تعمیرات ساختمان

اقدامات اولیه برای رنگ آمیزی خانه | آماده سازی برای نقاشی

اقدامات اولیه برای رنگ آمیزی خانه | آماده سازی برای نقاشی، اهمیت آماده سازی خانه برای رنگ آمیزی

مانند کارهای دیگری که به ساختمان مربوط است، نقاشی ساختمان نیز به بسترسازی ها و آماده سازی هایی نیاز دارد. بنابراین برای اینکه نتیجه دلخواه و مطلوب را از نقاشی ساختمان بگیرید، باید برای رنگ آمیزی ساختمان پیش زمینه هایی را آماده کنید. نقاشی خانه نکات مختلف و مراحلی دارد، که با توجه به آنها و رعایت کردن این موارد باید رنگ آمیزی را انجام دهید.

اهمیت آماده سازی ساختمان برای نقاشی

پس از گذشت زمان سقف و دیوارها به صورت کسل کننده و یکنواخت در می آید و یا به دلیل آلودگی ها و پخت و پز و عوامل دیگر چرکی و کثیف می‌شود. در این مواقع رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان نیاز خواهد بود.

افرادی که قصد دارند ساختمان خود را رنگ آمیزی نمایند، قبل از هر چیزی به کیفیت و نتیجه کار فکر می‌کنند. چون نقاشی ساختمان از جمله راهکارهای به صرفه و ارزان برای زیبایی و تغییر نمای منزل می باشد، ولی چنانچه آماده‌سازی برای رنگ آمیزی خانه به صورت صحیح انجام نشود و بدون آماده سازی، نقاشی ساختمان انجام شود، نه تنها رنگ آمیزی خانه شما زیباتر نمی‌شود، بلکه نمای آن ناپسند تر و زشت تر خواهد شد.

به همین دلیل افرادی که می خواهند ساختمان خود را رنگ آمیزی و نقاشی کنند، باید مراحل و کارهای آماده سازی آن را انجام دهند، تا ساختمان و خانه آنها برای رنگ آمیزی و نقاشی مناسب باشد. آماده سازی نامناسب یا ناقص قبل از شروع رنگ آمیزی منجر خواهد شد، که نتیجه کار رضایت شما را جلب نکند.

مراحل آماده سازی خانه برای نقاشی

چنانچه می خواهید کیفیت تضمین شده و نتیجه مطلوب از رنگ آمیزی خانه داشته باشید، باید قبل از این کار اقداماتی را انجام دهید و همه کارها و مراحلی که برای آماده سازی ساختمان و خانه نیاز است، انجام دهید. برخی از افراد چون این کارها وقت گر هستند، انجام نمی دهند و به نتیجه فوق العاده و دلخواه خود نمی‌رسند. آماده سازی ساختمان برای رنگ آمیزی از جمله کارها و مراحل مهم این کار می باشد.

حتما بخوانید:   راهنمای انتخاب بهترین نوع رنگ ساختمان | نقاشی اصولی ساختمان

رنگ آمیزی ساختمان

تاریخ مشخصی را تعیین کنید

در ابتدا برای اینکه رنگ آمیزی ساختمان را انجام دهید، باید تاریخ مشخص و دقیقی را تعیین نمایید. تاریخی را برای رنگ آمیزی انتخاب کنید، که از هر لحاظ مناسب باشد. با توجه به شرایط مختلف ساختمان خود و مشورت با متخصصین در این زمینه می توانید این کار را انجام داده و تاریخی را مشخص نمایید.

لوازم را جمع کرده و روی آنها را بپوشانید

مرحله بعدی برای آماده کردن ساختمان برای رنگ آمیزی این است، که اثاثیه و لوازم منزل خود را جمع کنید و روی آنها را با استفاده از ملحفه و پارچه مناسب بپوشانید. این کار موجب می شود، که وسایل شما رنگی نشود. بنابراین همه وسایل مانند دکوراسیون، مبل ها و… را جمع کرده و در وسط قرار دهید و بر روی آن پارچه بکشید.

با انجام دادن این کار می‌توانید راحت کار رنگ آمیزی و نقاشی را انجام دهید و نگران ریختن رنگ بر روی وسایل خود نباشید. در صورتی که کسی در ساختمان زندگی نمی‌کند و خانه نوساز است، می‌توانید دستگیره ها و لولا های در را نیز باز کرده و درون پلاستیک قرار دهید، تا از رنگی شدن آنها جلوگیری کنید. همچنین این کار موجب می شود، که رنگ آمیزی ساختمان راحت تر انجام شود.

سطوح مختلف منزل را برای رنگ آمیزی تمیز کنید

در این مرحله باید سقف دیوارها و هر سطحی که قصد رنگ آمیزی آنها را دارید را باید تمیز نمایید. این کار موجب می شود، که عمر مفید رنگ بیشتر باشد و رنگ آمیزی به صورت راحت تر انجام شود.

در بسیاری از موارد برای نوسازی و انجام تعمیرات ساختمان را رنگ آمیزی می کنند. در این صورت دیوارها چرکی و کثیف هستند و دارای گرد و غبار زیادی می باشند. در این شرایط بهتر است، که ساختمان را دستمال کشی اساسی کنید، تا همه سطوح از کثیفی ها و آلودگی ها پاک شوند. این کار مخصوصاً در حمام و آشپزخانه بسیار حائز اهمیت می باشد.

سطوحی که نمی‌خواهید رنگ کنید را بپوشانید

در ساختمان ها سطوحی هستند، که نمی خواهید آنها را رنگ آمیزی کنید و یا رنگ آنها از دیگر قسمت ها متفاوت است. بنابراین وقتی ساختمان را برای نقاشی آماده سازی می کنید، باید این سطوح را با استفاده از روزنامه، کاغذ و چسب بپوشانید، تا بتوانید رنگ آمیزی اطراف آنها را به راحتی انجام دهید. باید توجه کنید، که هیچ حفره و درزی در پوشاندن این سطوح وجود نداشته باشد. در غیر این صورت این سطوح به رنگ آغشته خواهند شد.

حتما بخوانید:   مراحل بازسازی کردن دکوراسیون داخلی خانه

آماده کردن زیر کار و بستر سازی

اگر سطح مورد نظر دارای پستی و بلندی است و یا سقف و دیوارها ترک های درشت و ریز دارند، برای آماده سازی آنها باید همه نواقص و مشکلات برطرف گردند. همچنین امکان دارد، که رنگ آمیزی خانه برای انجام تعمیرات باشد، که در این حالت امکان دارد رنگ سابق پوسته پوسته شده باشد.

برای اینکه اینگونه مشکلات را برطرف کنید، باید مرحله بتونه کاری را به صورت صحیح و دقیق انجام دهید، تا زیر کار و بستر دیوار برای رنگ آمیزی آماده گردد. با استفاده از بتونه کاری می توانید حفره ها و ترک های دیوار ها را بپوشانید.

همچنین برای یکنواخت و صاف کردن برآمدگی ها پیشنهاد می شود، که از سمباده استفاده نمایید. همچنین آویز هایی مانند قاب، ساعت و… را از دیوار بردارید و اگر بر روی دیوار میخی کوبیده شده است، آنها را در بیاورید و شکاف‌ها و حفره ها را با بتونه یا گچ پر نمایید.

کف ساختمان را بپوشانید

یکی از نکات مهم قبل از نقاشی ساختمان این می‌باشد، که باید کف منزل را بپوشانید. چون در هنگام نقاشی کردن کف ساختمان پر از رنگ خواهد شد، که پاک کردن و تمیز کردن آنها بسیار سخت است.

بهترین راهکار این می‌باشد، که قبل از آغاز رنگ آمیزی ساختمان، باید کف ساختمان را بپوشانید. این موضوع در صورتی که کف ساختمان شما تیره باشد اهمیت بیشتری خواهد داشت. چون باید بدانید، که برخی از کفپوش ها را نمی توانید با استفاده از موادی مانند بنزین، ستون و… از رنگ ها پاک کنید. چون ممکن است به کفپوش ساختمان آسیب‌های زیادی برسد.

وسایل ثابتی را بپوشانید

در ساختمان هایی که برای بازسازی و تعمیرات نقاشی انجام می‌گردد، تجهیزاتی وجود دارد، که نمی توان آنها را جابجا کرد و نقل و انتقال آنها بسیار سخت بوده و یا غیر ممکن است. بنابراین باید حواستان به این لوازم باشد و آنها را با استفاده از کاور یا نایلون بپوشانید، تا رنگ به آنها نپاشد. در غیر این صورت احتمال رنگی شدن آنها بسیار زیاد است.

روکش پلاستیکی پریز ها و کلید ها را باز کنید

وقتی که قصد دارید ساختمان را رنگ آمیزی کنید، باید روکش پلاستیکی پریز ها و کلید ها را باز کنید. آنها را در جای دیگری نگهداری کنید، تا آنها به رنگ آغشته نشوند. پس از اینکه کار رنگ آمیزی ساختمان به پایان رسید، می توانید آنها را دوباره قرار دهید. در غیر این صورت روکش ها رنگی شده و اطراف آنها را نمی‌توان به راحتی رنگ آمیزی نمود.

حتما بخوانید:   آموزش کاربردی نحوه تعویض کارتریج شیرآلات

ساخت و انتخاب رنگ مناسب

پس از اینکه مراحل گفته شده را انجام دادید، ساختمان شما برای رنگ آمیزی آماده می‌شود و می‌توانید کار را آغاز نمایید. اما در نظر داشته باشید، که برای این که رنگ آمیزی ساختمان را آغاز کنید، باید رنگ مورد نظر خود را تعیین کرده و بر روی دیوار ساختمان آزمایش نمایید. چنانچه رنگ همان چیزی بود، که مد نظرتان است، می‌توانید کار را آغاز کنید.

در ابتدا باید نوع رنگ را با توجه به سقف، دیوار و… و همچنین پوشش سابق دیوارها انتخاب کنید و رنگ مورد نظر خود را بسازید.

رنگ آمیزی ساختمان

بتونه کاری و زیرسازی

از کارهای مهم دیگر که برای آماده سازی رنگ آمیزی ساختمان باید انجام شود، بتونه کاری می باشد. با استفاده از بتونه کاری انواع شکاف ها و حفره هایی که بر روی سقف ها و دیوارها وجود دارد را می توانید از بین ببرید. به همین علت پایه‌ای ترین و اصلی ترین کار برای آماده سازی ساختمان زیر کاری می باشد، که از ارکان مهم آن بتونه کاری است. به این معنا که لایه ای از ماده خمیری موجب می شود، که در دیوار اثرات عایق نور تقویت شده و سطح یکدست و صاف برای نقاشی وجود داشته باشد.

همچنین برای پر کردن ترک خوردگی ها و حفره های کوچک و برای پوشاندن پیچ ها و سر میخ‌ها مورد استفاده قرار می گیرد.

رنگ کردن ساختمان و خانه کاری سخت و پر دردسر به نظر می‌آید، چنانچه می خواهید منزل خود را نقاشی و رنگ آمیزی نمایید بهتر است، که این کار را به نقاش های ماهر بسپارید، تا ساختمان شما بصورت صحیح و اصولی برای رنگ آمیزی آماده گردد و خودتان از مشکلات و سختی های نقاشی ساختمان خلاص شوید.

قبل از اینکه رنگ آمیزی ساختمان انجام شود، حتماً باید مراحل آماده سازی را با دقت و به صورت کامل انجام دهید، تا هزینه و زمانی که برای این کار کردید، به هدر نرود و از نتیجه کار راضی باشید. اگر هر کدام از مراحل آماده سازی ساختمان به صورت صحیح و کامل انجام نشود، کار رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان به خوبی پیش نخواهد رفت.

31

اقدامات اولیه برای رنگ آمیزی ساختمان | آماده سازی برای رنگ آمیزی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

راهنمای آماده سازی ساختمان برای رنگ آمیزی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x