مجله سلامت پوستمجله

کرم ضد آفتاب چه فوایدی برای پوست دارد؟ | آرا نیک

استفاده از کرم ضد آفتاب می تواند چه فایده هایی برای صورت داشته باشد؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

 

اولین قدم برای داشتن پوستی سالم دور نگه داشتن آن از آفتاب است برای این کار راه های متفاوت و مختلفی وجود دارد اما راحت ترین و دردسترس ترین آنها کرم ضد آفتاب است اما چه نوع کرم ضد آفتابی مناسب پوست ماست آیا همه افراد میتوانند از کرم ضد آفتاب استفاده کنند  عوارض استفاده بیش از حد کرم ضد آفتاب چیست برای اینکه به این سوال ها جواب دهیم میتوانید در ادامه این مقاله در مجله ی پزشکی ایبک با ما همراه باشید .

فواید ضد آفتاب چیست؟

کرم ضد آفتاب

فواید ضد آفتاب بسیار است ما در ادامه برخی از آنا را برای شما نام خواهیم برد.

 1. ضد نور:از مهمترین وظایف ضدآفتاب جلوگیری از برخورد اشعه های آفتاب به پوست است.
 2. جلوگیری از پیری:ضد آفتاب از پیری زودرس پوست شما جلوگیری می کند.
 3. جلوگیری از آفتاب سوختگی:آفتاب سوختگی از مهمترین دغدغه های مردم در تابستان است ضد آفتاب از آفتاب سوختگی جلوگیری میکند.
 4. جلوگیری از سرطان پوست:از مهم ترین کاربرد های ضدآفتاب میتوان به جلوگیری از سرطان پوست اشاره کرد.
 5. خشکی و قرمزی:اگر پوست حساسی دارید با رفتن به زیر نور خورشید پوست شما شروع به قرمزی و خشکی می کند ضد آفتاب از این عارضه جلوگیری میکند.

چرا ضد آفتاب این همه فایده دارد؟

همه این مشکلات در اثر برخورد بیش از حد تشعشعات  فرابنفش خورشید به پوست شماست ضد آفتاب از برخورد تشعشعات فرابنفش نور خورشید به پوست شما جلوگیری می کند و شما را از روبه رو شدن با انواع مشکلات باز می دارد بنابراین بهتر است هنگام بیرون رفتن از ضد آفتاب استفاده کنید تا نهایت لذت را از بیرون بودن ببرید.

حتما بخوانید:   تاثیر فوم شستشو روی سلامت پوست | آیا فوم باعث روشن شدن پوست میشود؟

ضد آفتاب چگونه از پوست در برابر نور خورشید محافظت می کند؟

وظیفه اصلی کرم ضد آفتاب همانطور که از نامش پیداست حفاظت از پوست شماست اما به چه طریقی؟ آیا ضد آفتاب انواع مختلفی دارد؟همانطور که میدانید نور خورشید دارای  طیف نور های مختلفی دارد از مهمترین آنها که برای پوست شما مضر است اشعه uvاست این نوع اشعه دارای نوع AوBاست برخورد بیش از حد نوع اول آن باعث پیری پوست و برخورد نوع دوم سبب آفتاب سوختگی میشود ضد آفتاب به طریق های گوناگونی از برخورد این نوع اشعه ها به پوست شما جلوگیری میکند و باعث میشود شما همواره جوان و زیبا بمانید.

ضد آفتاب چند نوع دارد؟

پاسخ ما به این سوال مثبت است برای اینکه با انواع ضد آفتاب آشنا شوید در ادامه این مقاله با ما همراه شوید

 1. ضد آفتاب های با عملکرد شیمیایی:این نوع از ضد آفتاب ها به صورت شیمیایی عمل می کند و پوست شما را در برابر تشعشعات حفظ میکند.
 2. ضد آفتاب های انعکاسی:این نوع ضد آفتاب ها با ایجاد لایه ای تشعشعات را منعکس میکنند.
 3. ضد آفتاب رنگی:از دیگر ضد آفتاب هایی که دو نوع ویژگی را در خود دارد ضد آفتاب های رگی است این نوع ضد آفتاب ها علاوه بر اینکه ویژگی سفید کنندگی را دارد پوست شما را از تشعشعات خورشید حفظ میکند.

چگونه از ضد آفتاب استفاده کنیم؟

اگر اولین بار است که از ضد آفتاب استفاده میکنید بهتر است قبل از استفاده کمی از مواد را بر روی دست خود بریزید و بگذارید چند دقیقه بگذرد تا از وجود و یا عدم وجود حساسیت و آلرژی نسبت به ضد آفتاب اطمینان حاصل کنید شما می توانید کمی از ضد آفتاب را بردارید و به صورت دورانی بر روی سطح پوست ماساژ دهید تا جذب پوست شود البته اگر ضد آفتاب شما از نوع رنگی  است نیاز به ماساژ نیست و شما میتوانید از پد های آرایشی برای پخش کردن ضد آفتاب بر روی پوست استفاده کنید اگر به ضد آفتاب آلرژی دارید می توانید با متخصص خود مشورت کنید تا بهترین و مناسب ترین ضد آفتاب را برای شما انتخاب کنید.

حتما بخوانید:   12 اردیبهشت روز بزرگداشت معلم 1402

آیا ضد آفتاب سبب بروز آکنه می شود؟

ایجاد آکنه دلایل مختلفی دارد اگر شما از افرادی هستید که از این معضل رنج میبرید و پوست حساسی دارید بهتر است از ضد آفتاب متناسب با پوست خود استفاده کنید ضد آفتاب های غیر روغنی مناسب پوست شماست اما اگر دیگر ضد آفتاب ها استفاده کنید ممکن است آکنه های صورت شما تشدید شوند بنابراین بروز آکنه تحت تاثیر ضد آفتاب بستگی به انتخاب شما دارد.

آیا سوزش چشم میتواند تحت تاثیر ضد آفتاب مورد استفاده ما باشد؟

جواب ما به این سوال مثبت است اگر چشمان حساسی دارید و یا از برخی بیماری های چشمی رنج میبرید قبل از استفاده از ضد آفتاب با پزشک خود مشورت کنید اما اگر ضد آفتاب شما از استاندارد ها پیروی نکند ممکن است تجمع آن در اطراف چشمتان سبب سوزش چشمان شما شود بنابراین در هنگام استفاده از ضد آفتاب مراقب چشمان خود باشید اگر ضد آفتاب به چشمتان برخورد کرد از مالش چشمان خود خودداری کنید این کار نه تنها سوزش را کاهش نمی‌دهد بلکه ضد آفتاب را در سطح پشم پخش میکند پیشنهاد ما به شما رفتن به چشم پزشکی و درمانگاه های اطراف است.

ضد آفتاب ابتلا به سرطان سینه را افزایش میدهد؟

مواد شیمیای موجود در برخی ضدآفتاب های غیر استاندارد سبب تحریک هورمون ها وایجاد سرطان سینه میشود بنابراین درانتخاب ضد آفتاب نهایت وسواس را به خرج دهید تا از بروز مشکلات جلوگیری کنید.

آیا میتوان از ضد آفتاب تاریخ گذشته استفاده کرد؟

جواب ما به این سوال منفی است زیرا  ضد آفتاب تنها در مدت زمان تاریخی مندرج شده بر روی بسته می تواند بر روی پوست شما تاثیر بگذارد و آن را در برابر عوامل متفاوت محافظت کند بنابراین بهتر است از ضد آفتاب های تاریخ گذشته استفاده نکنید.

در هنگام خرید ضد آفتاب به چه چیزی دقت کنیم؟

کرم ضد آفتاب

 

در هنگام خرید ضد آفتاب نیاز است به یک سری نکات توجه کنیم تا بهترین ضد آفتاب و کارامد ترین آنها را انتخاب کنیم ما در ادامه مهم ترین آنها را نام خواهیم برد تا به شما در این مسیر کمک کنیم

 1. پوست:اولین نکته ای که باید در هنگام خرید ضد آفتاب باید به آن توجه کنیم پوست خودمان است ضد آفتاب ها در بازار تنوع گوناگون و مختلفی دارد و بدیهی است برخی از آنها با پوست شما سازگار نباشد برای اینکه بفهمیم چه ضد آفتابی مناسب پوستمان مناسب است با متخصص خود مشورت کنید.
 2. سنجه SPF:از دیگر نکاتی که باید در هنگام خرید ضد آفتاب به آن توجه کنید مقدار SPF این سنجه می تواند به شما در انتخاب ضد آفتاب کمک کنید SPF30و SPF50 بیشترین اثر بخشی و محافظت از پوست شما را در برابر نور خورشید دارد.
 3. مواد فعال:ویتامین A موجود در برخی از ضد آفتاب ها تومور های پوستی را افزایش میدهد بنابراین از ضد آفتاب هایی که ویتامین A دارند اجتناب کنید بهتر است ضد آفتاب هایی که ترکیباتی که دارای دی اکسید تیتانیوم یا روی است انتخاب کنید.
حتما بخوانید:   ضد آفتاب هایی که هرگز نباید از آنها استفاده کنید | روش درست استفاده از کرم ضد آفتاب

در تابستان از چه نوع ضد آفتاب هایی استفاده کنیم؟

در روزهای گرم تابستان بهتر است از ضد آفتاب های مقاوم در برابر آب استفاده شود این نوع کرم ها در برابر تعریق مقاوم هستند و به راحتی با آب از روی پوست صورت شما پاک نمی شوند  بنابراین اگر از افرادی هستید که با آب به طور مداوم سر کار دارید بهتر است از این نوع ضد آفتاب ها استفاده کنید.

سخن آخر

پوست صورت تاثیر بسزایی در زیبایی انسان دارد بنابراین مراقبت از پوست بسیار حیاتی است کرم ضد آفتاب به شما کمک میکند تا پوستی سالم و همواره جوان داشته باشید البته استفاده بلا ملاحظه و غیر اصولی ممکن است تاثیر عکس بر صورت شما داشته باشد ما در این مقاله به شما روش درست استفاده از کرم ضد آفتاب و همچنین چگونگی کارکرد آن و تاثیر آن را در دراز مدت برای شما شرح دادیم امیدواریم از مطالعه این مقاله نهایت لذت و استفاده را برده باشید اگر انتقاد و یا پیشنهادی دارید می توانید آن را در قسمت دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

فواید کرم ضد آفتاب برای پوست

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

آیا سوزش چشم میتواند تحت تاثیر ضد آفتاب مورد استفاده ما باشد

امتیاز کاربر: 4.65 ( 1 نتایج)

نوشته های مشابه

1 1 رای
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x