تعمیرات ظرفشویی

بررسی کدهای ارور در ماشین ظرفشویی موریس Morris | نحوه رفع کدهای ارور در ماشین ظرفشویی موریس

امروزه ماشین ظرفشویی در آشپزخانه ها شستن ظروف را بسیار آسان کرده است. با پیشرفت تکنولوژی و گذشت زمان امکانات و ویژگی های این ماشین ها افزایش یافته و راحتی را برای کاربران فراهم کرده است. اما لازم به ذکر است که نگهداری اصولی از ماشین ظرفشویی و سرویس منظم و دوره ای آن بسیار ضروری می باشد. ماشین ظرفشویی موریس دارای صفحه نمایشی است که به هنگام بروز مشکل در دستگاه آن را به وسیله کدهای ارور به کاربر نمایش می دهد. هر کدام از این کدها نشانگر یک مشکل در دستگاه می باشند. ایبک امداد در این مقاله به بررسی کدهای ارور در ماشین ظرفشویی موریس و روش های برطرف کردن آن می پردازد. چنانچه شما نیز از کاربران این برند می باشید و یا قصد خرید این محصول را دارید تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

معرفی و بررسی کدهای ارور در ماشین ظرفشویی موریس

همانطور که گفته شد ماشین ظرفشویی موریس دارای یک صفحه نمایش می باشد که به هنگام بروز مشکلی در دستگاه با نشان دادن کدهای ارور مشکل به وجود آمده را به کاربر هشدار می دهد و کاربر می‌تواند با آگاهی و اطلاع از معنی هرکدام از کدها به رفع آن بپردازد. گاهی اوقات مشکلات به وجود آمده زیاد جدی نیستند و به راحتی قابل برطرف کردن می باشند اما گاهی نیز جهت برطرف کردن کدهای ارور در ماشین ظرفشویی موریس لازم است از تعمیرکاران با تجربه کمک گرفته شود. ایبک امداد با سال ها تجربه و بهره گیری از تعمیرکاران ماهر در زمینه تعمیر و سرویس ماشین ظرفشویی موریس آماده ارائه خدمات به شما کاربران عزیز می باشد. چنانچه نیاز به مشاوره داشتید با تلفن های ایبک امداد تماس بگیرید و از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید.

کد خطای E1 در ماشین ظرفشویی موریس

گاهی اوقات ممکن است کاربران با کد E1 در صفحه نمایش ماشین ظرفشویی موریس مواجه شوند. این کد به این معنا می باشد که درب ماشین ظرفشویی به خوبی بسته نشده است. جهت برطرف کردن این مشکل باید درب دستگاه مورد بررسی قرار گیرد و کاملاً بسته شود. اگر درب ماشین ظرفشویی را بستید ولی باز هم کد ارور نمایش داده می شد ممکن است مشکل به وجود آمده به علت خراب شدن قفل درب باشد.بررسی کدهای ارور در ماشین ظرفشویی موریس Morris | نحوه رفع کدهای ارور در ماشین ظرفشویی موریس در این صورت باید نسبت به تعویض آن اقدام و در اولین فرصت مشکل را برطرف کرد. جهت تعویض درب قفل درب می توانید با تعمیرکاران ماهر ایبک امداد تماس بگیرید.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش BOSCH

کد خطای E2 در ماشین ظرفشویی موریس

یکی از کدهایی که به هنگام بروز مشکل در ماشین ظرفشویی موریس نشان داده می شود کد ارور E2 می باشد. زمانی که شیر ورودی آب با مشکلی مواجه شده باشد این کد خطا روی صفحه نمایش ظاهر می شود. ممکن است آب به اندازه کافی به دستگاه وارد نشده باشد. جهت رفع این مشکل نیاز است که شیر ورودی مورد بررسی قرار گیرد. همچنین شلنگ ورودی آب را بررسی کنید و از سالم بودن آن مطمئن شوید. چنانچه شلنگ ورودی آب نشتی داشت باید آن را برطرف کنید و مطمئن شوید آبی که به دستگاه وارد می شود به اندازه کافی می باشد.

کد خطای E3 در ماشین ظرفشویی موریس

مشاهده کد خطای E3 در صفحه نمایش ماشین ظرفشویی موریس به این معنی می باشد که دستگاه در تخلیه آب دچار مشکل شده است و آب موجود در ماشین ظرفشویی به طور کامل تخلیه نمی شود. در این شرایط باید به آسیب و خرابی در پمپ شک کنید. ممکن است پمپ تخلیه دچار صدمه شده باشد. جهت برطرف کردن این مشکل باید به بررسی پمپ تخلیه بپردازید. پس از آن شیر خروجی آب را چک کنید. اگر شیر خروجی دچار انسداد شده باشد می‌تواند باعث بروز کد ارور E3 شود. در آخر می توانید فیلتر های ماشین ظرفشویی را هم بررسی کنید و اگر نیاز بود آنها را تعویض کنید.

کد خطای E4 در ماشین ظرفشویی موریس

گاهی اوقات ممکن است کاربران با کد ارور E4 در صفحه نمایش ماشین ظرفشویی مواجه شوند. معمولاً زمانی که سنسور ماشین ظرفشویی دچار اشکال و ایراد شده باشد این کد نشان داده می شود. گاهی ممکن است مشکلی که برای سنسور پیش آمده جزئی باشد و خود کاربر بتواند آن را به راحتی برطرف کند پس نیاز است که آن را بررسی کرده و اگر لازم بود تعویض کنید. گاهی نیز ممکن است کد ارور E4 به علت خراب شدن برد الکترونیکی دستگاه نمایش داده شده است. چنانچه مشکل به وجود آمده را برطرف نکنید ممکن است به قطعات دیگر دستگاه آسیب وارد کرده و ماشین ظرفشویی به مرور زمان از کار بیفتد.

کد خطای E5 در ماشین ظرفشویی موریس

کد ارور E5 به هنگام بروز مشکل در اتصالات برق ماشین ظرفشویی نمایش داده می شود. جهت برطرف کردن این مشکل می توانید از وجود جریان برق اطمینان حاصل کنید. پس از آن به بررسی برد الکترونیکی دستگاه بپردازید و از سالم بودن آن مطمئن شوید.بررسی کدهای ارور در ماشین ظرفشویی موریس Morris | نحوه رفع کدهای ارور در ماشین ظرفشویی موریس

حتما بخوانید:   راهنمای عیب یابی ماشین ظرفشویی فیلیپس Philips

چنانچه موتور ماشین ظرفشویی دچار آسیب شده باشد نیز ممکن است این کد ارور را مشاهده کنید. پیشنهاد ما به شما این است که هنگام نمایش کد ارور E5 با تعمیرکاران ماهر ایبک امداد جهت برطرف کردن این مشکل تماس بگیرید. زیرا هرگونه اشتباه در تشخیص و رفع مشکل می تواند باعث بروز آسیب شده و شما را متحمل صرف هزینه های زیادی کند.

کد ارور E7 در ماشین ظرفشویی موریس

ممکن است گاهی اوقات با کد ارور E7 در صفحه نمایش ماشین ظرفشویی موریس مواجه شوید. این کد ارور نشانه بروز یک مشکل در عملکرد کلی ماشین ظرفشویی می باشد. جهت برطرف کردن آن لازم است به بررسی برد الکترونیکی دستگاه بپردازید و از سالم بودن آن مطمئن شوید. گاهی اوقات نیز ممکن است نمایشگر ماشین ظرفشویی دچار مشکل شده باشد و این کد ارور را نشان می دهد. چنانچه خودتان قادر به تشخیص بروز علت نبودید می‌توانید با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید.

کد خطای E8 در ماشین ظرفشویی موریس

یکی از کدهای ارور که در ماشین ظرفشویی نشان داده می ‌شود کد ارور E8 می باشد. معمولاً این کد ارور زمانی نشان داده می شود که دمای قطعات درون ماشین ظرفشویی بیش از حد بالا رفته باشد و همه بخش های داخل دستگاه داغ شده باشد. جهت برطرف کردن این مشکل ابتدا باید سنسور گرم کننده و سنسور دما را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید ریشه مشکل را پیدا کنید. اگر این قطعات نیازی به تعویض داشتند باید نسبت به تعویض آنها اقدام کنید. در آخر به بررسی برد الکترونیکی بپردازید زیرا ممکن است که آسیب دیده باشد جهت تعویض برد الکترونیکی و همچنین سنسور دما نیز می‌توانید با تعمیرکاران ماهر ایبک امداد تماس بگیرید و تعویض قطعات را به آنها بسپارید.

کد ارور E9 در ماشین ظرفشویی موریس

وقتی که ماشین ظرفشویی موریس بدون آب کار کند این کد ارور بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود. گاهی اوقات ماشین ظرفشویی بدون آب و به صورت خشک شروع به کار می کند که این اتفاق می‌تواند موجب داغ شدن دستگاه شود. جهت برطرف کردن این مشکل لازم است شیر ورودی آب مورد بررسی قرار گیرد زیرا این امکان وجود دارد که دچار انسداد و گرفتگی شده باشد. در مرحله بعد می‌توانید المنت ها و سنسور دما را مورد بررسی قرار دهید و اگر نیاز بود آنها را تعویض کنید. چنانچه دانش و مهارت کافی در زمینه تعمیر و سرویس ماشین ظرفشویی را ندارید می توانید از تعمیرکاران ماهر و با تجربه ایبک امداد کمک بگیرید. ایبک امداد با سالها تجربه و بهره گرفتن از تعمیرکاران ماهر و حرفه ای در زمینه تعمیر و سرویس لوازم خانگی آماده ارائه خدمات رسانی به شما کاربران عزیز می باشد. جهت دریافت مشاوره، پشتیبانی و طرح هرگونه پرسش با تلفن های ایبک امداد تماس بگیرید و از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید.

حتما بخوانید:   برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی وست پوینت WEST POINT | معنی کلمات روی ماشین ظرفشویی

نکات مهم در استفاده از ماشین ظرفشویی موریس

به خاطر داشته باشید به محض خراب شدن ماشین ظرفشویی و مشاهده کدهای ارور در صفحه نمایش باید هر چه سریعتر نسبت به رفع مشکل اقدام کنید. برای بالا بردن کارایی و همچنین افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی نکات زیر را مورد توجه قرار دهید.

  • هرگز بیشتر از ظرفیت ماشین ظرفشویی درون آن را پر نکنید.
  • متناسب با مقدار کثیفی و چربی ظروف برنامه شستشوی مناسب را انتخاب کنید.
  • از شوینده های با کیفیت و مرغوب که دارای استاندارد بالا می باشند استفاده کنید.
  • شوینده ای که انتخاب می کنید باید با مدل ماشین ظرفشویی شما متناسب باشد.

بررسی کدهای ارور در ماشین ظرفشویی موریس Morris | نحوه رفع کدهای ارور در ماشین ظرفشویی موریس

 

  • حتماً از نمک ماشین ظرفشویی جهت گرفتن سختی آب استفاده کنید.
  • فیلتر ماشین ظرفشویی را به صورت منظم و دوره‌ای تمیز کنید.
  • چنانچه ماشین ظرفشویی با نشتی در هر قسمتی مواجه شد حتماً آن را جدی گرفته و نسبت به برطرف کردن آن اقدام کنید.
  • حدالامکان باقی مانده های غذا را از ظروف پاک کنید تا مانع از انسداد پمپ و یا شلنگ های دستگاه شود.
  • چنانچه لاستیک درب ماشین ظرفشویی دچار پوسیدگی و خرابی شده بود حتماً نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

سخن آخر

وجود خرابی و مشاهده کدهای ارور می تواند یکی از دغدغه های کاربران ماشین ظرفشویی باشد. آگاهی و شناخت کافی از هر کدام از این کدها می تواند نگرانی کاربران را کمتر کند زیرا با شناخت دقیق هر کد و نحوه برطرف کردن آن کاربر می‌تواند تا حد امکان مشکلات به وجود آمده را برطرف کند. چنانچه مهارت کافی در تشخیص بروز مشکل و همچنین برطرف کردن آن را ندارید بهتر است از دستکاری کردن ماشین ظرفشویی خودداری کنید تا آسیب بیشتری به دستگاه وارد نشود. در این شرایط می توانید با تلفن های ایبک امداد تماس بگیرید. کارشناسان ما آماده ارائه مشاوره به شما عزیزان می باشند. از اینکه تا پایان مقاله ما را همراهی کردید از شما سپاسگزاریم. چنانچه سوالی درباره ماشین ظرفشویی موریس داشتید می توانید آن را در قسمت دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد و به شما پاسخ دهند.

111111111111111111

31

بررسی کدهای ارور در ماشین ظرفشویی موریس

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نکات مهم در استفاده از ماشین ظرفشویی موریس

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا