تعمیراتتعمیرات یخچال

آموزش ریست کردن یخچال بلومبرگ بصورت قدم به قدم

از جمله کالاهای برقی آشپزخانه که به نگهداری و تعمیر نسبتا کمی نیاز دارند و معمولا تا چندین سال بدون مشکل کار می‌کنند یخچال و فریزر میباشد. با این حال، در بعضی مواقع احتمال دارد که خیلی زود بعد از خرید، دچار نقص فنی و مشکلی شوند و یا اینکه در ثابت نگه داشتن دمای خود با مشکل مواجه گردند. در این حالت، مواد غذایی آسیب می‌بیند و احتمال فاسد شدن آن وجود دارد. عملکرد غلط یخچال می‌تواند منجر به بالا رفتن انرژی مصرفی برق شود که در نهایت هزینه گزافی برای پرداخت قبض برق را متضرر می‌گردید. در نتیجه، احتمال دارد نیاز پیدا کنید که یخچال خود را ریست نمایید. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با ریست کردن یخچال بلومبرگ آشنا سازیم. پس لطفا تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا اطلاعاتی مفیدی در این زمینه کسب نمایید.

در بعضی از یخچال ها کلید ریست وجود دارد و می‌توان از آن کلید جهت بازگشت یخچال به فرایند تنظیمات اولیه کمپانی سازنده آن استفاده نمود. اما اگر چنانچه، یخچال شما کلید ریست نداشت، می‌توانید به مدت چند دقیقه پریز برق را بکشید. و بعد از چند دقیقه که دوباره به پریز می‌زنید مشکل حل می‌شود.

آیا ریست کردن یخچال لازم است؟

همانطور که گفتیم یخچال یکی از ضروری ترین و مهم ترین کالای هر منزل یا شرکتی میباشد و عضوی جدا ناپذیر از هر آشپزخانه ای محسوب می‌گردد.علامت هایی که نشان دهنده خرابی یخچال هستند عبارتند از:

سر و صدای این دستگاه به شدت زیاد باشد. قطرات ناشی از رطوبت معمولا بر روی در و بدنه این دستگاه ظاهر می گردد. اگر یخچال در فضایی باشد که میزان دمای آنجا بالا باشد، احتمال دارد به صورت موقت خراب گردد. تغییرات ناشی از آب و هوا،دمای محیط و یا قطع شدن برق نیز می‌توانند منجر به بروز اختلالاتی شوند.

در بعضی از یخچال ها کلید و یا سوئیچ جهت ریست کردن آنها وجود دارد، که فقط با فشار دادن این کلید یخچال دوباره تنظیم میگردد. اما تمامی یخچال ها این دکمه را ندارند که در این صورت بایستی هارد یخچال ریست شود. بدین منظور، یخچال را از پریز برق بکشید و اجازه دهید که به مدت حدود ۳۰ الی ۴۵ دقیقه به همین شکل بماند. سپس مجددا آن را به پریز بزنید. زمانی که یخچال دوباره روشن شود و شروع به فعالیت نماید، به احتمال بسیار زیاد مشکل به خودی خود حل می‌شود. اما اگر بعد از ریست کردن کماکان مشکل داشت، بایستی حتما عیب یابی شود. مشکلات به وجود آمده برای یخچال احتمال دارد به خاطر مشکل در مدار داخلی باشد. در این شرایط توصیه می‌شود حتما با کارشناسان و متخصصان فنی کار مرتبط با این حوزه تماس حاصل فرمایید تا در اولین فرصت مشکل دستگاه شما را عیب یابی نموده و در جهت برطرف نمودن آن اقدام نمایند.

حتما بخوانید:   Local Dimming یا فناوری تاریکی موضعی چیست و چه کاربردی دارد؟

قبل از اینکه برای ریست یخچال بلومبرگ، دستگاه را از برق بکشید، مجدداً دکمه ریست را بررسی کنید. اگر یخچال شما دارای دکمه ریست است، می‌توانید دکمه را فشار داده و نگه دارید تا دستگاه ریست شود. قبل از استفاده از روش‌های ریست کردن، دستورالعمل‌های مربوط به برند و مدل یخچال را که در دفترچه راهنما آمده است با دقت بخوانید. همچنین، در صورت شک داشتن، برای دستورالعمل‌های بیشتر با خدمات مشتریان تماس بگیرید.

یخچال بلومبرگ

آیا با جدا کردن پریز برق، یخچال بلومبرگ ریست میشود؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله! شما می‌توانید با کشیدن پریز برق از یخچال بلومبرگ، این دستگاه را ریست نمایید. اما به این شرط که بگذارید یخچال طی مدت ۴۵ تا ۵۰ دقیقه به همان شکل بماند. و در این شرایط درب یخچال را باز نفرمایید، زیرا انجام این کار شما موجب می‌گردد تا هوای سرد از درون یخچال خارج شده و بر روی دمای داخلی یخچال تاثیری منفی داشته باشد و باعث این موضوع شود که مواد غذایی در برابر گرما قرار گیرند و در نهایت خیلی زود فاسد شوند.

ریست کارخانه نمودن یخچال فریزر دوقلو

عامل از کار افتادن یخچال چیست؟ اگر یخچال فعال نیست اما فضای داخلی آن نسبتا خنک و سرد می باشد،کنترل کنید که به برق وصل باشد و از سالم بودن پریز نیز اطمینان حاصل کنید. با سوختن فیوز برق یخچال نیز قطع می گردد و به همین خاطر خنک سازی یخچال دچار مشکل می‌شود. قطع برقی که دلیل آن طوفان باشد می‌تواند منجر به قطعی برق دستگاه گردد که نهایتا یخچال را ریست می نماید. اگر چنانچه مشاهده کردید که یخچال بسیار گرم است، تنظیمات مربوط به دما دستگاه را کنترل کنید تا ببینید آیا به شکل تصادفی تغییر نموده است یا خیر.

اگر درجه در شرایط استاندارد خود باشد و یخچال کماکان خیلی گرم باشد، یا مواد غذایی موجود در فریزر بیش از اندازه فریز میگردد و دیواره های فریزر دچار یخ زدگی می‌شود و یا غذاهای موجود در یخچال تا اندازه ای سرد می‌شوند و خیلی زود فاسد می‌گردند. اغلب این اختلالات زمانی پیش می آیند که اختلالی در بخش سیم پیچ کندانسور رخ دهد، یا اینکه دچار کثیفی یا خرابی گردد. علاوه بر اینها احتمال دارد که موتور فن موجود در اواپراتور دچار نقص فنی شود و نیاز به این داشته باشد که کاملا تعویض گردد. اگر چنانچه فریزر از دمای استاندارد گرم تر باشد، یک عدد دماسنج را درون فریزر بگذارید تا دمای آن را بررسی کنید. بهتر است تغییرات ناشی از دمای فریزر را دنبال نمایید تا آنها را به تعمیرکار مرتبط با این حوزه شرح دهید.

حتما بخوانید:   قسمت های سوخته اجاق گاز لعابی را چگونه تمیز کنیم؟

ریست کردن یخچال بلومبرگ

برای کسب موثرترین نتیجه، بهتر است از روش هارد ریست جهت ریست کردن یخچال استفاده کنید. در این روش بایستی در ابتدا یخچال را از پریز برق جدا کنید و دستگاه را طی مدت ۴۵ تا ۵۰ دقیقه بدون باز و بسته کردن درب آن رها کنید. توصیه می‌شود جهت جلوگیری از فراموشی زمان، تایمر گوشی خود را بر روی زمان گفته شده بگذارید تا بعد از سپری شدن زمان مورد نظر مجددا یخچال را به پریز برق وصل نمایید. جهت تعمیرات یخچال خود از کاربلد ترین کارشناسان و تعمیرکاران شهر خود استعلام قیمت کنید.

تا هنگامی که یخچال از پریز برق کشیده شده است، به هیچ وجه درب آن را باز نکنید. باز و بسته کردن درب یخچال موجب می‌شود که هوای خنک از آن خارج شده و بر روی دمای یخچال تاثیری منفی می‌گذارد. بعد از ۴۵ دقیقه، می‌توانید مجددا یخچال را به برق زده و از روشن بودن چراغ های برق اطمینان حاصل کنید.

یخچال بلومبرگ

سافت ریست نمودن یخچال بلومبرگ

اگر چنانچه یخچال شما نیازی به هارد ریست ندارد، یخچال را برای ۵ دقیقه از پریز قطع کنید و مجددا آن را به برق بزنید. یخچال شما در این شرایط اصطلاح ریست فکتوری می‌شود یعنی به تنظیمات اولیه کارخانه برمی‌گردد.

آیا احتمال دارد با جدا کردن پریز برق به یخچال آسیبی برسد؟

اگر جهت تنظیم نمودن دوباره یا حمل و نقل یخچال به صورت دوره ای آن را از پریز برق جدا کنید به یخچال آسیب وارد نمی‌شود. اما اگر یخچال را به کرات از پریز برق جدا می کنید و مجددا به برق می زنید، در نتیجه باید بگوییم که به موتور و کمپرسور یخچال آسیب جدی وارد می‌گردد.

زیرا بایستی کمپرسور جهت جلوگیری از یخ زدگی و یا گرم شدن بیش از اندازه کویل های موجود در کندانسور، میزان ثابتی از فشار را حفظ نماید. هر زمان که یخچال مجددا به برق وصل میگردد، دما و فشار موجود آن دچار اختلال می‌شوند. همچنین، موتور بایستی جهت دستیابی و حفظ کردن دمای استاندارد،فشاری را در ناحیه کمپرسور ایجاد نماید.

حتما بخوانید:   علامت های خراب شدن بک لایت تلویزیون سونی چیست ؟

نوساناتی که در دما به وجود می آید ناشی از قطع و وصلی برق است که موجب فشار و گاها آسیب به دستگاه می‌شود. در نتیجه، بهتر است تنها در مواقع ضروری یخچال را از پریز برق جدا کنید و نکات ایمنی لازم را رعایت فرمایید تا آسیب احتمالی وارد شده به یخچال کاهش یابد.

یخچال بلومبرگ

دستورالعمل های ایمنی جهت ریست کردن یخچال بلومبرگ

جدا نمودن یخچال از پریز برق، کار راحتی نمی‌باشد. سیم تغذیه در حالت مصرف غلط به طرز غیر قابل توصیفی آسیب می‌بیند که در نهایت موجب بروز مشکل و نقص فنی در کارکرد یخچال میشود. لطفا نکات ایمنی را رعایت کنید تا از خطر آسیب های الکتریکی و آتش سوزی که می‌توانند منجر به خسارات جانی و مالی جبران ناپذیری شوند جلوگیری به عمل آورید.

از استفاده  پریز برق های غیر استاندارد اکیدا خودداری کنید. برای کشیدن سیم یخچال از برق ابتدا پریز را محکم بگیرید، آن را به طرف جلو کشیده و سپس دو شاخه برق را قطع کنید. در صورت آسیب دیدگی سیم برق یک تعمیرکار حرفه ای بایستی سیم را عوض کند. هرگز از سیمی که پاره می باشد و یا دچار ساییدگی گشته است، استفاده نکنید.

تا چه زمانی می‌توان یخچال را از پریز برق جدا نمود؟

اگر چنانچه یخچال خود را کمتر از ۳۰ روز بدون مصرف رها کردید، بهتر است تا تمامی مواد خوراکی که فاسد شدنی می باشد، از آن خارج نمایید. سپس یخچال را تمیز کرده، منبع آب و همچنین یخساز را خاموش کنید و در نهایت به برق بزنید. اگر چنانچه می خواهید یخچال خود را به مدت بیش از ۳۰ روز از برق جدا کنید، بایستی حتما یخچال خود را خالی کرده، منبع آب و یخساز آن را بسته و جهت ایمنی کامل تر، فیوز برق منزل را نیز قطع نمایید.

نکته: درب یخچال را باز نگه دارید تا موجب افزایش جریان هوا گردد و همچنین کپک زدن احتمالی را به حداقل برساند. اگر یخچال و فریزر شما در محیطی دور از شرایط مناسب آب و هوایی قرار دارد، می‌توانید آن را برای مدتی طولانی بدون برق نگاه دارید. مواد غذایی حداکثر به مدت ۴ ساعت در یخچالی که برق ندارد، سرد می‌ماند. از مصرف غذاهایی که بیشتر از ۴ ساعت در یخچال بدون برق بودند اکیدا خودداری کنید.

ریست یخچال بلومبرگ

مجموع امتیاز

مقاله ای کامل برای آموزش ریست کردن یخچال بلومبرگ

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا