خدمات پرستاری و مراقبتی

مراقبت از سالمندان سنگین وزن | خدمات مراقبت از سالمندان سنگین وزن

چگونگی مراقبت از سالمندان سنگین وزن | پرستاری از سالمندان سنگین وزن

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

همانطور که مستحضر ید در افراد در دوران سالمندی حساس تر شده و با توجه به شرایط جسمانی به مراقبت های بیشتری نیاز دارند. البته افرادی که علاوه بر دغدغه پیری و ناتوانی جسمی با چاقی نیز دسته پنجه نرم می کنند نیز مشکلات بیشتری دارند که هر کسی قادر به تحمل آن نیست و در دوران مراقبت ممکن است صبر خود را از دست بدهد و این باعث می شود مراقبت از سالمندان سنگین وزن به خودی خود سخت تر شود.

از طرفی اضافه وزن برای همه افراد چه جوان و چه پیر خوب نیست و این مورد برای افراد مسن خطرناک تر نیز هست به همین منظور باید مراقبت های ویژه ای برای این افراد در نظر گرفت. افراد در این رده سنی در معرض انواع بیماری ها قرار دارند و اضافه وزن نیز این احتمال را افزایش نیز می دهد. بنا براین افراد خانواده یا پرستار سالمند باید نکات ویژه تری را بدانند و از آن آگاه باشند.

در صورتی که در خانواده خود عزیزی دارید که نیاز به پرستار سالمند خبره دارد و شاید از اضافه وزن نیز رنج می برد می توانید با ایبک به صورت 24 ساعته برای این منظور در تماس باشید.

banner 2019 07 25T141347 185 5d3a0d8545272

نکات ویژه مراقبت و پرستاری از سالمندان سنگین وزن

سالمندان سنگین وزن یا به اصطلاح چاق نسبت به افراد دیگر بیشتر در معرض بیماری قرار دارند و مراقبت از آن ها نیاز به رعایت نکات ویژه تری دارد. اگر شخصا در حال مراقبت از این افراد هستید می توانید از پزشک مشاور نیز بهره ببرید. توجه نمایید بعضی از سالمندان ممکن است از اضافه وزن خود خبر نداشته باشند و در مقابل قبول آن مقاومت نیز کنند.

اولین اصل در مراقبت از این افراد رژیم غذایی آن هاست و اینکه چه غذایی را باید در سه وعده روزانه خود میل نمایند. این افراد به واسطه شرایط جسمانی از طبخ غذا معذور هستند و باید از افراد دیگر بخواهند برای آنها غذا آماده کنند، لذا فرد مراقب، پرستار یا … که این مسئولیت بر عهده او است باید غذاهای سالم تر و مفید تری را برایشان آماده نماید. البته بسیاری از افراد به دلیل ناراحتی اعصاب و مشکلات روزانه پر خوری می کنند که پیشنهاد می شود با یک مشاور صحبت نمایید.

حتما بخوانید:   مناسب ترین رژیم غذایی برای تقویت سیستم ایمنی بدن | مراقبت های پرستاری

الگو بودن برای سالمند

پرستار و مراقب سالمندان باید از یک الگو غذایی و مراقبتی مشخص استفاده نمایند زیرا ممکن است فرد سالمند یا پرستار هر کدام به نوبه خود از الگوی غلطی پیروی نماید. افراد سالمند باید از غذاها سالم تر استفاده نمایند و شکر و موارد قندی را حذف نموده و میوه و سبزیجات را جایگزین نمایند.

obesity 1

خدمات مراقبت و پرستاری از سالمندان سنگین وزن

ممکن است سالمندان به علت کهولت سن و ناتوانی جسمی غذای مناسبی انتخاب ننمایند. همچنین ممکن است آشپزی یا خرید و تهیه موارد غذایی را نتوانند انجام دهند. باید توجه نمود که این افراز از موارد غذایی کم ارزش استفاده ننمایند زیرا این موارد غذایی ممکن است سلامتی آن ها را به خطر انداخته و افزایش وزن آنها را تشدید نماید. برای این که خیال شما از سلامت عزیزان تان راحت باشد می توانید از پرستاران خبره ایبک برای این منظور استفاده نمایید و با کارشناسان مشورت نمایید.

پرستاران ایبک در زمینه مراقبت از سالمندان سنگین وزن و چاق  آموزش‌ های لازم را دیده اند و می توانند با انجام اقدامات لازم و ضروری از سالمندان مراقبت کند. همچنین این افراد در انجام امور شخصی و روزانه خود نیز دچار مشکل هستند که می توانند از پرستاران ایبک کمک بگیرند.

برخی از خطرات ناشی از چاقی و اضافه وزن

در ادامه برخی از خطراتی که افراد مسن و چاق را تهدید می کند برای شما لیست شده اند توجه نمایید این موارد تنها چند نمونه از این خطرات می باشد و بدون شک گزینه های دیگری نیز وجود دارد که باید همواره برای هر اتفاق غیر مترقبه ای آماده باشید. این افراد عبارت اند از :

  • بی تحرکی
  • خطر افتادن سالمند
  • مراقبت بهداشتی ضعیف
  • ابتلا به بیماری های دیگر

در ادامه هر کدام را به تفصیل بررسی و توضیح خواهیم داد. توجه نمایید این موارد تنها مثال است و علاوه براین موارد همواره باید آمادگی خطرات دیگر را داشته باشید همچنین برای این افراد حتی در زمان خواب نیز باید حواستان باشد تا در این زمان ها اتفاقی نیفتد

سالمند

1.بی تحرکی

سالمندان دارای اضافه وزن برای انجام امور اولیه و روزانه خود مثل ایستادن، نشستن و راه رفتن به کمک نیاز دارند. با افزایش سن، عضلاتی که وزن اضافی را تحمل می نماید به مرور زمان تحلیل رفته و افراد در انجام امور خود می مانند و باعث کم تحرکی خواهد شد. عدم تحرک مشکلاتی همانند ذات الریه، اختلالات گوارشی، مشکلات تنفسی و گردش خون، آتروفی و پارگی پوست و زخم های فشاری را به دنبال خواهد داشت. با ورزش و تحرک می توانید این پیامد ها را برای خود کاهش دهید.

حتما بخوانید:   فریاد زدن والدین بر سر کودک چه عواقبی دارد؟

این بیماری ها تنها چند نمونه از این موارد هستند و به طبع موارد دیگری نیز وجود دارند.

2.خطر افتادن سالمند

افراد دارای اضافه وزن همواره در خطر از دست دادن تعادل و افتادن هستند و نیاز به توجه و مراقب بشتر دارند. افراد سالمند زیادی در طول سال دچار پارگی، شکستگی لگن و ضربه به سر می شوند و یکبار افتادن کافیست تا این افراد بترسند و به مرور تحرک آن ها کم و کمتر شود.

3.مراقبت بهداشتی ضعیف

این افراد در معرض خطر مشکلات پوستی هستند. چین و چروک های پوستی و مشکلاتی که با چاقی ایجاد می شوند می توانند به راش های گرمایی، تجمع باکتری و سایر مشکلات منجر شوند. لازم به ذکر است چربی بدن  پارگی پوست و زخم را در پی خواهد داشت.

4.ابتلا به بیماری های دیگر

دیابت ، فشار خون ، بیماری قلبی، بیماری مفصلی و عفونت های تنفسی و پوستی برخی از بیماری ها و مشکلاتی افراد چاق هستند. برخورد و مدیریت این افراد می تواند مشکل ساز باشد، زیرا به اقدامات درمانی و داروهای خاص نیاز دارند.

بروی سلامتی افراد چاق تمرکز نمایید

این که سایز فردی زیاد است دلیلی بر چاق بودن نیست و یکی از شواهد آن است لذا تمرکز خود را بروی چاقی و سایز افراد نگذارید و سعی کنید غذای سالم برای آن ها فراهم آورید. برای این افراد غذای سالم تهیه کنید و کاهش وزن را اولویت خود قرار ندهید در واقع سعی کنید تغذیه خوبی داشته باشند.  سلامتی افراد از ظاهر آن ها مهم تر است و ارتباط مستقیمی با تندرستی آنان دارند.

برای سالمندان ویدئو ها و کتابهای آموزشی در مورد سلامتی بدنشان تهیه و برایشان از فواید آن ها بگویید و این که عدم رعایت این نکات چه تاثیری می تواند داشته باشد. همچنین عشق خود را به آنان نشان دهید تا متوجه شوند مهم هستند و برایتان ارزشمند هستند. بخواهید برای سالم بودن تلاش کنند تا طول عمر بیشتری داشته باشند.

به عنوان شخصی که در خانه خود فرد مسن دارید که از  کارهای روزمره خود باز مانده و اضافه وزن نیز دارد سعی کنید آرامش خود را حفظ نمایید و همواره با پزشک فرد مسن در تماس باشید علاوه بر این پزشک مشاور اتخاذ نموده و آخرین نکات را از او جویا شوید. توجه نمایید در این فرآیند باید بسیار صبور بوده و آرامش خود را حفظ نمایید ضمن اینکه روحیه خوبی به او که بیمار است باید القا نمایید پس زمانی که در خانه هستید مشکلات روزمره و کاری خود را فراموش نمایید و تمام تمرکز خود را به مراقبت از او و شرایط روحی آن معطوف نمایید.

حتما بخوانید:   مناسب ترین سرگرمی برای سالمندان چیست | آنچه باید پرستار سالمند بداند

لازم به ذکر است مشاوران و پرستاران ایبک همواره سعی در ارائه خدمات به بهترین نحو است و این مجموعه رسالت خود را بر این گذاشته تا افراد سالمند شما از خانواده ما هستند و تمام تمرکز بر ارائه کیفیت بالای خدمات می باشد.

1400092215090194924265034

سخن پایانی

در صورتی که افراد سالمند با اضافه وزن در خانه شما وجود دارند که نمی توانید یا وقت لازم را برای مراقبت از این عزیزان ندارید می توانید با پشتیبانی 24 ساعته ایبک تماس حاصل نموده و از پرستاران خبره و آموزش دیده ما بهره ببرید.

بنابر این خانواده‌ ها با استخدامی این افراد که در مراقبت از سالمندان سنگین وزن تخصص دارند با خیال راحت وظیفه نگهداری از سالمندان سنگین وزن خود را به آنها بسپارند و به سایر امورات خود رسیدگی کند لازم به ذکر است که هزینه استخدام پرستار سالمند در منزل در مقایسه با سایر روش های نگهداری از سالمند سنگین وزن بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه است.

افراد سالمند به خودی خود نیاز به مراقبت ویژه دارند و در صورتی که دارای شرایط خاص همانند اضافه وزن یا بیماری خاصی یا مشکلات حرکتی باشند باید دو چندان به آنها توجه کرد و با توجه به نوع عارضه ای که دارند اطلاعات و روش های درمان و برخورد با این گونه مریض ها را نیز داشت لذا همواره به عنوان مراقب از نزدیکانتان باید نه تنها با پزشک وی در ارتباط باشید بلکه باید از اینترنت و شبکه های اجتماعی برای راه های بهتر برخورد و پرستاری اطلاعات کسب نمایید و همواره خود را در این مسیر بروز نمایید تا برای نزدیکانتان زندگی بهتری را فراهم آورید.

فراموش نکنید این افراد زندگی خود را برای بزرگ کردن فرزندان شان هزینه کرده اند پس چند صباحی مراقبت ویژه و سختی نه تنها لطف شماست بلکه به نوعی وظیفه همه فرزندان است.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

مراقبت از سالمندان سنگین وزن

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

برخی از خطرات ناشی از چاقی و اضافه وزن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x