تعمیرات مایکروفر

خدمات تعمیرات مایکروفر بلک اند دکر black and decker

نمایندگی تعمیر مایکروفر بلک اند دکر در تهران | دلایل روشن نشدن ماکروفر Black & Decker

بعضی از مشکلات در مایکروفر بسیار ساده بوده و شما می توانید با رعایت بعضی نکات ساده و یا یک تنظیم ساده آن را برطرف کنید ولی گاهی ممکن است مشکلات دستگاه شما بسیار جدی باشد در این صورت حتماً با نمایندگی های تعمیرات مایکروفر بلک اند دکر تماس بگیرید و از خدمات در محل این نمایندگی ها بهره مند شوید.

ویژگی های مایکروفر black and deker

بلک اند دکر یک شرکت آمریکایی می باشد که ابزارهای الکتریکی، لوازم جانبی، انواع محصولات الکتریکی و سخت‌افزار را تولید می کند این شرکت در سال ۱۹۱۰ به وسیله آلونزو دکر و داکن بلک تأسیس شد شرکت بلک اند دکر که در نتیجه شرکت این دو مهندس کارآفرین و نخبه تأسیس گردید که در سال ۱۹۱۰ میلادی توانستند کارگاهی راه اندازی کنند که فعالیت اصلی آنها در زمینه تولید لوازم خانگی مانند مایکروفر و مایکروویو می باشد از ویژگی های مایکروفر های این برند می توان برخورداری از فناوری های روز دنیا و کیفیت ساخت بالا، قدرت گرمایش زیاد، و غذاهای برشته و ترد، و کیفیت عالی غذاهای پخته شد، اشاره کرد.

نمایندگی های تعمیرات مایکروفر بلک اند دکر در تهران

شرکت آمریکایی بلک اند دکر به دلیل تحریم و اوضاع اقتصادی نمایندگی های خود را از ایران خارج کرده شرکت‌هایی را به عنوان واسطه در ایران قرار داده تا در هنگام نیاز مشتریان، خدمات لازم را به آنها ارائه دهند نمایندگی های بلک اند دکر از مزایایی برخوردارند که در ادامه برای شما آنها را بیان می کنیم:

 • در طول ۲۴ ساعت می توانید در هر زمان که نیاز داشتید با نمایندگی های بلک اند دکر تماس بگیرید.
 • این نمایندگی ها دارای خدمات در محل می باشند و شما می توانید بدون اینکه به تعمیرگاه مراجعه کنید توسط تعمیرکار مجرب مایکروفر خود را در محل مورد نظر تعمیر کنید.
 • بعد از انجام تعمیرات توسط تعمیرکار به شما کارت گارانتی داده می‌شود.
 • شما در هر زمان که قطعه تعویض شده دوباره خراب شد می توانید مراجعه کرده و بدون هزینه دستگاه خود را تعمیر کنید.
 • بعد از تماس شما با نمایندگی های تعمیرات مایکروفر بلک اند دکر در سریعترین زمان با شما تماس گرفته شده و تعمیرکار به محل مورد نظر اعزام خواهد شد.
 • هزینه هایی که از شما بابت تعمیر مایکروفر دریافت می شود زیر نظر اتحادیه تعمیرات لوازم خانگی بوده و کاملاً برای شما به صرفه است.
حتما بخوانید:   تعمیر مایکروفر شارپ sharp |نکات مهم در آموزش تعمیر مایکروفر شارپ

مایکروفر بلک اند دکر

مشکلات متداول در مایکروفر بلک اند دکر

می‌خواهیم برای شما مشکلات متداول را که احتمال دارد برای مایکروفر بلک اند دکر شما به وجود بیاید بطور کامل بیان کنیم فقط دقت داشته باشید اگر با راهنمایی های موفق به برطرف کردن مشکل نشدید حتماً با نمایندگی های تعمیرات مایکروفر بلک اند دکر تماس بگیرید بعضی از مشکلات در مایکروفر خطرناک بوده و شما نباید برای تعمیر آن اقدام کنید ولی مشکلات جزئی را که مربوط به تنظیمات و چگونگی قرار دادن ظروف داخل مایکروفر و یا نظافت مایکروفر می باشد را می توانید خودتان به راحتی انجام دهید.

دلایل روشن نشدن مایکروفر بلک اند دکر چیست؟

اگر شما در هنگام کار با مایکروفر متوجه شدید که دکمه آن را فشار می دهید ولی مایکروفر روشن نمی شود دلایل زیادی برای بروز این مشکل وجود دارد که عبارت می باشند از:

 • ابتدا دستگاه مایکروفر را از برق بکشید.
 • از سلامت پریز برق و اتصالات کابل اطمینان پیدا کنید ممکن است دستگاه شما هیچ مشکلی نداشته باشد و پریز برق و یا کابل دستگاه دچار مشکل شده باشد.
 • در مرحله بعد سوئیچ درب مایکروفر را چک کنید.
 • وقتی  درب مایکروفر بسته می شود سوئیچ دستگاه به بقیه اجزای دستگاه سیگنالی می فرستد که جریان برق را وصل کند ولی اگر سوئیچ خوب بسته نشود باعث می شود که جریان برق در داخل مایکروفر وجود نداشته باشد.
 • سوئیچ درب دارای ترمینال هایی می باشد که می توانید آنها را با مولتی متر کنترل کنید.
 •  اگر اتصالات برقرار بود یعنی سوئیچ کار می کند.
 • وقتی شما درب مایکروفر را می بندید احتمال دارد دستگاه چفت نشود در این صورت باید حتماً سوئیچ مایکروفر را عوض کنید.

در صورتی که سوئیچ درب مایکروفر بلک اند دکر مشکلی نداشته باشد باید فیوز حرارتی را بررسی کنید. گرم شدن فیوز حرارتی باعث می شود مایکروفر بیش از اندازه گرم نشود و حرارت دستگاه را در دمای ثابت نگه خواهد داشت وقتی که فیوز حرارتی دچار خرابی می شود مایکروفر به دلیل امنیتی روشن نخواهد شد برای اینکه این قطعه را تعمیر کنید باید در مرحله اول مایکروفر خود را از برق بکشید بعد از آن کابین دور دستگاه را باز کنید و فیوز را بیابید به وسیله یک مولتی متر می توانید جریان برق را در این قطعه چک کنید اگر متوجه شدید که مولتی متر جریانی را نشان نداد به معنی خرابی فیوز می باشد باید آن را عوض کنید.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات توستر پاناسونیک Panasonic | روشن نشدن توستر

چرا فن مایکروفر بلک اند دکر برعکس کار می کند؟

اگر متوجه شدید که با باز کردن درب دستگاه فن دستگاه شما کار می کند ولی وقتی که درب را می بندید فن از کار می‌افتد بدین معنی است که فن برعکس کار می‌کند باید برای حل مشکل در سوئیچ درب دستگاه به دنبال ایراد بگردید برای اینکه فن را بررسی کنید از ولتاژ سنج استفاده کنید.

دلایل صدای زیاد در مایکروفر بلک اند دکر چیست؟

اگر شما سینی گردان را درست در کف مایکروفر قرار نداده باشید باعث می شود سینی گردان به درستی نچرخیده و سر و صدای زیادی تولید کند ابتدا از اتصال سینی گردان در دستگاه خود اطمینان پیدا کنید بعد از آن به سراغ موتور و مگنترون بروید قبل از اینکه این قطعات را تعویض کنید باید حتماً با متخصص مشورت کنید.

چرا مایکروفر  غذا را گرم نمی کند؟

اگر غذا را درون مایکروفر گذاشتید و زمان لازم را هم تعیین کردید ولی وقتی غذا را از داخل دستگاه برداشتید متوجه شدید که غذای شما گرم نشده است تعجب نکنید این مشکل یکی از متداول ترین مشکلات در دستگاه مایکروفر می باشد دلیل اصلی آن هم خراب شدن مگنترون است مگنترون از یک ولتاژ بسیار بالا برای تولید کردن فرکانس در دستگاه مایکروفر استفاده می کند اگر مایکروفر را بدون اینکه داخل آن غذا باشد روشن کنید مگنترون می سوزد و سوختن مگنترون قابل تعمیر نیست باید حتماً عوض شود.

مایکروفرها به وسیله تابش پرتو های الکترومغناطیسی مولکول هایی که داخل غذا و آب وجود دارد را گرم خواهند کرد ولی گاهی این امواج به دلیل دیود ولتاژ بالا غذا را گرم نخواهد کرد در این صورت شما باید مایکروفر را از برق درآورده و قاب آن را باز کنید و خازن دیوت ولتاژ را هم کاملاً تخلیه کنید.

می توانید برای چک کردن جریان درون دیود از یک مولتی متر استفاده کنید اگر جریان کمی داخل دیودها بود دلیل سلامت این قطعه می باشد و نیازی نیست آن را عوض کنید خراب شدن درب سوئیچ مایکروفر هم می‌تواند مانع از انتقال دادن گرما به غذای شما شود در این صورت دستگاه روشن می شود ولی غذا را گرم نخواهد کرد.

دلایل جرقه زدن مایکروفر بلک اند دکر چیست ؟

اگر شما در منزل خود از مایکروفر استفاده می کنید حتماً تاکنون برای شما هم این مشکل به وجود آمده است که داخل مایکروفر شما جرقه می زند تقریباً می‌توان گفت که این رایج ترین مشکل در دستگاه مایکروفر می باشد به هیچ وجه نگران نباشید زیرا جرقه زدن مایکروفر دلیل خرابی نمی باشد اگر ماکروفر شما جرقه زد موارد زیر را بررسی کنید:

 • مایکروفر را از برق کشیده و آن را خاموش کنید.
 • داخل مایکروفر را کامل بررسی کنید و غذاهایی که در آن گذاشته اید و ظروف آنها را چک کنید.
 • ظروف آلومینیومی و فلزی نباید داخل مایکروفر گذاشته شود.
 • اگر ظروف شما از جنس فلز و یا آلومینیوم باشد ایجاد جرقه خواهد کرد.
 • اگر غذاهای نیم آماده را داخل دستگاه مایکروفر گذاشته اید به لبه های این خوراک های نیمه آماده دقت کنید امکان دارد فلزی باشد.
 • یکی دیگر از دلایل جرقه در مایکروفر می تواند سوختگی و یا اتصال دیود و از یا خراب شدن رنگ دیواره های دستگاه مایکروفر باشد که باعث می شود داخل ماکروفر جرقه بزند. این جرقه ها در عملکرد مایکروفر اختلال زیادی ایجاد می‌کند و گاهی ممکن است باعث آتش سوزی دستگاه شود.
حتما بخوانید:   خدمات تعمیر ماکروفر در زعفرانیه|عیب‌یابی و تعمیر ماکروفر

چرا مایکروفر بلک اند دکر در هنگام کار متوقف می شود؟

اگر شما غذا داخل دستگاه فر گذاشته اید و تنظیمات را هم انجام داده اید و دکمه شروع را می زنید ولی بعد از چند ثانیه متوجه می شوید که دستگاه به حالت تنظیمات اولیه برمی گردد برای برطرف کردن این مشکل باید در مرحله اول سوئیچ دستگاه مایکروفر بلک اند بکر خود را بررسی کنید کلید هایی که در آن قسمت وجود دارد باید خوب بسته شود تا مایکروفر بتواند گرم شود وجود نقص فنی، گرمای زیاد باعث شل شدن قطعات سوئیچ درب دستگاه خواهد شد و در این صورت شما با این مشکل روبرو می شوید. بعضی از مدل های مایکروفر دارای دستگیره می باشد ولی مدل های جدید فقط دکمه های لمسی دارند دستگاه هایی که دارای دکمه های لمسی هستند بسیار حساس تر و پیشرفته تر می باشد اگر دستگاه جدید شما در هنگام کار متوقف شد امکان دارد در صفحه لمسی آن اتصالی به وجود آمده باشد.

مایکروفر بلک اند دکر

نتیجه گیری

در این مقاله از ایبک امداد برای شما در مورد برند آمریکایی بلک اند دکر توضیحاتی را بیان کردیم و همچنین مشکلات متداول در این مایکروفر را برایتان به طور کامل توضیح دادیم اگر با راهنمای های ما موفق به برطرف کردن مشکل مایکروفر خود نشدید حتماً با نمایندگی های تعمیرات مایکروفر بلک اند دکر تماس بگیرید.

اگر در این زمینه سوالی داشتید می توانید در بخش دیدگاه مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

خدمات تعمیرات مایکروفر بلک اند دکر black and decker

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلایل روشن نشدن مایکروفر بلک اند دکر چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا