تعمیرات لباسشویی

تعمیرات ماشین لباسشویی بوش BOSCH خطای f43

دلیل خطای f43 لباسشویی بوش چیست؟ | بررسی دلیل نمایش ارور f43 در لباسشویی بوش

اگر شما در ماشین لباسشویی بوش خود با ارور f۴۳ روبرو شدید و با این ارور آشنایی ندارید ما در این مقاله شما را با دلایل ایجاد ارور f۴۳ ماشین لباسشویی بوش و همچنین روش های برطرف کردن آن آشنا خواهیم کرد.

کد خطای f۴۳ در ماشین لباسشویی بوش چه معنا دارد؟

ارور f۴۳ ماشین لباسشویی بوش کد خطای بسیار مهمی است که اگر شما آن را نادیده بگیرید با مشکلات بیشتری روبرو خواهید شد. شما از ماشین لباسشویی حداقل هفته ای دوبار استفاده می کنید و اگر دستگاه لباسشویی خراب شود می تواند کابوس بزرگی برای خانواده باشد پس بهتر است با استفاده درست و نگهداری صحیح از ماشین لباسشویی بوش عمر آن را زیاد کرده تا نیازی به تعمیر نداشته باشد.

یکی از مواردی که می تواند به شما این امکان را بدهد که خرابی های دستگاه خود را تشخیص دهید کدهای خطا و ارور ماشین لباسشویی بوش می باشد اگر شما با ارور f۴۳ در ماشین لباسشویی بوش برخورد کردید و معنای آن را نمی دانید بهتر است با ما همراه باشید تا در این مقاله دلایل بروز این ارور و همچنین روش های برطرف کردن آن را به طور کامل برایتان توضیح دهیم.

کد خطای f۴۳ ماشین لباسشویی بوش چیست؟

بوش یکی از برندهای نام آشنا می باشد که از تکنولوژی های روز دنیا در محصولات خود استفاده می کند ماشین های لباسشویی بوش به نمایشگر ال ای دی مجهز می باشند که می توانند انتخاب برنامه شستشو را برای شما راحت کند و به صورت اعداد و حروف انگلیسی ارور های دستگاه را به اطلاع شما برساند. گاهی ممکن است این ارورها در بین شستشو اتفاق بیفتد ارور f۴۳ یکی از کد خطاهایی است که وقتی شما آن را در صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی مشاهده کردید باید بدانید که مشکلی در اتصالات موتور و همچنین موتور به وجود آمده است.

حتما بخوانید:   راهنمای ارور ماشین لباسشویی بوش BOSCH

دلایل کد خطای f۴۳ ماشین لباسشویی بوش چیست؟

دلایل مهمی که می تواند باعث شود تا کد خطای f۴۳ بر روی نمایشگر ماشین لباسشویی بوش دیده شود موارد زیر می باشد:

  •  خرابی و یا تمام شدن زغال موتور
  •  خراب شدن کلکتور موتور
  •  وجود مشکل در تاخوی موتور

ماشین لباسشویی بوش

خرابی و تمام شدن زغال موتور از دلایل کد خطای f۴۳ ماشین لباسشویی بوش

زغال موتور یک قطعه در ماشین لباسشویی بوش می باشد که با توجه به استفاده از آن ۵ تا ۲۰ سال عمر می کند. اگر این قطعه خراب و یا شکسته شود و یا اینکه تمام شود باعث خواهد شد اختلالی در عملکرد موتور دستگاه لباسشویی به وجود بیاید و شما ارور f۴۳ را بر روی نمایشگر می بینید زغال سنگ رسانای الکتریکی بسیار بالایی داشته و می تواند گرمای موتور را جذب کرده و به محل مورد نظر انتقال دهد این قطعه رسانایی حرارتی بالایی داشته و به دلیل ضریب اصطکاک پایین و همچنین سبک بودن می‌تواند گزینه خوبی برای استفاده در داخل موتور به حساب بیاید.

 خراب شدن کلکتور موتور دلیل کد خطای f۴۳ ماشین لباسشویی بوش

کلکتور یکی از قطعات دستگاه لباسشویی می باشد که نقش مهمی در عملکرد آن دارد اگر کلکتور با مشکلی برخورد کند باعث خواهد شد که زغال و کلکتور موتور بطور صحیح باهم اتصال نداشته باشند. یکی از مشکلات اصلی که می‌تواند برای کلکتور به وجود بیاید این است که روی آن خط و خش افتاده و یا دچار ساییدگی و فرسودگی شود.

به وجود آمدن مشکل در تاخوی موتور یکی از دلایل ارور f۴۳ ماشین لباسشویی بوش

یکی دیگر از قطعاتی که در موتور ماشین لباسشویی وجود دارد و بسیار هم مهم می باشد تاخو است تاخو وظیفه دارد دور موتور را تنظیم کند عملکرد صحیح قطعات لباسشویی و همچنین چرخش موتور بر عهده تاخو می باشد تاخو آهنربایی که در قسمت انتهای موتور قرار گرفته است و با استفاده کردن از میدان مغناطیسی که تولید می کند حرکت راست و چپ دیگ موتور را به وجود می آورد.

روش برطرف کردن ارور f۴۳ ماشین لباسشویی بوش

بعضی از ارورها بدون نیاز به تعمیر کار برطرف می شوند ولی ارور f۴۳ ماشین لباسشویی بوش جزو این ارور ها به حساب نمی آید توصیه می کنیم وقتی این ارور را در روی نمایشگر ماشین لباسشویی بوش خود مشاهده کردید حتماً ماشین لباسشویی را خاموش کنید به هیچ وجه آن را ری‌استارت نکنید زیرا خاموش و روشن کردن ماشین لباسشویی باعث خواهد شد که برنامه هایی که در روی برد دستگاه وجود دارد بپرد و این برای شما هزینه بر خواهد شد و علاوه بر تعمیر مشکل ارور f۴۳، باید هزینه بیشتری برای برنامه ریزی دوباره لباسشویی خود پرداخت کنید.

حتما بخوانید:   روش تعمیرات ماشین لباسشویی سپهر الکتریک

البته بعضی اوقات ممکن است شما اطلاعات فنی کمی در زمینه ماشین لباسشویی داشته باشید در این صورت می‌توانید کلکتور و یا زغال را تعویض کنید ولی باز هم ممکن است این ارور از صفحه نمایش دستگاه شما رفع نشود و این به دلیل کم بودن اطلاعات شما در این زمینه می باشد که می تواند باعث شود برنامه های روی برد پاک شود پس به شما توصیه می کنیم برای اینکه مجبور به پرداخت هزینه های بیشتر نشوید حتماً در صورت مشاهده ارور f۴۳ با نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی بوش تماس بگیرید.

راهنمای نگهداری صحیح از ماشین لباسشویی بوش

ماشین لباسشویی یکی از ضروریات هر خانه ای می باشد که اگر از آن خوب نگهداری نکنید به مرور ضعیف شده و باعث پرداخت هزینه های گزاف برای تعمیرات خواهید شد در ادامه می خواهیم برای شما روش هایی را برای حفظ و نگهداری صحیح ماشین لباسشویی بوش بیان کنیم که با رعایت این نکات می توانید به طول عمر بیشتر ماشین لباسشویی خود کمک کنید.

ماشین لباسشویی بوش چند که بسیار محکم می باشد ولی استفاده و نگهداری از آن بسیار راحت است اگر شما از ماشین لباسشویی بوش خوب نگهداری کنید می‌توانید سال های طولانی از آن استفاده کنید.

نگهداری صحیح قبل و بعد از استفاده از ماشین لباسشویی بوش

اگر شما مواردی را قبل و بعد از استفاده از دستگاه لباسشویی بوش رعایت کنید از هزینه های تعمیرات جلوگیری کرده و به افزایش طول عمر دستگاه خود کمک می کنید برای این منظور به موارد زیر توجه کنید:

۱- استفاده از مواد شوینده مناسب

دقت داشته باشید همیشه باید از مواد شوینده ای استفاده کنید که مناسب دستگاه شما است مثلاً اگر دستگاه شما راندمان بالایی دارد باید شما هم از مواد شوینده با راندمان بالا استفاده کنید در غیر این صورت، به ماشین لباسشویی شما صدمه وارد می شود‌. مشخصات دستگاه خود را بررسی کنید تا متوجه شوید از چه شوینده ای باید استفاده کنید و همچنین چه مقدار از شوینده لازم است در دستگاه بریزید.

۲- خالی کردن سریع لباس های مرطوب از دستگاه

یکی از مهم ترین و راحت ترین راه ها برای نگهداری صحیح از ماشین لباسشویی بوش این است که شما لباس های مرطوب را از دستگاه سریعاً خالی کنید زیرا ماندن لباس های مرطوب در ماشین لباسشویی باعث ایجاد بوی بد در دستگاه خواهد شد و اگر در مدت طولانی لباسها داخل ماشین لباسشویی بماند باعث به وجود آمدن کپک و قارچ خواهد شد اگر دستگاه شما درب از بالا می باشد بعد از هر بار استفاده از ماشین لباسشویی باید آن را کاملا خشک کنید و اگر درب از جلو می باشد درب آن را باز بگذارید تا هوا داخل آن جریان پیدا کرده و از کپک جلوگیری شود.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر ماشین لباسشویی بوش | ارور f۵۷

۳- بررسی کردن درب ماشین لباسشویی بوش

درب دستگاه لباسشویی خود را مرتب بررسی کنید توجه داشتن به این مورد بسیار مهم است رطوبت می تواند باعث تجمع کپک و قارچ شده و از آب بندی شدن درب جلوگیری کند باید بعد از هر بار استفاده از دستگاه لباسشویی حتماً لاستیک ها را خشک و تمیز کنید برای این کار می‌توانید از آب و سرکه استفاده کنید.

۴- پر نکردن دستگاه لباسشویی بیشتر از حد مجاز

هیچگاه داخل دستگاه لباسشویی خود را پر از لباس نکنید مقدار مجاز لباسی که داخل ماشین لباسشویی می ریزید تقریباً سه چهارم دستگاه است اگر می خواهید وسایل سنگین مثل شلوار جین و یا حوله و یا حتی پتو را بشوید باید مقدار کمتری در دستگاه قرار دهید تا دستگاه آسیب نبیند.

۵- قرار گرفتن دستگاه لباسشویی روی یک سطح صاف

حتماً باید دستگاه شما در یک سطح صاف قرار گرفته باشد اگر ماشین لباسشویی تراز نباشد باعث تکان های شدید شده و به موتور ماشین لباسشویی آسیب وارد می شود می توانید به وسیله پایه های ماشین لباسشویی بوش آن را تنظیم و تراز کنید.

۶- سرویس دوره ای ماشین لباسشویی بوش

بطور مرتب ماشین لباسشویی خود را سرویس کنید سرویس کردن ماشین لباسشویی می تواند از مشکلات جدی در دستگاه جلوگیری کند اگر ماشین لباسشویی شما مشکل کوچکی داشته باشد با یک سرویس دوره‌ای برطرف خواهد شد ولی در غیر اینصورت ممکن است همان مشکل کوچک تبدیل به یک مشکل بزرگ و پر هزینه شود.

ماشین لباسشویی بوش

نتیجه گیری

اگر شما در ماشین لباسشویی بوش خود با ارور f۴۳ روبرو شدید و دلیل بروز این کد خطا را نمی دانستید ما در این مقاله به طور کامل دلایل این ارور را برای شما توضیح دادیم و همچنین راه های برطرف کردن این ارور را هم بیان کردیم اگر با راهنمایی های ما موفق به برطرف کردن مشکل نشدید حتماً با نمایندگی های تعمیرات ماشین لباسشویی بوش تماس بگیرید.

در صورت نیاز می توانید با پشتیبانی ایبک امداد تماس بگیرید تا متخصصین ما جوابگوی شما باشند.

 

تعمیرات ماشین لباسشویی بوش

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نگهداری صحیح قبل و بعد از استفاده از ماشین لباسشویی بوش

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا