تعمیرات لباسشویی

آیا می توان وایتکس را داخل ماشین لباسشویی ریخت؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

یکی از سوالاتی که ممکن است برای کاربران پیش آید این است که آیا مجاز به ریختن وایتکس داخل ماشین لباسشویی می باشند؟ در این مقاله از ایبک امداد تلاش می‌کنیم همه سوالات شما در این رابطه را پاسخگو باشیم. ممکن است از خودتان بپرسید آیا می توانم وایتکس را داخل ماشین لباسشویی بریزم؟ در کدام قسمت از ماشین لباسشویی می توانم وایتکس را بریزم؟ چگونه می توانم با وایتکس ماشین لباسشویی را تمیز کنم؟ نکات استفاده از وایتکس چیست؟

وایتکس چیست و چه کاربردی دارد؟

شوینده های سفید کننده دارای انواع مختلفی می باشند که همگی آنها جهت تمیز کردن و از بین بردن لکه ها در سطوح مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از مهمترین سفید کننده ها ماده هیپوکلریت سدیم است. این ماده جامد بوده اما وقتی با آب ترکیب می شود محلول قوی درست می‌شود که برای سفید کردن و تمیز کردن انواع مختلف لباس و سطوح مورد استفاده قرار می گیرد. مایع سفیدکننده در غلظت های ۳ تا ۶ درصد برای مصارف خانگی و غلظت ۵۰ درصد جهت مصارف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. هیپوکلریت سدیم یا آب ژاول مایع زرد رنگ است که خاصیت سفید کنندگی دارد. همچنین برای ضدعفونی کردن و تصفیه آب کاربرد دارد. این مایع با نام های دیگری مثل کلر مایع، وایتکس، مایع سفید کننده و هیپوکلریت سدیم شناخته شده است. در واقع می توان با اضافه کردن ۱۰ تا ۱۶ درصد هیپو کلریت به آب این ماده را به دست آورد. از مهمترین خواصی که آب ژاول دارد می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

 • وایتکس در برابر گرما و نور ناپایدار است. بنابراین باید در ظروف دربسته و مات نگهداری شود.
 • آب ژاول دارای خاصیت اکسید کنندگی زیادی است و باعث تحریک پوست و چشم می شود.
 • آب ژاول قدرت خورندگی زیادی دارد.
 • از ترکیب آبمیوه با دیگر مواد شیمیایی گاز سمی کلرامین تولید می شود که بسیار خطرناک است.
 • استفاده از وایتکس در محیط های بسته موجب آسیب رسیدن به دستگاه تنفسی می‌شود و حتی خفگی و مرگ را به دنبال دارد.
حتما بخوانید:   چگونه شیر برقی ماشین لباسشویی را تعمیر و یا تعویض کنیم؟

آیا می توانیم داخل ماشین لباسشویی وایتکس بریزیم؟

لکه شدن روی لباس های سفید ممکن است برای همه پیش آمده باشد. یکی از روش هایی که می توان لکه ها را از روی لباس های سفید پاک کرد استفاده از وایتکس است. اما سوال اینجا است که آیا می توان وایتکس را داخل ماشین لباسشویی ریخت؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بله، امکان ریختن وایتکس داخل ماشین لباسشویی وجود دارد. آیا می توان وایتکس را داخل ماشین لباسشویی ریخت؟اما نکته مهم این است که محل ریختن آن را بدانید. همچنین به هیچ عنوان نباید دو برند مختلف وایتکس را با هم مخلوط کنید زیرا باعث تولید مواد شیمیایی بسیار پرقدرت خواهد شد که علاوه بر آسیب رساندن به لباس های شما به ماشین لباسشویی نیز صدمات جبران ناپذیری وارد خواهد کرد. هنگام استفاده از وایتکس داخل ماشین لباسشویی حتما باید از آب زیادی استفاده کنید تا اثرات آن از دستگاه پاک شود.

محل ریختن آب ژاول داخل ماشین لباسشویی کجاست؟

نکته بسیار مهمی که باید به آن دقت کنید این است که از وایتکس فقط برای لباس های سفیدی که لک شده اند باید استفاده کنید. ابتدا وایتکس را داخل ظرفی که دو لیتر آب درون آن ریخته اید بریزید و ترکیب کنید سپس ترکیب را در قسمت اصلی جا پودری بریزید و ماشین لباسشویی را روی برنامه ای قرار دهید که دمای ۶۰ درجه داشته باشد. سپس ماشین لباسشویی را روشن کنید تا عملیات شستشو انجام شود.

چگونه داخل ماشین لباسشویی ال جی وایتکس بریزیم؟

اگر شما از کاربران ماشین لباسشویی ال جی می باشید و قصد دارید برای شستن لباسهای سفید خود از وایتکس داخل ماشین لباسشویی استفاده کنید ممکن است این سوال برایتان پیش آمده باشد که چگونه باید داخل ماشین لباسشویی ال جی وایتکس بریزید؟ بیشتر ماشین لباسشویی ها در بخش جا پودری خود محفظه جداگانه برای مایع سفید کننده دارند. ماشین لباسشویی ال جی هم محل خاصی برای ریختن وایتکس در نظر گرفته است. این محفظه در لباسشویی ال جی در قسمت سمت چپ و بالای دستگاه قرار دارد. بهتر است از مایع سفید کننده بیش از حد استفاده نکنید زیرا به بافت لباس های شما آسیب وارد می کند.

چگونه باید داخل ماشین لباسشویی سامسونگ وایتکس بریزیم؟

چنانچه از کاربران ماشین لباسشویی سامسونگ هستید برای ریختن وایتکس داخل آن موارد زیر را رعایت کنید.

 • اگر ماشین لباسشویی سامسونگ شما از نوع درب بالا می باشد درب دستگاه را باز کنید.
 • مخزن مخصوص مایع سفید کننده در جلو و سمت چپ دستگاه قرار دارد.
 • چنانچه ماشین لباسشویی شما از نوع درب جلو می باشد، درب مخصوص مواد شوینده را که سمت چپ دستگاه است باز کنید.
 • محفظه مخصوص مایع سفید کننده داخل آن مشخص شده است.
حتما بخوانید:   انواع ارور ماشین لباسشویی نف | راهنمای رفع ارور ماشین لباسشویی neff

آیا می توان وایتکس را داخل ماشین لباسشویی ریخت؟

 • چنانچه ماشین لباسشویی سامسونگ شما از مدل Flex Wash می باشد درب بالایی آن را باز کرده و قسمت Bleach که در سمت چپ و بالا قرار دارد را پیدا کنید.
 • قسمت Bleach معمولاً در بخش وسطی محفظه جا پودری قرار داده شده است.

چگونه ماشین لباسشویی را با وایتکس تمیز کنیم؟

اگر مدت زمان زیادی است که ماشین لباسشویی خود را تمیز نکرده اید برای آنکه بتوانید به بهترین شکل ممکن آن را نظافت کنید و زنگ زدگی ها را از بین ببرید بهتر است از وایتکس استفاده کنید. برای تمیز کردن ماشین لباسشویی به کمک وایتکس بهتر است از وایتکسی استفاده کنید که دارای اکسیژن می باشد. برای انجام این کار نیاز به ۴ لیتر آب و نصف فنجان وایتکس دارید. ابتدا وایتکس را داخل محفظه دستگاه بریزید و برنامه شستشویی را انتخاب کنید که بیشترین دما را داشته باشد. سپس دکمه شروع را بزنید و اجازه دهید چرخه شستشو تا پایان انجام گردد. پس از آن هم این مراحل را دوباره بدون وایتکس انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که وایتکس به صورت کامل از داخل ماشین لباسشویی پاک شده است.

نکات مهمی برای استفاده کردن از وایتکس داخل ماشین لباسشویی

مایع سفید کننده با محیط زیست سازگار است. همچنین اگر جنس پارچه مناسب باشد می تواند اثرات پاک کنندگی بالایی نیز داشته باشد. اگر وایتکس روی لباسهایی ریخته شود که مناسب شستشو با وایتکس نباشد پارچه از بین خواهد رفت. همچنین ریختن مقدار زیاد از وایتکس داخل ماشین لباسشویی می تواند باعث آسیب رسیدن به دستگاه و لباس ها شود. برای استفاده کردن از وایتکس داخل ماشین لباسشویی باید نکات زیر را رعایت کنید.

 • سفید کننده ای انتخاب کنید که مناسب لباس های شما باشد.
 • بهتر است سفید کننده کلر دار استفاده کنید.

انواع مختلف مایع سفید کننده مناسب جهت ماشین لباسشویی

به طور کلی دو نوع مایع سفید کننده جهت استفاده در ماشین لباسشویی وجود دارد. مایع سفید کننده کلر دار و مایع سفید کننده اکسیژن دار. مایع سفید کننده اکسیژن دار به عنوان مایع ایمن برای رنگ لباس ها شناخته می شود. آب ژاول می تواند لکه های روی لباس را خیلی عالی از بین ببرد اما اگر پارچه رنگی باشد باعث ایجاد لکه های سفید روی لباس خواهد شد. آب ژاول قدرت ضدعفونی کردن بسیار بالایی دارد. مایع سفید کننده اکسیژن دار برای تمیز کردن لباس های طرح دار و رنگی مورد استفاده قرار می گیرد. در هر صورت باید به برچسب روی محصول هم دقت کنید و توصیه های آن را انجام دهید. باید بررسی کنید که آیا مایع سفید کننده ای که انتخاب کرده اید برای لباسهای شما مناسب هست یا خیر؟ همچنین می توانید قبل از استفاده از مایع سفید کننده آن را تست کنید و اطمینان حاصل کنید که باعث ایجاد تغییر رنگ در لباس شما نخواهد شد.

حتما بخوانید:   دلایل باز نشدن میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی

مایع سفید کننده کلر دار و کاربرد آن

اگر شرایط استفاده کردن از مایع سفید کننده کلر دار را بدانید محصولی خواهید داشت که به کمک آن می توانید نتایج بسیار عالی در پاک کردن لکه های روی لباس داشته باشید. مایع سفید کننده کلر دار بهترین عملکرد را در پاک کردن لکه های روی لباس دارد همچنین دارای خاصیت ضد عفونی کننده نیز است و می تواند بوی کپک و لکه ها را کاملاً برطرف کند. در ادامه روش استفاده کردن از وایتکس کلر دار داخل ماشین لباسشویی برای لباسهای سفید را توضیح داده ایم.

 • برچسب محصول را مورد بررسی قرار دهید و مطمئن شوید وایتکسی که انتخاب کرده اید برای لباسهای شما مناسب است یا خیر.
 • بیشترین دما را برای چرخه شستشو انتخاب کنید تا لباس های سفید شما به بهترین شکل ممکن شسته شوند.
 • مواد شوینده معمولی که می تواند شامل پودر یا مایع لباسشویی باشد را به دستگاه اضافه کنید.
 • سه چهارم فنجان از مایع سفید کننده کلر دار را داخل ماشین لباسشویی بریزید.
 • چرخه شستشو را انتخاب کنید و مطابق معمول لباس های خود را بشویید.

چگونه برای حذف لکه ها از مایع سفید کننده استفاده کنیم؟

اگر می خواهید لکه ها را به کمک مایع سفید کننده حذف کنید باید موارد زیر را مورد توجه قرار دهید.

 • ابتدا کمی از مایع سفید کننده را با آب ترکیب کرده و آن را رقیق کنید تا محلول ضعیفی درست شود.

آیا می توان وایتکس را داخل ماشین لباسشویی ریخت؟

 • سپس لکه ای که روی لباس ایجاد شده است را با این محلول آغشته کنید و اجازه دهید که لکه پاک شود.
 • اگر لکه ها بزرگتر بود می توانید آن را داخل ترکیبی که درست کرده اید خیس کنید.
 • این کار را چندین بار انجام دهید تا لکه ها کاملا از بین برود.

سخن پایانی

چنانچه از مایع سفید کننده یا وایتکس داخل ماشین لباسشویی به روش درستی استفاده کنید نتایج بسیار عالی در پی خواهد داشت. در این مقاله از ایبک امداد روش درست استفاده کردن از وایتکس داخل ماشین لباسشویی را توضیح دادیم. امیدواریم که با مطالعه این مقاله پاسخ سوال های خود را دریافت کرده باشید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

آیا می توان وایتکس را داخل ماشین لباسشویی ریخت؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

آیا می توان وایتکس را داخل ماشین لباسشویی ریخت؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x