مجله لوازم خانگی

لوازم خانگی برند بوش | علت محبوبیت برند بوش در چیست؟

چگونه می توان وسایل اصل برند بوش را از تقلبی تشخیص داد؟

برند بوش در سال 1886 به وسیله روبرت بوش در آلمان بنیان گذاری شد. با قاطعیت تمام می توان بیان کرد بوش یکی از بهترین و مشهورترین سازندگان وسایل صنعتی و الکترونیکی در دنیا می باشد. که توانسته است با کیفیت محصولات خود، طرفداران زیادی را برای خود جمع کند. این مارک آلمانی ابتدا تنها در عرصه تولید قطعات خودرو و ابزارهای صنعتی مشغول به فعالیت  بود. ولی پس از ورودش به دنیای لوازم خانگی بوش نیز به خوبی توانست با ساخت کالاهای دارای کیفیت در مدت زمانی کوتاه به برندی مطرح در این زمینه تبدیل شود. این کارخانه دائماً سعی بر آن داشته تا با استفاده از فناوری های جدید کیفیت محصولات خود را ارتقاء دهد. در همین راستا فروش محصولاتش در سال 2010 توانست رکورد خودش در 125 سال گذشته را بزند. و این گویای موفقیت این شرکت در سال های فعالیت خود می باشد.

لوازم خانگی بوش

کارخانه بوش در حال حاضر بیشتر از یک قرن می باشد که فعالیت خود را به طور رسمی در صنعت لوازم خانگی برقی آغاز کرده است. این مارک علاوه بر کشور ایران در بسیاری از کشورهای جهان نیز به عنوان بزرگ ترین و محبوب ترین سازندگان لوازم خانگی شناخته می شود. از عمده ترین دلیل های پیشرفت این برند این بوده که دائماً در پی کیفیت بالای محصولاتش است و تلاش می کند که آن ها را با کمترین قیمت به دست خریدارانش برساند.

برند لوازم خانگی بوش توانسته است با دارا بودن مدل های لوکس و شیک به سلیقه های متفاوت و متنوع در کل جهان پاسخ روشنی دهد تا همگان بتوانند براساس بودجه و ضرورت خود از این برند، لوازم شان را تهیه کنند. باید به خاطر داشته باشید که برتری و پیشرفت یک برند یا مارک به صورت تصادفی و اتفاقی نیست. بلکه چیزی که برند بوش را به یک مارک معروف در لوازم خانگی مبدل کرده است، اهمیت دادن به کیفیت و نیاز افراد مختلف می باشد.

کمپانی بوش با استفاده از فناوری های جدید، محصولات خود را با کیفیت و طول عمری زیاد و قیمتی مطلوب تولید و روانه بازار می کند.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر چرخ گوشت دسینی Dessini/نمایندگی چرخ گوشت دسینی

لوازم خانگی بوش

معرفی شرکت بوش

تولد برند بوش مربوط به 136 سال قبل می باشد. هنگامی که شخصی به نام روبرت بوش موسسه ای بر مبنای تکنولوژی بینان گذاری کرد. این شرکت در شهر اشتوتگارت ثبت شد و نام شخص موسس آن یعنی بوش بر روی آن قرار گرفت. دفتر کنونی این برند معتبر آلمانی در شهر گرلینگن می باشد. این برند تا  این زمان پستی و بلندی های بسیاری را پشت سر گذاشته است و در قرن بیست و یکم و عصر تکنولوژی به اوج موفقیت های خود رسیده است.

در حال حاضر این برند در عرصه های لوازم خانگی، ابزارهای صنعتی، قطعات الکتریکی و …. فعالیت دارد. پس از گذشت 15 سال، کسانی که در این شرکت کار می کردند فقط به 15 نفر رسیده بودند. از بد روزگار در این سال بوش نیز همه پس انداز و سرمایه خود را استفاده کرده بود و تا سرحد ورشکستگی نیز پیش رفت. ولی روبرت ناامید نشد و با ایده های جدید توانست شرکت خود را به شکل امروزی و معروف ترین برند تبدیل کند.

علت اصلی محبوبیت برند بوش

همان طور که در بخش های قبل بیان کردیم کارخانه بوش در حیطه های متفاوتی همچون قطعات خودرو، لوازم خانگی، ابزار آلات صنعتی فعالیت دارد. ولی قسمت جالب ماجرا این است که این شرکت در هر صنعتی که حضور پیدا می کند در مدت زمانی کوتاه به محبوب ترین برند در آن عرصه تبدیل می شود. برای پی بردن به علت این موفقیت ها کافیست همه چیز را در صحبت های روبرت و مدیریت امور توسط بوش بیابیم.

روبرت دائماً به مدیرانی که برای او کار می کردند می گفت، “از تصور من خارج است که بازرسی بخواهد محصولات شرکت من را مورد بررسی قرار دهد. و بتواند درون آن حتی یک ایراد جزئی پیدا کند و این موضوع برای من توجیهی ندارد. به همین دلیل کالاهای تولیدی این شرکت باید از زیر دقیق ترین آزمایشات با پیروزی بیرون بیایند. و از هر نظر دارای کیفیتی مطلوب و بالا باشند.”

این سخن بوش همیشه حتی پس از فوتش نیز برای این برند به عنوان سرلوحه قرار گرفت و در واقع علت عمده معروفیت لوازم خانگی بوش کیفیت بالا و بی ایراد بودن محصولاتش است.

نحوه تشخیص لوازم خانگی بوش اصل از تقلبی

روش های استعلام گیری محصولات بوش برای اکثر لوازم تولیدی این شرکت مشابه می باشد. برای مثال، نداشتن کارتن که برطبق اظهار فروشندگان، دلیل آن پاره شدن کارتن در زمان حمل و نقل می باشد. ولی نداشتن کارتن و بسته بندی پلمپ شرکتی، از اصلی ترین راه های تشخیص اصل یا تقلبی بودن لوازم تولیدی بوش می باشد.

حتما بخوانید:   روش تعمیر کردن بخارشوی تکنو

لوازم خانگی بوش

چسباندن برچسب روی مدل‌های تقلبی

راه دیگری که برای تشخیص تقلبی بودن لوازم خانگی بوش کاربرد دارد، مشاهده برچسب های موجود بر روی لوازم می باشد. زیرا برندهای چینی با تغییر دادن مارک و برچسب لوازم ارزان قیمت خود، آن را به نام لباسشویی یا ظرفشویی برند معتبری همچون بوش با قیمتی بالاتر به فروش می رسانند.

دو برچسب شبیه به هم بر روی بسته بندی و همچنین بدنه لوازم خانگی بوش موجود می باشد. با بررسی آن ها، از مشابه بودن متن هر دو برچسب اطمینان حاصل کنید.

بررسی لوگوهای تقلبی

روش بعدی برای استعلام گیری اصل بودن محصول بررسی لوگوهای موجود بر روی کالا می باشد. در حیطه محصول ماشین های ظرفشویی و لباسشویی بوش، برای تشخیص اصل یا تقلبی بودن محصول کافیست لوگوی چسبانده شده بر روی محصول را بخراشید. زیرا در مارک های اصلی بوش به هیچ عنوان توسط ناخن خراشیده نمی شوند.

تفاوت محصولات بوش آلمان و ترکیه

تنها تفاوت موجود بین محصولات بوش تولیدی در دو کشور آلمان و ترکیه، در بخش امکانات و مشخصات محصول می باشد. در کشور ترکیه به علت اینکه تولید ماشین لباسشویی و ظرفشویی بوش با هزینه کمتری تولید می شود، برای مصرف کننده در ایران از هزینه پایین تری برخوردار است.

این موضوع نیز به این دلیل است که در کشور ترکیه هم مسافت کمتری نیاز است تا کالا وارد کشور شود و همچنین دستمزد کارگران ترکیه ای نسبت به کارگران آلمانی پایین تر می باشد. پس نگران کیفیت ساخت این محصول در ترکیه نباشید. زیرا کیفیت ساخت این محصول از بوش در هر دو کشور یکسان می باشد.

استفاده لوازم خانگی بوش از تکنولوژی های هوشمند

علت اساسی معروفیت برند بوش این است که این برند محصولات خود را با تکنولوژی های جدید آپدیت می کند. امروزه با وجود اینترنت و موبایل های پیشرفته انجام خیلی از کارها ساده تر و راحت تر از قبل است. در حال حاضر افراد برای خرید کوچک خود از سوپرمارکت نیز از تکنولوژی های گوشی هوشمند خود بهره می گیرند.

در همین راستا لوازم خانگی نیز جدا از این روند نیستند و نسبت به گذشته هوشمندتر شده اند. و به سمتی می روند که حتی در آینده ای نه چندان دور، می توانیم لوازم خانگی را با متصل شدن به اینترنت از هر مکانی که هستیم مدیریت کنیم. بعد از ورود تلویزیون های هوشمند، اکنون نوبت به یخچال های هوشمند رسیده است. بسیاری از یخچال های تولیدی در اکثر برندها از جمله برند بوش، دارای قابلیت متصل شدن به اینترنت می باشند.

حتما بخوانید:   راهکارهای اساسی جهت تمیز کردن رسوبات چای ساز

از همین رو شما می توانید حتی از راه دور نیز داخل یخچال خود را نگاه کرده و بدانید چه چیزی نیاز دارید. ولی تعدادی از یخچال های پیشرفته تر تولید شده اند که می توان مواد داخل یخچال را مدیریت کرد و در صورتی که تمام شده باشند، خود یخچال به صورت آنلاین آن محصول را سفارش می دهد. کمپانی بوش نیز از تکنولوژی هوم کانکت برای لوازم خانگی خود استفاده کرده است.

لوازم خانگی بوش

آیا می توان یخچال اصلی بوش را در ایران خریداری کرد؟

با توجه به وجود تحریم هایی که برای کشور ایران لحاظ شده است، مارک بوش نیز همچون سایر برندهای ال جی و سامسونگ نمایندگی های خود را از کشور ایران حذف کرده است. و هیچ کدام از محصولات خود را به کشور ایران صادر نمی کند. در حقیقت اعتبار قولنامه بین کمپانی بوش و ایران تمام شده است و امروزه هیچ یک از لوازم برند بوش از لوازم خانگی تا لوازم صنعتی به شکل قانونی به ایران صادر نمی شوند.

البته در بعضی شرایط امکان دارد محصولات مونتاژی این برند به طور غیرقانونی وارد کشور شوند که در این حالت نیز نمی توان قطعاً به اصل بودنشان استناد کرد.

نتیجه گیری

در این مقاله توانستیم شما را با تاریخچه به وجود آمدن برند بوش آشنا سازیم. همچنین از علت موفقیت این برند در تمامی زمینه هایی که فعالیت دارد، مطالبی را شرح دادیم. ولی از همه این عناوین مهم تر این است که لوازم خانگی برقی که شما تهیه می کنید، قرار است سال های متمادی از آن استفاده کنید. ولی در صورت اصل نبودن آن ها، متحمل ضرر مالی بسیاری می شوید.

در نتیجه اینکه بدانید یک برند اصل را چگونه از نمونه قلبی آن تشخیص دهید، بسیار حائز اهمیت می باشد. در این مقاله به چند روشی که خودتان می توانید در هنگام خرید محصولات بوش اصل را از تقلبی آن ها تشخیص دهید، اشاره کردیم.

31

لوازم خانگی برند بوش

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

لوازم خانگی برند بوش | علت محبوبیت برند بوش در چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x