تعمیرات یخچال

راهنمای کامل تعویض و تعمیر فن یخچال بوش BOSCH

در مطلب پیش رو از سایت ایبک چگونگی تعمیر فن یخچال بوش و یا تعویض آن را برای شما شرح خواهیم داد. اگر چه در تولید یخچال بوش از قطعات با کیفیت بالا استفاده می‌شود، اما این محصولات نیز مانند تمام لوازم برقی دیگر ممکن است، پس از مدتی استفاده دچار اختلالاتی شود. یکی از اختلالات رایجی که با گذشت زمان در یخچال های بوش مشاهده شده، ایجاد اختلال در فن این یخچال‌ها است. زمانی که فن یخچال کارکرد صحیح خود را از دست دهد و از کار بیفتد یخچال دیگر نمی‌تواند خنک بماند و به همین خاطر تعمیر و یا تعویض فن در اولین زمان ممکن از اهمیت بالایی برخوردار است.

راه‌های ارتباطی با مرکز تعمیرات یخچال بوش

اگر شما از کاربران یخچال بوش بوده و با ایجاد اختلال در یخچال خود مواجه شده‌اید، در صورتی که ساکن تهران هستید، می‌توانید با مرکز تعمیرات یخچال بوش در تهران ارتباط گرفته و مشکل خود را برطرف کنید. برای ارتباط با مرکز، نخست می‌توانید با نزدیکترین شعبه تعمیرگاه مجاز یخچال بوش در تهران تماس حاصل نمایید. همچنین می‌توانید درخواست تعمیر خود را در سایت مربوطه به ثبت برسانید که پس از ثبت و تایید درخواست شما در سایت مربوطه کد اشتراک و نام تعمیرکار به تلفن شما پیامک می‌شود.

پس از پیامک نام تعمیر کار و خودش را که تکنسین تعمیرگاه مجاز یخچال بوش برای تعمیر و یا تعویض فن در کمتر از یک ساعت در محل مورد نظر شما حضور می‌یابد. لازم به ذکر است که تعمیر یخچال بوش شما با قطعات اصلی بوش صورت می‌پذیرد. همچنین پس از پایان کار تعمیرات شما ضمانت نامه ۳ الی ۱۲ ماه و همچنین فاکتور هزینه‌های تعمیر را از تکنسین تعمیرگاه دریافت می‌کنید.

تعویض در محل فن یخچال فریزر و ساید بای ساید بوش

زمانی که فن یخچال فریزر و یخچال ساید بای ساید بوش شما از کار افتاده باشد، تکنسین‌های مجرب پس از تماس شما با تعمیرگاه و یا ثبت درخواست به شکل آنلاین در کوتاه‌ترین زمان ممکن در محل مورد نظر حضور می‌یابند تا نسبت به تعمیر و یا در صورت لزوم تعویض فن یخچال شما اقدام کنند.

با حضور تعمیرکاران تعمیرگاه مجاز یخچال بوش در تهران در محل مورد نظر شما دیگر نیازی نیست یخچال را با دشواری فراوان به تعمیرگاه جابه‌جا کنید و تمام خدمات مورد نیاز برای تعمیر و یا تعویض قطعات یخچال شما در محل انجام می‌شود. بسیاری از افراد این سوال را دارند که در مواقع خرابی فن کدام یکی از راه‌ها تعمیر و یا تعویض آن به صرفه‌تر است.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیر قهوه ساز بوش BOSCH | راهنمای استفاده و تعمیرات

 لازم به ذکر است که توصیه ما به شما تعویض فن از کار افتاده است. چرا که با تعمیر این قطعه ممکن است با گذشته زمانی کوتاه دوباره فن با اختلال مواجه شده و به خوبی کار نکند. پس اگر فن خراب را به طور کل تعویض کنید، دیگر خیالتان از بابت کارکرد آن راحت است. پس از اینکه برای تعمیر و یا تعویض فن یخچال فریزر یا ساید بای ساید بوش با کارشناسان تعمیرگاه مجاز یخچال بوش در تهران تماس گرفتید تعمیرکاران متخصص مجموعه، فن یخچال شما را با فن فابریک و اورجینال بوش تعویض می‌کنند.

تعویض و تعمیر فن یخچال بوش در محل

انواع فن یخچال بوش

یخچال بوش دارای چند نوع فن با کارکردها و محل‌های متفاوت است که در این بخش از مقاله به تشریح انواع این فن‌ها می‌پردازیم.

  • فن داخلی یخچال بوش

فن داخلی یخچال همان طور که از نامش پیداست، در بخش داخلی یخچال قرار داشته و وظیفه آن فراهم آوردن اقدامات لازم برای رساندن دمای یخچال به دمای مطلوب است و از این طریق به خنک کردن کابین داخلی یخچال کمک می‌کند‌. همچنین از دیگر وظایف فن داخلی یخچال بوش فراهم آوردن زمینه انجماد در بخش فریزر یخچال است.

  • فن اواپراتور یخچال بوش

یکی از مهمترین فن‌های به کار برده شده در یخچال بوش فن اپراتور بوده و وظیفه آن عبور هوا از بین سیم پیچی‌ها است. در مواقعی که فن اپراتور یخچال دچار اختلال شده باشد، خنک شدن کابین یخچال و روند یخسازی در یخچال شما در زمان بیشتری صورت می‌گیرد و ممکن است شما صداهایی را از یخچال خود بشنوید.

  • فن کمپرسور یخچال

 فن کمپرسور در کنار کمپرسور یخچال قرار گرفته و وظیفه آن خنک کردن این قطعه است. طبیعتاً با خراب شدن فن کمپرسور قطعه مذکور گرم شده و اختلالاتی در کارکرد یخچال به وجود می‌آید. البته لازم به ذکر است که ایجاد اختلال در هر کدام از آن‌ها در نهایت ایجاد مشکل در کارکرد کلی یخچال را موجب خواهد شد. از این رو پس از مشاهده اختلال در فن باید بلافاصله آن را به کارشناسان تعمیرگاه مجاز یخچال بوش اطلاع دهید تا با حضور تکنسین‌های متخصص در منزل یا محل کار شما مشکل در ساعات ابتدایی برطرف شود.

فن اواپراتور یخچال بوش

نحوه روغن کاری و تعویض فن یخچال بوش

همانطور که می‌دانيد لوازم برقی برای اینکه بتوانند در طولانی مدت کارکرد خود را حفظ کنند، نیاز به سرویس دارند و شما باید هر چند وقت یک بار نسبت به سرویس کردن لوازم برقی و خانگی خود اقدام کنید. لازم به ذکر است که فن یخچال نیز مانند بسیاری از قطعات دیگر پس از مدتی مصرف و با گذشت زمان به سرویس و روغن کاری نیاز دارد و انجام این اقدامات سبب بهتر کار کردن قطعه مذکور خواهد شد.

حتما بخوانید:   راهنمای کدهای ارور در یخچال فریزر کنمور Kenmore

 از طرفی در برخی از موارد ممکن است شما با ایجاد سر و صداهایی در ناحیه فن مواجه شوید که این مشکل تنها با یک روغن کاری ساده برطرف می‌شود نحوه روغن کاری فن به این شکل است که مقداری روغن را به بخش سر میل شفت که درون آرمیچر قرار دارد، میمالید. همان طور که در بخش‌های پیشین عنوان شد، زمانی که فن یخچال خراب شده و یا از کار می‌افتد، پیشنهاد ما به شما تعویض آن است.

چرا که با تعمیر فن این قطعه مدت زیادی برای شما کار نمی‌کند. چنانچه فن یخچال بوش شما خراب شده و نیاز به تعویض دارد این اقدام باید توسط تکنسین‌های تعمیرگاه مجاز تعمیر یخچال بوش صورت بگیرد. چرا که این اقدام تخصصی بوده و انجام آن توسط افراد نا بلد ممکن است، خسارت‌های بیشتری را برای شما به بار بیاورد. در این بخش از مقاله با نحوه تعویض فن یخچال بوش آشنا خواهید شد. برای عوض کردن فن از کار افتاده یخچال بوش ابتدا باید یخچال را از برق کشیده و صبر کنید تا یخ های درون آن ذوب شود. با توجه به ذوب شدن یخ‌ها باید مواد غذایی را از فریزر خارج کنید.

پس از این اقدامات قسمت پشت یخچال بوش را توسط پایه‌هایی که بسته شده، باز کرده، فن خراب را جدا و آن را با یک فن تازه و فابریک جایگزین کنید. در پایان فنی که از کار افتاده را از محل خود جدا کرده و فن جدید را در جایگاه خود قرار دهید. پس از جایگذاری فن جدید قسمت‌هایی که آن را جدا کرده‌اید را به حالت اولیه خود برگردانده و یخچال را به برق متصل کنید.

علت ایجاد سر و صدا از فن یخچال بوش

 شنیده شدن صداهای ناهنجار یکی از اختلالات رایجی است که مصرف‌کنندگان یخچال فریزر یا ساید بای ساید بوش با آن مواجه شده و آن را به کارشناسان مرکز اعلام می‌کنند. لازم به ذکر است که ایجاد این صدا در یخچال از عوامل مختلفی نشأت می‌گیرد. یکی از عواملی که سبب ایجاد سر و صدا در فن یخچال بوش می‌شود، ایجاد خرابی در موتور فن است.

حتما بخوانید:   تعویض موتور یخچال بوش BOSCH

همچنین اگر پروانه فن با کشو یا بدنه فریزر برخورد داشته باشد، این صدای ناهنجار از یخچال شما به گوش می‌رسد. هنگامی که با ایجاد این مشکل که در یخچال خود مواجه شدید باید از یک تکنسین متخصص برای تعمیر و یا تعویض فن استفاده کنید.

قیمت فن یخچال بوش و هزینه تعویض

زمانی که فن یخچال بوش کاربران دچار اختلال شده و نیازمند تعمیر یا تعویض است، بسیاری از مصرف‌کنندگان دغدغه هزینه تعویض فن را دارند. در این بخش از مقاله به تشریح و بررسی هزینه تعویض فن یخچال فریزر و ساید بای ساید بوش می‌پردازیم. در ابتدا باید توجه داشته باشید که نمی‌توان به طور مشخص هزینه را برای تعمیر و یا تعویض فن یخچال فریزر یا ساید بای ساید بوش معین کرد. چرا که هزینه این اقدامات متأثر از عوامل گوناگونی نظیر نوع و میزان خرابی یخچال، نیاز به تعمیر یا تعویض قطعه، قیمت قطعه از کار افتاده، مدل یخچال و دستمزد تعمیر کار است.

 بنابراین نمی‌توان قیمت مشخصی را برای آن اعلام کرد. البته شایان ذکر است که در تعمیرگاه مجاز تعمیرات یخچال بوش شما می‌توانید تمام اقدامات مذکور را با هزینه منصفانه دریافت کنید. علاوه بر این اقدامات فوق توسط تکنسین‌های مجرب و با تجربه مرکز انجام می‌شود که این امر طول عمر دستگاه شما را به دنبال دارد. یکی از باکیفیت‌ترین و معتبرترین برندهای تولید یخچال فریزر و یخچال ساید بای ساید بوش است. در این یخچال از تجهیزات و وسایل گوناگون و با کیفیتی استفاده شده است.

قیمت فن یخچال بوش

سخن پایانی

یکی از قطعات به کار برده شده در یخچال بوش فن بوده که انواع مختلفی دارد. هر کدام از فن‌های به کار برده شده در یخچال بوش وظیفه خاصی را بر عهده دارند لذا در صورت بروز اختلال و خرابی در هر کدام از این فن‌ها باید قطعه معیوب با قطعه فابریک و با کیفیت تعویض شود که توصیه ما تعویض فن به جای تعمیر آن است.

در این هنگام بسیاری از کاربران دغدغه قیمت فن یخچال بوش را دارند که باید توجه داشته باشید قیمت این فن بسته به نوع آن، مدل فن و مدل یخچال متفاوت است. از این رو شما برای آگاهی از قیمت دقیق فن یخچال فریزر یا ساید بای ساید بوش می‌توانید با کارشناسان تعمیرگاه مجاز یخچال بوش در تهران تماس حاصل نموده و اطلاعات دقیق را درباره قیمت فن یخچال بوش به دست آورید.

111111111111111111

31

راهنمای تعویض و تعمیر فن یخچال بوش

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای تعویض و تعمیر فن یخچال بوش BOSCH | تعمیر فن یخچال

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا