خدمات دوربین مداربستهخدمات

با رمز دوربین مدار بسته فراموش شده چه کنیم؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

شاید این سوال بسیاری از شما باشد که با رمز دوربین مدار بسته فراموش شده چه کنیم؟ در وهله اول راهی که به ذهن شما می رسد این می باشد که از طریق ریست کردن آی پی رمز را عوض کنید. ایبک امداد در این مقاله قصد دارد، به شما بگوید اگر رمز دوربین مداربسته را فراموش کردید و ایمیلی که برای گذاشتن آن رمز استفاده کردید، در دسترس نیست چه کار باید انجام دهید.

 

آشنایی با دوربین های مدار بسته

دوربین های مدار بسته، دسته ای از دوربین ها می باشند که به طور معمول جهت نظارت در مکان های خارجی و داخلی استفاده می شوند و بسته به شرایط محیطی انواع متفاوتی دارند، و به گروه های مختلفی مثل: دوربین های دیجیتال، دوربین های تحت شبکه و دوربین های آنالوگ تقسیم می شوند. دوربین تحت شبکه IP یکی از بهترین دوربین های مداربسته می باشد و به خاطر کیفیت عالی تصویر محبوبیت بالایی نیز بین کاربران پیدا کردند. این دوربین ها دید در شب، تا صد متر را نیز دارا می باشند.

 

دوربین های مدار بسته تحت شبکه Ip

انواع دوربین مداربسته

ای نوع دوربین مداربسته دارای ویژگی های خاصی نسبت به دیگر دوربین ها می باشد و مشتریان خاص خود را دارد. این دوربین ها دارای سرور اختصاصی هستند. شباهت بین دوربین مداربسته تحت شبکه با دوربین مداربسته آنالوگ در برتری کیفیت تصویر آنها می باشد. برای تشخیص کیفیت در تحت شبکه واحد پیکسل به کار برده می شود ابتدا دوربین های مدار بسته با کیفیت VGA و بعدها با ۳ .۱ مگاپیکسل و بعد از آن با لنز های ۲ و ۳ مگاپیکسلی تصاویر بسیار بالا و کیفیت بیشتر ارائه دادند. یکی دیگر از برتری های دوربین مداربسته تحت شبکه می توان به انعطاف بالایی که دارند اشاره کرد که این دوربین‌ها IP بسیار راحت و تنها با داشتن اینترنت و کابل LAN در هر جا می شود استفاده کرد.

در دوربین مداربسته آی پی می شود آنها را با کابل شبکه تغذیه کرد، همین قابلیت سبب می شود که زمان سیم کشی و هزینه آن کم شود. این دوربین با استفاده از سیستم آی پی به صورت باسیم یا بی سیم می تواند اطلاعات خود را منتقل کند و همینطور منتقل کردن تصویر و صوت به خوبی انجام شود، و شما به راحتی می توانید به صورت زنده و از فاصله بسیار دور هم به محیط تسلط داشته باشید. این دوربین ها دو دسته می باشند:

 1. دوربین مداربسته تحت شبکه متمرکز
 2. دوربین مداربسته تحت شبکه غیرمتمرکز
 3. دوربین بی سیم تحت شبکه
حتما بخوانید:   کالیگرافی چیست؟ هنری جدید در دکوراسیون منزل

یک نکته مهم در مورد حجم تصویر مداربسته این می باشد، که اگر دوربین یکسره روشن باشد و تصویر ضبط کند حافظه آن خیلی زود و به سرعت پر می شود امکان دارد مشکل ساز باشد.

 

دوربین مدار بسته آنالوگ

security cctv camera office building 117856 621

در این سیستم، دستگاه ضبط کننده DVR است، که برای متصل کردن دوربین به دستگاه از یک کابل استفاده می شود به نام کواکسیال، که به راحتی نصب می‌شود و قیمت کمی هم دارد. به دلیل این دو عامل دوربین های آنالوگ جایگاه بسیار خوبی دارند. ولی به دلیل محدود بودن قابلیت ها و کیفیت پایین مشتریان، این دوربین کم شده است. ولی با وارد شدن دوربین مداربسته آنالوگ HD خلا به وجود آمده جبران شد و مجددا توجه مشتریان جلب این دوربین آنالوگ HD شد. این نسل جدید از دوربین های آنالوگ با وجود تغییرات ایجاد شده در آن توانست تصاویر بسیار خوب و با کیفیت بالایی ارائه دهند.

رمز پیش فرض

جهت بالا بردن امنیت دوربین مداربسته و اطمینان داشتن از ایمن بودن اطلاعات، جدیدترین بروزرسانی ها در دستگاه ایمنی دوربین، عملکرد ریست پسورد و یا بازیابی کردن رمز عبور ارائه شده است. اگر شخصی رمز عبور دوربین مداربسته را فراموش کرده باشد، چطور می تواند رمز دوربین مداربسته را بازیابی کند؟ ریست کردن پسورد دوربین مداربسته چگونه انجام می‌شود؟

در گذشته خیلی از سازنده های دوربین مداربسته رمز پیش فرض تعریف می کردند.

پیکر بندی تنظیمات رمز عبور

زمانی که  برای  اولین بار از سیستم خود استفاده می کنید، لازم است رمز عبوری جهت حساب کاربری پیش فرض دوربین تنظیم کنید. دقت داشته باشید که نگهداری از این رمز بسیار دارای اهمیت می باشد. به همین دلیل شما می توانید آن را در جایی امن سیو کنید. در مراحل تنظیم رمز عبور شما به آن مرحله می رسید، از شما می خواهد سوالات امنیتی برای دوربین انتخاب و برای آنها پاسخی را تعیین کنید. این سوالات در زمان فراموشی و بازیابی رمز دوربین مداربسته مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

همچنین می بایست دقت کنید ایمیلی که شما در این قسمت وارد می کنید حتما در دسترس باشد. چون در زمان بازیابی رمز، کد امنیتی دوربین مدار بسته، به این آدرس ایمیل فرستاده می شود. از این کد برای  باز کردن قفل و وارد شدن به حساب کاربری استفاده می شود. در این قسمت در صورت فراموشی رمز دوربین مداربسته روی forgot password  را کلیک کنید. اگر شما موقع راه اندازی سیستم ایمیل مدیر را در آن وارد کرده باشید به شما اجازه تنظیم مجدد رمز عبور را می دهند.

NVR بعد از فرستاده شدن کد و فایل مربوطه به تیم پشتیبانی از طرف آنها برای شما کدی ارسال می شود. این کد را شما باید در بخش مشخص شده وارد کنید. پس از آن رمز عبور جدید خودتان را وارد کنید. در انتهای کادر عبارتی با این عنوان Reset Network cameras Passwords مشاهده می کنید. با تیک زدن در این گزینه بصورت همزمان با  ریست دستگاه، دوربین هایی که در شبکه نیز وجود دارند، ریست خواهند شد.

حتما بخوانید:   خرده کاری لوله کشی گاز | اجرا و تعمیرات لوله کشی گاز

ریست پسورد هایک ویژن

دوربین شبکه هایک ویژن دکمه ای وجود دارد به عنوان RESET. این دکمه برای ریست دوربین به کار گرفته می شود به این شکل که تمام تنظیمات دوربین از جمله پسورد ریست شده و به حالت اولیه باز می گردد. معمولا این دکمه را می توان در کنار جایگاه کارت حافظه دوربین پیدا کرد. برای استفاده از این دکمه حتما مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

 • دکمه ریست را باید به مدت حدوداً 20 ثانیه نگه دارید.
 • در حالیکه دکمه ریست را گرفته اید، باید دوربین را از برق بکشید.
 • دکمه ریست را باید همچنان نگه دارید.
 • بعد از تقریبا 3 ثانیه دوربین را مجددا به برق وصل کنید.
 • دکمه را باز هم حدود 20 ثانیه دیگر نگه دارید و بعد رها کنید.

این مراحل بایستی ۲ بار تکرار شود.

روش اول : بازیابی رمز دوربین مداربسته فراموش شده

دوربینمداربسته

هر وقت رمزی را ریست می کنید، چند سوال امنیتی از شما پرسیده می‌شود و در سیستم شما ذخیره می شود حالا فکر کنید که شما رمز را فراموش کردید ولی آن سوال ها را به یاد دارید، زمانی که به آن سوال ها پاسخ بدهید رمز قبلی دوربین مداربسته بازیابی می شود و شما می توانید از دوربین استفاده کنید. البته باید بگوییم که در این روش باید ایمیلی که اول برای ساخت رمز استفاده کردید، در دسترس شما باشد تا بتوانید کدهای امنیتی که به ایمیل شما فرستاده شده را بگیرید و به حساب دوربین وارد شوید آن زمان شما می توانید به صفحه ی  Login Password را انتخاب کنید، و بر روی آن کلیک کنید.

 

روش دوم : باید از رمز های پیش فرض استفاده کنید

روش دوم باید از رمز های پیش فرض استفاده کنید اگر رمز را فراموش کردید نیاز نیست دوربین مداربسته را تعمیر کنید. از رمز های پیش فرض که در هر دوربینی موجود است استفاده کنید امکان دارد رمز شما که فراموش کردید یکی از آنها باشد در نظر داشته باشید که می باید رمز حتما همانطور که در جدول نوشته شده است، بنویسید فاصله عدد ها و اندازه حروف این دو نکاتی می باشند که حتماً باید حواستان به آنها باشد.

روش سوم : ریست پسورد

اگر رمز پیش فرض نبود و شما نتوانستید به هیچ طریقی رمز را بازیابی کنید باید پسورد را ریست کنید زمانی که سیستم را ریست کردید تنظیمات دوربین reset factory می شود و می توانید دوباره به دوربین دسترسی پیدا کنید حتما به یاد داشته باشید دوربین بایستی به کابل مودم وصل باشد، زیرا تنظیمات وای فای را از دست می‌دهید و چنانچه کابل به مودم وصل باشد نخواهید توانست رمز ریست کنید.

حتما بخوانید:   رفع بوی بد ماشین لباسشویی چگونه است؟

ریست رمز دوربین مداربسته

برای ریست کردن رمز دوربین مداربسته باید مراحل زیر را انجام دهید:

 1.  تمام کابل های دوربین را جدا نمایید
 2. بعد کارت  sd را باید از دوربین جدا کنید
 3. ۱۵ دقیقه صبر کنید و بعد دوربین را با کابل به اینترنت مودم وصل کنید
 4. باز هم کمی باید صبر کنید و بعد کابل برق دوربین را بزنید
 5.  باید چند دقیقه دیگر صبور باشید و زمانی که دوربین مداربسته روشن شد reset را بزنید. امکان دارد برای ریست کردن سوراخ ریزی تعبیه شده باشد لازم می باشد با سوزن آن را فشار دهید و تقریبا نزدیک به ۲۰ ثانیه نگه دارید تا ریست شود.
 6. برای ریست کردن دوربین باید صبور باشید چون چند دقیقه زمان می برد. پس عجله نکنید تا مطمئن شوید که ریست انجام شده باشد.

الان دوربین مداربسته شما ریست شده و تنظیمات دوربین به حالت تنظیمات کارخانه برگشته است. می توانید رمز را عوض کنید ولی باید دقت کنید حتما در جایی یادداشت کنید، که دوباره فراموش نشود در آخر دوربین را به وای فای وصل کنید بیاد داشته باشید که دوربین های گوناگون به همین روش ریست می‌شوند فقط امکان دارد مدت زمانی که دکمه ریست را باید نگه داشت در برخی بیشتر و در برخی کمتر باشد. مثلاً:

 • دوربین بوش ۱۰ ثانیه
 • دوربین داهوا ۵  ثانیه
 • دوربین پلکو ۱۰ ثانیه
 • و دوربین واچ داگ ۵ ثانیه.

 

ریست پسورد هایک ویژن

برای تغییر دادن تنظیمات WDR و تغییر پسورد، می توان ریست دوربین هایک ویژن را به روش زیر انجام داد:

 1. ریست دوربین های هایک ویژن به واسطه کامپیوتر
 2. ریست دوربین مدار بسته به واسطه دکمه ریست

 

ریست کردن دوربین مداربسته از طریق کامپیوتر

با کامپیوتر هم می توانید دوربین خود را ریست کنید. باید مراحلی که برایتان می شماریم را انجام دهید:

ابتدا مرورگر را باز کنید، به منوی اصلی بروید و بخش RESET FACTORY  را بیاورید.

برای اینکه به بخش تنظیمات بروید این مرحله ها انجام دهید:

MAINENANCE

CONFIGURATION

DEFAULT

RESTORE

شما می توانید حتی زمانی که دوربین در دسترس نیست این کار را انجام دهید.

نتیجه گیری

در این مقاله از ایبک امداد شما با انواع دوربین های مدار بسته آشنا شدید. نحوه بازیابی رمز دوربین مدار بسته فراموش شده، را برایتان بازگو کردیم.

امیدواریم مطالب بیان شده برای شما مفید بوده باشد.

 

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

روش های بازگردانی رمز دوربین مداربسته ی فراموش شده

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

با رمز دوربین مداربسته فراموش شده چه کنیم، بازیابی رمز دوربین مداربسته فراموش شده، استفاده از رمز های پیش فرض، ریست رمز فراموش شده دوربین مداربسته با کامپیوتر،

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x