تعمیرات لباسشویی

تعمیرات لباسشویی بوش | دلایل ارور e۱۱

یکی از ارور های غیر متداول در ماشین لباسشویی بوش ارور e۱۱ می باشد اگر شما با این ارور روبرو شدید حتماً باید هرچه سریعتر آن را برطرف کنید در ادامه می خواهیم شما را با دلایل ارور e۱۱ در ماشین لباسشویی بوش آشنا کرده و روش های عیب یابی و همچنین برطرف کردن این کد خطا را برایتان توضیح دهیم.

دلایل کد خطای e۱۱ در ماشین لباسشویی بوش

اگر شما کد خطای e۱۱ و یا هر کد خطای دیگری را بر روی نمایشگر ماشین لباسشویی بوش خود مشاهده کردید سریعاً برای برطرف کردن آن اقدام کنید دلایل بروز این کد خطا بر روی نمایشگر ماشین لباسشویی بوش می تواند موارد زیر باشد:

 1. خراب شدن حسگر حرارتی
 2.  دمای زیاد آب در ماشین لباسشویی بوش
 3. خرابی برد الکتریکی

خراب شدن حسگر حرارتی یکی از دلایل کد خطای e۱۱ در ماشین لباسشویی بوش

حسگر حرارتی یک قطعه کوچک در ماشین لباسشویی می باشد که وظیفه آن اندازه گرفتن دمای آب به وسیله سنسور های حساس به دما می باشد ماشین لباسشویی بوش از آب گرم استفاده می کند تا کیفیت شستشو را بالا برده و لباس ها بیشتر تمیز شود اگر حسگر حرارتی خراب شود باعث می شود شما کد خطای e۱۱ را در روی نمایشگر مشاهده کنید.

برنامه شستشو در ماشین لباسشویی دمای مخصوص خود را دارد و تشخیص رسیدن دما به حد مطلوب برعهده سنسورهای آب و یا ترموستات می باشد اگر ترموستات خراب شود نمی تواند دمای آب را به خوبی اندازه‌گیری کند و یا اطلاعات را به برد منتقل کند برای برطرف کردن ارور e۱۱ شما باید ترموستات را تعویض کنید برای عوض کردن ترموستات حتماً باید از تعمیرکار مجرب کمک بگیرید.

دمای بالای آب یکی از دلایل کد خطای e۱۱ در ماشین لباسشویی بوش

گاهی ممکن است تنظیم نکردن دمای آب باعث گرم شدن ماشین لباسشویی شما شود بیشتر ماشین های لباسشویی مجهز به درجه تنظیم دما می باشند اگر به طور اتفاقی در هنگام شستشو دمای آب بالا برود، فرایند شستشو در دمای بالا انجام می شود و این باعث می شود لباس های شما در دمای آب گرم چروک شود به طور کلی دمای آب را باید بر اساس نوع شستشو تنظیم کنید ولی اگر دمای آب زیاد بالا برود شما ارور کد خطای e۱۱ را در روی نمایشگر ماشین لباسشویی بوش خود مشاهده خواهید کرد برای اینکه این ارور را برطرف کنید باید دمای آب را کم کنید.

حتما بخوانید:   راهنمای برنامه های شست و شوی ماشین لباسشویی آرچلیک Arçelik

وجود مشکل در برد الکتریکی یکی از دلایل ارور e۱۱ در ماشین لباسشویی بوش

برد یک قسمت مهم و حیاتی در ماشین لباسشویی می باشد که با استفاده از اجزای داخلی و اتصالات الکتریکی وظایف دستگاه را انجام می دهد برد دستور شروع و پایان کار را به قسمتهای مختلف دستگاه ارسال می کند اگر برد با مشکل روبرو شود کد خطا این مشکل را به شما اطلاع می دهد. خرابی برد می‌تواند باعث نمایش ارور e۱۱ بر روی صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی بوش باشد. برای بررسی و تعمیر یا تعویض برد باید به تعمیرکار مراجعه کنید.

لباسشویی بوش

روش عیب یابی کد خطای e۱۱ در ماشین لباسشویی بوش

اگر شما با ارور e۱۱ در روی نمایشگر ماشین لباسشویی بوش خود روبرو شدید باید در مرحله اول این مشکل را عیب یابی کنید برای این منظور موارد زیر را انجام دهید:

 • خراب شدن حسگر حرارتی می تواند دلیل کد خطای e۱۱ در لباسشویی بوش شما باشد خراب شدن حسگر باعث می شود اطلاعات دمای آب به برد ارسال نشود در این صورت شما این ارور را در روی نمایشگر مشاهده خواهید کرد برای اینکه این قطعه را عیب یابی کنید به شما توصیه می کنیم حتماً به تعمیرکار مراجعه کنید.
 • اگر ارور e۱۱ به دلیل بالا بودن دمای آب در روی نمایشگر ظاهر شود برای اینکه مشکل را برطرف کنید باید دمای آب را کم کرده و پایین بیاورید می توانید این کار را به صورت دستی انجام دهید.
 • خرابی برد الکتریکی یکی دیگر از دلایل ارور e۱۱ در دستگاه لباسشویی بوش می باشد که امکان دارد برای همه ی لباسشویی ها این اتفاق بیفتد برای برطرف کردن این مشکل ابتدا دستگاه لباسشویی را از برق در آورید و بعد از چند ساعت دوباره آن را به برق بزنید در صورت برطرف شدن مشکل، ارور از روی نمایشگر رفع خواهد شد.

روش برطرف کردن ارور e۱۱ در ماشین لباسشویی بوش

در این مقاله برای شما دلایل بروز ارور e۱۱ در ماشین لباسشویی بوش را توضیح دادیم و همچنین عیب یابی آن را هم بیان کردیم در ادامه می خواهیم روش برطرف کردن این کد خطا را برای تان توضیح دهیم:

 • برای اینکه مشکل حسگر های حرارتی را برطرف کنید حتماً باید به تعمیرکار مراجعه کنید زیرا این یک کار تخصصی بوده و اگر شما مهارتی در این زمینه نداشته باشید نباید اقدام به تعمیر و یا برطرف کردن مشکل حسگر ها کنید.
 •  برای برطرف کردن کد خطا به دلیل دمای آب، باید دمای آب را کم کنید زیاد شدن دمای آب می تواند دلایل زیادی داشته باشد که شما باید آن را بررسی کنید.
 • اگر دلیل ارور e۱۱ به علت خرابی برد الکترونیکی بود تا شما برد را تعمیر و یا تعویض نکنید این مشکل برطرف نمی شود برای برطرف کردن آن ابتدا ماشین لباسشویی را از برق کشیده و بعد از دو ساعت دوباره به بزنید اگر مشکل برطرف نشد حتماً به تعمیرکار مراجعه کنید.
حتما بخوانید:   نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی میله | خدمات تعمیر لباسشویی Miele

خراب شدن ماشین لباسشویی می تواند برای تمام اعضای خانواده ناراحت کننده باشد اگر می خواهید ماشین لباسشویی شما عمر طولانی داشته باشد و خراب نشود باید با روش استفاده صحیح و اصولی آن آشنا باشید.

نکاتی مهم برای نگهداری اصولی ماشین لباسشویی بوش

ماشین لباسشویی یک وسیله مهم در منزل می باشد که می‌توانید به وسیله آن لباس های اعضای خانواده و پارچه های سبک وزن را در آن شستشو دهید اگرچه ماشین لباسشویی عمر زیادی دارد ولی قطعات آن عمر محدودی داشته و بعد از مدتی ممکن است دچار خرابی شوند اگر شما از ماشین لباسشویی خود درست و اصولی نگهداری نکنید و یا اینکه صحیح از آن استفاده نکنید ممکن است قطعات آن به زودی خراب شده و شما با مشکلات زیادی رو به رو شوید مواردی که برای نگهداری ماشین لباسشویی باید رعایت کنید عبارتند از:

 1.  محل قرار گیری ماشین لباسشویی
 2.  استفاده درست از برنامه های دستگاه
 3.  جلوگیری از نوسانات برق
 4.  انتخاب شوینده خوب و مناسب
 5.  نگهداری از درب دستگاه لباسشویی
 6.  لاستیک دور درب لباسشویی

۱- محل قرارگیری ماشین لباسشویی بوش

محل قرار گیری دستگاه لباسشویی از اهمیت بسیاری برخوردار است محلی که برای دستگاه لباسشویی انتخاب می کنید باید مرطوب نبوده و کاملاً خشک باشد هیچگاه دستگاه را نزدیک سینک ظرفشویی و یا در حمام قرار ندهید زیرا امکان دارد بدنه دستگاه برق دار شود ماشین لباسشویی را در جای صاف و سفت بگذارید و آن را تراز کنید تراز نبودن دستگاه باعث می شود در هنگام کار، تکان های زیادی خورده و به موتور ماشین لباسشویی آسیب برسد.

۲- استفاده درست از برنامه های دستگاه

یکی دیگر از مواردی که باید برای نگهداری اصولی و صحیح از ماشین لباسشویی به آن دقت کنید این است که برنامه اشتباه برای لباس ها انتخاب نکنید زیرا در این صورت هم به لباس و هم به دستگاه لباسشویی شما آسیب می رسد. در دفترچه راهنمایی ماشین لباسشویی بوش برنامه های مناسب برای شستشوی لباس های مختلف نوشته شده است، می توانید به کمک دفترچه راهنما برای شستشوی لباس ها برنامه درست و صحیح را انتخاب کنید.

حتما بخوانید:   راهنمای خرید ارزانترین ماشین لباسشویی ایرانی

۳- نوسانات برق در ماشین لباسشویی بوش

نوسانات برق می تواند باعث سوختن قطعات داخلی دستگاه مانند موتور و یا برد شود برای اینکه از این مشکل جلوگیری کرده باشید حتماً از محافظ برق استفاده کنید و در هنگام اوج مصرف برق از ماشین لباسشویی استفاده نکنید.

۴- انتخاب شوینده خوب و با کیفیت برای نگهداری از ماشین لباسشویی بوش

انتخاب شوینده با کیفیت و مرغوب بسیار مهم است اگر شما از شوینده های غیر استاندارد برای ماشین لباسشویی استفاده کنید ممکن است این شوینده ها کف زیادی تولید کرده و به دستگاه شما آسیب برساند همچنین از پودر ماشین دستی هم برای ماشین لباسشویی بوش استفاده نکنید زیرا کف زیاد آن به ماشین لباسشویی آسیب خواهد رساند.

۵- نگهداری از درب ماشین لباسشویی بوش

نگهداری از درب دستگاه هم بسیار ساده است و هم اهمیت زیادی دارد. شما باید هنگام باز و بسته کردن درب بسیار دقت کنید هیچ وقت درب را با زور، باز و یا بسته نکنید کافیست تا اهرم آن را به آرامی فشار داده و به طرف خود بکشید به این صورت درب باز می شود اگر به آن ضربه ای وارد کنید باعث خواهد شد که درب ترک خورده و آسیب ببیند.

۶- لاستیک دور درب

محافظت از لاستیک دور درب کار راحتی است ولی اگر به خوبی اینکار را انجام ندهید باعث آسیب دیدگی لاستیک دور درب دستگاه لباسشویی خواهد شد و مجبورید آن را تعویض کنید برای نگهداری از ماشین لباسشویی بوش خود و بالا بردن عمر لاستیک درب توصیه می کنیم بعد از هر بار شستشو درب دستگاه را باز بگذارید تا دیگ لباسشویی به طور کامل خشک شود. لاستیک دور درب را هم به کمک یک پارچه خشک کنید هر چند وقت یکبار لاستیک دور درب را تمیز کنید تا از به وجود آمدن قارچ ها و باکتری ها در آن جلوگیری کرده باشید.

لباسشویی بوش

نتیجه گیری:

در این مقاله برای شما دلایل نمایش ارور e۱۱ را در روی نمایشگر ماشین لباسشویی بوش به طور کامل توضیح داده و روش های برطرف کردن آن را هم بیان کردیم همچنین در ادامه شما را با روش های نگهداری اصولی ماشین لباسشویی بوش آشنا کردیم.

اگر در این زمینه سوال و یا نظری داشتید می توانید در قسمت دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

00000000000999999

31

 

تعمیرات لباسشویی بوش | دلایل ارور e۱۱

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

روش برطرف کردن ارور e۱۱ در ماشین لباسشویی بوش

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا