تعمیرات یخچالتعمیرات

روش تعمیر یخساز یخچال ساید بکو

چگونه می توانیم یخساز یخچال ساید بای ساید بکو را تعمیر کنیم

روش تعمیر یخساز یخچال ساید بکو چگونه می باشد؟ اگر شما هم در منزل خود از یخچال ساید بای ساید بکو استفاده می کنید احتمال دارد با وجود مشکلاتی در یخساز خود روبرو شوید ما در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم برای شما روش برطرف کردن مشکلات در یخساز یخچال بکو را توضیح دهیم البته بعضی از مشکلات در یخساز این یخچال حتما باید توسط شخص متخصص بررسی و برطرف شود ولی بیشترین مشکلات یخساز یخچال بکو، جزئی می باشد و شما می توانید به راحتی آن را در منزل برطرف کنید پس لطفاً با ما همراه باشید

آموزش فعال سازی یخساز یخچال بکو

یخساز یخچال ساید بای ساید بکو هم مانند بقیه مدل های این یخچال، برای فعال شدن یک دکمه مخصوص و یا یک اهرم دارد که شما می توانید درب فریزر را باز کرده و یخساز خود را بررسی کنید و سپس این دکمه را پیدا کنید و در حالت on قرار دهید اگر هم یخساز شما از نوع اهرمی می باشد می توانید اهرم آن را به طرف پایین بکشید تا یخساز شما فعال شود.

چگونه می توانیم یخساز یخچال ساید بکو را خاموش کنیم؟

برای غیر فعال کردن یخساز یخچال دکو شما باید دکمه ice off را که بر روی پنل نمایشگر قرار گرفته پیدا کنید سپس این دکمه را فشار داده و یخساز یخچال را تا هر زمان که تمایل دارید خاموش کنید. اگر بعد از بررسی متوجه شدید که این دکمه بر روی صفحه نمایش یخچال شما قرار نگرفته، می توانید از دکمه off برای خاموش کردن یخساز استفاده کنید.

مشکلات متداول یخساز یخچال دکو

 •  لوله آب مسدود شده باشد:  همانطور که می‌دانید هر یخسازی یک خط تولید آب دارد شما باید آن را چک کنید احتمال دارد که شیر ورودی آب مسدود شده باشد
 •  فیلتر آب مسدود می باشد: احتمال دارد که به دلیل آلودگی و رسوبات آب، فیلتر مسدود شود بیشتر فیلتر ها از جنس کربن و پارچه می باشند اگر فیلتر مسدود شود باعث می شود که جریان آب به یخ ساز کم شده و یخ ها کوچک تولید شوند و یا اصلا تولید نشوند. فیلتر آب را تقریبا هر شش ماه یکبار باید تعویض کنید.
 • دریچه ورودی متوقف و یا شکسته باشد: معمولاً دریچه ورودی در قسمت پشت یخچال قرار گرفته است آن را بررسی کنید و از سلامت آن مطمئن شوید.
 • نشت یخساز : احتمال دارد که در فریزر آب نشت کند و یا اینکه بر روی زمین آب ریخته باشد در این صورت یخچال فریزر خود را بررسی کنید و از سلامت تراز است، مطمئن شوید لوله تامین کننده آبدچار پیچ خوردگی و یا آسیب دیدگی نشده باشد.
 • یخساز منجمد شود : احتمال دارد درجه ترموستات درست تنظیم نشده باشد و یخساز منجمد شود دقت داشته باشید که درجه ترموستات به اندازه لازم باشد. اگر درجه ترموستات کم باشد قبل از اینکه آب به قالب برسد یخ خواهد زد.
حتما بخوانید:   روش تعمیر یخساز یخچال هیتاچی

زمان مناسب برای ریست کردن یخساز یخچال بکو

گاهی احتمال دارد که عملکرد یخساز یخچال بکوی شما دچار اختلال شود اگر یخچال درست و طبیعی کار نکند باعث بروز این مشکل خواهد شد و اگر شما متوجه اختلال در عملکرد یخساز یخچال بکو خود شدید به هیچ وجه نگران نباشید زیرا می توانید با یک ریست کردن ساده مشکل را حل کنید البته باید دقت داشته باشید که برای ریست کردن حتما باید از درست کار نکردن یخساز مطمئن باشید و همچنین توجه داشته باشید که نباید به طور مداوم ریست کردن را تکرار کنید زیرا باعث آسیب رسیدن به دستگاه یخچال فریزر بکو شما می شود زمان هایی که شما می توانید یخساز خود را ریست کنید موارد زیر هستند:

 • اگر در هنگام یخ سازی یخچال صدای بلند شنیدید باید آن را ریست کنید.
 •  اگر متوجه شدید که یخساز یخچال شما درست کار نمی کند باید آن را ریست کنید.

یخساز یخچال ساید بکو

چگونه می توانیم یخساز یخچال بکو را ریست کنیم؟

همانگونه که گفتیم خیلی از مشکلاتی که برای یخساز یخچال شما به وجود می آید با ریست کردن برطرف خواهد شد اگر شما مطمئن شدید که یخچال شما نیاز به ریست دارد، باید ابتدا وقتی که فریزر روشن است درب آن را باز کنید و محفظه یخساز را بیرون بیاورید دکمه ای در پایین یخساز وجود دارد به نام ریست آن را چند ثانیه نگه دارید تا یخساز شما کاملا ریست شود سپس آن را رها کنید.

چگونه می توانیم یخساز یخچال بکو را تعمیر کنیم؟

امکان دارد که شما بخواهید خودتان مشکلات یخساز یخچال بکو را عیب یابی کنید ما  می‌خواهیم با آموزش تعمیر یخساز بکو برای شما مواردی را که شما توان انجام آن را دارید تا مشکل یخساز خود را حل کنید، توضیح دهیم البته دقت داشته باشید که برخی از مشکلاتی که مربوط به خرابی یخساز است فنی می باشد که در این صورت باید حتماً توسط فرد متخصص برطرف شود اما گاهی مشکلات مربوط به یخساز جزئی می باشد و شما می توانید با استفاده از راهنمایی های ما آن را برطرف کنید. در ادامه شما را با مشکلاتی که امکان دارد برای یخساز یخچال بکو شما اتفاق بیفتد آشنا می کنیم و راه حل برطرف کردن این مشکلات را هم بیان خواهیم کرد لطفاً با ما همراه باشید.

حتما بخوانید:   دلیل کار نکردن فن یخچال ال جی چیست؟

دلایل یخ نساختن یخساز یخچال بکو چیست؟

یکی از مشکلات بسیار متداول در یخساز یخچال بکو تولید نکردن یخ می باشد برای اینکه این مورد را عیب یابی کنید در مرحله اول از روشن بودن یخساز مطمئن شوید برای این کار نمایشگر را بررسی کنید.

چرا یخساز ساید بای ساید بکو کار نمی کند؟

اگر شما با این مشکل روبرو شدید که یخساز یخچال بکو شما کار نمی کند و می خواهید آن را عیب یابی و عیب را برطرف کنید باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • یکی از مهمترین دلیل برای کار نکردن یخساز بکو مربوط می شود به انسداد راه ورودی آب به یخساز ، که باید با دقت بررسی کنید.
 • اگر موتور یخساز یا سنسور و یا برد فرمان خراب شود دستگاه کار نمی کند
 • دقت کنید که این مشکلات، مشکل فنی یخساز می باشند و برای بررسی آن حتما باید به یک تعمیرکار مجاز یخچال فریزر ساید بای ساید بکو مراجعه کنید.
 • و در مرحله آخر بهتر است که قالب و اهرم یخساز را بررسی کنید احتمال دارد که دچار خرابی یا شکستگی شده باشد.

چرا در یخساز یخچال بکو یخ کم است؟

امکان دارد شما در هنگامی که از یخساز خود استفاده می‌کنید متوجه شوید که یخ به مقدار کم تولید شده است برای اینکه این مشکل را برطرف کنید باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • به طور کلی این مورد را باید در نظر داشته باشید که یخساز مقدار معین یخ می تواند تولید کند و بیشتر از آن قادر به تولید یخ نیست
 •  احتمال دارد که یخ ساز شما دچار انسداد شده باشد و به وسیله یخ های قبلی گرفته شده باشد باید محفظه آن را کاملا خالی کنید.
 •  اگر یخ ها درون محفظه یخساز به یکدیگر بچسبند باعث می شود که یخ قادر به خارج شدن نباشد و احتمالاً مقدار کمی یخ از یخساز خارج خواهد شد.
حتما بخوانید:   آموزش کامل  تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی

یخساز یخچال ساید بکو

چرا از یخساز یخچال بکو یخ بیرون نمی آید؟

یکی از رایج ترین مشکلاتی که معمولاً مصرف کنندگان با آن روبرو هستند بیرون نیامدن یخ از یخساز می باشد هرگاه با این مشکل روبرو شدید موارد زیر را بررسی کنید:

 • اگر شما برای مدت طولانی از یخساز یخچال خود استفاده نکنید باعث می شود که یخ ها به همدیگر چسبیده و به راحتی از یخساز خارج نشوند.
 •  چسبیده شدن یخ ها به همدیگر می تواند باعث خارج نشدن درست یخ از محفظه یخساز باشد.

وظیفه سنسور چیست و در کجا قرار گرفته است؟

سنسور بخش مهمی از یخساز یخچال می باشد که به یخساز فرمان خارج شدن یخ مورد نیاز را می دهد و اگر در این قطعه مشکلی به وجود بیاید باعث می شود که یخساز کار نکرده و همچنین بخش‌های دیگر یخساز هم کار نکند. سنسور در قسمت پشت سیستم یخساز قرار داده شده است.

ترمودیسک در کجا قرار گرفته و وظیفه آن چیست؟

بسیاری از مشکلاتی که در کارکرد یخساز یخچال به وجود می آید به این قطعه مربوط می باشد  .  ترمودیسک یکی از قطعات بسیار مهم در یخچال می باشد و بین اواپراتور یا المنت قرار گرفته است وظیفه ترمودیسک این است که اجازه نمی دهد تا دمای المنت بیش از حد زیاد شود.

شیر برقی در یخچال یخچال بکو در کجا قرار گرفته و وظیفه آن چیست؟

شیر برقی وظیفه دارد عملیات آبگیری را در یخسازی انجام می دهد و برای یخ سازی به وسیله لوله های آب، می تواند آب را به بخش یخساز برساند. اگر شما با مشکل آبگیری یخساز روبرو شدید باید در ابتدا شیر برقی را چک کنید شیر برقی در قسمت پشت یخچال قرار گرفته است.

نتیجه گیری از تعمیر یخساز یخچال ساید بای ساید بکو

ما در این مقاله از ایبک امداد برای شما متداول ترین مشکلاتی را که احتمال دارد در رابطه با یخساز یخچال بکو برای شما پیش بیاید بررسی کردیم و همچنین راهکارهایی برای رفع این مشکلات بیان کردیم اگر شما در تعمیر یخچال مهارت لازم را ندارید بهتر است که برای رفع مشکلات یخساز بکو به تعمیرگاه مجاز یخچال فریزر بکو مراجعه کنید ولی اگر شما مهارتی در زمینه تعمیر یخچال دارید می توانید به راحتی با راهنمایی هایی که برای شما بیان کردیم یخساز یخچال بکو خود را تعمیر کنید.

امیدوارم مطالب بالا برای شما مفید بوده باشد

روش تعمیر یخساز یخچال ساید بکو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای برای آشنایی با روش تعمیر یخساز یخچال ساید بکو

امتیاز کاربر: 4.45 ( 1 نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا