تعمیرات اجاق گاز

بررسی کیفیت اجاق گاز سانی Sunny

بررسی کیفیت اجاق گاز سانی Sunny|مزایا و معایب اجاق گاز های سانی

از جمله برندهای لوازم خانگی ایرانی که توانسته با تولید اجاق گاز های برقی کم مصرف رضایت مصرف‌کنندگان را جلب کند، برند سانی می باشد. در این مقاله کیفیت اجاق گاز سانی را مورد بررسی قرار می دهیم، تا بتوانید انتخاب راحت تری داشته باشید.

امکانات اجاق گازهای سانی

اگر قصد خرید اجاق گازی کوچک برای محیط های مسافرتی دارید با مراجعه به فروشگاه های لوازم خانگی به شما اجاق گازهای سانی را معرفی خواهند کرد. اجاق گاز های سانی زیاد شناخته شده نیستند، به همین دلیل در این بخش امکانات اجاق گاز سانی را مورد بررسی قرار می دهیم، تا تفاوت این اجاق گازها را با اجاق گازهای صفحه ای و مبله را بدانید. ویژگی ها و امکانات اجاق گاز سانی عبارت است از:

 • این اجاق گاز دارای ترموستات قابل تنظیم می باشد.
 •  امکان نظافت سطح اجاق گاز وجود دارد.
 •  از چراغ نشانگر مصرف برق استفاده می‌شود.
 •  صفحه چدنی دارد.
 •  حجم اجاق گاز های سانی بسیار کم است.

اجاق گاز

تاریخچه کارخانه تولید کننده اجاق گاز سانی

در صورتی که از سوابق و اعتبار این برند اطلاعاتی داشته باشید، می توانید به میزان کیفیت این محصول پی ببرید. به همین دلیل در این بخش تاریخچه کارخانه تولید کننده اجاق گاز سانی را مورد بررسی قرار می دهیم:

 • در سال ۱۳۵۷ کارخانه صنعتی سرایش در کشور ایران تاسیس شده و پس از گذشت مدتی شرکت های زیر شاخه مانند سانی را تاسیس نمود.
 • برند سانی امروزه بیشتر از پانزده گروه محصول و صد نوع کالا در اصفهان فعالیت می کند.
 • برند سانی بیشتر در زمینه تولید لوازم آشپزخانه و جارو برقی فعال می باشد. اما اجاق گازهای مسافرتی برقی را اخیراً تولید کرده و مورد توجه بسیاری از مصرف کنندگان قرار گرفته است.
حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی سانی Sunny

اجاق گاز سانی ساخت کدام کشور است؟

اجاق گاز های برقی سانی فناوری پیچیده ای ندارند. برای تولید کردن قطعه های مختلف به تکنولوژی های پیشرفته نیاز نیست. اجاق گازهای سانی ماهیت ایرانی دارند و در تولید اجاق گازهای سانی از دانش متخصصین این کارخانه استفاده شده است.

خدمات پس از فروش اجاق گاز سانی

برند هایی که زیاد معروف نیستند گمان می شود که خدمات پس از فروش ضعیفی دارند و برای تعمیرات محصولات آنها باید هزینه های اضافی پرداخت شود. قبل از اینکه محصولی خریداری شود بهتر است، که خدمات پس از فروش آن را مورد بررسی قرار دهید. به همین دلیل در این بخش به صورت کامل و جامع خدمات پس از فروش اجاق گاز سانی را بررسی می کنیم:

برند سانی همواره تلاش می کند، که خدمات پس از فروش خوبی را به مشتریان ارائه دهد. اما در کشور ایران نمایندگی رسمی تعمیر اجاق گاز سانی تعداد کمی دارد و به همین دلیل مشتریان نمی توانند به آنها دسترسی داشته باشند.

اجاق گاز

اجاق گاز سانی با کدام محصولات رقابت می‌کند

یکی از راه‌های بررسی کیفیت محصولات شناخت رقبای آن می باشد. شناخت رقبای اجاق گاز سانی کمی دشوار است. چون تولید اجاق گاز های رومیزی برقی را کمتر برندی انجام می‌دهد. همچنین اجاق گاز های سانی متفاوت است.

 •  اگر بخواهیم خوشبینانه اجاق گاز سانی را با دیگر محصولات مقایسه کنیم، می‌توانیم اجاق گازهای پارس خزر و پیلوت را نام ببریم.
 •  مصرف کم برق و حجم اجاق گاز سانی موجب شده است، که این محصول نسبت به اجاق گازهای مسافرتی دیگر بهتر و محبوب تر باشد.

 اجاق گاز سانی خوبه؟ چرا اجاق گاز سانی بخریم؟

امروزه تنوع اجاق گاز ها بسیار زیاد است و با هر مدل و طرحی در بازار موجود می باشد. بسیاری از اجاق گاز ها از اجاق گاز های سانی امکانات بیشتری دارند و بهتر از این محصول می باشند. در این صورت ممکن است این سوال پیش آید، که چرا باید اجاق گاز سانی بخریم؟

 • اجاق ساز های سانی حجم کمی دارند و این کم حجم بودن آنها موجب شده است، که برای مسافرت، خانه های دانشجویی و کوهنوردی مناسب باشد.
 • اجاق گاز سانی از انرژی برق استفاده می کند. همه اجاق گاز های رومیزی، مبله و صفحه ای که در بازار موجود هستند، با انرژی گاز کار می کنند، اما اجاق گازهای سانی از انرژی برق استفاده می‌کند و به همین دلیل می توان از آن در هر محیطی به راحتی استفاده نمود.

بهترین اجاق گازهای سانی

در میان برندهای ایرانی اجاق گاز سانی فقط دو مدل گاز رومیزی را تولید می کند و کمترین تنوع را دارد برای اینکه به صورت جزئی و دقیق با اجاق گازهای سانی آشنا شوید، می‌توانید این بخش را مطالعه نمایید.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر اجاق گاز ایلیا استیل ilia Steel | نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ایلیا استیل

اجاق گاز رومیزی سانی مدل mnte-۸۰۷۹

این مدل اجاق گاز سانی دارای دو شعله است و مصرف انرژی پایینی دارد. حجم این اجاق گاز بسیار کم است و می توان به راحتی در محل های گوناگون مانند، خانه های دانشجویی و مسافرت های طولانی از آن استفاده کرد. ویژگی های این اجاق گاز عبارت است از:

 •  می‌توان سطح آن را نظافت نمود. برق مصرفی کمی دارد.
 •  ترموستات آن قابل تنظیم می باشد.
 • رنگ بندی زیادی دارد.
 •  دارای چراغ نشانگر می‌باشد.

بررسی اجاق گاز تک شعله سانی مدل sj-۸۰۸۰

حجم این مدل اجاق گاز سانی تقریباً به اندازه یک موزائیک است و ارتفاع آن بیشتر از ۱۰ سانت نیست. این اجاق گاز برای مسافرت های یک روزه و کوهنوردی بسیار مناسب است و ویژگی های آن عبارت است از:

 •  ترموستات آن قابل تنظیم است.
 •  می توان سطح شعله را نظافت نمود.
 •  شبکه چدنی دارد.
 • مصرف برق این محصول بسیار پایین است.
 •  وزن بسیار کمی دارد.

مزایا و معایب اجاق گاز های سانی از نظر مصرف کنندگان

از جمله راهنماهای خرید اجاق گاز سانی دانستن نظرات افرادی می باشد، که از این محصول استفاده کرده اند. به همین دلیل در این بخش مزایا و معایب اجاق گاز سانی را از نظر مصرف کنندگان این محصول آورده ایم، تا بتوانید تصمیم درستی بگیرید:

مزایای اجاق گاز سانی از نظر مصرف کنندگان

 •  اجاق گاز سانی دارای قیمت مناسبی می‌باشد.
 • انرژی کمی مصرف می‌کند.
 •   این محصولات ایمنی بالایی دارند، چون از گاز استفاده نمی کنند.
 • وزن و حجم آن بسیار کم است.

معایب اجاق گاز سانی از نظر مصرف کنندگان

 • این محصول خدمات پس از فروش مناسبی ندارد.
 • در بازار این محصول کمیاب است.
 • نمونه های تقلبی این محصول زیاد است.
 • توان حرارتی اجاق گاز سانی پایین است.

