تعمیراتتعمیرات پکیج و آب گرمکن

عیب‌یابی و مشکلات آبگرمکن بدون مخزن بوش | کد خطای آن

آبگرمکن شما یکی از با ارزش‌ترین لوازم خانگی شماست. یکی از بهترین آبگرمکن‌های جهان بوش نام دارد. در این راستا عیب‌یابی مشکلات آبگرمکن بدون مخزن بوش یکی از دغدغه‌های صاحبان این آبگرمکن به شمار می‌رود. این بدان معناست که حتی مشکلات کوچک نیز می‌توانند باعث اختلال بسیار بزرگ شوند.

وقتی برای همه چیز از پخت و پز گرفته تا نظافت و حمام کردن و حتی استفاده با وسایل دیگر به آب گرم وابسته هستید، مشکل آبگرمکن می‌تواند زندگی شما را در خانه کم و بیش به یک وقفه ناامیدکننده برساند.

هرچه بیشتر در مورد این مسائل آبگرمکن بدانید، توانایی بیشتری در تشخیص صحیح آن‌ها و سپس انجام اقدامات مناسب خواهید داشت. ما در این مقاله از سایت ایبک قصد داریم تا با شما عزیزان در رابطه با عیب‌یابی و مشکلات آبگرمکن بدون مخزن بوش بحث نماییم. با ما تا پایان این مقاله کاربردی همراه باشید.

مشکلات آبگرمکن بدون مخزن بوش

برخی از رایج‌ترین مشکلات آبگرمکن بدون مخزن بوش

در این بخش قصد داریم تا به رایج‌ترین مشکلات آبگرمکن بدون مخزن بوش بپردازیم. این مشکلات به شرح زیر است.

آب نشت می‌کند

یکی از رایج‌ترین مشکلات آبگرمکن بدون مخزن بوش نشتی آب است. با این حال، این مشکل همیشه نشانه این نیست که مخزن شما نشتی دارد. اگر به نظر می‌رسد نشت از بالای لوله شما می‌آید، این می‌تواند نشانه شل بودن اتصالات آب شما باشد.

بررسی کنید که لوله‌های ورودی آب سرد و لوله‌های خروجی آب گرم هر دو محکم به هم وصل شده باشند و به نوعی لق نشوند یا شل نشوند. با این حال، این همچنین می‌تواند نشانه‌ای از خوردگی مخزن باشد. در هنگام نشتی که یکی از رایج‌ترین مشکلات آبگرمکن بدون مخزن بوش به حساب می‌آید اگر نتوانستید خودتان آن را تعمیر نمایید حتما با یک تکنسین ماهر تماس بگیرید.

بدون آب گرم

یکی دیگر از رایج‌ترین مشکلات آبگرمکن بدون مخزن بوش گرم نکردن آب است. ممکن است این مشکل منبع حرارت شما باشد. برای آبگرمکن‌های برقی بوش، این بدان معناست که عناصر گرمایشی شما ممکن است خراب شده باشند یا اتصال الکتریکی آن‌ها تحت تاثیر قرار گرفته باشد.

برای آبگرمکن‌های گازی بوش، این مشکل می‌تواند چراغ راهنما یا اتصال گاز معیوب باشد. اگر چراغ پیلوت شما روشن است اما گاز مشتعل نمی‌شود، ممکن است مشعل خود را به طور کلی مشکل داشته باشید که نیاز به تعمیر دارد. اگر بخاری بوش شما جدیدتر است و دارای سیستم جرقه زنی الکترونیکی است، جعبه شکن خود را بررسی کنید تا ببینید آیا مدار آبگرمکن شما قطع شده است یا خیر. اگر چنین است، آن را ریست کنید و مشکلی برای احتراق مجدد آبگرمکن خود ندارید.

آب داغ با بوی عجیب

اگر زمانی که آب گرم خود را روشن می‌کنید بوی عجیبی حس کردید، این احتمال وجود دارد که آبگرمکن شما دارای تجمع باکتری باشد. دما را تا حدود ۱۴۰ درجه فارنهایت افزایش دهید و هر گونه باکتری در مخزن باید به دلیل گرما از بین برود. آب داغ می‌تواند باعث سوختگی جدی شود. دما را بالا ببرید، حدود یک ساعت یا بیشتر صبر کنید، سپس آن را پایین بیاورید و چند ساعت صبر کنید تا دما دوباره پایین بیاید قبل از اینکه آب داغی را باز کنید. آب داغ با بوی بد یکی از عجیب‌ترین مشکلات آبگرمکن بدون مخزن بوش به حساب می‌آیند.

آبگرمکن زمان می‌برد تا دوباره گرم شود

طولانی شدن فرآیند گرم شدن آب نیز یکی از شایع‌ترین مشکلات آبگرمکن بدون مخزن بوش به حساب می‌آید. اگر به نظر می‌رسد که آبگرمکن شما بیش از حد طول می‌کشد تا دوباره گرم شود، در این مواقع ترموستات خود را چک کنید این امکان وجود دارد که در پایین آبگرمکن نصب شده باشد، به این معنی که مشعل شما انرژی کافی برای گرم کردن سریع آب شما را تولید نمی‌کند. همچنین ممکن است مشکلی در اتصالات برق خود داشته باشید، مانند فشار ضعیف برق، دودکش کثیف، یا دهانه مشعل کثیف که از جریان مناسب گاز جلوگیری می‌کند. تمیز کردن این قطعات می‌تواند مشکل شما را حل کند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نصب مخزن شناوردار در آبسردکن افترون و نکات نگهداری آن

این عامل باعث می‌شود به نظر برسد که آبگرمکن شما هرگز دوباره گرم نمی‌شود، در حالی که در واقع زمان کافی نداشته است.

مشکلات آبگرمکن بدون مخزن بوش

فشار کم آب گرم

مشکلات آبگرمکن بدون مخزن بوش تنها به گزینه‌های قبلی ختم نمی‌شود. فشار آب گرم نیز یکی دیگر از مشکلات این آبگرمکن خوش ساخت است. برای خانه‌های قدیمی، بزرگ‌ترین محدودکننده فشار آب، لوله‌کشی کوچک‌تر است که استاندارد ساختمان برای دهه‌ها بود. خانه‌های مدرن از لوله‌کشی بزرگ‌تر استفاده می‌کنند که قادر به انتقال آب بیشتر است، اما تنها راه حل این مشکل در خانه‌های قدیمی، لوله‌کشی کامل است.

با این حال، اگر لوله کشی مدرن در خانه خود دارید، ممکن است بتوانید فشار آب خود را با اطمینان از مسدود نشدن هواکش‌های سینک خود افزایش دهید (که به مرور زمان انجام می‌شود). همچنین، شیر ورودی آب خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که بطور تصادفی نیمه بسته نشده است.

آب خیلی گرم یا خیلی سردآب

آیا دمای آب در بخاری ناسازگار است؟ صرف نظر از اینکه ترموستات خود را چگونه تنظیم می‌کنید، آب خیلی گرم می‌شود یا به اندازه کافی گرم نمی‌شود؟ این نشانه این است که ترموستات شما مشکل دارد. اگر این مشکل رخ داد باید ترموکوپل خود را تعویض نمایید تا از شر این مشکل خلاص شوید. حال که با مشکلات آبگرمکن بدون مخزن بوش آشنا شدید در بخش بعدی می‌خواهیم به کد خطاهای این آبگرمکن محبوب بپردازیم.

کد خطاهای آبگرمکن بدون مخزن بوش

بوش یک برند معروف آبگرمکن بدون مخزن است که معمولاً توسط بسیاری از صاحبان خانه استفاده می‌شود. اگر آبگرمکن بدون مخزن بوش شما ایرادی داشته باشد، کد خطای خاصی روی نمایشگر دستگاه نمایش داده می‌شود. این کد خطا به مالکان پنجره‌ای می‌دهد که در داخل واحد چه می‌گذرد. همه کدهای خطا لزوما بد نیستند، اما هر کد خطا باید به طور کامل بررسی شود. این کدها به شرح زیر هستند.

کد خطا A2: مشکل در محدود کننده گاز دودکش

کد خطای بوش A2 نشان دهنده ایراد در محدودکننده گاز دودکش است. برای رفع خطای کد A2 بوش، تداوم محدودکننده گاز دودکش را بررسی کنید و هر گونه مشکل را برطرف کنید. اطمینان حاصل کنید که در اطراف مهر و موم مبدل حرارتی نشتی گاز دودکش وجود ندارد. اطمینان حاصل کنید که اتصالات محدود کننده گاز و تمام دسته سیم‌ها ایمن هستند.

برای بررسی وضعیت سیم کشی، دستگاه را از برق جدا کنید. اطمینان حاصل کنید که اتصالات دسته سیم شل یا آسیب دیده روی برد کنترل وجود ندارد. کد خطا A2 همچنین به این معنی است که دستگاه ممکن است بیش از حد گرم شود، زیرا معمولاً نشان می‌دهد که دمای داخل آبگرمکن بالای ۲۳۰ درجه فارنهایت است.

مشکلات آبگرمکن بدون مخزن بوش

کد خطا A3: سنسور دمای اگزوز قطع شده است

کد خطای بوش A3 نشان می‌دهد که سنسور دمای اگزوز قطع شده است. اگر آبگرمکن بدون مخزن بوش شما کد خطا A3 را نشان می‌دهد، مطمئن شوید که سنسور دمای اگزوز به درستی نصب شده و اتصال محکم و ایمن است. در صورت لزوم، سنسور دمای اگزوز را بررسی و تعویض کنید. اطلاعات اضافی در مورد نحوه اندازه گیری سنسور واحد خاص خود را می‌توانید در راهنمای عیب یابی واحد خود بیابید.

کد خطا A4: خطای سنسور دمای جریان برگشتی

کد خطای بوش A4 به معنی ایراد در سنسور دمای جریان برگشتی است.کد خطای A4 بوش معمولاً به دلیل قطع شدن سنسور یا اتصال کوتاه ایجاد می‌شود. اطمینان حاصل کنید که سنسور دمای جریان برگشتی به درستی نصب شده است. می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد عیب یابی سنسور دستگاه خود در دفترچه راهنمای نصب دستگاه بیابید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  چرا اجاق گاز صدا میدهد ؟

کد خطا A7: خطای سنسور دمای خروجی

کد خطای بوش A7 نشان دهنده مشکل در سنسور دمای خروجی است. اطمینان حاصل کنید که اتصالات سیم در شرایط کار خوب، بدون خوردگی و محکم نصب شده‌اند. اگر دمای آب به زیر ۳۶ درجه فارنهایت برود و از ۲۱۰ درجه فارنهایت بالاتر رود یا دستگاه نیاز به رسوب زدایی داشته باشد، کد خطای A7 بوش ممکن است رخ دهد.

به عنوان بخشی از فرآیند عیب‌یابی این کد خطا، ممکن است لازم باشد خوانش‌های مقاومت سنسور را نیز اندازه‌گیری کنید. جزئیات حالت و اطلاعات مربوط به مدل را می‌توان در دفترچه راهنمای دستگاه شما یافت. اگر به نظر می‌رسد سنسور معیوب است، آن را تعویض کنید.

به خاطر داشته باشید که اگر دمای آب به زیر ۳۶ درجه فارنهایت کاهش یابد، یخ خواهد زد. برای جلوگیری از آن باید اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهید. گارانتی سازنده خسارت ناشی از یخ زدن آب را پوشش نمی‌دهد.

اگر دمای دستگاه بالاتر از ۲۱۰ درجه فارنهایت باشد، کد خطای A7 نشان داده می‌شود. معمولاً این گرمای بیش از حد می‌تواند ناشی از تجمع رسوب باشد، به این معنی که دستگاه باید رسوب زدایی شود تا از گرمای بیش از حد بیشتر جلوگیری شود. بسته به کیفیت آب، ممکن است نیاز به رسوب زدایی مکرر و تصفیه آب برای جلوگیری از تجمع رسوب داشته باشید.

کد خطا A9: خطای سنسور دمای خروجی

کد خطای A9 بوش نشان می‌دهد که سنسور دمای خروجی دمای خروجی مورد انتظار را تشخیص نمی‌دهد.اطمینان حاصل کنید که سنسور دمای خروجی به درستی به لوله آب گرم وصل شده است. فشار گاز و ولتاژ تغذیه‌ای که دستگاه دریافت می‌کند و اینکه به درستی زمین شده است را بررسی کنید.

وقتی کد خطای بوش A9 روی دستگاه ظاهر می‌شود، معمولا چشمک می‌زند. علاوه بر آن، در واقع به جای یک کد خطای معمولی، یک پیام وضعیت در نظر گرفته می‌شود. اگر سنسور به درستی به بخش عمودی لوله آب گرم یا فشار گاز کم یا ولتاژ پایین متصل نشده باشد، کد خطا A9 اغلب ظاهر می‌شود. با این حال، اگر به نظر می‌رسد همه چیز در حال بررسی است، ممکن است با یک واحد کنترل معیوب سروکار داشته باشید که باید تعویض شود. در صورت لزوم، با یک تکنسین دارای مجوز تماس بگیرید تا وضعیت واحد را ارزیابی کند.

کد خطا C6: فن با چرخش آهسته

کد خطای C6 بوش به این معنی است که چرخش فن اولیه بسیار کند است.کد خطای C6 بوش می‌تواند ناشی از سیم کشی ضعیف، ولتاژ پایین، فشار کم گاز و تنظیم نادرست یا مسدود شدن هواگیری باشد. اگر همه چیز همانطور که در نظر گرفته شده است کار کند، این کد خطا می‌تواند ناشی از نقص فن یا واحد کنترل باشد.

کد خطا E2: خطای سنسور دمای آب ورودی

کد خطای بوش E2 به این معنی است که سنسور دمای آب سرد مشکل دارد.اگر دمای آب کمتر از ۳۶ درجه فارنهایت باشد، کد خطای E2 بوش نشان داده می‌شود. سنسور دمای آب سرد یا شیر آب ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد. اگر پس از بازنشانی کد خطا، کد خطا باقی ماند یا دوباره نشان داده شد، باید دستگاه را عیب یابی کنید تا علت اصلی مشکل مشخص شود.

مشکلات آبگرمکن بدون مخزن بوش

سخن پایانی

امیدواریم که از خواندن این مقاله استفاده کافی را برده باشید. اگر این مقاله را دوست داشتید آن را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید و با این کار خود از ما حمایت کنید.

عیب‌یابی و مشکلات آبگرمکن بدون مخزن بوش

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

آبگرمکن چقدر زمان می‌برد تا دوباره گرم شود؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا