خدمات نظافتی

روش های تمیز کردن جاکفشی توکار

چیدمان اصولی کفش ها در جاکفشی

جاکفشی یکی از اساسی ترین وسیله ها برای مرتب و منظم کردن کفش ها است. جاکفشی ها به زیباتر شدن دکوراسیون منزل شما هم کمک می‌کنند و جلوه بهتری از آن را نشان می‌دهند. جاکفشی که یک گزینه مناسب برای ساماندهی و منظم کردن کفش است، پس از مدتی به دلیل وجود کفش ها بوی نامطبوع آنها را به خود می‌گیرد. بر این اساس زمانی که درب جاکفشی را باز می‌کنید بوی بد آن در محیط اطراف گسترده می‌شود و هوای آن بخشی از محیط را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در این مواقع آشنایی با روش های تمیز کردن جاکفشی به شما برای رفع بوی بد این وسیله کمک زیادی می کند.

مرتب کردن حرفه ای جاکفشی توکار

در کل بایستی مرتب کردن جاکفشی ها را در اولویت قرار دهید و به صورت هفتگی و یا ماهانه آنها را تمیز کنید. فراموش نکنید پیش از جای گذاری هر نوع کفشی داخل این وسیله، اول باید داخل قفسه های آن را با روزنامه یا کاغذ های باطله بپوشانید.

در فصل های پاییز و زمستان به خاطر برف و بارانی که وجود دارد، کفش ها بسیار آلوده می‌شوند، بر این اساس زمانی که جاکفشی شما خالی شد در قدم اول باید روزنامه و کاغذ های باطله را بی شک دور بیندازید و با یک پارچه نم دار قفسه های آن را به خوبی تمیز کنید.

حواستان باشد چکه های آب و اثر گل و لای را با دقت از روی جاکفشی ها بزدایید. بهتر است در فصل های پاییز و زمستان به طور مداوم جاکفشی خود را تمیز و مرتب کنید. پاک کردن جاکفشی های فلزی بسیار راحت است و دیگر نیازی نیست زمان زیادی را برای تمیز کردن آن بگذارید. چون در این حالت برای زدودن لکه های آن فقط به آب ولرم و مواد شوینده نیاز دارید.

در عین حال، ساماندهی و منظم کردن جاکفشی های چوبی دشوار است؛ چون زدودن آلودگی های آن روند معضلی را دارد. توصیه می‌کنیم برای پاک کردن لکه ها از جاکفشی های چوبی، از محلول روغن زیتون و سرکه استفاده کنید. جاکفشی خود را بر اساس جنس و کیفیتی که دارد، مواد شوینده متناسب با آن را انتخاب کنید و لکه های آن را بزدایید. پس از آن روزنامه و کاغذ های تازه را داخل طبقه ها بیندازید و به گام بعد که از بین بردن بوی نامطبوع جاکفشی است، بروید.

 

چگونه بوی نامطبوع جاکفشی را از بین ببریم

مرتب کردن جاکفشی ها، فقط به شستشوی طبقه ها متناهی نمی‌شود. تمیز کردن جاکفشی مشتمل از بین بردن بوی نامطبوع کفش است. در مجموع، به ناگزیر جاکفشی ها بوی زننده ای را از کفش ها می‌گیرند که این بوها بسیار اذیت کننده است و با هر باز و بسته کردن درب جاکفشی همه محیط اطراف را تحت تاثیر قرار می‌دهد. بر این اساس بایستی در پی راه حل هایی برای از بین بردن بوی نامطبوع جاکفشی باشیم.

نیاز نیست برای از بین بردن آن به سمت مواد شوینده گرانبها بروید، بهتر است از موادی استفاده کنید که در هر خانه ای هم پیدا می‌شود. در فصل های پاییز و زمستان علاوه بر اینکه جاکفشی ها تند تند کثیف می‌شوند، بوی نم و رطوبت هم می‌دهند. برای برطرف کردن آن کافی است آب و سرکه را با یکدیگر ترکیب کنید و به صورت اسپری به طبقه های جاکفشی بزنید. سرکه کاربرد بسیار فراوانی را دارد که می‌توانید با آن آباژور های منزل خود را نیز تمیز کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  همه کاربردهای شگفت انگیز جوش شیرین | کاربرد جوش شیرین در زندگی روزمره

البته جوش شیرین هم گزینه مناسبی برای جاکفشی است.در این مرحله، نخست به طبقه های جاکفشی جوش شیرین را بریزید و مشاهده خواهید کرد که این ماده چه تاثیر خارق العاده ای را برای بو زدایی دارد. جالب است بدانید حتی جاکفشی های طبقه ای و بدون درب هم بوی نامطبوع می‌دهند، برای بو زدایی این نوع از جاکفشی ها می‌توانید از مخلوط لیمو با بعضی از روغن های خوشبو استفاده کنید.

برای از بین بردن بوی بد جاکفشی از الکل استفاده کنید. به یاد داشته باشید الکل ها همواره بزرگ ترین دشمن باکتری ها هستند، هیچ ویروس و باکتری با وجود الکل زنده نمی‌مانند. با استفاده از الکل همه نوع باکتری ها و ویروس ها می‌میرند و باعث آلودگی کفش های شما نمی‌شوند. در این صورت دیگر باکتری ها از محیط کفش های شما دور می‌مانند و دیگر توانایی زنده ماندن را در داخل کفش های شما را ندارند‌. بهتر است بدانید اگر کفش شما هم کثیف باشد، هیچ باکتری نمی‌تواند در آن قسمت تکثیر یابد. در حین اسپری کردن الکل به جاکفشی توجه داشته باشید مقدار کمی از آن را بزنید، چون اگر در حجم زیادی از آن استفاده کنید جاکفشی بوی الکل را به خود می‌گیرد که برایتان ناخوشایند است.

روش های تمیز کردن جاکفشی

ساماندهی و نظم دادن به جاکفشی های آپارتمانی

یکی از اصلی ترین مسئله هایی که باید برای نظم دادن جاکفشی های آپارتمانی به آن دقت کرد این است که بایستی کفش ها را بر طبق ماه و فصلی که در آن قرار دارید، استفاده کنید. به این صورت که کفش هایی که آنها را نیاز ندارید، می‌توانید داخل باکس بگذارید و آن را در زیر تخت و یا داخل کمد قرار دهید. اما بهتر است بدانید پیش از قرار دادن کفش ها به داخل باکس یا جعبه باید آن ها را به خوبی تمیز کنید و همچنین واکس هم بزنید.

اگر می‌خواهید کفش هایتان جای کمتری از جاکفشی را بگیرد، لازم است آنها را مطابق ترتیب فصل ها دسته بندی کنید. اگر در داخل کمد و یا زیر تخت جایی را برای قرار دادن کفش ندارید، آنها را داخل طبقه های پایین جاکفشی قرار دهید. کفش های مورد علاقه و مورد نیاز خود را در طبقه های بالا و در دسترس بگذارید.

علاوه بر موارد گفته شده می‌توانید برای منظم کردن درون جاکفشی از قانون یکی داخل یکی خارج استفاده کنید. این قانون باعث می‌شود جاکفشی شما بیش از حد شلوغ نشود. در حین ساماندهی جاکفشی دقت کنید اگر کفشی را استفاده نمی‌کنید کنار بگذارید و به خیریه ببخشید.

از ترفند های کاربردی برای جاکفشی استفاده کنید

اگر جا کفشی خود را در داخل منزل قراره داده اید و می‌خواهید جلوه زیبایی به منزل شما دهد، می‌توانید از ترفند های کاربردی در جهت این امر استفاده کنید. این ترفند ها بسیار کارآمد هستند و باعث شیک شدن دکوراسیون منزل شما می‌شود. فراموش نکنید چوب برای تزئین، گزینه بسیار مناسبی است و همواره بهترین طرح را برای ساخت جاکفشی می‌دهد. حتی می‌توانید از نردبان هم برای ساختن یک جاکفشی شیک استفاده کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تمیز کردن و برق انداختن ظروف روحی | مزایا و معایب ظروف روحی

اگر کمد و یا قفسه‌ قدیمی را در منزل دارید به هیچ وجه دور نیندازید؛ می توانید با استفاده از چند ترفند آنها را به یک جاکفشی کاربردی تبدیل کنید. به طور کلی نردبان ها، قفسه های قدیمی و سبد های چوبی بهترین گزینه برای تزیین جاکفشی هستند. اگر قلاب هایی از جنس فلز را دارید فراموش نکنید که می‌توانید آنها را بر روی دیوار بزنید و یک جاکفشی کم هزینه را برای خود آماده کنید‌. با قرار دادن آیینه و شمعدان، قاب عکس و … بر روی جاکفشی، به زیبا تر شدن دکوراسیون منزل کمک می‌کنید. در تزئین کردن جاکفشی، استفاده از رنگ های شاد و گوناگون را از یاد نبرید.

از جعبه مخصوص کفش ها استفاده کنید

یکی از عوامل مهم برای مرتب و منظم ماندن جاکفشی، سالم ماندن کفش ها است. بر این اساس، اکثر افراد ترجیح می‌دهند از جعبه مخصوص کفش ها استفاده کنند. امکان دارد یک ایده جالبی به نظر نیاید اما نکته ای که حائز اهمیت است زمانی که می‌خواهید کفش مورد علاقه خود را بردارید باید از بین جعبه های متعدد به دنبال جعبه مدنظر خود باشید که این کار دشواری است.

از جعبه مخصوص کفش ها استفاده کنید

از نایلون برای نگهداری کفش ها استفاده کنید

برای نگهداری کفش های خود می‌توانید از کیسه های پارچه ای و نایلونی استفاده کنید. روزنامه ها شکل و شمایل کفش را حفظ می‌کنند، در این صورت می‌توانید آنها را داخل کفش ها بگذارید و آن کفش ها را داخل نایلون قرار دهید. مرتب و تمیز کردن کفش ها مزایای زیادی دارد که می‌توانید از آنها به مدت طولانی استفاده کنید و از هزینه های گزاف در امان بمانید. سعی کنید هفته ای دو بار کفش های خود را تمیز کنید و آنها را در جای مناسبی قرار دهید.

چند ترفند عالی برای جاکفشی ها

۱- جاکفشی مخصوص بوت ها

  • قفسه بوت ها در بیشتر کمد ها قرار می‌گیرند و به آسانی می‌تواند تا ۱۰ جفت بوت را در خود جا دهد. یک راه عالی برای محافظت و ساماندهی بوت ها است. با استفاده از این جاکفشی ها ساق بوت های شما دیگر نمی‌شکند.

۲- جاکفشی کفش گردان

  • در این مدل از جاکفشی ها به آسانی می‌توانید کفش هایتان را منظم کنید و هر جفت از کفشی را که می‌خواهید به راحتی در دسترس شما قرار می‌گیرد. این جاکفشی ها فضای کمتری از منزل را اشغال می‌کنند، طوری که می‌توانید آن را در یک گوشه ای قرار دهید و همچنین قابلیت چرخش را هم دارد.

آیا تمیز و مرتب کردن جاکفشی کار آسانی است

در موارد بالا راه حل های آسان و کم هزینه را برای سازماندهی جاکفشی به شما گفتیم، ولی برطرف کردن بوی نامطبوع جاکفشی کاری بسیار دشوار و طاقت فرسا است. به شما پیشنهاد می‌کنیم برای تمیز کردن منزل و مرتب کردن کمد، جاکفشی و … از خدمات نظافت منزل کمک بگیرید. با کمک افراد حرفه ای در این کار می توانید به آسانی کار های خانه را انجام داده، بدون اینکه آسیبی به وسایل شما وارد شود.

روش های تمیز کردن جاکفشی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

روش های تمیز کردن جاکفشی توکار

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا