خدمات باربری و اسباب کشیخدمات

حمل بار سبک و سنگین در طبقات آپارتمان ها

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

یکی از مهمترین دغدغه های خانواده ها حمل وسایل سنگین در اسباب کشی می باشد. امروزه کمتر کسی است که استرس اسباب کشی و جابجایی را نداشته باشد . شما قبل از اینکه اسباب کشی را شروع کنید حتماً باید یک هفته قبل وسایل خانه را جمع کنید و کارتن بندی کنید. پس از جمع کردن وسایل، خانه جدید خود را تمیز و آماده کنید و در آخر کامیون بگیرید و اسباب کشی را شروع کنید. حمل کردن بسیاری از وسایل سنگین مانند یخچال و تخت خواب ها بسیار کار سختی می باشد و باید در جابجا کردن آنها حتماً از کسی کمک بگیرید یا از شرکت های حمل و نقل درخواست کارگر کنید.

بسته بندی وسایل سبک

وقتی تصمیم به جابجایی منزل می گیرید اثاث کشی یکی از دغدغه های فکری شما خواهد شد بهتر است برای این کار در مرحله اول برنامه ریزی صحیحی داشته باشید تا با مشکل روبرو نشوید در هنگام جمع کردن وسایل ابتدا از وسایل سبک تر شروع کنید کارتون های محکمی تهیه کرده و وسایل سبک را در کارتون ها بچینید.

می توانید برای نظم بیشتر، کارتون ها را قسمت بندی کنید و وسایل را به طور نامنظم درون آنها را نچینید مثلاً وسایل ظروف دم دستی آشپزخانه را که لازم دارید در یک کارتون، وسایلی که شکستنی هستند و باید در حمل آنها دقت شود در کارتون دیگری قرار دهید کتاب های بچه ها و وسایل دیگر همه باید تقسیم بندی شوند بعد از اینکه وسایل را درون کارتون ها قرار دادید هر چهار طرف کارتون ها را برچسب بزنید که چه وسایلی درون این کارتون ها قرار گرفته است.

به شما توصیه می کنیم که کارتون ها را بر حسب اولویت شماره گذاری کنید مثلاً کارتونی را که زودتر می خواهید باز کنید وسایلی مانند مسواک، صابون، خمیردندان وسایل دم دستی را شماره یک نام گذاری کنید و به ترتیب اولویت شماره های دیگر را روی کارتون های بعدی بنویسید.

حتما بخوانید:   بوی بد دستشویی را چگونه از بین ببریم

در هنگام بسته بندی کردن وسایل شکستنی و با ارزش حتما بین آنها پارچه و یا مقوا قرار دهید تا از آسیب رسیدن به آنها جلوگیری کرده باشید در هنگام حمل این کارتون‌ها خودتان نظارت کنید تا آسیبی به آنها نرسد و حتماً روی آنها بنویسید که شکستنی هستند.

نحوه حمل کردن وسایل سنگین در اثاث کشی

حمل وسایل سنگین در اثاث کشی یکی از اصلی ترین و مهمترین مسئله ای است که آپارتمان نشین ها را به دردسر می اندازد. این موضوع در صورت نبود آسانسور برای مستاجران تبدیل به یک کابوس شده است . علاوه بر آن حمل کردن وسایل سنگین به وسایل حمل و نقل مثل کامیون نیاز دارید که باید به این موضوع توجه زیادی داشته باشید چون اگر اثاث کشی با ماشین کوچک انجام شود باید چند بار هزینه ی جابجایی را پرداخت کنید برای اینکه هزینه خود را به حداقل برسانید بهتر است از وسایل نقلیه سنگین در اثاث کشی خود استفاده کنید.

لیست نکاتی که باید در هنگام حمل وسایل سنگین به آن توجه کنیم

حمل بار سبک و سنگین

۱. چک کردن اثاث ها

برای جابجایی منزل بعد از اینکه وسایلتان را جمع کردید اولین کاری که باید انجام دهید ارزشیابی وزن و اندازه وسایل سنگین می باشد تا از عبور وسایل از راهرو ها و پله ها اطمینان حاصل کنیم و سعی داشته باشیم که بهترین روش را برای حمل وسایل سنگین پیدا کنیم.

اگه شما وسیله ای دارید که از بخش‌هایی مثل قفسه ها و کشو ها ساخته شده است تمامی آن ها را خالی کنید تا وسیله شما سبک تر شود. اگر که این قطعات قابل جداسازی نباشند شما باید آنها را محکم چسب بزنید چون امکان دارد در هنگام حمل و نقل باز شوند و در برخورد با دیوار وسیله شما آسیب ببیند.

۲. از متحرک های واقعی در اسباب کشی استفاده کنید

اول از همه شما سطحی که قرار است وسایل سنگین بر روی آن حمل شود را چک کنید ببینید آیا هموار است یا لیز است؟ شما برای راحت تر کردن کار خود می توانید از اهرم یا غلتک نیز استفاده کنید. اگر که محل هموار بود می تواند از چرخ دستی هم استفاده کنید.

۳. استفاده از لغزنده ها در اسباب کشی

لغزنده یکی از پرکاربردترین وسیله ای است که شما می توانید برای حمل وسایل سنگین از آن استفاده کنید لغزنده ها انواع مختلفی دارد نوع پلاستیکی لغزنده ها را می توانید برای جابجا کردن وسایل بر روی سطوح سرامیکی و چوبی استفاده کنید. استفاده کردن از لغزنده ها باعث می شود که کف خانه آسیبی نبیند. شما می توانید لغزنده ها را به راحتی تهیه کنید.

حتما بخوانید:   اجرت و قیمت نقاشی ساختمان و آپارتمان در تهران

باید لغزنده ها را در زیر مبل قرار دهید و با فشار آن را حرکت دهید شما می توانید به جای لغزنده از کارتون و یا پتو هم به عنوان متحرک استفاده کنید.

۴ . از تسمه استفاده کنید.

برای حمل کردن وسایل سنگین شما می‌توانید از تسمه استفاده کنید مثلاً تسمه را روی مبل تنظیم کنید و بر روی شانه های خودتان بگذارید تا فشار بر روی تمام بدن وارد شود و شما کمر درد هم نگیرید، می توانید به راحتی این تسمه ها را در فروشگاه ها پیدا کنید.

۵. از چرخ های متحرک استفاده کنید

می‌توانید وسایل خود را بر روی چرخ های متحرک قرار دهید و جابجا کنید وقتی که از چرخ متحرک استفاده می‌کنید قدرت حمل بر روی چرخ ها قرار می گیرد. شما وقتی که می خواهید اجسام سنگین را بر روی چرخ بگذارید برای حفظ تعادل وسایل، از افراد دیگری هم باید کمک بگیرید.

۶. از مواد لغزنده استفاده کنید

شما برای اینکه بتوانید وسایل سنگین را در اثاث کشی جابجا کنید می توانید ترفند هایی مثل استفاده کردن از مواد لغزنده را به کار بگیرید. شما برای شروع باید مقدار بسیار کمی مایع ظرفشویی را برای کم کردن اصطکاک بر روی کف زمین آشپزخانه بریزید و وسایل سنگین را به راحتی حرکت دهید.

۷. از مجله های براق استفاده کنید

برای اینکه کار خود را در جابجایی وسایل سنگین راحت کنید می توانید گوشه های وسایل خود را با مجله های براق بپوشانید. انجام این کار باعث می‌شود که اصطکاک بین وسایل و زمین بسیار کم شود و به راحتی وسایل را می توانید روی زمین بکشید. یکی از خوبی های این جابجایی این است که کف خانه ی شما آسیبی نمی بیند و باعث می شود که شما سنگینی کمتری را احساس کنید.

۸. از تخته های چوبی بسیار محکم استفاده کنید

یکی از سخت ترین کارهای که در اسباب کشی وجود دارد حمل وسایل سنگین از روی پله ها می باشد. برای اینکه کار خود را در این قسمت راحت کنید شما باید از دو تخته چوبی استفاده کنید و آنها را بر روی پله ها بگذارید. پس از اینکه آنها را روی پله قراردادید یک شیب ایجاد کنید و وسایل سنگین را روی آن بگذارید و وسایل را رو به پایین هل دهید . قبل از اینکه این کار را انجام دهید پایین پله ها را با پتوی کهنه بپوشانید تا باعث جلوگیری از آسیب رسیدن به وسایلتان شود. از طرفی برای دیگر اثاث کشی های دیگر هم می توانید از  این پتو های قدیمی استفاده کنید.

حتما بخوانید:   ساختار و ویژگی های لوله ۵ لایه چیست؟
۹. از پتو های مخصوص در اسباب کشی خود استفاده کنید.

این پتو ها را برای حفظ امنیت در هنگام اثاث کشی استفاده می کنند. اول از همه این پتو ها را زیر وسیله سنگین خود قرار دهید. حالا شما می توانید به هر سمتی که خواستید پتو را بکشید و وسیله سنگین خود را جابجا کنید. استفاده کردن از پتوهای مخصوص در اسباب کشی بسیار ساده تر از بلند کردن آنها می باشد و باعث خواهد شد شما در هنگام جابجا کردن آن سنگینی کمتری را احساس کنید.

نکاتی را که باید برای حمل و نقل وسایل سنگین در اثاث کشی در نظر بگیرید

حمل بار سبک و سنگین

برای اینکه بتوانید وسایل سنگین را در اثاث کشی جابجا کنید باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

  • برای اینکه اجسام سنگین را حمل کنید مراقب سلامتی خودتان باشید زیرا حمل اجسام سنگین خطراتی به دنبال دارد.
  • برای حمل کردن اجسام ابتدا به توان بدنی خودتان دقت کنید و با توجه به توان بدنی خود اجسام را بلند کنید.
  •  در اثاث کشی به جای این که به کمرتان فشار بیاورید سعی کنید بیشتر وزن وسایل را روی عضلات پاهایتان بیندازید تا ستون فقرات شما آسیب نبیند.
  • برای جابجا کردن مبلمان منزل به جای دست ها سعی کنید از قدرت پاهایتان استفاده کنید.
  •  وسایل سنگین را هنگام حمل و نقل نزدیک به بدن نگه دارید تا تعادل شما به هم نخورد.
  •   هنگام حمل وسایل سنگین طوری حرکت کنید که به راحتی بتوانید جلوی پای خود را ببینید و زمین نخورید.
  •  برای جابجا کردن وسایلی که بسیار سنگین است می توانید با چند تا دسته جارو یک غلتک درست کنید و وسایل سنگین را  به آرامی روی آن هل دهید.
  •  همچنین برای جابجا کردن وسایل سنگین روی موکت یا فرش می توانید از اسلایدر هم استفاده کنید.
  •  برای اسباب کشی هیچگاه به تنهایی این کار را انجام ندهید یا از شخص دیگری کمک بگیرید و یا کارگرهای با تجربه استخدام کنید تا با مشکلی برخورد نکنید.

سخن آخر

ما در این مقاله از مجله ایبک برای شما روش های صحیح و اصولی حمل بار سبک و سنگین را در آپارتمان به طور کامل توضیح دادیم نکته قابل ذکر این است که در هنگام حمل وسایل مراقب وسایل خودتان باشید و خودتان حتماً بر حمل آنها نظارت کنید.

 

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

حمل بار سبک و سنگین در طبقات آپارتمان ها

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

در حمل وسایل سنگین چه نکاتی را باید رعایت کنیم ؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x