تعمیرات کولر گازی

شارژ کولر گازی هایسنس | مراحل شارژ کولر گازی هایسنس

شارژ کولر گازی هایسنس | مراحل شارژ کولر گازی هایسنس، زمان شارژ کولر هایسنس

کولر گازی هایسنس از جمله کولر هایی است، که در فصل های گرم سال مانند تابستان و بهار بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. کولر گازی هایسنس با استفاده از برق کار می‌کنند و برای اینکه عملکرد صحیحی داشته باشند، به گاز نیاز خواهند داشت. وقتی که گاز کولر گازی هایسنس کم یا تمام شود باید آن را شارژ کنید.

در صورتی که کولر گازی هایسنس با مشکل تخلیه و کمبود گاز مواجه شد، باید در کمترین زمان ممکن اقدامات لازم برای شارژ کردن گاز این دستگاه را انجام دهید. همانطور که می‌دانید گاز از جمله موارد بسیار تأثیر گذار در گرمایش و سرمایش فضا می باشد. چنانچه گاز دستگاه شما تخلیه شده و کم باشد، به موتور کولر گازی فشار زیادی وارد خواهد شد و به مرور زمان موجب می‌شود، که موتور یا کمپرسور دستگاه بسوزد.

چه زمانی کولر گازی هایسنس نیاز به شارژ گاز دارد

در تابستان کولر گازی هایسنس بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. چنانچه وقتی کولر هایسنس را روشن می کنید، فضای مورد نظر شما به خوبی خنک نمی گردد، باید گاز کولر را بررسی نمایید و در صورتی که نیاز به شارژ داشته باشد، باید این کار را انجام دهید.

یکی دیگر از علائمی که نشان دهنده کمبود گاز در کولر گازی هایسنس است این می‌باشد، که هزینه برق شما بیشتر خواهد بود. چون به دلیل کمبود گاز، موتور بیشتر کار کرده و به این ترتیب هزینه برق منزل شما بیشتر از قبل خواهد بود.

از دیگر علائمی که می توانید به زمان شارژ کردن گاز هایسنس پی ببرید این است، که فن اواپراتور یا لوله کندانسور کولر گازی هایسنس یخ زده است. در این صورت حتماً باید گاز کولر هایسنس را شارژ نمایید.

مراحل شارژ کولر گازی هایسنس

برای اینکه کولر گازی هایسنس را شارژ کنید، باید مراحل مهمی را طی کنید، که از جمله آنها می‌توان به نشت یابی کردن دستگاه، برطرف کردن نشتی کولر گازی هایسنس، تعمیر کردن دستگاه و شارژ گاز کولر هایسنس اشاره کرد.

حتما بخوانید:   آشنایی با کدهای خطا در کولر گازی جنرال بانه ای

کولر گازی هایسنس

نشت یابی کولر گازی هایسنس

اولین مرحله برای شارژ کردن کولر گازی هایسنس نشت یابی دستگاه شما است. با استفاده از شیوه های گوناگون می توانید این کار را انجام دهید. چنانچه از شیوه مناسب و درست استفاده نکنید احتمال دارد، که کولر گازی هایسنس دچار خرابی های بیشتری شود.

برای نشت یابی کردن می‌توانید از شیوه هایی مانند استفاده کردن از مشعل هالید، محلول صابون و آب، نشت یابی الکترونیکی و استفاده از اشعه ماورای بنفش استفاده نمایید.

شیرهای دستگاه که به آنها گیج متصل است را بررسی نمایید و اطمینان حاصل کنید، که سفت بوده و شل نشده‌اند. در صورت شل بودن، باید آنها را محکم کنید. همچنین باید از تمیز بودن و چربی نداشتن اتصالات نیز مطمئن شوید. در صورتی که لوله های مسی دارای چربی باشند، احتمال نشت گاز در آنها بیشتر خواهد بود.

استفاده از مشعل هالید برای نشت یابی

مشعل هالید گاز پروپان دارد. برای اینکه در کولر گازی هایسنس نشت یابی کنید، مشعل هالید را روشن نموده و در نقاطی که به نشت گاز مشکوک هستید، نزدیک نمایید. چنانچه مشعل هالید رنگش تغییر کند، نشت گاز در آن محل وجود دارد. بنابراین در زمانی که سر آزاد لوله را به این محل نزدیک کردید و تغییر رنگ آن را مشاهده نمودید، می توانید مطمئن شوید، که در این محل نشت گاز وجود دارد.

استفاده از نشت یاب الکترونیکی برای نشت یابی کولر

یکی از ابزارهای بسیار حساس و دقیق برای نشت یابی کردن کولر گازی هایسنس نشت یاب الکترونیکی است. شما می توانید به راحتی از این دستگاه استفاده کنید.

نشت یاب الکترونیکی را روشن نمایید و به محل هایی که مشکوک هستید، نزدیک کنید. چنانچه نشت گاز در این مکان ها وجود داشته باشد نشت یاب الکترونیکی آژیر می‌زند و به راحتی می توانید محل نشت گاز کولر گازی هایسنس را به این طریق پیدا کنید.

چگونه در کولر گازی هایسنس نشت گاز تشخیص داده شود؟

اطراف کولر گازی هایسنس را بو کنید. البته باید بدانید، که اکثر گازهایی که در کولرهای گازی وجود دارد، بدون بو می باشند، اما اگر کمی بیشتر دقت نمایید، نشت گاز را متوجه خواهید شد. در صورتی که در کولر گازی هایسنس نشت گاز وجود داشته باشد اگر به دستگاه خود نزدیک شوید بو را احساس خواهید کرد. البته این شیوه فقط برای مواقعی است، که کولر گازی شما در محیط سربسته است. چون در فضای باز احتمال تشخیص دادن این بو بسیار پایین است.

روی لوله ها را بررسی کرده و دنبال لکه بگردید. در صورتی که در کولر گازی هایسنس نشت گاز وجود داشته باشد، شما می توانید لکه آن را بر روی لوله ها ببینید. این شیوه نیز از جمله راهکارهای سریع و راحت برای تشخیص نشت گاز در کولر گازی هایسنس به حساب می آید. در صورتی که در حین بررسی با لکه هایی که روغنی هستند، مواجه شدید، می توانید آن را نیز لکه نشت گاز محسوب کرده و مورد بررسی قرار دهید.

حتما بخوانید:   علت کار کردن کولر گازی روی فن | دلیل کار کردن کولر گازی روی حالت فن چیست

چنانچه در اطراف مجاری ترموستات صدایی مانند سوت کشیدن را بشنوید، نشان دهنده این است، که گاز کولر هایسنس شما تخلیه و کم شده است. البته این صدا خیلی ضعیف است و برای شنیدن این صدا سکوت کامل نیاز خواهد بود.

از دیگر راهکارهای رایج برای تشخیص نشت گاز از کولر گازی هایسنس استفاده کردن از محلول آب و صابون می باشد. چنانچه گاز یخچال هایسنس به صورت کامل خالی شده باشد، حبابی تشکیل نخواهد شد.

کولر گازی هایسنس

دلایل نشت گاز از کولر گازی هایسنس

برای اینکه مشکل نشت گاز را در این کولر برطرف کنید، باید دلیل به وجود آمدن آن را بدانید. در این صورت می توانید راحت تر و بهتر این مشکل را برطرف کنید. موارد گوناگونی می‌توانند، که موجب نشت گاز در کولر هایسنس شوند.

در صورتی که کولر گازی هایسنس به صورت صحیح نصب نشود، موجب خواهد شد، که کولر گازی با مشکل نشت گاز مواجه شود. باید نصب این دستگاه توسط افراد متخصص که صلاحیت لازم را در این زمینه دارند، انجام شود. چنانچه برای اینکه هزینه کمتری پرداخت کنید از افراد بی تجربه کمک بگیرید، در حین استفاده از کولر گازی هایسنس با مشکلاتی نظیر نشت گاز از این دستگاه مواجه خواهید شد.

اگر در کولر گازی شما نشت گاز رخ داده است، یکی از دلایل رایج آن فرسودگی کولر گازی هایسنس است. چنانچه از کولر گازی هایسنس چندین سال استفاده نمودید، احتمال به وجود آمدن این مشکل در آن وجود دارد. کولر گازی هایسنس مانند لوازم خانگی دیگر عمر مفید مشخصی دارد. در صورت فرسوده بودن کولر گازی هایسنس بهتر است، که آن را عوض کنید. چون علاوه بر نشت گاز ممکن است، که خطرات دیگری هم به دنبال داشته باشد.

چنانچه از کولر گازی که بیشتر از ده سال عمر دارد استفاده می کنید، باید بدانید، که در زمان گذشته از گازهای مضر برای این دستگاه استفاده شده است. چنانچه نشت گاز در این دستگاه اتفاق بیفتد، علاوه بر اینکه باید زمان و هزینه زیادی را باید صرف کنید، سلامت شما و دیگر افراد که در محیط هستند نیز به خطر خواهد افتاد. بنابراین بهتر است، که در کمترین زمان ممکن برای عوض کردن کولر گازی هایسنس خود اقدام نمایید.

حتما بخوانید:   معرفی و بررسی جاروبرقی هایسنس و نحوه تعمیر آن

چنانچه در کویل های اواپراتور خوردگی ایجاد شده باشد، می‌تواند موجب نشت گاز در این دستگاه شود. اگر در مسیر حرکت گاز کولر هر نوع خوردگی وجود داشته باشد، موجب نشت گاز خواهد شد. بنابراین در حین استفاده از کولر گازی هایسنس باید به این نکته مهم توجه داشته باشید.

چنانچه در لوله های گاز مشکل مکانیکی وجود داشته باشد، احتمال نشت گاز از کولر هایسنس بیشتر خواهد بود. همانطور که می‌دانید وقتی کولر گازی هایسنس در حال فعالیت است، گاز به حرکت در می آید. لوله های آن که معمولا مسی هستند و مسیر حرکت این گاز در کولر گازی هایسنس می باشند. چنانچه در این قسمت ایرادات مکانیکی وجود داشته باشد، نشت گاز حتماً اتفاق می‌افتد و چون در این حالت گاز به دیگر قسمت‌های کولر گازی نیز وارد می شود احتمال دارد، که قسمت های دیگر نیز با خرابی‌های مکانیکی روبه‌رو شوند.

چنانچه در دریچه ها و اتصالات خرابی وجود داشته باشد، احتمال نشت گاز در کولر گازی هایسنس بیشتر خواهد بود. چنانچه در طریقه قرار گرفتن این بخش ها و سلامت فیزیکی مشکلی وجود داشته باشد، باید نشت گاز از کولر گازی هایسنس را انتظار داشته باشید. برای این که کمتر با این مشکل روبرو شوید بهتر است، که دریچه ها و اتصالات را مورد بررسی قرار دهید.

چنانچه شما کولر گازی خود را در موقع لازم سرویس نکرده باشید و یا سرویس و تعمیر کولر گازی هایسنس توسط افراد بی تجربه انجام شده باشد، نشت گاز در این دستگاه اتفاق می افتد. باید به یاد داشته باشید، که سرویس کولر گازی حتماً باید حداقل هر شش ماه یکبار انجام شود.

سخن تکمیلی

در صورتی که کولر گازی هایسنس دستگاه شما عملکرد مناسبی نداشته و نمی تواند محیط مورد نظر را به خوبی خنک کند، احتمالاً با مشکل نشت گاز مواجه شده است. برای اینکه از مشکل نشت گاز کولر گازی هایسنس پیشگیری کنید، حتماً باید در فواصل زمانی مناسب سرویس این دستگاه را انجام دهید و بخش های مختلف کولر گازی هایسنس را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که هر کدام از علائم گفته شده را مشاهده نمودید، از متخصصین برای برطرف کردن آنها کمک بگیرید.

31

شارژ کولر گازی هایسنس | مراحل شارژ کولر گازی هایسنس

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

مراحل شارژ کولر گازی هایسنس

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x