تعمیرات مایکروفر

بررسی و رفع انواع ارور مایکروویو دوو DAEWOO

مایکروویو دوو جزو یکی از محبوب‌ترین لوازم خانگی به شمار می‌رود که امروزه در اکثر آشپزخانه ها به چشم می خورد. خراب شدن این دستگاه نیز می‌تواند برای مصرف‌کنندگان آن بسیار نگران کننده باشد. مایکروویو دوو نیز مانند دیگر لوازم خانگی ها و مایکروویو ها شامل ارورها و کدهای خطای گوناگونی است.

اما با این تفاوت که کدهای خطا و ارور مایکروویو دوو تنها در شش مورد خلاصه می‌شوند. درصورتی‌که یکی از قطعات مایکروویو با مشکلاتی مواجه شود، کدهایی در صفحه‌نمایش دستگاه ظاهر می‌شوند و مصرف‌کنندگان را از وجود اختلال موجود در دستگاه باخبر می‌کنند. هر یک از انواع ارور مایکروویو دوو معنای منحصربه‌فرد خود را دارند. این موضوع باعث شده است که در زمان بروز مشکل و ظاهرشدن ارور شما مجبور نباشید جهت رفع مشکل، کل قسمت‌های دستگاه را مورد بررسی قرار دهید. در مواقعی که متوجه ظاهرشدن کدهای خطایی در دستگاه می‌شوید، لازم است که سریعاً اقدام به تعمیر آن‌ها کنید.

اما قبل از آنکه اقدام به تعمیر مایکروویو کنید، لازم است که دلایل بروز هرکدام را به طور کامل بدانید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع کدهای خطا مایکروویو دوو و همچنین دلایل بروز آن‌ها، به شما توصیه می‌کنیم که تا آخر این مقاله از ایبک ما را همراهی کنید.

انواع ارور مایکروفر دوو

در این قسمت از مقاله انواع ارورهای مایکروفر دوو را ذکر خواهیم کرد. این ارورها عبارت است از:

 • ارور Er-1 مایکروفر دوو
 • ارور Er-2 مایکروفر دوو
 • ارور Er-3 مایکروویو دوو
 • ارور Er-4 مایکروفر دوو
 • ارور Er-5 مایکروویو دوو
 • ارور Er-6 مایکروفر دوو

انواع ارور مایکروویو دوو

خلاصه‌ای از علت ارور مایکروفر دوو

ما در این مقاله به دلیل صرفه‌جویی در وقت شما تصمیم گرفتیم خلاصه‌ای از علت ارور مایکروفر دوو را در اختیارتان قرار دهیم.

 • ارور Er-1 مایکروفر دوو

بروز این ارور مربوط به وجود خرابی در ترمیستور یا سنسور دما است. بدین سبب در صورت مشاهده کردن این ارور بر روی پنل صفحه‌نمایش مایکروفر، لازم است که جهت رفع مشکل این قسمت از دستگاه را مورد بررسی قرار دهید.

 • ارور Er-2 مایکروفر دوو
حتما بخوانید:   ارورهای کولر گازی دوو DAEWOO | کدهای خطای کولر دوو

این ارور به دلیل عدم رسیدن دما به حد استاندار ظاهر می‌شود. بدین سبب لازم است که در صورت مشاهده کردن این کد، دمای دستگاه را مورد بررسی قرار دهید.

 • ارور Er-3 مایکروویو دوو

در صورت وجود عیب‌وایراد و یا آسیب‌دیدگی درب مایکروفر، این کد نمایان خواهد شود. بدین سبب در صورت مشاهده کردن این ارور بر روی پنل صفحه‌نمایش مایکروفر، لازم است که جهت رفع این مشکل درب مایکروفر را مورد بررسی قرار دهید.

 • ارور Er-4 مایکروفر دوو

درصورتی‌که دمای دستگاه فراتر از 300 درجه سانتیگراد برود، به طور حتم این ارور را مشاهده خواهید کرد.

 • ارور Er-5 مایکروویو دوو

ظاهرشدن این ارور به معنای خراب‌شدن سنسور دستگاه است. به همین دلیل لازم است که در صورت مشاهده کردن این ارور بر روی پنل صفحه‌نمایش مایکروفر، به‌منظور رفع مشکل این قسمت از دستگاه را مورد بررسی قرار دهید.

 • ارور Er-6 مایکروفر دوو

چنانچه دستگاه در حالت پیرولیتیک قرار گیرد، این ارور ظاهر خواهد شد.

ارور Er-1 مایکروفر دوو

ارور Er-1 جزو یکی از رایج‌ترین کدهای خطا مایکروویو دوو است. ظاهرشدن این ارور به معنای وجود مشکل یا خرابی در ترمیستور یا سنسور دما است. به شما توصیه می‌کنیم در مواقعی که این ارور را مشاهده کردید، جهت رفع مشکل پیش‌آمده ابتدا مایکروویو دوو را خاموش کرده و سپس مجدداً آن را روشن کنید.

درصورتی‌که با انجام این فرایند نیز موفق به حل مشکل نشدید، لازم است که قطعات داخلی مانند فن، برد و ترمیستور را کاملاً مورد بررسی قرار دهید و در صورت لزوم اقدام به تعمیر و یا تعویض آن‌ها کنید. ازآنجاکه پس از خرابی ولتاژ زیادی بر روی خازن‌های دستگاه باقی می‌ماند، لازم است که تعمیر مایکروفر خود را به دست افراد متخصص و حرفه‌ای در این زمینه بسپارید.

رفع ارور Er-1 مایکروفر دوو
رفع ارور Er-1 مایکروفر دوو

ارور Er-2 مایکروفر دوو

گاهی اوقات ممکن است که پس از روشن‌کردن مایکروفر و شروع برنامه پخت، دما از حد استاندارد بالاتر نرود. در چنین مواقعی مصرف‌کننده خطای er2 را بر روی پنل مشاهده خواهد کرد. چنانچه در ترمیستور دستگاه آسیب و یا نقصی وجود داشته باشد این کد با ظاهرشدن خود بر روی پنل دستگاه، شما را از وجود این اختلال آگاه می‌کند. در این حالت به‌منظور رفع مشکل و ارور ظاهر شده، لازم است که دستگاه را مجدداً راه‌اندازی کنید.

حتما بخوانید:   کدهای خطا و ارور مایکروفر دوو Daewoo

اما چنانچه با انجام این فرایند باز هم مشکل شما حل نشد، باید روش دیگری را برای حل مشکل برگزینید. در روش دوم برای رفع ارور لازم است که قطعات مایکروویو دوو مانند سنسور ترمو فسفات، فن و سیم‌کشی داخلی را کاملاً مورد بررسی قرار دهید. درصورتی‌که پس از انجام تمامی این مراحل نیز نتوانستید ارور ظاهر شده در دستگاه را از بین ببرید، بهتر است که تعمیر مایکروفر خود را به دست یک تعمیرکار متخصص در این حوزه بسپارید.

ارور Er-3 مایکروویو دوو

در صورت وجود عیب‌وایراد و یا آسیب‌دیدگی در درب مایکروفر دوو ارور er3 را مشاهده خواهید کرد. پس از بروز این ارور بلافاصله دستگاه خاموش می‌شود. به‌منظور رفع عیب ابتدا لازم است که از بسته بودن درب اطمینان حاصل کنید. پس از آنکه از بسته بودن درب مطمئن شدید، دوشاخه مایکروفر را از پریز برق بکشید و سپس مجدداً آن را روشن کنید. در صورت حل نشدن مشکل، لازم است که پروب درب را مورد بررسی قرار دهید. بررسی کردن درب در برخی موارد کاملاً طبیعی است. اما سیگنال الکتریکی معیوب نیز می‌تواند منجر به‌ظاهر شدن ارور er3 در مایکروویو دوو شود. به همین دلیل لازم است که توسط نمایندگی تعمیرات مایکروویو دوو بررسی و تشخیص داده شود.

ارور Er-4 مایکروفر دوو

در برخی مواقع در هنگام شروع به فعالیت دستگاه، ممکن است که بنا به دلایلی دمای دستگاه برای مدتی فراتر از 300 درجه سانتیگراد برود. در چنین حالتی ارور Er-4 در پنل صفحه‌نمایش مایکروفر دوو ظاهر می‌شود. در این هنگام شما نیز شاهد خاموش‌شدن مایکروفر دوو و باز شدن درب آن خواهید بود. علاوه بر بروز این اتفاقات در هنگام ظاهرشدن ارور Er-4، فن دستگاه نیز به‌منظور کاهش دمای دستگاه به‌سرعت شروع به کار می‌کند.

برای رفع این ارور، لازم است که دوشاخه دستگاه را برای دقایقی از پریز برق بکشید و سپس مجدداً آن را راه‌اندازی کنید. درصورتی‌که پس از انجام این فرایند موفق به برطرف‌کردن مشکل نشدید لازم است که به‌منظور تشخیص و تعمیر مشکل به وجود آمده، برد مدار توسط یک تکنسین مورد بررسی قرار گیرد.

بررسی برد مدار مایکروویو دوو

کد ارور Er-5 مایکروویو دوو

کد ارور Er-5 نیز یکی دیگر از کدهایی است که به دلیل خرابی سنسور دما ظاهر می‌شود. در برخی از مواقع ممکن است که دستگاه نتواند به دمای 270 درجه سانتیگراد و یا بالاتر برسد. در چنین مواقعی شاهد ظاهرشدن ارور Er-5خواهید بود. در چنین مواقعی بهتر است که به‌منظور رفع این ارور، تعمیر دستگاه خود را به دست یک تعمیرکار متخصص در این حوزه بسپارید.

حتما بخوانید:   کدهای ارور یخچال فریزر دوو DAEWOO | خطاهای یخچال دوو

کد ارور Er-6 مایکروفر دوو

یکی دیگر از ارورهای مایکروفر دوو، ارور Er-6 است. ممکن است ظاهرشدن این کد به دلیل قرارگیری در حالت پیرولیتیک و رسیدن دستگاه به دمای 300 درجه باشد. در چنین مواقعی چنانچه منبع فن دستگاه همچنان به فعالیت خود ادامه دهد، شما نیز شاهد ظاهرشدن ارور Er-6 خواهید بود. توجه داشته باشید که دمای بالا موجب ازبین‌رفتن قطعات مایکروفر می‌شود.

باتوجه‌به این موضوع بهتر است که در چنین مواقعی دستگاه را ریست کنید. برای ریست کردن دستگاه، دکمه ریست را فشار دهید. به‌منظور رفع این ارور، لازم است که برای دقایقی دوشاخه دستگاه را از برق بکشید و سپس مجدداً آن را به برق بزنید. درصورتی‌که پس از انجام تمامی این مراحل نیز نتوانستید ارور ظاهر شده در دستگاه را از بین ببرید، بهتر است که تشخیص و تعمیر مایکروفر خود را به دست یک تعمیرکار متخصص در این حوزه بسپارید.

نتیجه‌گیری

مایکروویو دوو برخلاف دیگر مایکروویوها تنها دارای 6 ارور است که در صورت وجود مشکل در قطعاتی از دستگاه، این کدها بر روی پنل صفحه‌نمایش ظاهر می‌شوند. همان‌طور که کمی پیش‌تر گفتیم، هر یک از این کدهای خطا معنای خاص خود را دارند. کدهای خطا به شما این امکان را می‌دهند که به‌راحتی و بدون بررسی کردن تمام نقاط دستگاه، بتوانید مشکل خود را حل کنید.

برای آنکه شما نیز بتوانید در صورت بروز مشکل و ظاهرشدن ارور، مشکل خود را حل کنید لازم است که انواع کدهای خطای مایکروویو دوو به همراه دلایل بروز آن‌ها را به طور کامل بدانید. توجه داشته باشید درصورتی‌که دانش و اطلاعات کافی درمورد کدهای خطا ندارید به‌هیچ‌عنوان اقدام به تعمیر دستگاه نکنید. زیرا در این صورت ممکن است که به دلیل نداشتن دانش کافی، مشکلات بیشتری را برای دستگاه به وجود آورید. در چنین شرایطی لازم است که بررسی و تشخیص مشکل خود را به دست یک تعمیرکار حرفه‌ای و متخصص در این زمینه بسپارید.

98989

31

بررسی و رفع انواع ارور مایکروویو دوو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله آشنایی و بررسی و رفع انواع ارور مایکروویو دوو

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا