تعمیرات یخچالتعمیرات

علت روشن نشدن فریزر بلومبرگ و راهکارهای حل مشکل

روشن نشدن فریزر بلومبرگ یکی از چالش برانگیزترین کارهای صاحبان این یخچال به حساب می‌آید. اکثر صاحب خانه‌ها فریزر را به عنوان یک وسیله مدرن یا پیشرفته نمی‌دانند، اما این بحث نمی‌تواند دور از واقعیت باشد. به لطف انبوهی از نوآوری‌های طراحی و پیشرفت‌های تکنولوژیکی، فریزرهای امروزی با حداکثر کارایی کار می‌کنند و در عین حال تنظیمات پیشرفته‌ای را ارائه می‌کنند تا به شما کمک کند تا غذاهای منجمد و سایر موارد را کاملاً حفظ کنید.

چه یخچال شما دارای یک محفظه فریزر باشد یا یک فریزر مستقل داشته باشید، دستگاه شما به ناچار در برخی مواقع نیاز به تعمیر و نگهداری یا تعمیرات خواهد داشت. فریزر معیوب می‌تواند مشکلات بزرگی را در آشپزخانه ایجاد کند و ذخیره یخ خانه و همچنین قابلیت ذخیره سازی شما را محدود کند. ما در این مقاله از سایت ایبک قصد داریم تا با شما در رابطه با روشن نشدن فریزر بلومبرگ بحث نماییم. با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

روشن نشدن یخچال بلومبرگ

علت‌های روشن نشدن فریزر بلومبرگ

اضافه بار مدار شکن

یکی از علت‌های رایج روشن نشدن فریزر بلومبرگ اضافه بار مدار شکن است. وقتی یخچال شما ناگهان خاموش می‌شود و روشن نمی‌شود، قطع کننده مدار می‌تواند مقصر باشد. بررسی کنید که آیا خاموش می‌شود و آن را مجدداً تنظیم کنید. اگر باز هم یخچال بلومبرگ خاموش می‌شود، باید آن را تعویض کنید.

کمپرسور معیوب

کمپرسور قلب یخچال است که وظیفه چرخه تبرید مداوم را بر عهده دارد . اگر یخچال بلومبرگ کار نمی‌کند، ممکن است کمپرسور شما معیوب باشد. مبرد یا خنک کننده را فشرده می‌کند و آن را از طریق اواپراتور و کویل کندانسور به گردش در می‌آورد. اگر به درستی روغن کاری یا تمیز نشده باشد، کمپرسور می‌تواند از روشن شدن یخچال جلوگیری کند.

جریان ناکافی

شاید یخچال شما به سادگی جریان یا ولتاژ کافی دریافت نمی‌کند. برای رد ولتاژ ناکافی، از یک مولتی متر و تستر ولتاژ برای بررسی جریان استفاده کنید. این گزینه نیز یکی از مهم‌ترین علت‌های روشن نشدن فریزر بلومبرگ می‌باشد.

مشکل با موتور

معیوب بودن موتور یکی دیگر از مشکلات رایج روشن نشدن فریزر بلومبرگ است که باعث خرابی یا روشن نشدن یخچال می‌شود. اگر موتور معیوب باشد، دستگاه به هیچ وجه روشن نمی‌شود. موتورهای معیوب باید فوراً تعویض شوند. اگر موتور شما معیوب است، با تکنسین تماس بگیرید تا آن را برای شما تعویض کند.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات جاروشارژی نانیوا | نمایندگی تعمیر جارو شارژی در تهران

کویل‌های کندانسور کثیف

کویل‌های کندانسور نقش مهمی در راه اندازی یخچال شما دارند. آن‌ها در پشت دستگاه قرار دارند و تقریباً در معرض گرما، گرد و غبار و رطوبت هستند. کویل‌های کندانسور گاز با فشار بالا را به مایع پرفشار تبدیل می‌کنند. این فرآیند گرمای زیادی را از قسمت عقب خارج می‌کند.

این بدان معناست که آن‌ها مستعد آلودگی و سایر مشکلات زیست محیطی هستند. اگر در خاک پوشانده شود، سیم پیچ‌های کندانسور ممکن است به طور موثر کار نکنند، که اغلب منجر به خرابی ناگهانی فریزر می‌شود. کویل‌های کندانسور ممکن است یکی از علت‌های روشن نشدن یخچال بلومبرگ باشد.

خازن استارت آسیب دیده

هر بار که فریزر خود را روشن می‌کنید، چندین فرآیند مکانیکی انجام می‌شود. همچنین آن‌ها با خازن استارت شروع می‌شوند. هنگامی که دستگاه را روشن می‌کنید، ترموستات پیامی به خازن استارت می‌فرستد تا کمپرسور را فعال کند و سیکل تبرید را آغاز کند. هنگامی که خازن از کار بیفتد، سیکل تبرید وجود نخواهد داشت و در بیشتر موارد، یخچال روشن نمی‌شود. تکنسین شما می‌تواند به شما در تعیین اینکه آیا خازن را تعمیر یا تعویض کنید کمک کند.

ترموستات معیوب

ترموستات بد باعث ایجاد یک سری مشکلات در کل عملکرد یخچال شما می‌شود. اگر معیوب نباشد، ترموستات پیامی به خازن استارت نمی‌فرستد، به این معنی که دستگاه راه اندازی نمی شود. این عامل نیز یکی از مهم‌ترین عوامل روشن نشدن فریزر بلومبرگ به حساب می‌آید.

در حالی که این گزینه‌ها شایع‌ترین دلایل روشن نشدن فریزر بلومبرگ هستند، دلایل دیگری نیز می‌تواند وجود داشته باشد. توجه داشته باشید که یخچال‌های بلومبرگ واحدهای پیچیده‌ای هستند و تعویض آن‌ها بسیار گران است. بنابراین، ما توصیه نمی‌کنیم که همه قسمت‌های دستگاه را باز کنید، به خصوص اگر برای اولین بار است که می‌خواهید به باز کردن یخچال بلومبرگ اقدام کنید. عاقلانه‌تر است که یک حرفه‌ای همراه خود داشته باشید تا به شما در درک نحوه انجام کارها هنگام بررسی برای اولین بار کمک کند.

روشن نشدن یخچال بلومبرگ

نحوه تعمیر روشن نشدن فریزر بلومبرگ

آن را خاموش و سپس روشن کنید

وقتی صحبت از وسایل برقی به میان می‌آید، همیشه مهم است که قبل از انجام هر کار دیگری برق را بررسی کنید. برای بررسی اینکه آیا دستگاه شما مشکلی دارد یا خیر، آن را خاموش و سپس دوباره روشن کنید. یخچال شما یک سوئیچ کوچک در داخل برای کنترل این کار خواهد داشت. با این حال، برخی از مدل‌های یخچال بلومبرگ یک سوئیچ ندارند. اگر مدل یخچال شما این سوئیچ را ندارد، به سادگی سیم برق را جدا کرده و دوباره وصل کنید. اگر سیم را به یک افزونه وصل کرده‌اید، سعی کنید آن را مستقیماً به پریز وصل کنید. اگر اتفاقی نیفتاد، به مراحل بعد رجوع کنید.

مطمئن شوید که سیم برق را به طور کامل و به درستی وصل کرده‌اید

وقتی سیم برق معیوب است، دستگاه برق نمی‌گیرد، که باعث می‌شود وقتی یخچال را روشن می‌کنید روشن نشود. سیم برق نیز بسته به نحوه نگهداری آن، دچار ساییدگی و پارگی یا آسیب طبیعی می‌شود. اگر آن را به طور منظم پشت دستگاه تا نکنید، ممکن است سیم کشی داخل عایق به اشتباه جمع شود و انتقال برق به طور کامل قطع شود.

حتما بخوانید:   دلایل خرابی سنسور یخچال چیست ؟

برای بررسی خرابی کابل برق، یخچال را خاموش کرده و از برق بکشید. آن را به طور کامل برای علائم خراش بررسی کنید. در صورت وجود، ممکن است لازم باشد عایق را بریده و سیم شکسته را تعمیر کنید. پس از ثابت شدن، سیم را عایق کنید و دوباره به پریز وصل کنید. مطمئن شوید که سیم به درستی وارد شده است. اگر خیلی آسیب دیده، آن را تعویض کنید.

کلید مدار را بررسی کنید و اضافه بار را رد کنید

یخچال بلومبرگ شما یک واحد بزرگ است که قادر است مدار شکن اختصاص داده شده به آن را خاموش کند. بنابراین، بسیار ضروری است که قبل از شروع به باز کردن موارد، بار اضافی را رد کنید. اکثر خانه‌ها دارای یک کلید 20 آمپری اختصاصی برای یخچال هستند، اما خانه‌های قدیمی‌تر ممکن است آن را در مدار آشپزخانه عمومی داشته باشند.

جعبه شکن را پیدا کنید و درپوش را باز کنید. بررسی کنید که آیا هیچ کلیدی در موقعیت OFF وجود دارد یا خیر . اگر خاموش شده باشد و به موقعیت OFF رفته باشد، ممکن است بیش از حد بارگذاری شود. برای اطمینان، هر چیز دیگری که به قطع کننده قطع شده متصل است را خاموش کرده و از برق بکشید و اهرم را از OFF به ON ببرید.

اگر خاموش شود، یا یخچال باعث اضافه بار شده است یا شکن معیوب است. اگر خاموش نشود، چیز دیگری باعث اضافه بار می‌شود. بررسی کنید چه چیز دیگری می‌تواند به برق وصل شود که باعث اضافه بار می‌شود و آن را از برق بکشید. ممکن است کمی طول بکشد، اما ارزشش را دارد. با این حال، اگر در هنگام بررسی اولین بار خاموش نشده بود و هنوز در وضعیت روشن بود، زمان آن رسیده است که علت احتمالی بعدی را بررسی کنید.

برای رله اضافه بار تست کنید

رله اضافه بار وسیله حفاظتی است که برای راه اندازی سیم پیچ قبل از شروع کمپرسور با سرعت مورد نیاز استفاده می‌شود. آن‌ها با یک خازن عرضه می‌شوند که ولتاژ راه اندازی بالا مورد نیاز سیم پیچ کمپرسور را ارائه می‌دهد. رله اضافه بار را می‌توان در کنار کمپرسور یافت. می‌توانید رله اضافه بار را با استفاده از مولتی متر خود بررسی کنید.

برای انجام این کار، مطمئن شوید که یخچال خود را از برق جدا کرده‌اید. پانل عقب را بردارید و خازن شروع رله را پیدا کنید (در کنار کمپرسور است). با تخلیه خازن شروع کنید و سپس مولتی متر خود را روی تنظیمات Rx1 قرار دهید. پروب‌ها را روی پایانه‌های خازن اضافه بار قرار دهید.

روشن نشدن یخچال بلومبرگ

نقص کنترل سرما را بررسی کنید

اگر دستگاه روشن نشود و فن‌ها کار نکنند، ممکن است سیستم کنترل سرد معیوب باشد. به یاد داشته باشید، تمام قطعات یخچال باید همان‌طور که باید کار کنند تا دستگاه شروع به کار کند و غذای شما را خنک کند. کنترل سرد به دکمه تنظیم دما متصل است. برای رفع این مشکل، درب یخچال خود را باز کرده و کنترل سرما را پیدا کنید.

کنترل را از یخچال خارج کرده و با مولتی متر تست کنید. کنترل خود را روی گرمترین یا کمترین تنظیم کنید و پروب‌ها را روی پایانه‌ها قرار دهید. شما در حال آزمایش تداوم هستید، پس انتظار داشته باشید که یک مطالعه مداوم دریافت کنید. با پروب‌هایی که هنوز روی ترمینال‌ها هستند، دما را به سطوح سردتر تنظیم کنید. خواندن شما باید به صفر برسد، اما اگر حرکت نکرد، باید کنترل دما را تغییر دهید.

حتما بخوانید:   اسید شویی کویل موتورخانه

برد کنترل الکترونیکی یخچال را بررسی کنید

مدل‌های جدید یخچال بلومبرگ همه سیستم‌ها توسط یک مرجع کنترل می‌شوند. اکنون برد، گران‌ترین و پیچیده ترین سیستمی است که می‌توان با آن مقابله کرد. با این حال، اگر به کار با آن عادت دارید، لوازم خانگی را خاموش کنید و یخچال خود را باز کنید تا بردی که روی جعبه کنترل قرار دارد را جدا کنید. معمولاً به بالا یا هر دو طرف واحد متصل می‌شود. علائم قوس، فویل آسیب دیده، اتصالات سوخته، سایش یا هر آسیب دیگری را بررسی کنید. در صورت وجود، باید برد کنترل الکترونیکی را در اسرع وقت تعویض کنید.

عیب یابی یخچال بلومبرگ

یخچال کار نمی کند  

آیا یخچال به درستی به برق وصل شده است؟ دوشاخه را به پریز دیواری وارد کنید. آیا فیوز سوکتی که یخچال شما به آن وصل است یا فیوز اصلی آسیب دیده است؟ فیوز را چک کنید.

کمپرسور کار نمی‌کند  

حرارت محافظ کمپرسور در هنگام قطع برق ناگهانی یا پلاگین‌های برق از بین می‌رود زیرا فشار مبرد در سیستم خنک کننده یخچال هنوز متعادل نشده است. یخچال شما تقریباً پس از 6 دقیقه شروع به کار می‌کند. اگر یخچال شما در پایان این مدت راه اندازی نشد، لطفاً با سرویس تماس بگیرید.

یخچال در چرخه یخ زدایی است. این برای یک یخچال یخ زدایی تمام اتوماتیک طبیعی است. چرخه یخ زدایی به صورت دوره‌ای رخ می‌دهد. یخچال شما به پریز وصل نیست. مطمئن شوید که دوشاخه محکم به پریز دیواری وصل شده باشد.

یخچال صدا می‌دهد

این صدا از شیر برقی یخچال می‌آید. عملکرد شیر برقی به منظور اطمینان از عبور مایع خنک کننده از محفظه که می‌تواند دمای خنک کننده یا انجماد را تنظیم کند و عملکرد خنک کننده را انجام دهد. این عامل طبیعی است و دلیلی ندارد.

وقتی یخچال کار می‌کند صدای کار افزایش می‌یابد

ویژگی‌های عملکرد یخچال ممکن است با توجه به تغییرات دمای محیط تغییر کند. طبیعی است و عیب نیست.

لرزش یا سر و صدا 

کف یکنواخت نیست یا ضعیف است. وقتی یخچال به آرامی حرکت می‌کند، تکان می خورد. اطمینان حاصل کنید که کف زمین تراز، محکم و قابلیت حمل یخچال را دارد. ‌صدا ممکن است ناشی از وسایلی باشد که روی یخچال گذاشته شده است. چنین مواردی باید از بالای یخچال خارج شوند.

روشن نشدن یخچال بلومبرگ

سخن پایانی

امیدواریم که از خواندن این مقاله تحت عنوان روشن نشدن فریزر بلومبرگ استفاده کافی را برده باشید. اگر این مقاله را دوست داشتید آن را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید و با این کار خود از ما حمایت کنید.

روشن نشدن فریزر بلومبرگ

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای برای آشنایی با دلایل روشن نشدن فریزر بلومبرگ

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا