تعمیرات یخچالتعمیرات

روش تعمیر یخساز یخچال بلومبرگ چگونه می باشد

چگونه می توانیم یخساز یخچال فریزر ساید بای ساید بلومبرگ را تعمیر کنیم

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

روش تعمیر یخساز یخچال بلومبرگ چگونه می باشد ؟ چگونه می توانیم یخساز یخچال فریزر ساید بلومبرگ را راه اندازی کنیم؟ اگر شما در منزل خود از یخچال فریزر ساید بای ساید بلومبرگ استفاده می کنید احتمال دارد در قسمت یخساز آن دچار مشکل شوید ما در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم متداول ترین مشکلات مربوط به یخساز یخچال را برای شما توضیح دهیم و همچنین روش راه اندازی و یا غیر فعال کردن این یخچال را هم برایتان بیان می کنیم. تا شما در صورت نیاز و به وجود آمدن مشکلاتی در قسمت یخساز، بتوانید از مطالب این مقاله استفاده کرده و یخساز خود را تعمیر کنید. لطفاً با ما همراه باشید.

چگونه می توانیم یخساز بلومبرگ را فعال کنیم؟

یخساز یخچال بلومبرگ

برای اینکه شما بتوانید از امکانات یخچال خود استفاده کنید باید یخساز آن را فعال کنید در بیشتر مدل های یخچال بلومبرگ دکمه ای در قسمت یخساز قرار داده شده که شما به کمک آن دکمه می توانید یخساز یخچال بلومبرگ را راه اندازی کنید ولی در بعضی از مدل ها هم امکان دارد که اهرمی برای این کار قرار داده باشند که در این صورت شما باید اهرم را به سمت پایین بکشید تا یخساز روشن شود. اگر با استفاده از این راهنمایی نتوانستید یخساز یخچال خود را فعال کنید بهتر است که از دفترچه راهنمایی یخچال بلومبرگ استفاده کنید.

روش خاموش کردن یخساز یخچال بلومبرگ

اگر شما متوجه شدید که نیاز ندارید از یخساز یخچال خود استفاده کنید بهتر است برای جلوگیری از خرابی یخساز یخچال، آن را خاموش کنید با این کار هم در مصرف انرژی و آب صرفه جویی شده و هم از خراب شدن یخساز خود جلوگیری کردید. زیرا اگر شما برای مدت طولانی از یخساز استفاده نکنید باعث به هم چسبیدن یخ ها می شود و یخ به راحتی از یخساز خارج نشده و یخساز خراب می شود.

حتما بخوانید:   آموزش ریست کردن یخ ساز یخچال ساید بای ساید

برای غیرفعال کردن یخساز شما باید ابتدا نمایشگر ice on/ off که در روی یخچال قرار داده شده را پیدا کنید و دکمه ی ice off را که به معنای خاموش شدن می باشد، انتخاب کنید.

روش ریست کردن یخساز یخچال بلومبرگ چگونه است؟

اگر شما متوجه شدید که در یخساز یخچال شما اختلال ایجاد شده و به طور طبیعی کار نمی کند نگران نباشید می‌توانید با ریست کردن مشکل را برطرف کنید. برای ریست کردن به روش زیر عمل کنید:

 • ابتدا محفظه ای که مربوط به یخساز می باشد را باز کنید.
 • روی یخساز دکمه ریست قرار گرفته است برای چند ثانیه آن را فشار داده و نگه دارید.
 •  به این ترتیب یخساز شما ریست خواهد شد.
 •  به این نکته مهم توجه کنید که نمی توانید در فواصل مدت زمانی کوتاه، یخساز را ریست کنید زیرا زیاد ریست کردن، باعث آسیب رسیدن به یخچال فریزر شما خواهد شد فقط زمانی که یخساز ریست لازم دارد، اینکار را انجام دهید .

دلیل یخ ندادن یخچال بلومبرگ چه می باشد؟

یخساز یخچال بلومبرگ

 

اگر متوجه شدید که یخساز شما درست کار می کند ولی یخ تولید نمی کند حتماً اشکالی در آن به وجود آمده است برای اینکه این مشکل را ارزیابی کنید باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • اگر شیر برقی یخساز گیر کند باعث می شود که آب گیری و انتقال سرما به درستی انجام نشود و در این صورت یخساز یخ نمی دهد.
 •  خراب شدن کمپرسور می تواند باعث کار نکردن یخساز در یخچال ساید بای ساید بلومبرگ باشد.
 •  برای رفع این مشکل سعی کنید یخساز را هر چند وقت یکبار سرویس کنید تا بتوانید از کارکرد صحیح آن لذت ببرید.

چرا یخ از یخساز یخچال بلومبرگ خارج نمی شود؟

اگر بعد از بررسی های لازم متوجه شدید که یخساز یخ تولید می کند ولی یخ ها به راحتی از آن خارج نمی شوند باید موارد زیر را بررسی کنید:

 •  احتمال دارد که گیربکس ، موتور و یا اتصالات الکتریکی یخساز ایراد پیدا کرده باشد شما باید این موارد را کاملا بررسی کنید.
 • جابجا شدن بازوی کنترل یخساز می تواند باعث بروز این مشکل شود احتمال دارد که دست شما در هنگام جابجایی مواد غذایی در فریزر، به بازوی کنترل خورده باشد و بازوی کنترل یخساز از جای خود خارج شود در این صورت آن را در جای خود قرار دهید.

چرا داخل یخساز یخچال بلومبرگ یخ ها به همدیگر می چسبند؟

مشکلی که احتمال دارد شما هم با آن روبرو شده باشید چسبیدن یخ ها درون یخساز است و باعث بروز مشکلاتی برای شما خواهد شد که شما نمی توانید از یخساز خود بدرستی استفاده کنید همچنین این مشکل باعث خراب شدن یخساز هم می شود پس شما باید این عیب را سریعاً برطرف کنید در هنگام بروز این مشکل موارد زیر را بررسی کنید:

 • احتمال دارد که نوع قالب و شکل یخ باعث شود که سطح آب بالا آمده و یخ ها به یکدیگر بچسبند
 •   احتمال دارد یخساز شما روشن باشد ولی برای مدت طولانی از آن استفاده نکنید این موضوع باعث می شود که به مرور یخ ها به یکدیگر بچسبند
 •  اگر در زمان آبگیری یخساز، فشار آب بالا بیاید و یا به مشکلی برخورد کند باعث یکدست شدن سطح یخ‌ها شده و احتمال چسبیدن یخ ها به یکدیگر وجود دارد.
حتما بخوانید:   سرد نکردن یخچال | دلایل فنی سرد نشدن یخچال

دلایل کار نکردن یخساز یخچال بلومبرگ چیست؟

احتمال دارد که یخساز یخچال شما کار نکند برای اینکه این مشکل را برطرف کنید باید نکات زیر را بررسی کنید:

 •  اگر لوله انتقال دچار انسداد و گرفتگی شود باعث می شود که آب به یخ ساز نرسد و یخچال کار نکند.
 • خراب شدن برد کنترلی یخساز می تواند باعث بروز این مشکل شود در این مورد حتما باید برد کنترلی یخچال  توسط شخص متخصص بررسی شود.
 •  در مرحله بعدی میکروسوئیچ و قفل درب یخچال را بررسی کنید در صورت خرابی میکروسوئیچ قفل درب، یخساز به درستی کار نخواهد کرد.
 •  قطعاتی مانند فیلتر آب و ترموستات را حتماً بررسی کنید خرابی و بروز مشکل در این قطعات می تواند باعث کار نکردن یخساز شود.
 •  فیلتر آب را هر چند وقت یکبار تعویض کنید تا از بروز مشکلات جدی برای یخساز جلوگیری کرده باشید.

بررسی نشت یخساز

احتمال دارد که یک یخ تولید شود ولی در فریزر آب نشت کند یا اینکه آب بر روی زمین بریزد برای شما در ادامه ی مطالب، نکاتی را بیان می کنیم که به وسیله آن بتوانید نشت یخساز  را بررسی کنید:

 • ابتدا تراز تامین کننده آب را بررسی کنید که دارای پیچ خوردگی، برآمدگی و یا آسیب دیدگی نباشد.
 •  سپس مخزن آب را کاملاً بررسی کنید و از درست تنظیم شدن قیف آب با آن اطمینان پیدا کنید.

اگر این موارد را بررسی کردید و مشکلی در آن وجود نداشت حتما سریعاً با یک تعمیرکار یخچال تماس بگیرید زیرا احتمال دارد الان این نشتی یک نشتی کوچک باشد ولی به مرور بزرگ شده و باعث آسیب دیدن دیواره های اطراف شود.

دلیل منجمد شدن یخساز چیست؟

اگر متوجه شدید که یخساز شما منجمد شده و برفک زده است ابتدا ترموستات را بررسی کنید و مطمئن شوید که درجه حرارت آن همان درجه ای است که در دفترچه راهنما قید شده زیرا اگر دما کم باشد قبل از رسیدن به قالب، یخ خواهد زد.

حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از یخچال هیتاچی | نصب و راه اندازی یخچال Hitachi

وظیفه ی فیلتر آب و مسدود شدن آن

اگر یخساز شما به فیلتر مجهز باشد فیلتر هر نوع رسوبات و آلودگی را حذف می کند بیشتر فیلترها از کربن و پارچه درست شده اند احتمال دارد به مرور زمان فیلتر مسدود شود و به این صورت جریان آب به یخ ساز را کم کند و یکی از علائم این مشکل، کوچک شدن اندازه یخ می باشد و یا اینکه اصلاً یخ تولید نمی شود پس توصیه می کنیم که حتما هر ۶ ماه یکبار فیلتر آب را تعویض کنید البته احتمال دارد با توجه به شرایط محیطی که در آن زندگی می کنید این شش ماه کمتر یا بیشتر باشد.

سنسور یخساز ساید بای ساید بلومبرگ در کجا قرار گرفته است؟

سنسور فرمان لازم را برای فرستادن یخ صادر می کند سنسور در پنل مخصوص یخچال قرار داده شده است و هرگاه متوجه شدید که یخساز شما مشکل دارد باید سنسور را بررسی کنید.

ترمودیسک در یخساز یخچال ساید بلومبرگ کجا قرار گرفته است؟

ترمودیسک دمای بالای یخچال را تحمل کرده و از افزایش دمای المنت یخچال جلوگیری می کند ترمودیسک کنار المنت و ترموستات قرار گرفته است و در صورت بروز مشکل باعث خرابی یخساز می شود.

شیر برقی یخساز یخچال در کجا قرار گرفته است؟

شیر برقی باعث می شود که آب به راحتی درون لوله آب یخچال جریان پیدا کند و وارد غالب یخ شود شیر برقی به طور معمول در روی لوله ورودی آب یخچال قرار داده شده است.

 

نتیجه گیری از تعمیر یخساز یخچال :

ما در این مقاله از ایبک امداد برای شما دلایل خرابی قطعات دستگاه یخساز یخچال بلومبرگ را توضیح دادیم و گفتیم دلایلی که باعث خرابی یخساز می شود می تواند مربوط به قطعات فنی یخساز باشد مانند موتور، گیربکس، اتصالات الکتریکی، شیر برقی، کمپرسور و یا سنسور یخساز

اگر مشکل یخساز یخچال بلومبرگ، فنی بود شما می توانید در صورت داشتن مهارت در زمینه ی تعمیر یخچال ، با خواندن این مقاله خودتان مشکل یخساز یخچال را پیدا کرده و برطرف کنید ولی اگر هیچ گونه مهارتی در تعمیر یخچال ندارید بهتر است که از دستکاری کردن یخساز جلوگیری کنید و تعمیر آن را به تعمیرکاران مجاز یخچال بلومبرگ بسپارید تا از خرابی بیشتر در قطعه یخساز جلوگیری کرده باشید.

امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید بوده باشد

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

نحوه تعمیر یخساز یخچال بلومبرگ

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

سنسور یخساز ساید بای ساید بلومبرگ در کجا قرار گرفته است

امتیاز کاربر: 4.1 ( 1 نتایج)

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x