خدمات فاضلاب و لوله بازکنی

دلایل سیاهی کاسه توالت چیست | چگونه می توان آن را از بین برد؟

همانطور که می دانید در طول روز چندین بار از توالت استفاده می شود و به همین دلیل ممکن است کاسه توالت تغییر رنگ داده و شما متوجه سیاهی آن شوید، دقت داشته باشید برای رعایت بهداشت و همچنین تمیزی توالت حتماً باید هفته ای دوبار کاسه توالت را تمیز کنید تا از تغییر رنگ و سیاهی آن جلوگیری کرده باشید. در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم شما را با دلایل تغییر رنگ و سیاهی کاسه توالت و همچنین روش رفع آن آشنا کنیم.

سرویس بهداشتی را چگونه نظافت کنیم؟

نظافت سرویس های بهداشتی و رسیدگی به آنها اهمیت زیادی دارد به دلیل اینکه سرویس های بهداشتی مکان های آلوده ای هستند و نظافت آن هم از جاهای دیگر خانه سخت تر است، باید برای نظافت آن وقت بیشتری صرف کنید.

شما حتی بدون پاک کننده های قوی هم می توانید فقط با استفاده از روش های خانگی، جرم کاسه توالت را از بین ببرید. می خواهیم برای شما روش‌های از بین بردن جرم کاسه توالت و نظافت سرویس بهداشتی را به طور آسان آموزش دهیم.

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که تمیز کردن سرویس بهداشتی را از کجا باید شروع کنیم؟ برای نظافت سرویس بهداشتی باید به مواردی مانند: جنس کف، وان، دیوار ها و…. توجه کنید.  با توجه به جنس این موارد گفته شده شوینده لازم را باید تهیه کنید مثلاً وان حمام و دستشویی از جنس فایبرگلاس، چینی و یا لعابی ساخته شده و نظافت آن با قسمت های دیگر فرق می کند.

اگر شما از لوازم نامناسب برای شستشوی دستشویی و یا حمام استفاده کنید ممکن است در روی آن خراش ایجاد شود و یا حتی برای رسوب گیری شیر ها و جلا دادن سنگ، باید از وسایل مناسبی استفاده کنید تا باعث رنگ پریدگی و خراش در این وسایل نشوید زیرا این خراش ها محل مناسبی برای تجمع میکروب ها خواهد شد و می‌تواند ظاهر نامناسبی هم ایجاد کند.

دلایل سیاهی کاسه توالت چیست؟

دلایل سیاهی کاسه توالت و یا چینی جات سرویس های بهداشتی، رسوب گرفتگی در آنها می باشد توالت و چینی جات سرویس بهداشتی با آب در ارتباط بوده و در صورتی که آب مصرفی شما املاح زیادی داشته باشد رسوب می کند و اگر رسوب ها برطرف نشود باعث تغییر رنگ چینی جات سرویس بهداشتی می شود.

حتما بخوانید:   در هنگام باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب چه نکات ایمنی را باید رعایت کنیم؟

علت دیگری که می تواند باعث سیاهی کاسه توالت شود درست شسته نشدن توالت بعد از استفاده از آن می باشد، شاید زمانی که شما فکر می کنید کاسه توالت را کاملاً تمیز شسته اید باز هم قسمتی از فضولات در روی سنگ باقی بماند و به سنگ توالت بچسبد به همین دلیل باید کاسه توالت را هفته ای دوبار بشویید.

دلیل بعدی برای سیاهی کاسه توالت می تواند رشد کپک ها باشد، ایجاد کپک در محیط توالت و حمام بسیار شایع است زیرا در توالت و حمام نور کم بوده و رطوبت هم زیاد می باشد، به همین دلیل کپک ها رشد خوبی در این مکان ها دارند. دقت داشته باشید که کپک ها را باید سریع برطرف کنید زیرا می تواند باعث بیماری های پوستی و تنفسی شود و همچنین باعث زیاد شدن حشراتی مانند مگس و سوسک خواهد شد.

سیاهی کاسه توالت

اگر توالت دیر به دیر شسته شود چه اتفاقی می افتد؟

همانطور که گفتیم حتماً باید بعد از هربار استفاده از توالت آن را بشویید زیرا ممکن است مقداری از فضولات به سطح چسبیده و پاک نشود اگر سنگ توالت به موقع شسته نشود ممکن است سیاهی ها مانده و شما نتوانید به راحتی آن را برطرف کنید. در ادامه می خواهیم روش های از بین بردن سیاهی کاسه توالت را برایتان به طور کامل توضیح دهیم و شما را با آن آشنا کنیم.

چگونه سیاهی کاسه توالت را با وایتکس از بین ببریم؟

محلول های شیمیایی وسیله ی مناسبی برای شستشوی سیاهی کاسه توالت می باشند که در مارک های مختلفی در بازار موجود هستند یکی از این محلول ها وایتکس بوده که استفاده از آن در منازل بسیار رایج است شما می توانید با استفاده از وایتکس که محلولی ضد عفونی کننده و سفید کننده است به راحتی سیاهی های کاسه توالت را از بین ببرید. دقت داشته باشید در هنگام استفاده از وایتکس باید موارد مهمی را رعایت کنید و حتماً از دستکش و ماسک استفاده کنید.

مقداری از این محلول را بر روی کاسه توالت ریخته و چند قطره هم مایع ظرفشویی بریزید کمی صبر کنید و سپس با برس آن را خوب بسایید سپس سیفون را کشیده تا لگن از آب پر شود اگر لکه ها برطرف نشده بود می توانید دوباره این کار را تکرار کنید.

نکته مهم: در هنگام استفاده از محلول های سفیدکننده هیچگاه چند محصول را با یکدیگر استفاده نکنید زیرا ممکن است ایجاد گازهای خطرناک و سمی کند در هنگام استفاده از محلول های شیمیایی و سفید کننده ها، حتماً درب دستشویی را باز گذاشته و هواکش را هم روشن کنید.

حتما بخوانید:   روش لوله بازکنی فنر با دریل | فنر زدن لوله فاضلاب با دریل

روش از بین بردن سیاهی کاسه توالت با شوینده های شیمیایی مخصوص

اگر کاسه توالت سرویس بهداشتی شما سیاه شده نگران نباشید، می‌توانید از شوینده های مخصوص شیمیایی که برای برق انداختن چینی جات سرویس های بهداشتی هستند استفاده کنید و به راحتی جرم ها و کثیفی های روی کاسه توالت را رفع کنید. بعد از استفاده از این محلول های شیمیایی مشاهده می کنید که سرویس بهداشتی مانند روز اول نو شده است.

این محلول ها بسیار قوی بوده و برای تمیز کردن جرم توالت باید آن را روی توالت ریخته و بعد از چند دقیقه فرچه بکشید تا جرم ها کاملاً از بین برود ولی بهترین کار این است که از جرم گرفتگی کاسه توالت جلوگیری کنید. برای این منظور باید حتماً در فواصل زمانی کم، توالت را بشویید یعنی حداقل هفته ای دوبار باید سرویس های بهداشتی را با شوینده های معمولی بشویید تا آلودگی های روی آن از بین رفته و دچار جرم گرفتگی نشود.

رفع سیاهی کاسه توالت با روش های خانگی

اگر در منزل شوینده شیمیایی ندارید می توانید خودتان محلول جرم زدای قوی بسازید این محلول ها می‌تواند مانند محلول های شیمیایی اثر گذار باشد و حتی آسیب کمتری هم داشته و برای مجاری تنفسی مضر نمی باشد. برای این منظور به وسایل زیر نیاز دارید:

  1. جوش شیرین
  2.  یک و نیم لیوان سرکه سفید
  3.  فرچه توالت

دقت داشته باشید قبل از اینکه کار خود را شروع کنید ماسک زده و دستکش به دست کنید. جوش شیرین را در روی قسمت های جرم گرفته شده بپاشید چند دقیقه صبر کرده و به وسیله فرچه توالت کاملاً نواحی مورد نظر را بسایید. سرکه را روی قسمت های سیاه بریزید و نیم ساعت صبر کنید تا اثر کند و دوباره به وسیله فرچه تمیز بشویید اگر حجم کثیفی زیاد بود و برطرف نشد، می توانید چند بار این کار را تکرار کنید.

استفاده از سرکه و الکل برای نظافت سرویس بهداشتی

برای نظافت سرویس های بهداشتی، باید یک لیوان الکل را با نصف لیوان سرکه ترکیب کنید سپس این ترکیب را با ۴ پیمانه آب ولرم مخلوط کرده و در تمام نقاط آلوده و جرم گرفته بپاشید ۱۵ دقیقه صبر کنید و سپس توالت را آبکشی کنید.

رفع سیاهی کاسه توالت کپک زده

اگر کاسه توالت کپک زده بود باید بدانید که فقط با آب خالی از بین نخواهد رفت پس باید بطور اساسی آن را برطرف کنید.

حتما بخوانید:   چگونه انفجار چاه توالت اتفاق می افتد | چه مواردی باعث انفجار چاه توالت می شود؟

یکی از مواردی که برای از بین بردن کپک بسیار مؤثر است جوش شیرین می باشد. از جوش شیرین می توان خمیری درست کرد که به راحتی می‌تواند کپک ها را از بین ببرد. برای درست کردن این خمیر باید یک پیمانه جوش شیرین را با کمی مایع دستشویی مخلوط کنید و کمی هم آب روی آن بریزید تا به شکل خمیر در بیاید سپس دستکش پوشیده و ماسک هم بزنید. در تمام قسمت هایی که کپک را مشاهده می کنید از این خمیر بمالید کمی صبر کنید تا خمیر اثر کند. سپس خوب مکان مورد نظر را بسایید تا از بین برود.

اگر کپک ها هنوز باقی بود می‌توانید این کار را چند بار تکرار کنید از این روش نه تنها برای تمیز کردن کپک، بلکه برای شستن حمام و روشویی که دچار کپک شده است هم می توان استفاده کرد.

راه های جلوگیری از تشکیل کپک زدگی در سرویس بهداشتی

کپک زدگی توالت می تواند منظره زشتی داشته و برای سلامت افراد خانواده بسیار مضر باشد اگر می خواهید که سرویس بهداشتی شما هیچگاه کپک نزند باید به مواردی که بیان می کنیم توجه کنید:

  • اگر داخل سرویس بهداشتی لوله ای نم پس می دهد حتماً آن را عوض کنید.
  • در صورتی که در روی دیوار توالت و یا حمام لکه های آب مشاهده کردید احتمال دارد در داخل دیوار، لوله دچار ترکیدگی شده باشد و ممکن است دیوار را خراب کند باید آن را سریع برطرف کنید.
  • هیچگاه با آب داغ دوش نگیرید زیرا رطوبت حمام را بالا می برد.
  •  بعد از حمام کردن، درب آن را باز بگذارید تا بخار خارج شده و رطوبت از بین برود.
  • لوله ها و سرویس بهداشتی را زود به زود تمیز کرده و بشویید.

سیاهی کاسه توالت

سخن پایانی

نظافت سرویس های بهداشتی از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا مستقیماً روی سلامتی انسان تاثیر گذار است محیط سرویس بهداشتی مخصوصاً توالت، در حالت عادی هم آلوده است و اگر آنجا را خوب تمیز نکنیم ممکن است این آلودگی باعث به خطر افتادن سلامتی اعضای خانواده شود وجود قارچ و کپک در سرویس بهداشتی می تواند باعث مشکلات تنفسی و آلرژی شود توصیه می‌کنیم به طور منظم و حداقل هفته‌ای دو بار، کاسه توالت را با شوینده های معمولی بشویید و در صورتی که سیاهی در کاسه توالت مشاهده کردید حتماً با روش هایی که در این مقاله برایتان توضیح دادیم سیاهی کاسه توالت را برطرف کنید.

دلایل سیاهی کاسه توالت چیست؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چگونه سیاهی کاسه توالت را با وایتکس از بین ببریم؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. سلام من امیر علی هستم 1 1 سالمه ویو برادر کوچولو ومادر وپدر دارم پدرم سینوس کبد داره بعصب وقتها از دهانش خون مباد ما پول نداریم بابام رو ببریم دکتر مادرم همش گریه وزارت میکنه ما بیشتر موقع ناهار وشام ها فقط بیسکویت با آب میخوریم بابام من ومادرم وبرادر رو نمبشناسه فراموشی گرفته کمکمون بابام رو خوب کنیم پول ندا رمی ببریمش پیش دکتر شماره تلفن مادرم 09920508103 اینم شماره کارت بابامه6104337375784657مال بانک ملته

  2. سلام من امیر علی هستم 12سالمه ویو برادر کوچولو ومادر وپدر دارم پدرم سینوس کبد داره بعصب وقتها از دهانش خون مباد ما پول نداریم بابام رو ببریم دکتر مادرم همش گریه وزارت میکنه ما بیشتر موقع ناهار وشام ها فقط بیسکویت با آب میخوریم بابام من ومادرم وبرادر رو نمبشناسه فراموشی گرفته کمکمون بابام رو خوب کنیم پول ندا رمی ببریمش پیش دکتر شماره تلفن مادرم 09920508103 اینم شماره کارت بابامه6104337375784657مال بانک ملته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا