. چون امروزه همه وسایل به صورت خودکار تولید می شوند زمان زیادی را در میان ماشین های مکانیکی می گذرانند که این امر باعث بو گرفتن وسایل تازه ساخته شده می گردد.

بخش دوم: دلیل دومی که می توان به آن اشاره کرد در خصوص لحظه بسته بندی چای ساز می باشد. زمانی که کار تولید این وسیله تمام می شود نوبت بسته بندی آن فرا رسیده که این امر هم به صورت اتوماتیک و با ماشین آلات مکانیکی انجام می گردد. دستگاه های تازه تولید شده به دلیل اینکه زمان بسیار زیادی را در میان ماشین آلات مربوط به بسته بندی می گذرانند در معرض گازهایی که از این دستگاه ها خارج شده قرار گرفته که این موضوع به مرور باعث ایجاد بوی شیمیایی روی بدنه چای سازها می شود.

حتما بخوانید:   نحوه باز کردن توالت فرنگی بدون لوله کش

دلیل اصلی بوی بد در چای ساز

با استناد به مطالب گفته شده در این دو بخش می توان گفت که این بوی شیمیایی که به خاطر نشستن مواد زائد بر روی بدنه چایی ساز وجود داشته سمی بوده و می تواند برای بدن انسان بسیار خطرناک باشد. احتمالاً می خواهید بدانید که چگونه می توان این مواد شیمیایی و سمی را از بدنه چایی ساز تمیز کرد؟ بهترین راهکار برای از بین بردن بوی بد چای ساز را ما در این مطالب به شما خواهیم گفت:

از بین بردن بوی بد چای ساز 

در اینجا با انجام چهار راهکار به شما کمک می کنیم تا بسته به شرایط خود با انجام یکی از این چهار راهکار چای سازتان را از بوی شیمیایی کاملاً تمیز نمایید. پیشنهاد من به شما این است که اول چایی سازتان را با یک مواد شوینده کاملاً بشویید تا مواد شیمیایی و سمی که بر روی بدنه این دستگاه قرار دارد تمیز شده و کاملاً پاک گردد.

نکته: هر کدام از راهکار ها را که می خواهید انجام دهید باید دقت داشته باشید که به هیچ عنوان مایع یا آبی نباید به قسمت های الکتریکی دستگاه برخورد کند زیرا خیس و حتی نم دار شدن این نواحی باعث خرابی دستگاه شده و برای سلامت انسان نیز بسیار مضر است.

راهکار اول: این مرحله ممکن است که از نظر شما بسیار آسان باشد زیرا این راهکار فقط به آب احتیاج دارد. برای انجام این کار مقداری آب را آماده کرده و سپس مراحل زیر را انجام دهید:

 1. در ابتدای کار چای ساز را کاملاً پاک کنید.
 2. بعد از پاک کردن دستگاه ، چای ساز را تا نقطه مشخص شده از آب پر نمایید.
 3. اجازه دهید تا آب داخل چای ساز کاملاً جوش بیاید.
 4. سپس آب را از داخل چای ساز بیرون بریزید. « شایان ذکر است که ممکن بوده دیواره های درونی دستگاه شما کدر بشود توجه داشته باشید که این امری کاملاً طبیعی بوده و اتفاق مذکور به دلیل مخلوط شدن آب با مواد شیمیایی رخ می دهد. اگر تغییر رنگ فوق رخ داد ، بعد از خالی نمودن آب با استفاده از یک پارچه دیواره های درونی دستگاه را به طور کامل تمیز نموده و مراحل بعد را انجام دهید.»
 5.  بعد از انجام مراحل قبل دو الی سه بار دیگر آب را جوش آورده و خالی کنید تا بوی بد دستگاه از بین برود .            اگر با انجام این راهکار بوی دستگاه از بین نرفت و باعث رضایت خاطر شما نشد می توانید راهکار های بعدی را نیز امتحان کنید.
حتما بخوانید:   10 راه آسان و سریع باز کردن لوله فاضلاب و حمام

بوی بد چای ساز

راهکار دوم: در این روش پیشنهاد ما به شما سرکه می باشد. سرکه یک شوینده طبیعی به حساب آمده که در جاهای مختلفی مثل شستن سبزیجات و میوه ها استفاده می شود. دقت نمایید که می توان برای تمیز کردن چای ساز از این ماده طبیعی استفاده نمود. بوی سرکه برای خیلی از مردم بویی آزار دهنده به حساب می آید اما می تواند بوهای نامطبوع بسیاری را نیز از بین ببرد. اگر نگران ماندگاری بوی سرکه در دستگاه هستید اطمینان داشته باشید که با یک شست و شوی ساده بوی بد آن هم کاملاً از بین می رود.

در این مرحله با کمک آب و سرکه بوی چای ساز را از بین می بریم:

 1.  در گام اول یک محلول به مقدار هفتاد درصد آب و سی درصد سرکه درست کنید.
 2.  در ادامه آن را در دستگاه ریخته و تا نقطه مشخص پر نمایید.
 3. سپس چای ساز را روشن نموده و اجازه دهید تا آب به نقطه جوش برسد.
 4. وقتی آب درون دستگاه جوش آمد محلول آب و سرکه را از آن خارج کنید.
 5. در آخر وقتی محلول را دور ریختید دیواره های درونی دستگاه را با یک مایع شوینده کاملاً بشویید.

برای از بین بردن بوی بد سرکه می توانید از راهکار اول نیز استفاده کنید. اگر راهکار دوم هم شما را راضی نکرد می توانید از روش بعدی را به کار بگیرید.

راهکار سوم: در این مورد برای از بین بردن بوی بد دستگاه می خواهیم از لیمو و یا جوهر لیمو استفاده کنیم. توجه داشته باشید که این روش برای از بین بردن بو بسیار کار ساز است. برای این کار به دو قاشق جوهر لیمو و یا نصفه لیمو احتیاج داریم و پیشنهاد من به شما این است که به هیچ عنوان از هر دو باهم استفاده نکنید. اگر لیمو یا جوهر لیمو وجود نداشت می توانید از آب لیمو هم بهره ببرید.

 1.  در ابتدا می توانید لیمو را به چند تکه کوچک تقسیم نموده یا آب آن را بگیرید.
 2. تا مقدار مشخص دستگاه را از آب پر کنید.
 3. سپس آب لیمو، تکه های کوچک لیمو و یا جوهر لیمو را در آب بریزید.
 4. تا زمانی که آب و لیمو به جوش آید صبر نمایید.
 5. بعد از جوش آمدن آب و لیمو چای ساز را خاموش کرده و صبر می کنیم تا آب سرد بشود.
 6. در ادامه آب و آبلیمو را از چای ساز خارج کرده و آن را کاملاً بشویید.
حتما بخوانید:   مهمترین و رایج ترین عللی که باعث گرفتگی لوله فاضلاب می‌شود

ذکر این نکته لازم است که برای استفاده از جوهر لیمو در ابتدای کار باید آب چایی ساز را به جوش آورده و سپس جوهر لیمو را به مقدار لازم به آن اضافه کرده و ادامه مراحل بالا را انجام دهید.

بوی بد چای ساز

راهکار چهارم: آخرین راه حل ، استفاده از جوش شیرین است. می توانید برای از بین بردن بوی چای ساز از این ماده استفاده کنید. برای این راهکار باید یک قاشق جوش شیرین داشته باشیم تا بتوانیم مراحل پایین را انجام دهیم:

 1. در ابتدا چای ساز را تا مقدار مشخص پر از آب کنید.
 2. بعد به مقدار لازم جوش شیرین در آب ریخته و دستگاه را روشن نمایید.
 3. منتظر باشید تا آب به نقطه جوش برسد.
 4. وقتی آب جوش آمد باید یک شبانه روز یا یک نصف روز صبر نماییم ، البته بهترین زمان ممکن یک نصف روز است ولی باز هم بستگی به شدت بوی دستگاه زمان آن متغیر است.
 5. پی از گذشت مدت مشخص شده می توانید چای ساز را خالی کنید.
 6. در ادامه دوباره چای ساز را پر از آب نموده و بگذارید جوش بیاید.
 7. بعد از اینکه دستگاه به جوش آمد می توانید آن را خالی کرده و بشویید.
 8. با انجام هر کدام از راهکار هایی که گفته شد می توانید بوی بد چای ساز تازه را از بین ببرید. البته برای از بین بردن بوی بد چای ساز از مایع های شیمیایی هم استفاده می شود ولی در این مقاله سعی نمودیم تا با بهره گیری از مواد طبیعی که برای سلامتی ضرری نداشته این بوی را از بین ببریم.

نتیجه گیری

در این مقاله از تیم ایبک امداد تلاش شد تا با ذکر چهار راهکار به شما کمک کنیم تا به راحتی و بدون استفاده از مواد شیمیایی و با کمک مواد طبیعی مثل آب ، سرکه ، لیمو و یا جوش شیرین در کمترین زمان ممکن و به آسانی بتوانید که بوی بد دستگاه که در هنگام تولید و بسته بندی به دیواره های آن چسبیده را از بین ببرید. دقت کنید که اگر این پاک سازی انجام نشود امکان وارد شدن ذرات شیمیایی به مواد خوراکی وجود داشته که این امر باعث ایجاد آسیب در بدن انسان می گردد. با این توضیح پس از خرید چای ساز جدید در اسرع وقت اقدامات لازم را برای از بین بردن بوی بد آن انجام دهید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

حل مشکل بوی بد چای ساز

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بررسی کامل دلایل بوی بد چای ساز و راهکارهای حل این مشکل در منزل

امتیاز کاربر: 5 ( 1 نتایج)

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x