اجاق گاز

نظر تعمیرکاران اجاق گاز های سانی

افرادی که در حوزه لوازم خانگی تخصص دارند، می‌توانند در مورد محصولات نظرات مناسب و کارآمد داشته باشند و این می‌تواند به خریداران کمک زیادی کند. بنابراین پیش از اینکه اجاق گاز سانی را خریداری کنید، بهتر است که کیفیت اجاق گاز سانی را از نظر تعمیرکاران متخصص نیز مورد بررسی قرار دهید.

اجاق گازهای سانی برای استفاده در خانه مناسب نیست و این محصول برای کوهنوردان و صحراگردان مناسب می باشد و می توان در مسافرت ها از اجاق گاز برقی سانی استفاده کرد.

در زمان گذشته در مسافرت ها از پیک نیک استفاده می شد و مشکلات زیادی به دنبال داشت. همچنین استفاده از پیک نیک می‌توانست حادثه‌ساز باشد. اما اجاق گاز های برقی خطر چندانی ندارند و با برق کار می کنند. در نتیجه امکان انفجار وجود ندارد. دسترسی به برق آسان بوده و می توانید به راحتی از این محصول کم حجم و کم وزن استفاده کنید.

حتما بخوانید:   چگونه صفحه شیشه ای اجاق گاز برقی را تمیز کنیم| شیشه اجاق گاز برقی

طریقه کار اجاق گاز برقی

اجاق گاز برقی چند شعله دارد. برای کم و زیاد کردن حرارت هر کدام از شعله ها می توان از یک فرمت دیجیتال استفاده کرد. هر چقدر که به المنت انرژی بیشتری برسد، حرارت اجاق گاز بیشتر خواهد بود. هر کدام از شعله های اجاق گاز المنت دارند که انرژی الکتریکی به شعله را می رسانند. المنت سیم پیچ رسانایی است، که با پوشش نارسانا و عایق پوشانده شده است. المنت گرمایی حرارت را از پوشش عایق عبور داده اما جریان الکتریسیته از آن عبور نمی‌کند.

استفاده از اجاق گاز برقی

وقتی که می‌خواهید با اجاق گاز برقی شروع به کار کنید باید به نکاتی توجه داشته باشید. اگر اجاق گاز برقی روی قسمت Off قرار داشته باشد، اتصال الکتریکی برقرار نمی شود. بنابراین باید دکمه اجاق گاز برقی را در حالت روشن قرار دهید و در قسمت تنظیمات گزینه کم تنظیم نمایید. در این شرایط جریان الکتریسیته به اندازه کمی برقرار خواهد شد و با زدن کلید جرقه زن جرقه ایجاد می‌شود. زمانی که ترموستات درون اجاق گاز را روشن می کنید، می‌توانید درجه مورد نظر را انتخاب کنید. وقتی اجاق گاز در درجه خاصی تنظیم می گردد، کلیدهای اتصال که داخل ترموستات هستند بسته می‌شوند. و به این ترتیب رسانایی برق به اجاق گاز می شود و برق شهری به مدار وارد می‌گردد. برای اینکه جرقه زن انرژی الکتریکی را به اجاق گاز بدهد، باید سیستم روشن کننده تا دمای دو هزار درجه فارنهایت آن را گرم نماید.

نتیجه گیری

در این مقاله اجاق گاز سانی به صورت کامل مورد بررسی قرار گرفت و امکانات و ویژگی های این اجاق گاز به صورت کامل معرفی شد. برای این که بتوانید انتخاب راحت تر و درست تری داشته باشید، مزایا و معایب این اجاق گاز را از نظر مصرف کنندگان و همچنین از نظر تکنسین های متخصص آوردیم، تا با مطالعه آنها بهترین انتخاب را داشته باشید. اجاق گاز سانی معمولاً برای مسافرت ها و کوهنوردی ها مورد استفاده قرار می گیرد و استفاده خانگی آن بسیار کم می باشد.

31

بررسی کیفیت اجاق گاز سانی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی امکانات و ویژگی های اجاق گاز سانی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x