تعمیرات مایکروفر

راهنمای تعمیرات مایکروفر بایترون Bitron

در زندگی های امروزه که افراد وقتی کمتری برای آماده سازی و پخت غذا در اختیار دارند، ابزارهای ساخته شده برای آشپزی می تواند این کار را بسیار راحت تر کرده  و زمان صرف شده برای آشپزی را کاهش دهد. مایکروفر جزو آن دسته از ابزارهایی است که به شما کمک می کند در کوتاه ترین زمان ممکن مواد غذایی خود را گرم کرده و یخ زدایی کنید همچنین در زمان کوتاه پخت مواد غذایی را با حفظ کیفیت برای شما امکان پذیر می کند، با استفاده از مایکروفر میتوانید غذاهای رژیمی با حداقل روغن آماده سازی و طبخ کنید. مایکروفرهای برند بایترون از کیفیت و عملکرد بسیار بالایی برخوردارند اگر شما در منزل خود از مایکروفر برند بایترون استفاده می نمایید ما در این مقاله در ایبک امداد قصد داریم شما را با کیفیت و عملکرد این دستگاه، موارد و خرابی های احتمالی که ممکن است با آنها مواجه شوید و نحوه عیب یابی و برطرف کردن آنها و در آخر نکات مراقبتی برای استفاده صحیح است مایکروفر بایترون آشنا کنیم.

 مایکروفر بایترون

مایکروفر برند بایترون با طراحی و ساخت عالی توانسته محبوبیت و طرفداران زیادی پیدا کند این شرکت با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا و مواد اولیه با کیفیت محصولاتی با عملکرد عالی و کیفیتی مطلوب روانه بازار می‌کند. این مایکروفر ها با دارا بودن ویژگی های مثبتی مانند قیمت مناسب و عمر مفید بالا توانسته اند جایگاه خود را در میان برندهای مطرح دنیا پیدا کنند. مایکروفر های برند بایترون امکانات متنوع و کاربردی مانند توانایی یخ زدایی، گریل کردن، پخت انواع شیرینی ها و غذاها را دارا می باشند. مایکروفرهای برند بایترون با وجود کیفیت بالایی که دارند در اثر استفاده های مکرر یا استفاده های غلط ممکن است دچار خرابی یا آسیب شوند، ما در این مقاله معمول ترین و متداول ترین آسیب هایی که ممکن است در استفاده از مایکروفر های بایترون با آنها مواجه شوید را برایتان شرح می‌دهیم و نحوه عیب یابی و برطرف کردن هر کدام از این نقص ها را ذکر خواهیم کرد.

حتما بخوانید:   نمایندگی تعمیرات مایکروفر بایترون BITRON

متداول ترین خرابی هایی که در مایکروفرهای بایترون

 • نچرخیدن سینی گردان در مایکروفر بایترون
 • مایکروفر بایترون روشن نمی شود
 • خاموش شدن ناگهانی مایکروفر بایترون
 • بسته نشدن درب مایکروفر بایترون
 • عدم کار کردن پنل نمایشگر در مایکروفر بایترون
 • نور داخل محفظه مایکروفر بایترون خاموش نمی شود
 • جرقه زدن در مایکروفر بایترون
 • دود کردن مایکروفر
 • روشن نشدن گریل در مایکروفر بایترون

مایکروفر بایترون

علت نچرخیدن سینی گردان در مایکروفر بایترون

زمانی که با این مشکل مواجه شدید باید موارد زیر را بررسی کنید:

 1. ممکن است باقی مانده غذا و آشغال مسیر چرخش سینی و حرکت غلطک زیر سینی را مسدود کرده باشد، در صورت وجود باقی مانده غذا لازم است که محفظه را به خوبی تمیز و پاکسازی کنید.
 2. عامل دیگری که تواند علت نچرخیدن سینی باشد خراب شدن موتور گردان در مایکروفر بایترون است. در صورتی که موتور چرخان خراب شده باشد لازم است که توسط تعمیرکار بازبینی و تعمیر شود.

روشن نشدن مایکروفر بایترون و علت آن 

 • ابتدا از سلامت پریز برقی که مایکروفر به آن متصل می شود و برقرار بودن جریان برق مطمئن شوید
 • کابل برق و دوشاخه مایکروفر را بررسی کرده و مطمئن شوید که دچار آسیب و پارگی یا سوختگی نشده باشند
 • در صورت روشن نشدن ماکروفر قطعات داخلی دستگاه باید بررسی شوند. اگر هر کدام از قطعات داخلی مانند المنت، برد، مدارات و اتصالات و قطعات دیگر آسیب دیده باشند باید توسط  تکنسین های با تجربه در این زمینه بازبینی شده و در صورت خرابی قطعات تعویض و یا تعمیر گردند.

خاموش شدن ناگهانی مایکروفر بایترون

از مشکلاتی که در حین کارکردن با مایکروفر ممکن است با آن مواجه شوید خاموش شدن ناگهانی دستگاه است و از دلایل آن می توان موارد زیر را نام برد:

 • ابتدا باید ولتاژ جریان برق را بررسی کنید و اطمینان پیدا کنید که جریان برق دچار نوسان نباشد.
 • احتمال خرابی فیوزها نیز وجود دارد.
 • از سلامت کلیدها و دکمه هایی که روی پنل مایکروفر قرار دارند مطمئن شوید. این دکمه ها ممکن است در اثر حرارت بالا دچار خرابی شده و ذوب شوند که در این صورت لازم است که تعویض گردند
 • مورد سوم که ممکن است علت خاموش شدن ناگهانی  مایکروفر بایترون باشد خراب شدن میکروسوئیچ های روی درب مایکروفر است.
 • خرابی و آسیب دیدگی برد مایکروفر بایترون هم می‌تواند عامل  خاموشی دستگاه باشد. در صورتی که برد مایکروفر آسیب دیده باشد و یا بسوزد لازم است که این قطعه توسط تعمیرکار تعویض شود.
حتما بخوانید:   نحوه افزایش طول عمر مایکروفر | نگهداری اصولی از مایکروفر

دلیل بسته نشدن درب مایکروفر بایترون

یکی دیگر از نقص هایی که ممکن است در ماکروفر بایترون رخ دهد قفل نشدن درب مایکروفر است

 • میکروسوئیچ قطعه ای است که روی درب مایکروفر قرار دارد که پیام بسته شدن درب را به قطعه برد منتقل می‌کند. زمانی که این میکروسوئیچ خراب شود درب قفل نمی خورد و بسته شدن درب با مشکل مواجه خواهد شد، در صورت خرابی میکروسوئیچ باید این قطعه تعویض شود.
 • مورد دیگری هم که باید بررسی شود سالم بودن اتصالات مربوط به میکروسوئیچ است. اگر این اتصالات خراب باشند یا دچار اتصالی شده باشند درب قفل نمی خورد.

کار نکردن پنل نمایشگر در مایکروفر بایترون  

در صورت خرابی و کار نکردن پنل نمایشگر مایکروفر بایترون موارد زیر را بررسی کنید:

 1. از محکم بودن سوکت های اتصالات پنل مطمئن شوید. زمانی که این سوکت ها دچار شل شدگی شوند گاهی پنل روشن نمی شود و به درستی کار نمی کند.
 2. زمانی که اتصالات و سوکت ها محکم بودند اما باز هم پنل کار نکرد به احتمال زیاد مشکل مربوط به برد الکترونیکی مایکروفر است.

علت خاموش نشدن نور داخل محفظه مایکروفر بایترون

 • سیم پیچ های مربوط به لامپ را بررسی کنید
 • مطمئن شوید که درب مایکروفر به خوبی بسته شده باشد

مشکل جرقه زدن مایکروفر بایترون و نحوه عیب یابی

 • در صورتی که هرگونه ظروف فلزی و استیل و یا ظروفی که روی آنها تزئینات و قطعات فلزی دارند را داخل مایکروفر قرار دهید باعث ایجاد جرقه خواهد شد بنابراین از قرار دادن ظروف فلزی داخل مایکروفر بایترون خودداری کنید.
 • از بین رفتن  لعاب و رنگ داخل محفظه مایکروفر بایترون باعث برخورد اشعه به دیواره های محفظه شده و ایجاد جرقه می کند.
 • لازم است اتصالات داخلی مایکروفر را بررسی کنید، گاهی مشکل در اتصالات و قطعات داخلی عامل ایجاد جرقه است.

دلیل دود کردن ماکروفر بایترون نحوه برطرف کردن این مشکل

 1. باقیمانده مواد غذایی و چربی ها در داخل ماکروفر وقتی در معرض حرارت قرار می گیرند می سوزند و در نتیجه دود تولید می کنند. لازم است که پس از هر بار استفاده از مایکروفر محفظه داخل آن را تمیز کرده و بقایای مواد غذایی را خارج کنید.
 2. ممکن است مشکل و اتصالی در قطعات و اتصالات داخلی رخ داده باشد و عامل دود کردن در مایکروفر بایترون شود که در این صورت لازم است که قطعات و اتصالات داخل مایکروفر توسط تعمیرکار بررسی شوند.

روشن نشدن گریل در مایکروفر بایترون 

اگر گریل مایکروفر بایترون روشن نشود احتمالاً مشکل مربوط به قطعات داخلی مایکروفر است که لازم است این قطعات و سلامت آنها توسط فردی با تجربه بررسی شود و در صورتی که این قطعات آسیب دیده و یا دچار سوختگی شده باشند تعویض شوند.

 1. برد الکترونیکی ماکروفر بررسی شود
 2. المنت ها که مسئول تولید حرارت در مایکروفر هستند بررسی شده و در صورت لزوم تعویض شوند
 3. سالم بودن ترموستات نیز مورد بررسی قرار گیرد
حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات جارو شارژی بایترون Bitron

مایکروفر بایترون

نکات قابل توجه در هنگام استفاده از مایکروفر بایترون

توجه به نکات گفته شده در این قسمت باعث می شود که  با استفاده صحیح از مایکروفر خود عمر مفید دستگاه را افزایش داده و احتمال خرابی در آن را بسیار کاهش دهید.

 1. پس از هر بار استفاده مایکروفر بایترون خود را تمیز کرده و باقی مانده مواد غذایی را از روی آن پاک کنید. برای تمیز کردن و پاکسازی مایکروفر می‌توانید از ترکیب سرکه و جوش شیرین استفاده کنید.
 2. از ظروف مناسب برای قرار دادن غذا داخل مایکروفر استفاده کنید، به هیچ عنوان ظروف چینی، فلزی و آلومینیومی و ظروفی که روی آن ها قطعات فلزی مانند روکش طلا یا نقره دارند را داخل مایکروفر قرار ندهید. قرار دادن ظروف فلزی در مایکروفر بایترون نه تنها باعث خرابی ماکروفر خواهد شد بلکه با احتمال ایجاد جرقه و آتش سوزی برای سلامت شما هم بسیار خطرناک خواهد بود.
 3. در زمان باز و بسته کردن درب مایکروفر دقت کافی داشته باشید. در هنگامی که مایکروفر روشن است در را باز نگذارید و پیش از اینکه عملیات پخت و پز تمام نشده باشد درب مایکروفر را باز نکنید همچنین از وارد کردن ضربه به درب خودداری کنید.
 4. از روشن کردن مایکروفر بایترون زمانی که خالی است خودداری کنید.
 5. بهتر است برای اینکه از مایکروفر خود در برابر نوسانات برق مراقبت کنید از یک محافظ برق استفاده نمایید و زمانی که از مایکروفر استفاده نمی‌کنید دوشاخه را از برق جدا کنید.

سخن پایانی

در این مقاله در ایبک امداد تلاش کردیم متداول ترین مشکلات و خرابی های مشاهده شده در مایکروفر بایترون را برایتان ذکر کنیم و نحوه عیب یابی هر کدام از این مشکل ها را شرح دهیم. برخی از این خرابی ها  در خانه قابل حل هستند اما برخی دیگر از این نقص ها به دلیل خرابی های قطعات داخلی دستگاه رخ میدهند که برای برطرف کردن آنها لازم است که از تکنسین های مجرب کمک بگیرید. توجه به نکات مراقبتی گفته شده می توانید عمر مفید این دستگاه را افزایش داده و از خرابی های آن جلوگیری نمایید.

راهنمای تعمیرات مایکروفر بایترون Bitron

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای تعمیرات مایکروفر بایترون Bitron

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا