تعمیراتتعمیرات جاروبرقی

خدمات تعمیرات جاروبرقی مرکزی

احتمالاً شما هم تاکنون نام جاروبرقی مرکزی را شنیده‌اید جاروبرقی مرکزی یک دستگاه صنعتی می باشد که دارای مکش بالایی بوده و در آپارتمان های لوکس و برج های تعداد واحد بالا کاربرد زیادی دارد در این مقاله از ایبک امداد می‌خواهیم مزایای استفاده از جارو برقی مرکزی در ساختمان و مشکلات متداولی را که امکان دارد برای این جاروبرقی به وجود بیاید برای شما بیان کنیم با ما همراه باشید.

جاروبرقی مرکزی و کاربرد آن

پیشرفت تکنولوژی باعث شده است که نظافت منزل آسان شده و نیازی به داشتن یک جاروبرقی اختصاصی در منزل نداشته باشید زیرا جاروبرقی اختصاصی فضای خانه را اشغال می کند.

جاروبرقی مرکزی موتور قدرتمند و بزرگی در بیرون از خانه مثل زیر زمین دارد این دستگاه دارای قدرت زیادی بوده که می تواند با کمترین فشار همه ی آشغال ها را جمع کند برای اینکه از جاروبرقی مرکزی در ساختمان استفاده شود باید در تمام اتاق ها یک پریز مخصوص نصب کنید و به وسیله یک لوله خرطومی که به پریز وصل می‌شود می توانید تمام منزل را نظافت کنید.

مزایای جاروبرقی مرکزی

استفاده از جاروبرقی مرکزی مزایای زیادی دارد که در ادامه شما را با آن آشنا می کنیم:

 1. راهی ساده برای نظافت منزل
 2.  سر و صدای کمتر
 3. رعایت بهداشت بیشتر
 4. عمر بالای جاروبرقی
 5. جمع کردن تمام آشغال ها از روی زمین بدون گرفتگی لوله جاروبرقی
 6.  امکان استفاده دستگاه در چند واحد

جاروبرقی مرکزی

۱- راهی ساده برای نظافت منزل

همه مردم علاقه دارند که نظافت منزل خود را به راحتی انجام دهند کشیدن جاروبرقی از یک اتاق به اتاق دیگر و یا کشیدن برق آن می تواند کاری دشوار و زمانبر به حساب بیاید امروزه تکنولوژی پیشرفت کرده و جارو کشیدن هم آسان تر شده است جاروبرقی مرکزی نه تنها منزل را به خوبی نظافت می کند بلکه جارو کردن را هم برای شما راحت کرده است .

حتما بخوانید:   دلیل نوسانات دمای یخچال فریزر چیست؟

۲- سر و صدای کمتر در خانه

بعضی از افراد صدای جاروبرقی را یک معضل بزرگ می دانند که وقتی روشن است باعث سلب آسایش اعضای خانواده می شود با اینکه جاروبرقی با مکش خود می تواند تمام منزل را تمیز کند ولی تحمل آن برای بعضی از افراد تقریباً غیر ممکن است یکی از مزایای مهم جاروبرقی مرکزی این است که به دلیل دور بودن موتور این دستگاه، صدای زیادی در هنگام جارو کشیدن نمی شنوید.

۳- رعایت بیشتر بهداشت و نبودن گردوغبار در خانه

وقتی که شما از جاروی معمولی برای جارو کردن استفاده می کنید گردوغبار در تمام منزل پخش می‌شود و ممکن است ایجاد حساسیت های تنفسی کند ولی جاروبرقی مرکزی تمام گرد و خاک ها را داخل خود کشیده و به قسمت مخزن مرکزی هدایت می کند که در بیرون از خانه قرار گرفته است، به این صورت هیچ گرد و غباری در خانه نمی پیچد و تقریباً می توان گفت که گرد و غبار در این مدل جاروبرقی ها صفر است.

۴- عمر زیاد و بدون نیاز به تعمیرکار

جاروبرقی های مرکزی، جاروهای صنعتی و بزرگی هستند که عمر قطعات آن بسیار زیاد است و به سادگی دچار خرابی نمی شوند و این می تواند بسیار جالب باشد که شما دیگر نیازی به مراجعه به تعمیرکار برای مشکلات جاروبرقی نخواهید داشت و می توانید بدون خراب شدن از امکانات بسیار عالی این جاروبرقی استفاده کنید. عمر زیاد این جارو برقی ها یکی از محاسن مهم این دستگاه به حساب می آید.

۵- جمع شدن همه آشغال ها از روی زمین بدون اینکه لوله جاروبرقی بگیرد

اگر شما در منزل از جاروبرقی های معمولی استفاده می‌کنید حتماً چند باری با مشکل گرفتگی لوله جاروبرقی روبرو شده اید وقتی شما می خواهید آشغال های نسبتاً بزرگ را با جاروبرقی بردارید ممکن است باعث مسدود شدن لوله دستگاه شود ولی در جاروبرقی های سراسری و مرکزی احتمال این گرفتگی به حداقل خواهد رسید زیرا دهانه ی لوله های این جاروبرقی بزرگ تر از مدل های معمولی بوده و مکش آن هم زیاد است. لوله های مکش طوری کارگزاری شده اند که همه آشغال های ریز و درشت بدون مانع به مخزن هدایت می شوند و این می تواند احتمال سوختن جاروبرقی به دلیل فشار زیاد به دستگاه را هم کم کند.

۶- امکان استفاده از دستگاه جاروبرقی مرکزی در چند واحد

معمولاً از جاروبرقی های مرکزی در برج ها و ساختمان های چند طبقه استفاده می کنند زیرا موتور این دستگاه قدرت زیادی دارد و می تواند جوابگوی استفاده چندین واحد باشد هر واحد از آپارتمان ها، باید لوازم جانبی جارو برقی مثل سری پارویی و لوله خرطومی جاروبرقی را به پریز مخصوص نصب کند تا بتواند از امکانات جاروبرقی مرکزی استفاده کند. یکی از محاسن این جاروبرقی این است که چند واحد می توانند با هم از جارو برقی استفاده کنند بدون اینکه مشکلی به وجود بیاید.

حتما بخوانید:   تعمیرات گام به گام جاروبرقی تیوا

معایب جاروبرقی مرکزی

هر دستگاهی مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد همانطور که برای شما در این مقاله بیان کردیم جاروبرقی مرکزی دارای مزیت های زیادی می باشد در ادامه می خواهیم شما را با معایب این دستگاه هم آشنا کنیم:

 1. مکش زیاد
 2. کم شدن مکش به هنگام استفاده همزمان
 3. زیاد شدن پریزهای روی دیوار برهم زدن نظم معماری منزل
 4.  قیمت جاروبرقی مرکزی و هزینه لوله کشی آن

۱- مکش زیاد جاروبرقی مرکزی

از بزرگترین مشکلات این جاروبرقی می تواند مکش زیاد دستگاه باشد زیرا مکش زیاد باعث می شود هر وسیله دیگری از خرطومی جاروبرقی رد شود و امکان دارد شما ناخواسته وسایل خود را جارو کنید و مدت ها به دنبال آن بگردید گم کردن وسایل معمولاً در این جور مواقع زیاد پیش می آید.

۲- کم شدن مکش به هنگام استفاده همزمان

مکش جاروبرقی های مرکزی و سراسری خیلی از جاروبرقی های معمولی بیشتر است ولی گاهی ممکن است مکش این دستگاه کم شود این می‌تواند به دلیل نصب غلط لوله های جاروبرقی مرکزی در ساختمان باشد در مدل های قدیمی این دستگاه وقتی چند کاربر همزمان از دستگاه استفاده می کردند به دلیل نصب نادرست، مکش دستگاه کم می شد البته این مشکل در جارو برقی های مرکزی جدید وجود ندارد.

۳- زیاد شدن پریزهای روی دیوار برهم زدن نظم معماری منزل

وقتی شما از جاروبرقی مرکزی استفاده می‌کنید باید پریزهای روی دیوار شما هم زیاد باشد البته این پریز ها در پایین دیوار قرار می گیرد و هم راستای پریزهای برق نمی باشد به اینصورت امکان دارد ظاهر پریز های منزل از نظم خارج شده و حالت بی نظمی به وجود بیاید.

۴- قیمت جاروبرقی مرکزی و هزینه لوله کشی آن

جاروبرقی مرکزی به دلیل امکانات بالا و استفاده از قطعات با کیفیت، از قیمت بالایی برخوردار است و همچنین هزینه لوله کشی آن هم زیاد است و این یکی از معایب جاروبرقی مرکزی به حساب می آید.

مشکلات متداول در جاروبرقی مرکزی

در ادامه می خواهیم شما را با مشکلات متداولی که امکان دارد برای جاروبرقی مرکزی به وجود بیاید آشنا کنیم تا در صورت نیاز بتوانید خودتان مشکل را برطرف کنید ولی اگر مشکل در جاروبرقی مرکزی جدی بود حتماً باید با نمایندگی تعمیرات جاروبرقی مرکزی مربوطه تماس بگیرید.

۱- دلیل نداشتن مکش مناسب جاروبرقی مرکزی چیست؟

اگر متوجه شدید که جاروبرقی مرکزی شما مکش مناسبی ندارد می تواند به دلایل مختلفی باشد که در ادامه برایتان بیان می کنیم:

 • مخزن زباله پر شده و یا فیلترها کثیف شده است: در این صورت باید مخزن جارو مرکزی را طبق دستورالعمل تخلیه کرده و فیلتر را هم عوض کنید.
 • لوازم ست نظافت دستگاه دچار گرفتگی شده است: در این صورت باید کوبل استیل ست را جدا کرده و به یکی از پریز های مکنده وصل کنید تا دستگاه روشن شود اگر مکش درمحل کوبل مناسب بود بخش های دیگر لوازم ست را از جهت گرفتگی چک کنید و در صورت لزوم آنها را تمیز کنید.
 • انسداد در مسیر لوله توکار: اگر در محل پریز مقدار مکش دستگاه کم است می توانید به محل دستگاه رفته و شلنگ رابط دستگاه به لوله کشی را جدا کنید و آنگاه دستگاه جاروی مرکزی را روشن کرده و مکش آن را بررسی کنید اگر مکش در آنجا خوب بود احتمال دارد در مسیر لوله کشی انسداد و یا گرفتگی به وجود آمده باشد برای اینکه مشکل را برطرف کنید باید مکش معکوس انجام داده و سپس در لوله فنر بزنید.
حتما بخوانید:   روش های کاهش مصرف انرژی یخچال فریزر

جاروبرقی مرکزی

۲- دلیل روشن نشدن جاروبرقی مرکزی چیست؟

اگر جاروبرقی مرکزی شما روشن نمی شود باید موارد زیر را بررسی کنید تا بتوانید مشکل را عیب یابی کرده و برطرف کنید:

 • تایمر قطع کن: کوب را از پریز در آورده و چند دقیقه صبر کنید و دوباره آن را به دستگاه وصل کنید.
 • فیلتر دستگاه باید تعویض شود: بعد از اینکه مخزن زباله را تخلیه کرده و فیلتر را تعویض کردید در پایین صفحه دکمه تأیید را فشار دهید.
 • قطع شدن برق منزل: امکان دارد برق منزل قطع باشد قبل از هر اقدامی به وسیله روشن کردن لامپ های دیگر، برق منزل را امتحان کنید.
 • قطع شدن برق دستگاه: از اتصال دستگاه به پریز اطمینان پیدا کنید امکان دارد دستگاه را درست به پریز وصل نکرده باشید.
 • قطع شدن اتصال سیم مدار فرمان: اتصال سیم مدار فرمان پریزها را چک کنید و از اتصال درست آنها اطمینان پیدا کنید.

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد شما را با جارو جاروبرقی مرکزی آشنا کردیم و ویژگی‌های آن را برای شما توضیح دادیم جاروبرقی مرکزی و یا همان جاروبرقی صنعتی مزایای زیادی دارد که مهمترین آن می تواند نظافت راحت منزل باشد و به دلیل ویژگی های زیاد می توان از معایب آن چشم پوشی کرد در ادامه برای شما روش تعمیر جاروبرقی مرکزی را بیان کردیم تا در صورت نیاز به توانید مشکل را برطرف کنید.

اگر در این زمینه سوالی داشتید می توانید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

 

98989

31

خدمات تعمیرات جاروبرقی مرکزی

امتیاز سردبیر

مجموعه امتیاز

دلیل روشن نشدن جاروبرقی مرکزی چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا