تعمیراتتعمیرات پکیج و آب گرمکن

چگونه آبگرمکن دیواری بوتان مدل b3112 را تعمیر کنیم؟

آشنایی با نحوه تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان مدل b3112

نکات برگزیده مطلب
  • ما در این مقاله هر آنچه شما برای تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان مدل b3112 نیاز داشتید را بیان نمودیم.
س

رویس نکردن دوره ای آبگرمکن باعث خراب شدن آبگرمکن و نیاز به تعمیر پیدا کردن آن می شود. از جمله آبگرمکن های پر فروش در بازار آبگرمکن بوتان b3112 است. به همین دلیل در مقاله حاضر بر آن شدیم تا در مورد نحوه تعمیر کردن آبگرمکن دیواری بوتان b3112 صحبت نماییم. پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا در کنار هم کلیه نکات مربوط به بوتان b3112 را بررسی کنیم.

چگونگی راه اندازی آبگرمکن دیواری بوتان b3112

برای باطل نشدن گارانتی آبگرمکن دیواری بوتان b3112 حتما باید کارشناس مجرب و تایید شده شرکت اقدام به نصب دستگاه نماید. با این حال اگر خودتان مهارت و دانش لازم در این زمینه را دارید با داشتن ابزارهای لازم قادر خواهید بود این کار را انجام دهید. مراحل کار عبارتند از:

اولین گام، انتخاب مکان مناسب برای نصب آبگرمکن دیواری بوتان b3112 است. مناسب ترین موقعیت آشپزخانه است چون در کوتاه‌ترین زمان می توانید به آب گرم دسترسی پیدا کنید‌. توجه داشته باشید که آبگرمکن فاصله زیادی با سرویس‌های بهداشتی نداشته باشد، چون فاصله زیاد سبب افزایش قابل توجه مصرف انرژی دستگاه و طولانی شدن زمان رسیدن آب گرم به سرویس‌ها می شود. برخی از افراد، آبگرمکن دیواری را در تراس و بالکن قرار می دهند، این کار موجب یخ زدگی و خاموش شدن مداوم آن می شود.

14000422 06041996

مسئله بعدی که باید برای راه اندازی آبگرمکن دیواری بوتان b3112 به آن توجه شود این است که حتما در مکان نصب دستگاه لوله کشی آب سرد و گرم وجود داشته باشد و در بالای آبگرمکن یک دودکش با قطر ۱۵ سانتی‌متر نیز باشد. فراموش نکنید که آبگرمکن را نباید بالای وسایل گرمایشی یا گاز و سماور قرار داد.

فاصله آبگرمکن
پس از انتخاب مکان مناسب برای راه اندازی آبگرمکن بوتان مدل b3112 ، می توانید نصب دستگاه را به روش زیر دنبال کنید.

1. پیش از شروع هر کاری آبگرمکن را از کارتن آن خارج کرده و سینی پشت آبگرمکن را روی دیوار نصب نمایید. سینی آبگرمکن باید طوری نصب گردد که فاصله دستگاه با لوله کشی آب گرم و سرد حداقل ۱۰ سانتی‌متر باشد. سینی آبگرمکن را بر روی دیوار تراز نمایید و با استفاده از یک ماژیک یا خودکار، محل سوراخ‌های آن را علامت بگذارید. سپس با استفاده از یک دریل نقاط علامت گذاری شده برای سینی آبگرمکن b3112 بوتان را سوراخ کرده و رول پلاک‌هایی که درون بسته بندی بودند را در سوراخ‌های ایجاد شده قرار دهید. سپس با استفاده از پیچ سینی را بر روی دیوار نصب کنید و آبگرمکن بوتان b3112 را روی آن قرار دهید.

حتما بخوانید:   نحوه تشخیص فیلتر اصل یخچال فریزر

نصب آبگرمکن

در گام بعدی باید لوله کشی آب گرم و سرد آبگرمکن دیواری b3112 وصل گردد. پیش از هر کار، برای قطع جربان آب، کنتور آب را ببندید. پس از آن با استفاده از شلنگ‌های موجود در بسته بندی لوله‌ها را وصل کنید. همچنین با استفاده از یک شلنگ گاز، آبگرمکن را به گاز شهری متصل نمایید و از محکم بودن اتصال اطمینان حاصل کنید. و سرانجام با استفاده از یک لوله بخاری با اندازه مناسب، آبگرمکن را به دودکش وصل کنید تا گازهای تولید شده ناشی از احتراق از فضای خانه خارج گردند.

چگونگی روشن کردن آبگرمکن دیواری بوتان مدل b3112

فراموش نکنید که حتما پیش از روشن نمودن آبگرمکن دیواری b3112 هوای داخل آن را خارج کنید تا شاهد بهترین عملکرد ممکن از آبگرمکن خود باشید. برای خارج کردن هوای دستگاه، شیر آبگرم را باز کنید تا آب به دستگاه وارد شود. پس از آن یکی از شیرهای آبگرم منزل را باز کنید. حال می بینید که در ابتدا آب به همراه هوا خارج می‌ گردد؛ کمی صبر کنید تا هوای داخل آبگرمکن کاملاً خارج شود و آب بدون قطعی از شیر بیاید.

داغ شدن ترموکوپل

شیر گاز اصلی را باز نمایید و رگلاتور را در جهت عکس عقربه‌های ساعت چرخانده و روی علامت شمعک قرار دهید. حال رگلاتور را به سمت داخل فشار داده و همزمان شستی فندک را بفشارید تا شمعک آبگرمکن روشن گردد. برای داغ شده ترموکوپل تنها لازم است رگلاتور را ۲۰ ثانیه نگه دارید و بعد رها کنید. اکنون می توانید رگلاتور را بر روی درجه حرارت موردنظر خود قرار دهید.

نحوه تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان مدل b3112

مشکلاتی که در ادامه بیان می شود ممکن است برای هر آبگرمکنی رخ دهد. اگر شما مهارت لازم در مورد این مشکلات را داشته باشید به راحتی قادر به تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان b3112 خواهید بود. البته توصیه می شود این کار را به افراد متخصص محول کنید اما اگر خود مهارت کافی دارید می‌توانید برای صرفه جویی کردن در هزینه‌ها، شخصاً این مشکلات را رفع کنید.

۱- آب آبگرمکن گرم نمی شود

اولین چالشی که ممکن است هنگام تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان مدل b3112 با آن مواجه گردید، گرم نکردن آب توسط آبگرمکن است. در این حالت با وجود روشن بودن آبگرمکن، آب به دمای مطلوب نمی رسد. این مسئله ممکن است به دو دلیل رخ دهد. زمانی که رنگ و اندازه شعله مطلوب نیست همچنین درجه حرارت آب کم است، احتمالاً فشار گاز ورودی کم باشد یا اینکه شیر ربع گرد که در زیر آبگرمکن قرار دارد کاملاً باز نشده است یا اینکه شیر پروانه‌ای باز نیست. این شرایط پس از باز شدن کامل شیرها حل می‌ شود. علت دیگر اینکه رنگ و اندازه شعله مطلوب نیست ممکن است خرابی فنر سوپاپ آب باشد. در این شرایط باید کار را به تعمیرکار حاذق سپرد.
حال اگر شعله آبگرمکن رنگ و حرارت خوبی داشته باشد اما آب به خوبی گرم نشود، احتمالاً مشکل از مبدل حرارتی است. گاهی این مبدل ممکن است رسوب بگیرد و حرارت را به آب منتقل نکند. در این شرایط هم نیاز به کمک یک تعمیرکار دارید.

حتما بخوانید:   نحوه تعمیر افتادگی درب یخچال

گرم نشدن آب

۲- کاهش فشار آب

از دیگر مشکلاتی که احتمالاً برای آبگرمکن بوتان مدل b3112 رخ می دهد کاهش فشار آب است. رسوب گرفتن مبدل حرارتی آبگرمکن مهم‌ترین علت کم شدن فشار آب است. چنانچه این مبدل رسوب گرفته باشد، فشار آب گرم کم خواهد بود در حالی که فشار آب سرد مناسب است. در این شرایط باید همه لوله‌ها و مبدل آبگرمکن را با اسید شستشو دهید. پیشنهاد می شود که حتما اجازه دهید یک فرد متخصص این کار را انجام دهد چون استفاده از اسید خطرات زیادی دارد و به جز سوختگی پوست، ممکن است سبب خسارت دیدن لوله‌های داخلی ساختمان گردد. همچنین برای این که از رخ دادن مجدد این مشکل جلوگیری شود، یک فیلتر رسوب‌گیر را روی لوله آب ورودی آبگرمکن نصب نمایید.

۳- مشکل خاموش شدن آبگرمکن

خاموش شدن آبگرمکن می تواند علل مختلفی داشته باشد. مهم‌ترین علت آن خرابی واشر دیافراگم آبگرمکن است. افت فشار گاز هم می تواند سبب روشن نشدن شمعک و مشعل گاز آبگرمکن بوتان b3112 شود. همچنین ایراد ترموکوپل، خرابی مشعل آبگرمکن، ارتفاع بالای شمعک و… نیز از جمله علل خاموش شدن شمعک و آبگرمکن است.

آبگرمکن خاموش

۴- مشعل آبگرمکن دیواری b3112 روشن نمی شود

از دیگر مسائلی که احتمالا در زمان تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان b3112 با آن مواجه خواهید شد، روشن نشدن مشعل آبگرمکن دیواری b3112 است. این مسئله ممکن است عللی مثل قطع بودن گاز ساختمان، خرابی دیافراگم، زیاد بودن شیر تنظیم دما، بسته بودن شیر ورودی آب گرم، خراب بودن لوله‌های مبدل حرارت و آب گرفتن صافی داشته باشد.

اولین اقدامی که باید برای حل این مسئله انجام دهید، اطمینان از وصل بودن گاز است و همچنین شیر ورودی گاز آبگرمکن را نیز بررسی نمایید. سپس از باز بودن شیر آب گرم نیز مطمئن شوید. یکی از قطعاتی که خرابی آن باعث روشن نشدن مشعل آبگرمکن می شود، دیافراگم است. این قطعه همانند یک واشر پلاستیکی است که طول عمر کمی دارد و توصیه می شود که هر سال آن را عوض کنید تا با مسائلی مثل روشن نشدن آبگرمکن مواجه نگردید.

حتما بخوانید:   تعمیرات ماشین های ظرفشویی برند نانیوا naniwa

۵- نوسان داشتن زیاد آب گرم

نوسان زیاد دمای آب گرم از دیگر مشکلات در زمان تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان b3112 است. گاهی علت این مسئله خیلی ساده است. بعضی اوقات امکان دارد به سبب کاهش فشار آب ورودی به آبگرمکن، مشعل به صورت مداوم خاموش و روشن شود که در نهایت موجب بروز نوسانات دمایی در آن می شود. فراموش نکنید که هر چند وقت یک بار فیلترهای آب گرم را بررسی کنید و از تمیزی آن‌ها اطمینان حاصل کنید. همچنین بسیاری از آبگرمکن‌های امروزی مثل b3112 بوتان سنسور حرارتی دارند که به حفظ دما در یک درجه خاص به صورت ثابت کمک می کند. در صورت خرابی این سنسور نیز نوسانات دمایی رخ می‌دهد.

۶- مسائل مربوط به شمعک آبگرمکن

یکی دیگر از مشکلات رایج این محصول، خراب بودن شمعک آبگرمکن بوتان است. در این حالت اگر شیر رگولاتور را به سمت داخل فشار دهید و فندک را بزنید، شعله روشن نمی شود یا اگر روشن هم شود، پس از رها کردن رگولاتور مجدد خاموش می‌ گردد. در صورت بروز چنین مشکلی باید از یک تعمیرکار درخواست کنید که برای شما شمعک یا ترموکوپل آبگرمکن دیواری b3112 را تعمیر نماید. تعمیرکاران حاذق ایبک آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در تمام نقاط کشور هستند.

کلام آخر

آبگرمکن دیواری b3112 از پرطرفدار ترین آبگرمکن‌هایی است که در حال حاضر در سطح کشور مورد استفاده قرار می گیرد. دلیل پرداختن ما به مسئله تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان b3112، این است که این مدل آبگرمکن در بیشتر منازل ایرانی وجود دارد و به همین دلیل تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان b3112 بسیار اهمیت دارد‌ اگر این آبگرمکن را مرتب سرویس کنید و قطعات خراب آن را عوض نمایید، می‌توانید چندین سال از آن بدون هیچ مشکلی استفاده کنید. در انتها پیشنهاد می‌کنیم که دفترچه راهنما آبگرمکن دیواری بوتان b3112 را دانلود و مطالعه کنید. برای دانلود دفترچه روی دکمه زیر کلیک نمایید:

دانلود دفترچه راهنمای آبگرمکن B3112

آبگرمکن دیواری بوتان مدل b3112

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چگونه آبگرمکن دیواری بوتان مدل b3112 را تعمیر کنیم؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا