مجله سلامت پوست

فواید پاکسازی پوست | پاکسازی پوست

از دیرباز تاکنون زیبایی ظاهری همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده به خصوص برای بانوان که به ظاهر خود توجه بیشتری دارند، از این رو بانوان در هر برهه ای از تاریخ به دنبال راهکارهایی جهت زیبا نمودن پوست خود بوده اند چرا که از روی ظاهر و پوست افراد می توان سن آن ها را تشخیص داد و افرادی که ظاهری شکسته شده و پوستی خشک و کدر دارند پیر تر به نظر می رسند و این موضوع برای هیچ شخصی خوشایند نیست زیرا میل به زیبایی در وجود هر انسانی نهادینه شده است. بنابراین داشتن پوستی زیبا و جوان روی اعتماد بنفس فرد بسیار تاثیر گذار بوده و برای داشتن پوستی سالم و شاداب نیاز به مراقبت از آن می باشد، از طرفی وجود آلودگی های بسیار در محیط و اشعه های زیان بار نور خورشید نیز تاثیرات منفی زیادی روی پوست دارند. در گذشته بیشتر بانوان برای پاکسازی پوست خود از مواد طبیعی موجود استفاده می کردند اما امروزه روش های مختلفی برای این کار وجود دارد که با کمک آن ها می توانید پوستی شاداب و باطراوت داشته باشید.

پاکسازی صورت چیست

پاکسازی پوست در واقع یک اصطلاح کلی از روش های به کار رفته در فرایند مراقبت از پوست می باشد، با توجه به اینکه پاکسازی صورت را در مراکز درمانی و کلینیک های زیبایی انجام دهید یا به صورت خانگی ممکن است دارای مراحل مختلفی باشد. همچنین در برخی از کلینیک ها و مراکز تخصصی پاکسازی پوست دستگاه های مخصوصی را به کار می گیرند که جهت استفاده از این دستگاه ها به مجوز پزشک متخصص نیاز است، با این حال هدف از انواع پاکسازی را می توان به صورت زیر بیان نمود.

new theme

  • از بین بردن سلول های مرده که در لایه شاخی پوست وجود دارند.
  • پاکسازی پوست از آلودگی ها، چربی اضافه و ناخالصی های پوست
  • آبرسانی عمقی، بهبود گردش خون، تقویت و تغذیه بافت پوست

فواید پاکسازی پوست صورت 

با کمک روش های مختلف پاکسازی می توانید پوستی سالم و شاداب داشته باشید، در ادامه به فواید پاکسازی پوست صورت اشاره شده است.

حتما بخوانید:   بهترین دستگاه جوانسازی پوست چیست؟

تمیز شدن پوست صورت 

در صورتی که پاکسازی پوست خود را زیر نظر یک پزشک متخصص انجام دهید به طبع نتیجه بهتری نسبت به روش های خانگی کسب می کنید، چرا که پزشک نوع پوست را به خوبی تشخیص می دهد و از بهترین روش جهت پاکسازی استفاده می‌ کند تا شکل و ساختار پوست به خوبی حفظ گردد.

به تاخیر انداختن روند پیری پوست 

با افزایش سن به طبع پوست نیز مانند سایر اندام ها رو به پیری و تحلیل می رود از این رو انجام مراقبت های لازم برای جوان ماندن پوست ضروری است. با انجام مراقبت های لازم و ماساژ منظم صورت می توانید بازسازی سلولی را تقویت نمایید و این کار تحریک تولید کلاژن را در پی دارد در نتیجه پوست ظاهر جوان تری داشته و پیری آن به تاخیر می افتد.

افزایش گردش خون در پوست 

با ماساژ دادن گردش خون بهبود می یابد در این شرایط سلول های پوست اکسیژن و مواد مغذی بیشتری را دریافت می‌ کنند، نتیجه این کار داشتن سلول های سالم و با فعالیت بهتر بوده که وضعیت صورت را بهبود می دهند و شما چهره زیبا و درخشانی خواهید داشت.

جوانسازی صورت

هر چه سن فرد بالا می رود از شادابی و درخشندگی پوست کاسته می شود از طرفی نداشتن سبک زندگی مناسب و وجود آلودگی های بسیار در محیط زندگی نیز این روند را سرعت بخشیده و بهبودی پوست را با کندی مواجه می کند. با کمک پاکسازی پوست می توانید به جوانسازی صورت خود کمک نمایید زیرا امروزه متخصصان با بهره گیری از محصولات و روش های جدید به بهتر شدن بافت پوست کمک می کند.

کمک به سم زدایی پوست 

همواره آلودگی ها و مواد زائدی روی پوست وجود دارند که باید آن ها را از بین برد در غیر این صورت ممکن است آسیب های پوستی را ایجاد کنند بنابراین سم زدایی پوست ضروری است. برای سم زدایی پوست علاوه بر تمیز نمودن و شستن پوست به پاکسازی هم نیاز است که پزشک متخصص برای این کار از موادی چون کرم های غنی از آنتی اکسیدان، نمک دریایی، عصاره های گیاهی و روغن ها استفاده می کند، با کمک این موارد شما پوستی شاداب و درخشان خواهید داشت.

از بین بردن جوش های سر سفید و سر سیاه 

یکی دیگر از موارد مهم جهت داشتن پوستی سالم و شاداب تخلیه نمودن جوش ها و مواد زائد زیر پوستی است، جوش های سر سیاه و سر سفید منافذ پوست را می بندند و آن را کدر می کنند. برای استخراج این جوش ها به تجربه و مهارت نیاز است تا آسیبی به پوست وارد نگردد از این رو انجام آن توسط شخص در منزل می تواند مشکلاتی را به همراه داشته باشد، بنابراین به یک متخصص مراجعه نمایید.

حتما بخوانید:   آشنایی با خواص روغن آووکادو | آووکادو چه خاصیتی برای پوست دارد

باز شدن منافذ پوست 

همانطور که می دانید پوست ما روزانه در معرض آلودگی های بسیاری قرار دارد که به همراه اشعه های مضر خورشید آسیب های زیادی به پوست تحمیل می کنند که یکی از مهم ترین آن ها بستن منافذ پوست می باشد. آلودگی های جمع شده روی سطح پوست تنها با شستشو از بین نمی روند و نیاز به پاکسازی است، از این رو متخصص هنگام پاکسازی از بخور مرطوب جهت باز شدن منافذ استفاده می کند با این کار مانع از بروز آکنه و بسیاری از مشکلات پوستی می شوید.

لایه برداری پوست 

سلول های پوست به مرور از بین می روند و روی سطح پوست تجمع می کنند، جمع شدن این سلول ها نه تنها سبب بسته شدن منافذ پوست می گردد بلکه حالتی زبر و خشک به پوست می دهد. با وجود اینکه می توان در منزل نیز با کمک محصولات لایه بردار پوست را لایه برداری نمود اما برای اینکه بتوان سلول های مرده را به طور کامل از بین برد به پاکسازی پوست نیاز است.

افزایش توانایی جذب پوست 

هنگامی که آلودگی ها روی سطح پوست تجمع یابند ظاهری خشک و زبر به پوست می دهند، استفاده از محصولات آرایشی در چنین شرایطی به خوبی جذب پوست نمی گردد و توقعی که از آرایش خود دارید به دست نمی آید. اما با انجام پاکسازی صورت آلودگی و ناخالصی ها از بین رفته و پوست صاف می گردد در نتیجه پوست به طور موثرتری محصولات مراقبتی و آرایشی را جذب می کند.

پاکسازی پوستراهکارهایی جهت پاکسازی پوست در منزل 

پوست صورت به دلیل اینکه مدام در ارتباط با محیط بیرون قرار داشته به مراقبت مداوم نیاز دارد، با یادگیری تکنیک های پاکسازی پوست می توانید به راحتی در منزل و با کمترین هزینه پوست خود را پاکسازی نمایید.

شستشو پوست 

شستشو صورت اولین مرحله جهت پاکسازی پوست به شمار می آید برای اینکه شستشو به بهترین شکل ممکن انجام شود از یک شوینده باکیفیت و مناسب با نوع پوست خود استفاده کنید تا بعد از شستشو پوست همواره سفت باقی بماند و پس از شستن صورت را با یک حوله نرم خشک کنید.

بخور صورت 

برای انجام بخور صورت خود را در نزدیکی یک ظرف حاوی آب در حال جوش قرار داده و با پارچه ای سر خود را بپوشانید، این کار را به مدت ۵ دقیقه ادامه دهید. استفاده از بخور دارای فواید بسیاری برای پوست بوده به خصوص کسانی که پوست چربی دارند، با بخور می توان سموم را دفع نمود و پوست را به طور عمقی تمیز کرد و نیز کمک زیادی به از بین رفتن جوش های سر سیاه و سر سفید می کند.

حتما بخوانید:   راهکارهای سالم و درخشان ماندن مو

لایه برداری پوست 

new theme

هنگامی که سطح پوست توسط سلول های مرده و آلودگی ها پوشیده شود پوست کدر می گردد و این آلودگی ها به منافذ نفوذ می کنند و با شستن از بین نمی روند در نتیجه باید پوست را به کمک لایه بردارها پاکسازی نمود، با انجام لایه برداری نه تنها سطح پوست از سلول های مرده و آلودگی ها پاک می گردد بلکه پوست روشن تر می شود.

ماسک صورت 

امروزه ماسک های زیادی در انواع مختلفی تولید شده اند که در انتخاب آن ها باید به نوع پوست خود توجه نمود، ماسک ها فواید بسیاری برای پوست دارند و حس آرامشی در آن ایجاد می کنند. ماسک های صورت نه تنها رنگ پوست را بهبود می دهند بلکه سبب نرمی آن نیز می گردند، جهت استفاده ماسک را به جز چشم ها روی کل صورت بمالید و اجازه دهید خشک گردد سپس صورت را با آب سرد یا ولرم بشویید و خشک نمایید.

پاکسازی پوستاستفاده از مرطوب کننده 

بعد از انجام پاکسازی استفاده از مرطوب کننده بسیار اهمیت دارد چرا که در صورت استفاده نکردن پوست خشک می گردد و مشکلات دیگری بروز می کند. مرطوب کننده ها نیز مانند سایر محصولات مراقبتی دارای انواع مختلفی می باشند که باید برای خرید به نوع پوست خود توجه کنید، بهتر است افرادی با پوست ترکیبی یا چرب از مرطوب کننده ای که در ترکیب خود ژل دارد استفاده کنند. اما کسانی که پوست خشکی دارند از لوسیون های قوی تری برای پوست خود استفاده کنند، همچنین استفاده از پاک کننده های ملایم و فاقد الکل جهت از بین بردن خشکی پوست مناسب است اما توصیه می شود کسانی که پوست آن ها مستعد آکنه بوده از لوسیون حاوی بنزوئیل پراکسید استفاده کنند.

 

با وجود اینکه همه افراد به داشتن پوستی زیبا و سالم تمایل دارند اما برخی با عدم مراقبت های لازم پوست خود را دچار آسیب های بسیاری می کنند و آن را به سمت پیری زودرس می کشانند. بنابراین اگر به دنبال زیبایی پوست خود هستید مراقبت از آن را فراموش نکنید.

31

فواید پاکسازی پوست | پاکسازی پوست

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

فواید پاکسازی پوست | پاکسازی پوست

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x