تعمیراتتعمیرات جاروبرقی

چرا جارو شارژی شارژ نمی شود؟

دلایل شارژ نشدن جارو شارژی چه چیز هایی می باشد ؟

چرا جارو شارژی شارژ نمی شود؟ احتمال دارد برای شما هم پیش آمده باشد که وقتی جارو شارژی را به برق می زنید متوجه شده باشید که شارژ نمی شود. در این مقاله از ایبک امداد می‌خواهیم برای شما دلایل شارژ نشدن جارو شارژی را توضیح دهیم لطفاً با ما همراه باشید.

شارژ نشدن جاروشارژی

جارو شارژی

اگر متوجه شدید که جارو شارژی شما شارژ نمی شود دلایل زیادی برای بروز این مشکل می تواند وجود داشته باشد. شما می توانید قبل از اینکه به تعمیرکار مراجعه کنید خودتان علت را بیابید. بعضی وقتها دلیل شارژ نشدن جارو شارژی می تواند مسدود شدن راه هوایی جارو شارژی باشد گاهی هم خراب شدن باتری می تواند دلیل بروز این مشکل باشد در این هنگام شما باید باتری جدید تهیه کنید.

فرقی نمی کند که شما یک جارو شارژی قدیمی داشته باشید یا یکی از برند های خوب و مدل های جدید جذاب، در هر حال امکان دارد که افت ناگهانی برق در آن ایجاد مشکل کند. در ادامه می خواهیم در مورد بروز این مشکل برای شما توضیح دهیم.

وقتی جارو شارژی ما شارژ نمی شود چه کاری باید انجام دهیم؟

جارو شارژی

وقتی شما جارو شارژی را به برق وصل می کنید متوجه می شوید که جارو شارژ نمی شود بروز این مشکل به چند دلیل می تواند باشد، برای اینکه شما دلیل را پیدا کنید چند روش را باید امتحان کنید که برای شما هرکدام را توضیح می دهیم:

۱- از اتصال جارو شارژی به برق اطمینان پیدا کنید

یکی از دلایلی که باعث می شود جاروی شما شارژ نشود این است که به برق وصل نباشد احتمال دارد شما اصلاً فراموش کرده باشید آن را به برق بزنید یا کابل شارژر را به برق وصل کنید، یا احتمال دارد جارو درست در پایه شارژ قرار نگرفته باشد یا اینکه سیم برق کامل وارد پریز برق نشده باشد و این می تواند باعث روشن نشدن جارو شارژی شما شود و بعد از بررسی مطالبی که گفتیم ببینید آیا سوکت کار می کند یا نه؟ احتمال دارد که سوکت دچار مشکل شده باشد.

حتما بخوانید:   تعمیر جاروبرقی میدیا Midea

۲- امکان دارد راه هوایی مسدود شده باشد

احتمال دارد پیش خودتان فکر کنید که مسدود شدن راه هوایی در جارو شارژی چه ربطی به شارژ نشدن آن دارد؟ باید بگوییم که اتفاقاً مسدود شدن مخزن بوسیله ی شیء کوچک و یا حتی گرد و غبار، در میله ی جارو شارژی یکی از مشکلات رایج است که می تواند باعث زود تمام شدن شارژ جارو بشود. مثلاً امکان دارد یک دستمال کوچک به داخل جارو شارژی کشیده شده باشد و با گیر کردن در مجرای آن باعث مسدود شدن مسیر هوایی شود.

اگر این مشکل به وجود بیاید و شما فیلترها را به طور منظم تمیز نکنید احتمالاً راه هوایی مسدود می شود و جاروشارژی به طور کل خاموش خواهد شد از این بدتر هم می‌تواند باشد و آن این است که باعث می شود در اثر کثیف شدن فیلتر، جارو شارژی شما آسیب جدی ببیند، می توانید برای اینکه متوجه شوید آیا مشکل از مسدود شدن راه هوایی است یا نه، هر سانتی متر از لوله جارو شارژی را بررسی کنید و از اینکه جسم خارجی در لوله قرار دارد یا نه، اطمینان پیدا کنید اگر متوجه وجود جسم خارجی در لوله شدید با دقت آن را از لوله خارج کنید.

۳- امکان دارد که باتری جاروشارژی خراب شده باشد

باید بگوییم که به طور معمول باتری در جارو شارژی تقریباً سه سال عمر می کند و به مرور قدرت مکش آن کم خواهد شد و این می تواند یکی از دلایل شارژ نشدن جارو شارژی باشد برای حل این مشکل می توانید یک باتری از نمایندگی بخرید و جایگزین باتری قدیمی کنید تا جارو شارژی شما بهتر کار کند.

البته توجه داشته باشید این مشکل آنقدرها هم پیچیده نیست اگر شما به دفترچه راهنمای جارو شارژی خود مراجعه کنید می توانید با استفاده از دستورالعمل های ذکر شده در آن مشکل را پیدا کرده و آن را به آسانی حل کنید.

البته در جارو شارژی های جدید فناوری جدید به کار رفته است که این امکان را به باتری جارو می دهد که ۱۵ سال عمر مفید داشته باشه اگر شما جارو شارژی جدید خریدید نیازی نیست که به این زودی به فکر عوض کردن باتری بیفتید اگر جارو شارژی قدیمی دارید احتمال دارد که حتی یک سال نشده باتری آن خراب شود و ممکن است دلیل روشن نشدن جارو شارژی خرابی باتری باشد برای حل این مشکل می توانید باتری جدید خریداری کنید.

۴- آسیب دیدن سیم شارژر

امکان دارد که سیم برق شارژر آسیب ببیند و یا احتمال دارد که سیم زیر پای شما مانده باشد و یا خیلی محکم آن را کشیده و یا حتی احتمال دارد که حیوانات خانگی سیم را گاز بگیرند و این باعث آسیب دیدن سیم جاروی شما خواهد شد و حتی بعضی اوقات باعث از کار افتادن جاروشارژی می‌شود و حتی امکان دارد که امنیت شما و کسانی که به جارو دست میزنند به خطر بیفتد پس همیشه سیم جارو شارژی را بررسی و چک کنید و اگر جاروی شما روشن نشد ابتدا کابل آن را از برق بکشید و اگر متوجه شدید که کابل برق خراب و یا پوسیده شده است و یا قطعی در آن مشاهده کردید از آن استفاده نکنید و سریعاً با خدمات بعد از فروش تماس بگیرید

حتما بخوانید:   خدمات تعمیر مایکروفر دوو Daewoo | دلیل خاموش شدن
۵- باتری را بررسی کنید و از سلامت ظاهری آن مطمئن شوید

در بیشتر جارو شارژی ها، باتری بر روی دسته جارو قرار گرفته است در مدلهای قدیمی باتری جارو قابل جابجایی بود و این باعث می شد که شما بتوانید باتری را به راحتی از آن خارج کنید و دلیل شارژ نشدن جاروی خود را هم پیدا کنید. اگر متوجه شدید که روی بدنه باتری آسیب و ترکی ایجاد شده نشان می دهد که باتری شما آسیب دیده و باید آن را عوض کنید همانطور که گفتیم در مدلهای قدیمی راحت تر می توانید به باتری دسترسی داشته باشید اما در جارو شارژی های جدید شما باید لایه محافظ بیرونی را به وسیله پیچ گوشتی برداشته و آنگاه باتری را بررسی کنید.

۶- فیوز جاروشارژی را چک کنید

در همه ی جارو شارژی ها فیوزی وجود دارد که اگر این فیوز آسیب ببیند و یا بسوزد می تواند باعث روشن نشدن جارو شارژی شما بشود برای اینکه متوجه شوید چرا جارو شارژی شما روشن نمی شود؟ بهتر است که این فیوز را بررسی کنید و در صورت سوختن آن می توانید فیوز را تعویض کنید یک پانل کوچک در قسمت دوشاخه قرار گرفته است شما باید به وسیله یک پیچ گوشتی سر صاف فیوز را بیرون آورده و آن را عوض کنید. هنگام عوض کردن آن متوجه خواهید شد که درجه آمپر روی فیوز قدیمی دیده می شود به مقدار درجه کاملا دقت داشته باشید و مطمئن شوید که از سطح درست برق استفاده خواهید کرد.

۷- پایه ی شارژ را درست نصب کنید

اگر پایه شارژ جاروی شما مدل دیواری می باشد شما می توانید آن را به راحتی روی دیوار نصب کنید. بعضی از مصرف کنندگان می گویند که کابل پایه جارو شارژی به دستگاه شان نمی رسد یا احتمال دارد که کابل زیاد کشیده شود، این باعث می‌شود که جارو شارژی خوب شارژ نکند برای اینکه این مشکل را برطرف کنید شما می توانید از پایه شارژ استفاده کنید پایه شارژ را نصب کرده و ببینید آیا به شما کمک خواهد کرد یا نه؟ برای این که روش نصب پایه را متوجه شوید می توانید به دفترچه راهنما مراجعه کنید.

حتما بخوانید:   آموزش باز کردن درب زودپز

۸-تمیز کردن جارو شارژی

احتمال دارد که داخل جاروی شما  به وسیله ی گرد و غبار گرفته شده باشد و یا کثیف شده باشد و این باعث خواهد شد که باتری به خوبی کار نکند و ارتباط بین جارو و باطری مختل شود زیاد شدن کثیفی و گرد و خاک می تواند باعث شارژ نشدن جارو شارژی شما شود برای حل این مشکل هر چند وقت یکبار جارو شارژی را گردگیری کنید تا درست کار کند.

نتیجه گیری:

همان گونه که گفتیم دلایل زیادی باعث شارژ نشدن جارو شارژی خواهد شد که معمولاً شما به راحتی می توانید این مشکل را برطرف کنید ما در این مقاله از ایبک امداد برای شما راهکار هایی برای حل این مشکل بیان کردیم و گفتیم که دلایل ساده ای می تواند باعث بروز این مشکل شود که در صورت روبرو شدن با این مشکل می توانید موارد زیر را بررسی کنید:

  • در ابتدا بررسی کنید و ببینید آیا جارو شارژی به برق وصل است یا نه زیرا احتمال دارد که شما فراموش کرده باشید آن شارژ کنید
  • در مرحله بعدی از مسدود نشدن راه هوایی لوله و میله جارو مطمئن شوید زیرا احتمال دارد که شیء کوچک در لوله باعث مسدود شدن آن شده باشد
  • احتمال دارد که باتری جاروی شما خراب شده و نیاز به تعویض داشته باشد
  • سیم شارژ جارو شارژی را بررسی کنید احتمال دارد که سیم آسیب دیده باشد و این دلیل روشن نشدن جاروشارژی شما باشد
  • بدنه باتری جارو را بررسی کنید زیرا احتمال دارد در اثر ضربه بدنه باتری آسیب دیده باشد که در این صورت باید باتری را تعویض کنید
  • در مرحله بعدی فیوز را چک کنید احتمال دارد فیوز جارو شارژی سوخته باشد در این صورت باید فیوز را تعویض کنید
  • اگر کابل جارو کشیده می شود و به خوبی به دستگاه نمی رسد باید پایه شارژ را روی دیوار نصب کنید تا مشکل برطرف شود
  • احتمال دارد داخل جارو شارژی را گرد و غبار و کثیفی گرفته باشد در این موارد جارو شارژی را تمیز کنید زیرا گرد و غبار و کثیفی می تواند باعث روشن نشدن جارو شارژی شود.

اگر موارد بالا را بررسی کردید ولی باز هم موفق به حل مشکل نشدید بهتر است که برای تعمیر جارو شارژی خود به تعمیرکار جاروبرقی مراجعه کنید.

امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید بوده باشد.

به چه دلیل جارو شارژی شارژ نمی شود

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

وقتی جارو شارژی ما شارژ نمی شود چه کاری باید انجام دهیم

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا