ابزار برقی

خدمات تعمیرات ابزار شمشاد زن و علف زن مارک بوش BOSCH

یکی از مواردی که شاید بخواهید در مورد آن اطلاعاتی کسب کنید شمشاد زن می باشد ما می‌خواهیم در این مقاله از ایبک امداد برای شما شمشاد زن بوش را معرفی کرده و روش تعمیر آن را برایتان توضیح دهیم تا در صورت نیاز خودتان بتوانید آن را عیب یابی کرده و به تعمیر آن اقدام کنید با ما همراه باشید.

آشنایی با شمشاد زن بوش

فضای سبز اطراف ما باعث آرامش و زیبایی محیط می شوند اگر درختان و گیاهان در حیاط و یا محیط های عمومی دارای آراستگی و زیبایی باشد باعث می‌شود که محیط زیبا شده و به آرامش روحی شما کمک فراوانی می کند برای این کار نیاز به ابزار باغبانی داریم که هر کدام از این ابزار ویژگی خاص خود را دارا می باشند با پیشرفت تکنولوژی ابزار آلات زیادی وارد بازار شدند که جای ابزارآلات قدیمی را گرفته و باعث سرعت در کار باغبانی می شوند همانطور که می دانید در حاشیه دیوارها شمشاد یکی از درختان و سایه بانان زیبایی است که بسیار دیده می شود.

مرتب کردن شمشاد با قیچی های باغبانی کار سختی می باشد به همین دلیل امروزه از شمشاد زن برای این کار استفاده می کنند این وسیله یکی از ابزارهای باغبانی می باشد که در مصارف خانگی هم می توان از آن استفاده کرد و به جای اره، قیچی باغبانی، داس و… مورد استفاده قرار می گیرد شمشاد زن برای کوتاه کردن علف های هرز، شاخ و برگ درختان و غیره استفاده می شود این دستگاه شامل اهرم، موتور و تجهیزات ایمنی کنترل کننده می باشد شمشاد زن تیغه های مختلفی دارد که هر کدام کار خاصی را انجام می دهند. شمشاد زن یا همان حاشیه زن انواع مختلفی دارد مانند الکتریکی (برقی ) و شمشاد زن موتوری (بنزینی) همانطور که از نام آنها پیداست شمشاد زن بنزینی با بنزین کار می کند و قدرت بالایی دارد و شمشاد زن برقی هم با برق کار کرده و سر و صدای زیادی تولید می کند.

حاشیه زن دارای دو مدل می باشد:

 1.  یک مدل برای کوتاه کردن شاخه های نازک و برگهای درخت شمشاد و همچنین پیرایش آن و درخت های کوچک، مورد استفاده قرار می گیرد.
 2. مدل دیگر برای برداشتن و قطع کردن شاخه های محکم و سفت شمشاد استفاده می شود.
حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات بخارشوی بوش BOSCH | آموزش گام به گام تعمیرات

ویژگی های دستگاه شمشاد زن بوش

شمشاد زن بوش

استفاده از شمشاد زن بوش می تواند برای شما بسیار لذت بخش باشد هرس کردن درختان شمشاد و باغبانی می تواند به انسان آرامش خاصی بدهد در ادامه می خواهیم ویژگیهای دستگاه شمشاد زن بوش را برای شما بیان کنیم تا بیشتر با آن آشنا شوید:

 • دارای سیستم ضد لرزه می باشد.
 •  ولتاژ باتری آن ۳۶ وات است.
 • بدون باتری ۸.۳۸ پوند وزن دارد.
 •  ۲۳.۶۲ اینچ طول چاقوی برش این دستگاه است.
 • دارای تیغه دو لبه
 • ۳۱۰۰ دور در دقیقه
 •  دارای قدرت موتور ۷۰۰ وات
 • حجم مخزن آن ۴۶۰ سی سی می باشد.

در ادامه می خواهیم برای شما مشکلات متداولی که احتمال دارد برای دستگاه شمشاد زن بوش به وجود بیاید را توضیح دهیم تا در صورت نیاز بتوانید خودتان دستگاه را عیب یابی و تعمیر کنید.

دلایل کم شدن قدرت دستگاه شمشاد زن بوش چه می باشد؟

اگر هنگام استفاده از شمشاد زن متوجه شدید که قدرت دستگاه کم شده و نمی توانید بخوبی از آن استفاده کنید موارد زیر را بررسی کنید:

 • کم شدن مقدار بنزین در دستگاه باعث کاهش قدرت آن می شود بهتر است برای اینکه این مشکل را برطرف کنید به مقدار لازم در دستگاه بنزین بریزید.
 • گاهی وجود نوسانات برق در مدل های برقی شمشاد زن، باعث کم شدن قدرت آن خواهد شد اگر با این مشکل مواجه شدید بهتر است که استفاده از شمشاد زن را به وقت دیگری موکول کنید تا نوسانات برق وجود نداشته باشد.
 • دلیل دیگری که می تواند باعث کم شدن قدرت دستگاه شمشاد زن شود خراب شدن قطعات داخلی دستگاه است برای برطرف کردن این مشکل حتماً باید به تعمیرکار شمشاد زن بوش مراجعه کنید تا مشکل دستگاه شما را برطرف کنند.

دلایل خوب کار نکردن شمشاد زن چیست؟

شاید این مشکل برای شما هم پیش آمده باشد که در هنگام استفاده از این دستگاه شاهد درست کار نکردن آن شوید در ادامه می خواهیم برای شما مواردی را که باعث خوب کار نکردن شمشاد زن می‌شود بیان کنیم:

 • کند شدن تیغه دستگاه می‌تواند باعث بروز این مشکل شود برای اینکه این مشکل را حل کنید باید به نمایندگی های تعمیرات شمشاد زن بوش مراجعه کنید.
 • خرابی در قسمت منبع تغذیه دستگاه شمشاد زن می تواند باعث اختلال در کارکرد آن شود برای برطرف کردن این مشکل باید حتماً با تعمیرکار شمشاد زن بوش تماس بگیرید.
حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات دریل آاگ AEG | آموزش تعمیر دریل آاگ

چرا شمشاد زن استارت می شود بعد از آن متوقف می شود؟

اگر شمشاد زن شما استارت می شود ولی بعد از استارت متوقف می‌شود باید شما موارد زیر را بررسی کنید:

۱- جرقه گیر: جرقه گیر صفحه ی کوچکی می باشد که از جرقه زدن موتور جلوگیری می کند. در اثر گذشت زمان احتمال دارد جرقه گیر به وسیله دود مسدود شده باشد در صورت مسدودی جرقه گیر موتور دستگاه خاموش خواهد شد و یا کند کار می کند برای اینکه از جرقه گیر رفع انسداد کنید باید به کمک یک برس سیمی آن را تمیز کنید و یا می توانید در صورت لزوم جرقه گیر را عوض کنید.

۲- کاربراتور: مسدود شدن کاربراتور می تواند باعث بروز این مشکل شود به دلیل باقی ماندن سوخت در کاربراتور احتمال دارد که کاربراتور مسدود شده باشد. در اثر گذشت زمان بعضی از موادی که در سوخت وجود دارد تبخیر می شوند و ماده غلیظ و چسبناک از خود به جا می‌گذارند این سوخت چسبنده می تواند باعث مسدود شدن کاربراتور شود و در نتیجه موتور متوقف می‌شود اگر متوجه شدید که کاربراتور مسدود شده است به وسیله پاک کننده کاربراتور را تمیز کنید اگر بعد از تمیز کردن مشکل برطرف نشد می توانید آن را تعویض و یا بازسازی کنید.

۳- فیلتر سوخت: مسدود شدن فیلتر سوخت هم می‌تواند باعث بروز این مشکل شود احتمال دارد که سوخت های باقی مانده در اثر گذشت زمان باعث گرفتگی فیلتر شود موادی که در سوخت وجود دارد تبخیر شده و مواد چسبناک و غلیظ از آن باقی می ماند که باعث مسدودی فیلتر سوخت می شود و در نتیجه موتور متوقف خواهد شد اگر سوخت قدیمی در شمشادزن شما باقی مانده می‌توانید آن را از مخزن تخلیه کنید و فیلتر سوخت را هم می توانید عوض کنید.

۴- فیلتر هوا: مسدودی فیلتر هوا و یا کثیف شدن آن باعث می شود موتور بیش از حد سوخت بگیرد و هوای کافی برای آن وجود نداشته باشد و این باعث خاموشی موتور خواهد شد اگر متوجه شدید که فیلتر هوا مسدود شده حتما آن را عوض کنید.

 

چرا شمشاد زن بوش شما خوب کار نمی کند؟

شمشاد زن بوش

اگر در هنگام استفاده از شمشاد زن متوجه شدید که شمشاد زن خوب کار نمی کند باید به موارد زیر توجه کنید احتمالا مشکل بوجود آمده به یکی از این مواردی که برای تان نام می بریم مربوط می شود:

۱- کاربراتور مسدود شده: مسدود شدن کاربراتور به دلیل باقی ماندن سوخت در آن می تواند باعث بد کار کردن شمشادزن شود در اثر گذشت زمان موادی که در سوخت وجود دارد تبخیر می شود و مواد چسبناک و غلیظی از خود باقی می‌گذارد این مواد چسبنده باعث مسدود شدن کاربراتور خواهد شد و در نتیجه موتور  هم متوقف می شود اگر متوجه شدید که کاربراتور مسدود شده می توانید آنرا به وسیله پاک کننده کاربراتور کاملا تمیز کنید و مسدودی را برطرف کنید اگر کثیفی کاربراتور به حدی بود که مشکل برطرف نشد می توانید آن را عوض کنید.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات توستر بوش BOSCH | آموزش استفاده از توستر

۲- شمع دچار آسیب شده باشد: باید شمع را بررسی کنید تا دچار سایش و آسیب نشده باشد اگر شمع ترک بخورد و یا سوخته باشد و یا الکترود آن آسیب دیده باشد باید شمع را عوض کنید می توانید برای تست شمع از دستگاه مخصوص استفاده کنید. هنگامی که موتور خاموش می شود باید جرقه قوی در بین پایانه  توستر ببینید اگر شما این جرقه را ندیدید یعنی شمع خراب شده و باید آن را عوض کنید.

۳- مسدود شدن جرقه گیر: اگر جرقه گیر با دود مسدود شود باعث می شود که موتور خاموش شده و از کار بیفتد و یا کند کار کند برای این که جرقه گیر را تمیز کنید می توانید از یک برس سیمی استفاده کنید و یا می توانید در صورت لزوم جرقه گیر را عوض کنید.

۴- مسدود شدن فیلتر سوخت: اگر فیلتر سوخت در اثر باقی ماندن سوخت مسدود شود باعث می شود که سوخت های باقیمانده تبخیر شوند و مواد چسبناک از آنها باقی بماند و این مواد باعث مسدودی فیلتر خواهند شد در این هنگام باید سوخت را از مخزن خالی کنید و یا می توانید فیلتر سوخت را عوض کنید.

۵- مسدود شدن فیلتر هوا: مسدود شدن فیلتر هوا باعث می شود که هوای کافی به موتور نرسد در این صورت باید فیلتر هوا را که مسدود شده عوض کنید.

نتیجه گیری:

همانگونه که می دانید محصولات بوش یکی از بهترین و پرطرفدار ترین محصولات در بین برندهای مختلف می باشد ما در این مقاله از ایبک امداد برای شما شمشاد زن بوش را معرفی کردیم در صورت نیاز به تعمیر شمشاد زن بوش می توانید به تعمیرگاه های مجاز شمشاد زن بوش در سراسر ایران مراجعه کنید و یا در صورت نیاز می توانید در قسمت دیدگاه ها سوالات خود را مطرح کرده تا کارشناسان ما از ایبک امداد پاسخگوی سوالات شما باشند.

نحوه تعمیر شمشاد زن بوش

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چرا شمشاد زن بوش شما خوب کار نمی کند؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا